Poprzedni temat «» Następny temat
Mega-uber-epic duel
Autor Wiadomość
tenebris

Wysłany: 2009-10-24, 20:44   Mega-uber-epic duel

Na wszystkich (prawie?) internetowych forach poświęconych Krainom można znaleźć dyskusje typu: Elminster vs Halaster, Larloch vs Simbul albo Ioulaum vs Daurgothoth (starałem się tworzyć pary wyrównane, normalnie w takich dysputach w szranki staje każdy z każdym).

Dlaczego by nie zaaranżować wirtualnego pojedynku. Epickiego pojedynku. Właściwie to epickie pojedynki wymieniłem powyżej. Chcę naprawdę wielkiej walki.

Te dwie postaci prawdopodobnie nie mają szans się spotkać i zmierzyć. Dobrze zdaję sobie z tego sprawę. Cała dyskusja jest wielkim "a-gdyby-tak".

Panie i panowie, dziś na arenie stają:

Pani Bólu vs Lord Ao

(Tak, zakładamy, że Ravela się myliła, i Pani może opuścić Sigil i jakimś cudem spotka się z Overgodem na neutralnym gruncie.)

Ostrzegałem, że ta walka jest mocno hipotetyczna, a dyskusja czysto filozoficzna, bowiem żadna z tych postaci nie ma rozpisanych "statsów". (Tak! Wiem, co jakiś buc zrobił Jej Pogodności to świństwo i próbował stworzyć jej kartę postaci. I szczerze mówiąc mam to gdzieś. Overgodowie nie mają "statsów"! Ani płci!)

A zatem ludu, do dzieła! Wysilcie kreatywność oraz wrodzone, acz skrzętnie ukryte w podświadomości, zamiłowanie do dyskusji filozoficznych, i wydajcie wyrok! Tylko może dyskretnie, bo możecie zaginąć w jednym z labiryntów.

------------------
Aha, no tak, jeszcze ja nie wyraziłem swojej opinii. Zatem powiadam wam - Pani stoi na straży bram pomiędzy światami. Jeszcze tylko tego brakowało, żeby jakiś tam byle Overgod był w stanie je sforsować.
Podziękuj autorowi tego posta

Dark 
Akolita Tempusa

Podziękowania: 28/58
Wysłany: 2009-10-25, 01:53   

tenebris napisał/a:

Pani Bólu vs Lord Ao

Temat mooooocno spamerski, nie filozoficzny. Stawisz przeciwko sobie postaci, które nie mają nic przeciwko sobie, istnieją w różnych światach i na dodatek mają nieograniczoną/niezmierzoną moc. Rodzi to patową sytuację, a dyskusja o tym która strona jest potężniejsza, kiedy nie zna się prawdziwej mocy żadnej z nich, jest kompletnie bezcelowa. O ile możliwości Elminstera zostały opisane, o tyle moce Ao i Pani Bólu są niezmierzone.

Simi 

Podziękowania: 20/9
Wysłany: 2009-10-25, 13:25   

tenebris napisał/a:
Jeszcze tylko tego brakowało, żeby jakiś tam byle Overgod był w stanie je sforsować.

To nie jest byle overgood, raczej obergood!
Ao w końcu potrafił wywalić pozostałych bogów z niebios, a to o czymś świadczy.
Pani Bólu ma dość mocy by nie dopuścić innych bóstw do Sigil.
Oboje są silniejsi niż przeciętny bóg.
Pani Bólu miesza się do wszystkiego, Ao prawie do niczego.
Obojgu nie zależy na wyznawcach, co chyba jest jakimś odstępstwem od reguły?
Jak dla mnie remis.
Podziękuj autorce tego posta

Dead 
Bibliotekarz
Follower of Satan

Podziękowania: 27/64
Wysłany: 2009-10-25, 17:48   

Czyż Pani Bólu nie jest ograniczona do swojego planu (czy też tylko do Sigil) a Ao obraca całym wszechświatem?

tenebris

Wysłany: 2009-10-26, 17:28   

Jak na razie tylko Simi zrozumiała zasady i podjęła rękawicę. Prawdę mówiąc mniej więcej tego się spodziewałem. Gratuluję. Jedno zastrzeżenie: Pani też stara się nie mieszać w nie swoje sprawy. Ao może ma tylko bardziej wszystko w nosie, co dotyczy jego osoby.

@Grzebul: Ao stworzył tylko Abeir-Toril, obraca raczej Bogami, niż wszechświatem. Zresztą są przesłanki, że nie jest jedynym Overgodem/Nadbogiem, o czym za chwilę. Zaś co do Pani - nawet, jeśli byłaby ograniczona tylko do Sigil, to patrz założenia "konkursu".

Nikt natomiast nie odniósł się w tej dyskusji do tajemniczego zwierzchnika Ao, wspomnianego w Trylogii Awatarów. Trochę by zmieniało sytuację, gdyby nad Nadbogami stał ktoś jeszcze. No, właściwie nad jednym znanym Overgodem, Pani nie używa tego tytułu, choć niektórzy wymieniają ją jako pretendentkę.

Czy Jej Pogodność jemu też podlega? A jeśli nie, to czy jej moc jest porównywalna z mocą Ao? Może stoi niżej w hierarchii bogów? A może na poziomie owego tajemniczego superbytu? Wykluczył bym drugą tezę, bo jak już mówiłem nie wszystkich Nadbogów musi cechować taka indyferencja, jak Lorda Ao i mogą mieć bardziej ekspansywne zapędy. Jeśli ktoś chce się nie zgodzić, proszę, tylko przyzwoicie uargumentować :smile: (sam jeden argument podsunąłem)

A odniesienie do relacji Vecny (Greyhawk) z Panią? Ten pierwszy w którymś opowiadaniu twierdził, że jest blisko poziomu Jej Pogodności, a przecież nie był w hierarchii bogów w swoim świecie zbyt wysoko postawiony. Choć fakt, jego domeną była wiedza baaardzo tajemna.

Na razie dwa głosy na remis, jedna sugestia in plus dla Ao.
Ostatnio zmieniony przez Vinci 2009-10-27, 20:26, w całości zmieniany 7 razy  

Dark 
Akolita Tempusa

Podziękowania: 28/58
Wysłany: 2009-10-26, 17:36   

tenebris napisał/a:
Jak na razie tylko Simi zrozumiał zasady i podjął rękawicę. Prawdę mówiąc mniej więcej tego się spodziewałem. Gratuluję.

To ja gratuluję rozpoczęcia dyskusji o niczym. :roll:

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Tuldor88
tenebris

Wysłany: 2009-10-27, 14:59   

@Dark: No dobrze, temat trochę nietrafiony, bo mocno ogranicza kreatywność użytkowników (a może na odwrót :roll: :hmm: ). Obiecuję, że postaram się za jakiś czas wmyślić coś, co pozwoli wszystkim chętnym rozwinąć skrzydła.

Oczywiście, jakby ktoś miał jakieś, uwagi, to zapraszam do dyskusji. Może coś mi umknęło, albo czegoś nie wiem. Poza tym w miarę pojawiania się różnych publikacji o wyżej wymienionych postaciach mogą wypłynąć nowe fakty.

Odpowiedz do tematu