Poprzedni temat «» Następny temat
Sarevok Romance - opinie i uwagi
Autor Wiadomość
Dark 
Akolita Tempusa

Podziękowania: 28/58
Wysłany: 2009-10-23, 08:01   Sarevok Romance - opinie i uwagi

Sarevok Romance, jak sama nazwa wskazuje, dodaje opcję romansową postaci.. naszego największego przeciwnika w BG 1, jeśli nie w całej sadze. Pomysł jest tym bardziej kontrowersyjny, że Sarevok jest poniekąd bratem <CHARNAME> . Jako że n.p. ja mam przyrodniego brata, tego typu związek jest dla mnie absolutnie nie do pomyślenia. Ale z drugiej strony, Anchev traci jednak swoją esencję a pod względem genetycznym nie może być z <CHARNAME> rodzeństwem, więc czemu nie ?
Zainstalowałam i zagrałam nową grę w ToB. Pierwsze spotkanie z Sarevokiem nie uległo zmianom, a modyfikacja zaczyna działać dopiero, kiedy to <CHARNAME> zagaduje Ancheva.
I tu pojawia się największa zmiana, jeśli chodzi o podejście do relacji romansowych pomiędzy NPC a <CHARNAME>. W odróżnieniu od większości romansów, to gracze przejmują inicjatywę. Nie ma już tak, że wyłącznie czekamy na kolejne zagadnięcie nas przez ukochanego/ukochaną. To, w jaki sposób <CHARNAME> odnosi się do Sarevoka, ma wpływ na stopień relacji pomiędzy nimi. Może być to przyjaźń lub wręcz burzliwy, gorący romans. Nałożono nacisk na brak liniowości w stylu "kocha/nie kocha", przy czym charakter naszego "braciszka" nie uległ zmiękczeniu na potrzeby romansu i tylko ToB'owa, oficjalna droga odkupienia odmienia Sarevoka.
Wysoka jakość tekstów mile zaskakuje już na samym początku i mod polecam wszystkim antyfankom żółtookiego. ^^ A wszystkich zapraszam do dyskusji na temat przedstawionej powyżej modyfikacji.

Alvarez 
Zasłużony

Podziękowania: 253/73
Wysłany: 2009-10-23, 08:06   

hmm... no ciekawe, może rozpocznę sobie grę w samym ToBie, bo całe Cienie grając kobietą bym nie wytrzymał. Ciekawi mnie tylko jak można stworzyć doby romans na że tak się wyrażę platformie Tron Bhaala, przecież on jest za krótki by mogło się dużo wydarzyć :hmm:

O, akurat Simi może się oderwie od męskich kopii Aerie :razz:

Dark 
Akolita Tempusa

Wysłany: 2009-10-23, 08:13   

Alvarez napisał/a:
Ciekawi mnie tylko jak można stworzyć doby romans na że tak się wyrażę platformie Tron Bhaala, przecież on jest za krótki by mogło się dużo wydarzyć :hmm:
Właśnie w takiej formie, w jakiej został ujęty ten romans. Większość dialogów jest inicjowana przez nas, co sprawia że my decydujemy o stopniu zaawansowania relacji. Sam romans można sztucznie podtrzymać, przechodząc Twierdzę Strażnika. Jest to dodatkowo polecane ze względu na dialogi uzależnione od zadań i miejsc.

Saiya-jin

Podziękowania: 5/21
Wysłany: 2009-10-23, 10:32   

Dark napisał/a:
a pod względem genetycznym nie może być z <CHARNAME> rodzeństwem
Przecież mają wspólnego ojca.

Marosis 
Skoczek

Podziękowania: 1/2
Wysłany: 2009-10-23, 14:16   

Saiya-jin napisał/a:
Przecież mają wspólnego ojca

Avatar to nie człowiek czy elf ma zmienną informację genetyczną, więc biologicznie Sarevok nie jest naszym bratem.

Vel`Dan 

Podziękował 12 razy
Wysłany: 2009-10-23, 23:45   

No no... Mod zapowiada się ciekawie :) cóż, Sarevok to dość intrygująca postać, od pierwszej części i gdy się lepiej jej przyjrzeć, to jest jedną z ciekawiej zaprezentowanych osób w całej sadze, mimo, iż ogólnie nie ma go wiele w grze, patrząc na całe Cienie Amn, nie ma go wcale, a mimo to jego osobowość jest zawsze zapamiętywana ;) ciężko go sobie wyobrazić w... romansie, więc skoro autor podjął się czegoś takiego i jak mówi wyżej Dark, wyszło mu to nieźle, to jestem bardzo zaskoczony :)
Podziękuj autorowi tego posta

Soul 
Nazywany również Candymanem

Podziękowania: 4/5
Wysłany: 2009-10-24, 10:03   

Saiya-jin napisał/a:
Przecież mają wspólnego ojca.

Są rodzeństwem jedynie poprzez esencję Bhaala, której Sarevok został pozbawiony.
Należy założyć, że Bhaal przejmował kontrolę nad męskimi przedstawicielami różnych gatunków istot. Po prostu nawiedzał ich ciała i robił swoje. ;p A że czynił to przed Czasem Niepokojów, jego czyny umknęły uwadze innych bogów. W każdym razie, jego potomstwo nie jest jego biologicznie, lecz bardziej duchowo. ;p A ze nasza bohaterka odstępuje fragment własnej duszy Sarevokowi to stają się jedną duszą. Czemużby nie mogliby być także jednym ciałem ? ;p

Simi 

Podziękowania: 20/9
Wysłany: 2009-10-25, 12:33   

Aaaa, no nie!
Nie dość, że brat, nie dość, że nieumarły, to jeszcze wróg.
Płomienny romans, co?
Czekam jeszcze na romans z wujem Lesterem, zombiakiem z cmentarza. :curious:
Podziękuj autorce tego posta

Dark 
Akolita Tempusa

Wysłany: 2009-10-25, 13:34   

Simi napisał/a:
Nie dość, że brat

Biologicznie, nie. A po stracie esencji to już w ogóle, pomimo że sarkastycznie nazywa <CHARNAME> siostrą.
Simi napisał/a:
nie dość, że nieumarły

Odzyskuje życie za sprawą <CHARNAME> :roll:
Simi napisał/a:
to jeszcze wróg

Były wróg. Spłycasz relację pomiędzy postaciami do poziomu znanego z Diablo, Simi.
Nie spróbowałaś, a już oceniasz. Zapewniam Cię, warto zagrać ! Zawsze można prowadzić friendship, dialogi są naprawdę ciekawe.

Simi 

Podziękowania: 20/9
Wysłany: 2009-10-25, 16:55   

Dark napisał/a:
Odzyskuje życie za sprawą <CHARNAME>

W cudowny sposób zaiste.
Dajemy mu część duszy, a ten odzyskuje ciało (pewnie nieźle nadgniłe w ciągu kilku miesięcy bycia umrzykiem).
Dark napisał/a:
Były wróg. Spłycasz relację pomiędzy postaciami do poziomu znanego z Diablo, Simi.

W ogóle nie grałam w Diablo - wciąż czekam aż przecenią. 8-)
A poważnie - ile to razy go zabijamy?
I co, raptem staje się naszym przyjacielem?
Dark napisał/a:
Nie spróbowałaś, a już oceniasz.

Ależ ja wcale nie oceniam romansu.
Nawet nie wątpię, że jest dobry.
Oceniam tylko niecodzienne pomysły na partnerów do owego romansowania.
Niektórzy są jacyś tacy...nieco dziwni.
Ostatnio zmieniony przez Simi 2009-10-25, 17:18, w całości zmieniany 1 raz  

Almateria
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-25, 17:08   

Simi napisał/a:

Poziom relacji z diablo nie był tak słaby. :3
Simi napisał/a:
Dajemy mu część duszy, a ten odzyskuje ciało (pewnie nieźle nadgniłe w ciągu kilku miesięcy bycia umrzykiem).

Robi mu się nowe. ^^

Poza tym zabiliśmy raz, i miał długo czasu na przemyślenie, i zrobienie się dobrym? ^^

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 38/15
Wysłany: 2009-10-25, 18:24   

Dark napisał/a:
Były wróg.

Krótka piłka: jak ktoś zamorduje mi ojca i przypadkiem zginie (próbując zabić mnie oraz tysiące innych ludzi), to mu nagle nie przebaczę i nie zacznę nosić kwiatków na grób ;)

Dark 
Akolita Tempusa

Wysłany: 2009-10-25, 18:45   

Simi napisał/a:
Niektórzy są jacyś tacy...nieco dziwni.

Jak Valygar ? ;>
Przyznałam już wcześniej, że pomysł jest delikatnie mówiąc kontrowersyjny. Tym niemniej się sprawdza. Nie jest to łatwy romans i na pewno nie cukierkowy. Wielbicielki lalusiów niech trzymają się od niego z dala, jako że Sarevok to męski odpowiednik Viconii o równie ciętym języku. A jednak.. ;>

Leoncoeur 
Bibliotekarz

Podziękowania: 37/30
Wysłany: 2009-10-30, 06:01   

Tak o tym Sarevoku cisniesz wszedzie Wiewiórko że mnie strasznie zaciekawiłaś, boję się tylko że nie wyrobię grać bab... znaczy sie niewiastą tylko dla paru banterów.
Chyba tylko romans z Jansenem moglby mnie na cus takiego skusić.

"Moja Ty Rzepko!"

Najbardziej podoba mi się własnie toto:
Dark napisał/a:
W odróżnieniu od większości romansów, to gracze przejmują inicjatywę. Nie ma już tak, że wyłącznie czekamy na kolejne zagadnięcie nas przez ukochanego/ukochaną. To, w jaki sposób <CHARNAME> odnosi się do Sarevoka, ma wpływ na stopień relacji pomiędzy nimi.
coś jak NPC Flirtpack, ale rozbudowane i bardziej miodne.
Szkoda że romansu dla mężczyzn nikt takiego jeszcze nie popełnił.
Najfajniejszy do tej pory chyba Tashii przechodzilem, ale styl liniowosci i czekania az wiedźma zacznie swoje (dalszy ciag r-questa) to wciaz to samo.

Ech, taki romance-quest z Bodhi np :P
To byłoby cuś :)

Dark 
Akolita Tempusa

Wysłany: 2009-10-30, 14:16   

Leoncoeur napisał/a:
coś jak NPC Flirtpack, ale rozbudowane i bardziej miodne.

Nie grałam z Flirtpackiem. U Sarevoka rozwiązano to tak, że kolejne rozmowy możemy przeprowadzić po dokonaniu postępów w grze, n.p. po próbach w sferze kieszeniowej Sarevok inicjuje dialog, po którym my dostajemy nowe opcje dialogów inicjowanych przez <CHARNAME>. Przypomina to rozwiązania z Tormenta, co mi bardzo odpowiada. To pierwsza wersja modyfikacji a do tej pory nic mi nie upadło przez bugi i.t.p.. Należy pamiętać, że nie wolno nakłonić Sarevoka do złożenia przysięgi wierności. W takim wypadku relacja będzie trwać, choć nie będzie bardziej gorącego motywu, który pojawia się dość wcześnie.. :curious:

Odpowiedz do tematu