Poprzedni temat «» Następny temat
Magia czy technologia?

Magia czy technologia?
Magia
19%
 19%  [ 6 ]
Technologia
32%
 32%  [ 10 ]
Jedno i drugie, a co!
12%
 12%  [ 4 ]
Kol to frajer pompka!
35%
 35%  [ 11 ]
Głosowań: 31
Wszystkich Głosów: 31

Autor Wiadomość
Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 250/53
Wysłany: 2009-10-31, 14:55   Magia czy technologia?

Pytanie jak w temacie - magia czy technologia? Co zazwyczaj wybieracie spośród tych dwóch, wykluczających się dziedzin nauki w Arcanum?

Osobiście nie mogę się przekonać do technologii, zawsze wolałem walnąć magiem komuś z ognistej kuli, albo ciachnąć wroga zaklętym, magicznym mieczem. Chociaż trzeba przyznać, że pułapki mechaniczne, zbroje i alchemia są bardzo kuszące i trzeba będzie w końcu spróbować przejść grę technologiem. Może zacznę dzisiaj? :P A może ktoś próbował połączyć obie dziedziny? Zdaje się, że można to zrobić, chociaż przedmioty magiczne tracą bonusy, a wynalazki techniki mają większą szansę na porażkę krytyczną, jeśli się nie mylę ;) W każdym razie - taka opcja w ankiecie też jest. Zapraszam do głosowania i uzasadnienia swojego wyboru w temacie ;)
Podziękuj autorowi tego posta

Dark 
Akolita Tempusa

Podziękowania: 28/58
Wysłany: 2009-10-31, 15:07   

Magyja rządzi. 8-) Najłatwiejszy wybór na początek gry. Nauka zaklęć jest banalnie prosta, nie trzeba zbierać całego tego technicznego śmietnika. Magyi używałam głównie do zaklęć ofensywnych i ochronnych, rozwijając przy tym biegłość w rzucaniu czakramami, zdolności handlu i retoryki. Do spraw technicznych są zawsze NPC, zwłaszcza Magnus bo on jako jedyny technik toleruje postać silnie magiczną. Leczeniem zajmował się Virgil.
Podziękuj autorce tego posta

Dead 
Bibliotekarz
Follower of Satan

Podziękowania: 27/63
Wysłany: 2009-10-31, 16:29   

Zawsze grałem postacią max. technologiczną. Uwielbiam schematy, usprawnienia, cylindy, okularki, zbroje mechaniczne i baaardzo duże giwery.
Właściwie to mam wrażenie, że gra postacią technologiczną jest ciekawsza i daje więcej możliwości, żal mi tylko możliwości rozmawiania z nieumarłymi. Nie przetestowałem zupełnie tego aspektu gry, i nie wiem czy często się przydaje i czy są z nim związane jakieś fajne questy?
A od fireballi lepsze są domowej roboty granaty i koktajle :)

Aeraldo 
Nadworny grajek

Podziękowania: 10/22
Wysłany: 2009-10-31, 16:55   

Raz grałem postacią ledwo zahaczającą o technologię (wytrych i parę pomniejszych - raczej dla zabawy, gdy miałem za dużo pkt.). Przy drugim przejściu kierowałem postacią stricte technologiczną. Tzn. śmierdziała smarem na kilometr, a magom w pobliskich dzielnicach ciary chodziły po plecach, gdy spacerowałem. :razz: Schematy piękna rzecz, szczególnie granaty. Nie istnieje lepsza broń do walki z dużą liczbą przeciwników. Psuje zabawę nieco bug, pozwalający rzucać granaty bez straty pkt akcji. Wiecie jak kusi perspektywa rozwalenia Krwawego Peta w jednej turze? :curious:
Co do magi - nie grałem postacią magiczną ani razu, więc nie będę się wypowiadał. Podobno miecie konkretnie.
Dark napisał/a:
Do spraw technicznych są zawsze NPC, zwłaszcza Magnus

:shock:
Seba i Magnus są beznadziejnymi technologami. Tworzą ledwie parę schematów, jako mistrzowie fachu są do chrzanu. Większość lepszych przepisów wymaga znajomości 2 i więcej dziedzin, więc krasnal, czy pan w goglach nam nie pomogą, możemy liczyć tylko na siebie.

Aha, na co zagłosowałem? Nie zmarnowałbym przecież tak pięknej opcji stworzonej przez Vinciego. :grin:

Almateria
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-31, 21:42   

Maagia, bo oszczędzam na transporcie, technika jest niegrywalna na początku, i zmieniam ludzi w owce. Tylko krzywda jest za mocna.

Durendal 
Rycerz Róży

Podziękowania: 4/2
Wysłany: 2009-11-01, 23:21   

Magia w Arcanum jest potężna i prosta ale Technolog też może się nieźle zabawić. Przy odrobinie wysiłku mamy na podorędziu 3-4 automaty które walczą jak najlepsi NPC ( i nie zajmują miejsc na towarzyszy ) oraz miłego robocika-pająka który leczy nas skuteczniej niż Virgil.

Wymaga więcej wysiłku ale daje prawdziwą radochę kiedy w łapki wpada upragniony schemat :smile: .

Nie wspominam nawet o pewnych pierścieniach z drzewka elektrycznego które są poprostu boskie.

Mój głos padł oczywiście na Technologa :grin: .

Cuttooth
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 125/44
Wysłany: 2009-11-07, 23:26   

Grałem raz, dawno, technologiem. Ogólnie nie przepadam za postaciami magicznymi i praktycznie nigdy nimi nie grywam, wolę dać komuś w pysk niż bawić się w jakieś hokus-pokus ;). Stąd wybór technologa oczywisty (nie ma to jak biegać sobie w pełnej zbroi płytowej i strzelać z giwery; no i schematy). Poza tym jest od groma ceerpegów, w których możemy wcielić się w postać maga a niewiele umożliwiających grę technologiem, dlatego granie czarodziejem w Arcanum to imo marnowanie potencjału tej wyśmienitej gierki. Ale to moje zdanie 8-)

Nun 
Cień Szaleństwa. Król Świrów. Kapłan Śmierci.

Podziękowania: 6/39
Wysłany: 2009-11-18, 18:17   

Technologia albowiem nic nie może się równać z ręcznie wykutym mieczem albo ultralekkim toporem ;> I jak napisał przedmówca crpgów w których są magowie jest od groma a tych z technologami jakby trochę mniej. Zaznaczyłem oczywiście odpowiedź numer 4 ;P

...Krwawe Dłonie Khaina, Awatar Cienia Śmierci, Powiernik Kosy Zarazy I Cierpienia, Mistrz Sztuki Wojennej Trzeciego Bastionu Chaosu, Jedyny Prawdziwy Cień, Nosiciel Jedynej Prawdy Absolutu I Wiecznej Ciszy...

Milcz Psie I Klękaj Przede Mną Albowiem Jam Twym Panem Jest I Ukarać Cię Przybyłem... - Trzeci Lord Cienia

page 
Czarnoksiężnik

Wysłany: 2010-11-30, 10:39   

Ciężko wyobrazić mi sobie bardziej klimatyczną postać od domorosłego mechanika wychowanego przez ulicę... zwłaszcza w steampunkowej grze! To piękne, że Arcanum wyzbyte jest wielu ograniczeń znanych z cRPG. Chociaż trzeba oddać twórcom, że magia również została rozwinięta w niebagatelnym stopniu - i choć zwykły półogr z siłą i zręcznością na maksa również gładko przejdzie grę, to straci bardzo wiele smaku; w tej grze trzeba być WTAJEMNICZONYM!
Na piersi Marsa bogini westchnęła.

Zed Nocear 
Uczeń Gonda
Laureat Konkursu Modderskiego

Podziękowania: 253/48
Wysłany: 2010-11-30, 11:19   

Najłatwiej mi się grało postacią ani magiczną ani technologiczną, tylko maksującą podstawowe statystyki do 20. Bonusy, jakie się za to dostaje, biją na głowę magię i technologię w 95% sytuacji. A nic nie szkodzi bawić się jednocześnie nieco w magię lub technologię, jak starczy punktów (czar leczący bardzo przydatny). Wybrałem magię, bo prostsza w użyciu. Do technologii trzeba zbierać i chodzić obarczonym mnóstwem śmieci. Ta, te przeglądanie śmietników w Tarancie tworzy porażający klimat. Ale kto co lubi. Mimo wszystko plus, że gra daje taką opcję, choć mi pasowała średnio.

page 
Czarnoksiężnik

Wysłany: 2010-11-30, 17:24   

Wtedy po prostu czujesz się jak dzieci u Dickensa, zresztą, w której innej grze można tak się poczuć? ;)
Na piersi Marsa bogini westchnęła.

Firena 
Cyckowe Zuo

Podziękowania: 5/1
Wysłany: 2011-04-27, 16:27   

Pies! :grin:

W Arcanum zwykle stałam po stronie magii, chociaż w późniejszym czasie mi przeszło. Magia raczej potężniejsza, zresztą zawsze chciałam móc w realnym świecie pierdyknąć komuś z fireballa, ale jak się nie da to gdzieś indziej chociaż trzeba :mrgreen:
Czy już wspomnienia dawnych dni.
Podziękuj autorce tego posta

Archerito 

Podziękowania: 1/11
Wysłany: 2011-06-29, 07:42   

Zdecydowanie technologia...przeszukiwanie każdej dziupli, śmietnika, skrzyneczki tylko po to żeby w Twoje ręce wpadł upragniony schemat. Coś pięknego. Najlepszą opcją IMHO jest stworzenie krasnoluda wojownika parającego się technologią. Po prostu maszynka do mielenia wrogów...

Odpowiedz do tematu