Poprzedni temat «» Następny temat
Atuty
Autor Wiadomość
Philoos 
Zasłużony

Podziękowania: 24/11
Wysłany: 2009-12-15, 23:57   Atuty

Za pan brat z edycją 3. i 3.5 nie jestem, toteż pytam, które z nich warto brać przy buildzie mnicha - z tego co pamiętam, na razie wybrałem Zmysł walki i Uniki (z myślą o Wirującym ataku). Kusi też Rozpłatanie, którego skuteczność zapamiętałem z NWN ;)
Uwagi co do innych atutów oczywiście mile widziane ;)

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 250/53
Wysłany: 2009-12-16, 20:14   

Philoos napisał/a:
nie jestem, toteż pytam, które z nich warto brać przy buildzie mnicha

Pierwszy raz grasz i taką postać wybierasz? ;) Wirujący atak praktycznie pochłania wszystkie atuty jakie zdobędziesz. Bo wymaga uniku, mobilności, ekspertyzy, ataku z doskoku i jeszcze czegoś chyba. Nie jestem pewien, czy warto ;) Na pewno opłaca się rozpłatanie, ulepszone trafienia krytyczne. Wojem mógłbyś ładować w wirujący i to, ale czy mnichem się opłaca to nie wiem, bo nie grałem.

Z innych ciekawych atutów, to na pewno: Tworzenie cudownych przedmiotów. Czy jakoś tak. To dla postaci czarujących. Można naprawdę fajne zabawki sobie złożyć ;) Tylko trzeba mieć ten atut, odrobinę doświadczenia, pieniędzy i odpowiedni czar w księdze. Ale warto. Np. takie rękawice +6 do siły, nie do zdobycia w grze w inny sposób, z tego co pamiętam ;)
Podziękuj autorowi tego posta

Saiya-jin

Podziękowania: 5/21
Wysłany: 2009-12-16, 21:11   

A ja podpowiem jeszcze, że warto mieć w drużynie druida i chaotycznego dobrego wojownika na miecze półtoraręczne. :P

Philoos 
Zasłużony

Wysłany: 2009-12-16, 21:27   

Vinci napisał/a:
Pierwszy raz grasz i taką postać wybierasz? ;)

A co w niej złego? :> Z doświadczenia wiem, że mnich to postać łatwa w prowadzeniu o sporym potencjale bojowym, akurat na pierwszy raz właśnie.
Vinci napisał/a:
Bo wymaga uniku, mobilności, ekspertyzy, ataku z doskoku i jeszcze czegoś chyba. Nie jestem pewien, czy warto ;)

Instrukcja o wymaganiach napisał/a:
Wirujący atak - Zrę 13, Int 13, Sprawność bojowa, Uniki, Mobilność, Atak z doskoku, podstawowy atak +4
Fakt, pochłonie wszytskie wolne atuty, ale nie przekonam się jeśli nie sprawdzę ;)
Cytat:
ulepszone trafienia krytyczne

Wymaga wybrania biegłości w broni, a te którymi może posługiwać się mnich i korzystać ze swoich zdolności (Grad ciosów, ogłuszenie) do mocnych nie należą (kama, kostur, sai, shuriken i siangham).
Cytat:
takie rękawice +6 do siły, nie do zdobycia w grze w inny sposób

Właśnie, przedmioty w grze, które dotychczas spotkałem są mizerne, co najwyżej jakaś broń +1 się trafi, bez żadnych specjali :-/ Chyba że w dalszej części gry trafia się na coś lepszego...
Te tworzenie przedmiotów jest losowe czy ma się jakiś wpływ na rodzaj tworzonego itemu? :curious:

Vinci
Zasłużony

Wysłany: 2009-12-17, 00:03   

Saiya-jin napisał/a:
A ja podpowiem jeszcze, że warto mieć w drużynie druida i chaotycznego dobrego wojownika na miecze półtoraręczne. :P

Heh, no cóż, Saiya dobrze gada, szczególnie z tym wojownikiem :P

Philoos napisał/a:
A co w niej złego? :> Z doświadczenia wiem, że mnich to postać łatwa w prowadzeniu o sporym potencjale bojowym, akurat na pierwszy raz właśnie.

He? Mnich nie jest prosty. Szczególnie w 3.5. W BG do dziś mnie wkurza :P Ale ja w ogóle nie lubię mnichów, fuj :P

Philoos napisał/a:
Wymaga wybrania biegłości w broni, a te którymi może posługiwać się mnich i korzystać ze swoich zdolności (Grad ciosów, ogłuszenie) do mocnych nie należą (kama, kostur, sai, shuriken i siangham).

A nie ma czasem biegłości w broni "walka wręcz"? ;)

Philoos napisał/a:
Właśnie, przedmioty w grze, które dotychczas spotkałem są mizerne, co najwyżej jakaś broń +1 się trafi, bez żadnych specjali :-/

Jest trochę fajnego sprzętu, ale nie licz na takowy szybko. To trochę jak w BG1 ;)

Philoos napisał/a:
Te tworzenie przedmiotów jest losowe czy ma się jakiś wpływ na rodzaj tworzonego itemu? :curious:

Ma się wpływ. Sam wybierasz jaki przedmiot chcesz stworzyć. Amulety, płaszcze, rękawice, hełmy itp. ;)

Philoos 
Zasłużony

Wysłany: 2009-12-17, 00:26   

Vinci napisał/a:
A nie ma czasem biegłości w broni "walka wręcz"? ;)

Jako atut znalazłem tylko Ulepszona walka bez broni, który mnich dostaje automatycznie na 1. poziomie. Pytanie tylko czy traktowane jest to jako "Biegłość w broni" :>
Vinci napisał/a:
Ma się wpływ. Sam wybierasz jaki przedmiot chcesz stworzyć. Amulety, płaszcze, rękawice, hełmy itp. ;)

Tyle to wiem z instrukcji (stworzenie magicznej broni, pancerza, berła, różdżki, warzenie mikstur, pisanie zwojów ):P Chodziło mi bardziej o to, czy można mieć wpływ na właściwości specjalne ;)

Vinci
Zasłużony

Wysłany: 2009-12-17, 00:29   

Philoos napisał/a:
Tyle to wiem z instrukcji (stworzenie magicznej broni, pancerza, berła, różdżki, warzenie mikstur, pisanie zwojów ):P Chodziło mi bardziej o to, czy można mieć wpływ na właściwości specjalne ;)

No tak, o to mi chodziło :P Wybierasz sobie czy tworzysz rękawice zręczności, czy rękawice siły ogra itp. Sam właściwości nie tworzysz, wybierasz przedmioty z dostępnej listy, ale nie martw się, trochę tego jest ;)

Odpowiedz do tematu