Poprzedni temat «» Następny temat
Fallout
Autor Wiadomość
Serafin 

Podziękowania: 11/10
Wysłany: 2009-09-16, 19:55   Fallout

Witajcie!

Pisałem o tym już na TH, ale nie zaszkodzi napisać i tutaj:

Natknąłem się w sieci na bardzo ciekawy fanowski mod (póki co ma status bety) do F2, rozbudowujący poczciwego starego Falla o element gry sieciowej. Tym samym gra niemalże zmienia się z cRPG w MMORPG, niemalże, gdyż nie ma tu trybów PvP i podobnych spotykanych np. w WoWie czy Lineage'u. Ale Gildie, a raczej Gangi już są :)

Uwaga, rozgrywka jest ponoć bardzo trudna, szczególnie na początku gry. Częste zgony są również na porządku dziennym - jak to w świecie Fallouta, każdy może nam sprzedać kulkę w łeb na wejściu :)

INSTALACJA (źródło: http://gra-nat.pl)

"Jak to uruchomić:

- Zainstalujcie sobie Fallouta 2.

- Ściągacie klienta FOnline.

- Rozpakowujecie go gdzie chcecie.

- Kopiujecie pliki master.dat i critter.dat z folderu Fallouta 2 do głównego folderu Fallout Online.

- Kopiujecie folder Music z “Fallout 2/Data” do “FOnline/Data” i “Fonline/Data/Sound”.

- Ściągacie tego patcha i rozpakowujecie go do głównego folderu FOnline.

- Ściągacie Updater Tool, który będzie ściągał wszystkie przyszłe patche do gry. Rozpakowujecie do głównego folderu FOnline.

- Włączcie FOconfig.exe w folderze FOnline.

- Przestawcie język na English. No chyba, że lubicie cyrylicę.

- Wciśnijcie zakładkę “Net” na górze i pod “Game Server” wpiszcie ip: 94.103.87.42, a port to 2238. W Proxy nic nie zmieniajcie.

- W Video ustawcie jak chcecie, jak wam wygodniej. Polecam grę w okienku bo gra nie lubi Alt+Tab.

- Wciskacie Save a potem Play.

- Gra się włącza, wciskacie Register, robicie postać.

- Logujecie się na serwerze i gracie."

Autor artykułu, którego czytałem zaleca zapoznanie się z Manualem w PDF jak również przejrzenia mapy świata, gdyż znajomość lokacji z F1 i F2 okaże się zupełnie zbędna.

LINKI:
- http://www.nma-fallout.co...wforum.php?f=67 - podforum na No Mutants Allowed.
- http://fonline2238.blogspot.com/ - blog FOnline
- http://www.rovertemple.ru/fo/server/ - stan serwera FOnline

Spostrzeżenia/wrażenia i inne:
Gra jest naprawdę (czyli autor artykułu się nie mylił) trudna (przynajmniej na początku). Startujemy dosłownie z niczym (nie ma nawet włóczni), a każdy gracz tylko czeka na nasze potknięcie.
Pierwsza praca na jaką się natkniemy to... przewalanie brahminiego gówna (10 kapsli od sztuki +10exp, po godzinie udaje się zarobić ok. 300 kapsli... I nie myslcie, że to takie proste, konkurencja jest spora ;))
Skończyły się czasy gdy można każdego bezkarnie obrabować. Każda próba kradzieży w miastach zakończy się zarobieniem kulki od strażników. Tak samo wszelkie próby atakowania na terenie miast. Jeżeli chodzi o pustynię - tu już jak to w świecie postnuklearnym - róbta co chceta.
Po śmierci bohatera odradzamy się bez ekwipunku na pustkowiu niedaleko miejsca w którym zginęliśmy.
Istnieje możliwość tworzenia przedmiotów. Same zaś przedmioty ważą teraz przykładowo 658 gramów.
Walka jest połączeniem systemu z F2 i F:T (swoja drogą sporo jest elementów z Tacticsa). Mi ten system nie bardzo podchodzi.

Do ciekawszych nowinek należy zaliczyć obsługę gry w wyższych rozdziałkach i możliwość odpalenia gry w oknie, płynną animację postaci, bardziej realistyczne możliwości postaci (koniec z pojemnością plecaka rzędu 375 lbs) i np. system gangów i podróży w grupach. 'Globalny' czat jak to w tego typu grach bywa również jest.

No i w grze są również pojazdy (pamiętacie Latacza z Navarro? :))

Pytajcie jeśli macie wątpliwości, postaram się odpowiedzieć na ile będę w stanie.

No i zapraszam do gry, ciekawe przeżycie :)

Seraphe

fo2.gif
Plik ściągnięto 235 raz(y) 493,4 KB

Ostatnio zmieniony przez morgan 2009-11-06, 20:00, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Vinci, Nun, boro
Almateria
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-16, 20:35   

Stareee!

I! Ta gra jest już niegrywalna. Była na początku tej bety, teraz nie da się zdobywać drewna, surowców, brahminów. Samobójcowi bombowcy. Fallout Exploit Online. Brak pieniędzy w gangach, ludzie strzelają w ciebie Jetem. Gra i gracze nienawidzą ciebie i wszystkich niebieskich. Żeby zabić brahminów stado, trzeba biegać godzinę w kółko. W czasie rzeczywistym. Nic, nigdzie nie jest bezpieczne od dodania trackingu namiotów. Każdy skradający się jest niewidzialny, i mordują tak kogo chcą. Charyzma jest niezbędna do grania, a całkowicie bezużyteczna. Przejście z Modoc do Hub jest beznadziejnie długie. Czyli z godzinę. PRawdziwego czasu.

To mogłoby być naprawdę fajne.

Serafin 

Wysłany: 2009-09-16, 20:39   

Nie stare bo niecały miesiąc temu była premiera tej wersji.

Almateria
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-16, 20:42   

To długo.

Serafin 

Wysłany: 2009-09-16, 20:43   

Almateria napisał/a:
To długo.

To, że Ty o tym wiesz od dłuższego czasu nic nie znaczy. Z pewnością są osoby, które o tym modzie nie wiedzą, a taka informacja się im przyda, więc stfu alienie.

boro 

Podziękowania: 27/24
Wysłany: 2009-09-16, 20:50   

Ja tylko słyszałem o czymś takim, ale nie śledziłem tego przedsięwzięcia.
Gdy przejdę F1 i zainstaluje 2 na pewno zobaczę co i jak ^^

( °Д°) <You've got to be kidding me...

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Podziękowania: 60/46
Wysłany: 2009-09-16, 21:20   

Czytałem trochę o tym, obiło się o uszy.
Podobno trwa organizowanie ekipy polonizacyjnej, była taka wieść na Trzynastym Schronie. Ciekawe, czy się uda.

Ale z tych projektów Falloutowych to jednak najbardziej mnie ciekawi New Vegas, ale to zupełnie inna liga.

falloutonline

Wysłany: 2009-11-06, 19:53   Fallout Online, można pograć w sieci!

Witam, chciałbym wszystkich zaprosić na portal falloutonline.prv.pl strona poswiecona grze Fallout 2 w sieci. Cieszy sie coraz wiekszym zainteresowaniem, myslę, że Wam też sie spodoba. Zapraszam

Odpowiedz do tematu