Poprzedni temat «» Następny temat
[K] Eurobasket 2009
Autor Wiadomość
Nero 
Vanguard

Podziękowania: 16/16
Wysłany: 2009-09-07, 20:19   [K] Eurobasket 2009

Przyznam szczerze, że sam nie wiedziałem, że Polska organizuje mistrzostwa Europy w koszykówce, dopóki dzisiaj w Poznaniu nie natrafiłem na grupkę kibiców Macedonii. No ale do rzeczy:

Akurat się skończył mecz Polski z Bułgarią. Wygraliśmy 90:78. Gortat, Ignerski i spółka zagrali dobry mecz. Ale w grupie mamy jeszcze Litwę i Turcję - mocne ekipy...

Kogo obstawiacie na zwycięzce mistrzostw? Jak daleko zajdzie Polska?

Some time later

TC: Shepard! The Reapers are attacking!
Shepard: <trollface> Ah yes, Reapers...

Podziękuj autorowi tego posta

Philoos 
Zasłużony

Podziękowania: 24/11
Wysłany: 2009-09-07, 21:42   

Też chciałem założyć po dzisiejszym meczu ten temat ;)
Nero napisał/a:
Gortat, Ignerski i spółka zagrali dobry mecz

Dobry jedynie, bo wygrany. Logan zbyt często gubił piłkę (zwłaszcza w pierwszej połowie), były momenty dekocentracji - Bułgarzy szybko niwelowali naszą przewagę. Z taką grą w kolejnych dwóch meczach trudno będzie o zwycięstwo.
Nero napisał/a:
Kogo obstawiacie na zwycięzce mistrzostw?

Kandydatów jest kilku: Hiszpania, Grecja, Litwa, Francja.
Stawiam jednak na Hiszpanów.
Nero napisał/a:
Jak daleko zajdzie Polska?

Myślę, że będziemy walczyć o miejsca 5-8. Walka o medal byłaby już znacznym sukcesem (ostatnio o medal na ME walczyliśmy w 1971r. - 4 m-ce).

Serafin 

Podziękowania: 11/10
Wysłany: 2009-09-08, 07:51   

Philoos napisał/a:
Nero napisał/a:
Kogo obstawiacie na zwycięzce mistrzostw?

Philoos napisał/a:
Stawiam jednak na Hiszpanów.

No, no, wczoraj Hiszpanie dostali sromotne baty od Serbów, więc może im być ciężko. Jakos tak imho szczyt formy już osiągnęli.

quintarus 

Podziękował 3 razy
Wysłany: 2009-09-08, 14:23   

Najgorsze jest to ze gralismy w 6, a daleko w ten sposob nie zajedziemy. Licze jednak na dwa zwyciestwa w grupie, a potem jedno w drugiej i awans do 1/4. Potem pucharowo wiec wszystko mozliwe. Za faworytow uwazalem Hiszpanow chociaz po wczorajszej porazce troche oslabli w moich oczach.

Philoos 
Zasłużony

Wysłany: 2009-09-08, 14:37   

Seraphe napisał/a:
No, no, wczoraj Hiszpanie dostali sromotne baty od Serbów, więc może im być ciężko. Jakos tak imho szczyt formy już osiągnęli.

quintarus napisał/a:
Za faworytow uwazalem Hiszpanow chociaz po wczorajszej porazce troche oslabli w moich oczach.

Serbię wielu obstawia jako czarnego konia tych ME, ale choć ten zespół tworzą gł. młodzi gracze, to oni zazwyczaj grają b. nierówno, Hiszpania nawet jeśli w szczytowej formie nie jest, jest jednym z faworytów.
Dzisiejszy mecz Polaków pokaże ile rzeczywiście warta jest polska reprezentacja (zwłaszcza ławka rezerwowych).

Edit:
Cytat:
Najgorsze jest to ze gralismy w 6

Hę? Publiczność jako szósty zawodnik to źle? Chyba, że chodziło Ci, że graliśmy praktycznie cały mecz tą samą piątką zawodników z jednym zmiennikiem (Szubarga, jak sądzę).

Zireael 

Podziękowania: 13/42
Wysłany: 2009-09-08, 18:01   

Philoos napisał/a:

Dobry jedynie, bo wygrany. Logan zbyt często gubił piłkę (zwłaszcza w pierwszej połowie), były momenty dekocentracji - Bułgarzy szybko niwelowali naszą przewagę. Z taką grą w kolejnych dwóch meczach trudno będzie o zwycięstwo.

O? Oglądałam ten mecz i pierwsza połowa była świetna. Logan (jeżeli już) gubił piłkę w drugiej połowie. W ogóle David i Gortat byli dwójką najlepszych zawodników. Te ich akcje...

Nero 
Vanguard

Wysłany: 2009-09-08, 20:08   

No to rozklepaliśmy Litwinów 86:75 ;P

Oglądałem kawałek meczu i widać, że Polacy grają jedną taktyką - byle do Gortata, a on niech strzela. Chociaż w meczu najwięcej punktów zdobył Lampe.

Some time later

Alvarez 
Dziecię Bhaala

Podziękowania: 253/73
Wysłany: 2009-09-08, 20:35   

Cytat:
Przyznam szczerze, że sam nie wiedziałem, że Polska organizuje mistrzostwa Europy w koszykówce

Nawet ja to wiedziałem, a o koszykówce bladego pojęcia nie mam :grin:

hmm... a czy mi się wydaje, czy na Litwie koszykówka to sport narodowy? Jak się z Turcją wygra to zaliczka dwóch meczy w kolejnej fazie rozgrywek da więcej niż spore nadzieje, acz ostatnie mistrzostwa świata w piłce ręcznej pokazały, że wszystko jest możliwe, przypomina mi się mecz z Norwegią, ostatnie sekundy, nic się już wydarzyć nie może, a tu Norweg gubi piłkę i Artur Siódmiak rzuca do pustej już bramki, satysfakcja tym większa, że nie przeszli Niemcy, którzy zresztą drugą fazę grupową zaczynali z dwoma zwycięstwami, szkoda było tylko ładnych Norweżek.

W meczu z Litwą strasznie dużo strat Davida Logana, chyba z 7, niekiedy niewybaczalne (znaczy się niewybaczalne jakby się przegrało ;), miejscami straszna nieskuteczność - w jednej akcji 4 rzuty i nic, Litwini mogli wygrać, gdyby nie byli tacy nieporadni, pamiętam raz z 4 rzutów wolnych tylko jeden wpadł, lekka przesada, ten ich trener tylko podnosił atmosferę jakimiś bezpodstawnymi pretensjami w kierunku sędziego, taka już chyba jego rola...

Philoos 
Zasłużony

Wysłany: 2009-09-08, 22:05   

Zireael napisał/a:
Oglądałam ten mecz i pierwsza połowa była świetna. Logan (jeżeli już) gubił piłkę w drugiej połowie.
Jeśli już to pierwsza kwarta, w której rzuciliśmy najwięcej punktów.
I gwoli ścisłości - nie chodziło mi o straty, ale o gubienie piłki przez Logana (m.in. niecelne podania w aut).
Alvarez napisał/a:
czy na Litwie koszykówka to sport narodowy?

Nieoficjalnie można powiedzieć, że tak ;)
Alvarez napisał/a:
W meczu z Litwą strasznie dużo strat Davida Logana, chyba z 7, niekiedy niewybaczalne (znaczy się niewybaczalne jakby się przegrało ;), miejscami straszna nieskuteczność - w jednej akcji 4 rzuty i nic

Z Loganem to jest tak, że w rzutach sytuacyjnych trafia, ale gdy ma czystą pozycję - pudłuje, głównie jęsli chodzi o rzuty z pół-dystansu.
Alvarez napisał/a:
pamiętam raz z 4 rzutów wolnych tylko jeden wpadł

w pewnym momencie mieli 1/9 ;)

Generalnie mecz o niebo lepszy od wczorajszego - b. wysokie tempo gry, sporo popisowych akcji i niespodziewanie wysoki pressing Litwinów nie tylko w końcówkach kwart - i, co najważniejsze, wygrany.
Ciekawe czy Turcy łatwo dzś poradzą sobie z Bułgarią (w trakcie).

Zireael 

Podziękowania: 13/42
Wysłany: 2009-09-09, 20:30   

Właśnie przegraliśmy z Turcją. Prawie dwudziestoma punktami.

Nero 
Vanguard

Wysłany: 2009-09-09, 20:32   

Cytat:
Właśnie przegraliśmy z Turcją

Spodziewałem się tego. Litwini przyjechali bez kilku kluczowych zawodników, a Turcy przywieźli najsilniejszą ekipę.

Meczu nie oglądałem, niech się ktoś wypowie inny.

Some time later

quintarus 

Podziękował 3 razy
Wysłany: 2009-09-10, 15:27   

No coz. Na moj gust to zeszlo z nas powetrze. Wyszlo granie waskim skladem. Stad sie wziela slaba skutecznosc, nawet z czystych pozycji. Logan nie wiele wjedzdzal pod kosz. Jedyny Lampe ktory gral dobrze, ale nalapal fauli. Turcy grali bardzo skutecznie, ponad 70% za dwa mowi samo za siebie. Jak powiedzial R. Witka zagrali chyba najgorsze spotkanie na tych mistrzostwach, wiec bedzie tylko lepiej :mrgreen: Dobrze ze teraz maja 3 dni przerwy, przy tym eksploatowaniu zawodnikow pierwszej piatki na pewno odpoczynek sie przyda.

Philoos 
Zasłużony

Wysłany: 2009-09-20, 00:18   

Jak w tegorocznym finale ME siatkarzy grały drużyny, które stoczyły ze sobą bój w fazie grupowej, tak samo jest i w ME koszykarzy. Wydawało się, że zagrają w nim Słoweńcy, patrząc na końcówkę czwartej kwarty półfinału, ale Serbowie nie odpuścili.
Czy będzie powtórka z pierwszego meczu Hiszpania -Serbia? Wątpię, zwłaszcza, że Hiszpanie grają z meczu na mecz coraz lepiej.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi