Poprzedni temat «» Następny temat
Dwa światy (ang. Two worlds) - seria
Autor Wiadomość
kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Podziękowania: 60/46
Wysłany: 2009-10-16, 17:08   Dwa światy (ang. Two worlds) - seria

Właśnie zacząłem intensywniej grać. Gra trochę śmierdzi mi Morrowindem i Fable, ale jakoś ujdzie. G3 jest na pewno ładniejszy. Badziewny dubbing angielski. Ciężko się powoduje koniem.

Mam pytanko: jak mam parować tarczą?
Nieznany system, ot co :P

--------
Ok. Parowanie jest jakieś automatyczne czy co. Niech temat zostanie, można pisać opinie.
Ostatnio zmieniony przez kol 2010-08-09, 19:10, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Wysłany: 2009-10-19, 21:39   

Trochę szerzej.
Po pierwsze - badziewne spolszczenie, naprawdę dyletanckie, do tego jełopy nie pomyśłały o dzieleniu wyrazów, co skutkuje nieźle rozstrzelonym tekstem.

Zawodzi największe na północy miasto. Gracz chciałby jakichś zadań ukazujących jego prawdziwe, sekretne oblicze, a tu figa! Misje - są dwa rodzaje z małymi odstępstwami: 1. zabij, 2. zabij i przynieś. Debilizm.
Szpetne też są wystroje wnętrz chat - ciemne, robione na jedno kopyto, same chaty są za duże.
System rozwoju postaci nawet fajny, łatwo się połapać.
Za to naprawdę ciekawe jest łączenie przedmiotów, a jeszcze bardziej alchemia. Czego to nie uwarzymy w naszym kociołku!
Koń - dobre posunięcie, szkoda, że nie może poruszać się po bardziej nachylonym terenie. Przez to nie jest tak wygodny.
Gra jest chyba trochę za łatwa.
Szkoda też, że (chyba) nie można spać, ponieważ rekompensowane jest to szybkimi zmianami noc/dzień. Ja takich szybkich przejśc nie lubię.
Grafika jest spoko, ale widać, że twórcy czasami, jakby to rzec, trochę "oszukują", np. wyświetlanie trawy - w G3 zaczynała się dalej.
Jak już powiedziałem, gra to połączenie Fable i Morrowinda, może trochę Gothika jest w zachowaniu głownego bohatera, łasego na złoto, ale...

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Wysłany: 2009-10-23, 11:13   

Ok, 1/3 (?) gry za mną, część górzysta. Teraz przemierzam takie czy inne równiny. Już trochę zadań porobiłem i cóż mogę rzec? Gra nabrała kolorów! Z mdłej, podkonsolowionej wyrzynanki zrobił się prawdziwy (no prawie, heh) RPG. Walnie się ku temu przyczyniły dość ciekawe zadania, które oczekują na nas w wioskach Windbreak (mogli tę nazwę przetłumaczyć) oraz Clovelly. Zero sieczki, za to zwykła gadka; co prawda jakiegoś zawrotnego wyboru ciekawych kwestii dialogowych, ale jest zdecydowanie więcej charakteru w gadce naszego wojaka. Spodobała mi się jedna kwestia:
- Czyli złoto należy się jej? - burmistrz Clovelly o pewnej kobiecie, która nam pomogła w rozwiązaniu zadania przezeń zleconego.
- Nie, dawaj je mnie albo pożałujesz!
He, he

Ponadto zdecydowanie przyjemniej podróżuje się koniem po tych stepach. Tylko troszkę irytuje to, że na każdej dróżce muszą pojawić się bandyci albo wilki/rozpruwacze.

Joneleth
Zasłużony
Warchoł

Podziękowania: 6/2
Wysłany: 2009-10-23, 16:45   

Cytat:
Grafika jest spoko, ale widać, że twórcy czasami, jakby to rzec, trochę "oszukują", np. wyświetlanie trawy - w G3 zaczynała się dalej.

Tylko jeśli grałeś z Community Patchem. Oryginalny G3 trawę wyświetlał na znacznie mniejszym terenie, można to było zwiększyć w pliku .ini (co zresztą robi patch).
No i w Two Worlds też można łatwo podpakować sobie grafikę (mocniejszy HDR i właśnie więcej trawy) poprzez napisanie odpowiednich komend w notatniku i załadowanie pliku z konsoli podczas gry.
Samej gry nie przeszedłem, grałem w sumie kilka godzin. Nienajgorszy H&S, ale lepsze tytuły na mnie czekają, więc Two Worlds poszedł w odstawke...
Podziękuj autorowi tego posta

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Wysłany: 2009-10-29, 21:35   

Jeszcze co do grafiki - albo mi się zdaje, albo twórcy wybrali łatwiejszą drogę wyraźnej tekstury, która ma rekompensować małą liczbę polygonów.
Poza tym - wszystko jest takie trochę bez stylu i z przesadzonymi proporcjami (szczególnie budowle; mury na 10 m he, he).

Szkoda wielka, że gra jest najfajniejsza tak mniej więcej w środku - Cathalon, Windbreak, AShos, Quidinar. Reszta lokacji jest w stosunku do nich uboga w ciekawe zadania, choć co prawda nadrabiają trochę klimatem - spalone ziemie Gor Gammar np.

Zakończenie - taka sobie sztampa. No i cała ta gadanina o bogach, Pradawnych...
Gra jest ponadto zdecydowanie za łatwa. Losowość przedmiotów - ech, wolę jednak określone. A dlaczego? Gdy zabijam smoka czy naprawdę silne bydlę, to oczekuję wartościowego łupu, a tu czasami po prostu jakieś gówno... A za to przy byle bandycie znalazłem najlepszą moją zbroję.
Postać siostry - bez wyrazu, charakteru. Cała fabuła ogółem 4/10, przewidywalna i niezbyt frapująca, właściwie to w ogóle głową tu ruszyć nie trzeba.

Gra jako całość - 6/10.

Co do mapy z zaznaczonymi celami - jest to wysoce nieklimatyczne, ale ułatwia grę. Coś za coś.

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Wysłany: 2010-08-09, 19:22   

http://www.cdaction.pl/ne...ie-kinowka.html

Spolszczenie kinowe będzie jednak...

Z jednej strony trochę żal, bo dobry RPG z polskim dubbingiem to świetna sprawa (pierwszy TW miał dubbing angielski), zresztą mogli dać wybór przy instalacji wersji spolszczenia - pełne czy kinówka. Z drugiej trochę irytują takie wykręty jak "trudności techniczne" (raczej nieopłacalność/brak kasy).
Co do samej gry - i tak zagram, już mi coraz bardziej zwisa kwestia dubbingowania gier...

Simi 

Podziękowania: 20/9
Wysłany: 2010-08-15, 22:26   

Zaczęłam grać, jak już wspominałam gdzie indziej, w płytkę zakupioną razem z CDA, i parę rzeczy mogę już o grze napisać.
Przede wszystkim jest bardzo gothikowo, choć niestety wyraźnie jest to Gothik III, czyli najsłabsza część serii.
Świat gry jest naprawdę duży i pracowicie obrobiony (krzaczków, paproci, motylków zatrzęsienie, złego słowa powiedzieć nie można).
Postacie ludzkie gęby mają zakazane i wyglądają zdecydowanie zbyt kanciasto.
I jeszcze jedna gothikowa osobliwość - są to sami faceci, jedyną kobietą w grze wydaje się być siostra głównego bohatera (a świat to otwarty, nie kolonia karna) :curious:
I jeszcze, ktoś wykonał masę niepotrzebnej roboty nadając wszystkim NPC- om imiona i nazwiska, co niestety tylko utrudnia grę, bo żeby odkryć osobnika mającego dla nas zlecenie trzeba pogadać z całą osadą.
Znajdujemy zatrzęsienie ekwipunku wszelkiej maści, który można zaklinać, łączyć i w ten sposób wzmacniać, to akurat rzecz dobra.
Podobnie dobry jest gęsty system teleportów (i dodatkowa możliwość utworzenia ich w dowolnym miejscu).
Ponadto kapliczki, gdzie bohater zmartwychwstaje, i źródła many, wszystko występujące naprawdę gęsto.
Sprawiają one, że gra staje się bardzo łatwa - wystarczy przywabić grupę wrogów w zasięg kapliczki by oprać ich bez problemu, cały czas regenerując życie bohatera.
Konie, no, fajne są, choć walka jakoś mi nie wychodzi, może wymaga jakiejś lancy, czy dzidy.
Ogólnie taki tam hakenslaszyk, pograć można.
Podziękuj autorce tego posta

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Wysłany: 2010-08-15, 23:45   

Jeśli dobrze pamiętam, nie musisz gadać ze wszystkimi, postacie dające zadania mją bodajże odpowiednie oznaczenie na mapie (?).
Walka konno to niewypał.

Simi 

Wysłany: 2010-08-16, 22:37   

kol napisał/a:
Jeśli dobrze pamiętam, nie musisz gadać ze wszystkimi, postacie dające zadania mją bodajże odpowiednie oznaczenie na mapie (?).

No właśnie niestety, nie.
Dopiero jak dostaniemy zlecenie pojawia się znacznik na mapie.
W innych grach wiadomo, że z osobnikami o imieniu "wieśniak", czy "najemnik" nie warto rozmawiać, a tu niestety nic nie odróżnia statystów od postaci ważniejszych.
No i cofam co powiedziałam o obecności kobiet - są!
Najwyraźniej występują tylko w miastach i są klonami, ale zawsze to coś. :mrgreen:

Simi 

Wysłany: 2010-09-01, 22:20   

Pograłam już sporo, i tak: gierka jest lepsza od Gothica 3, bo przynajmnie fabuła trzyma się kupy, jest lepsza od Morrowinda, bo znacznie łatwiej przemieszczać się po mapie.
Klimat ma po trochu jednego i drugiego.
Kogo rajcuje zbieranie ekwipunku i ciągłe ulepszanie go, oraz odkrywanie ciekawych zakątków, ten będzie w swoim żywiole.
Jaskiń, grot, obozowisk bandytów, orków, i innej zarazy, jest cała masa.
Konie, w trzech odmianach: zwykły, gadzi koń orków, i szkieletowy koń nekromantów są fajnym bajerem, niestety zupełnie niepraktycznym, bo co chwilę trzeba ze zwierzaka zsiadać żeby oprać stadko przeciwników.
Ogólnie gra jest przyjemna i ktoś, komu podobał się Morrowind i Oblivion powinien zagrać, a raczej nie będzie zawiedziony.

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Wysłany: 2010-09-01, 23:02   

Jeśli idzie o odkrywanie ciekawych zakątków - lepiej zrobione było to w G3, i G2 zwłaszcza. Miasta w TW to zamknięte przestrzenie dla chodzących wte i wewte manekinów. Jedyne, co tam można odkryć, to ludzika z zadaniem. Natomiast eksploracja terenów dzikich jest juz bardziej satysfkacjonująca, ale wciąż jej wiele brakuje, zwłaszcza klimatu i oryginalności. Hmm, ciekawe, jak to bedzie z tym TW2...

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Wysłany: 2010-11-15, 21:16   

Two Worlds II - hit czy kit? Wiecie, że największa wyspa w tej grze jest niedostępna? Może tylko w multi, może jakieś DLC... Ogólnie: ch*jnia!!!

http://www.gamezilla.pl/c...est-zbyt-krotka

Odpowiedz do tematu