Poprzedni temat «» Następny temat
Xan NPC - opinie, uwagi
Autor Wiadomość
Nero 
Vanguard

Podziękowania: 16/16
Wysłany: 2009-09-03, 13:07   Xan NPC - opinie, uwagi

Jest temat o poradach, a o opiniach nie ma... No to nadrabiamy. :razz:

Xan - kto go nie zna? Największy pesymista Torilu powraca, żeby szerzyć defetyzm w drużynie. :P
Zawsze w Baldurze brakowało mi takiego marudy, który każdą czynność kwitowałby stwierdzeniem "to bez sensu", "i tak się nie uda" itp. No i jest - Xan, który przybył do Athkatli w sobie znanym celu...

Xan ma od groma banterów z postaciami, wtrąceń dotyczących zadań itp. Posiada także trzy zadania w Cieniach i jedno w Tronie. Kobietą nie gram, więc nie wiem, jak romans z nim przebiega. :P Nie wyobrażam sobie gry bez niego. Najlepszy był tekst po upiciu się głównego bohatera. Co prawda polski soundset leży, ale od czego jest soundset Lavy? :razz:

Some time later

TC: Shepard! The Reapers are attacking!
Shepard: <trollface> Ah yes, Reapers...

Podziękuj autorowi tego posta

Nun 
Cień Szaleństwa. Król Świrów. Kapłan Śmierci.

Podziękowania: 6/39
Wysłany: 2009-09-03, 13:29   

:roll: No patrzcie, a ja ostatnio właśnie z owym osobnikiem zacząłem grać ;P I stwierdzam że jest świetny, zarówno dlatego że jest elfem i tego że może być czystym(a nawet Dzikim ;P) magiem ^^. No i ma dużo banterów a pozatym jest niezrównanym pesymistą ;> Romans jest świetny i bije nie tylko Anomena(co trudne raczej nie jest ;P) ale moim zdaniem też i romanse dla mężczyzn ;) Jak narazie uważam Xana lepszym NPCem nawet od oryginalnych i ma on już w zasadzie pewne miejsce w mojej drużynie ^^ Jednym słowem uważam że Xan jest wielki(sprawił że pierwszy raz od dłuższego czasu zacząłem grać w singla BG dłużej niż pół godzinki, godzinę a to mówi samo za siebie ;).

...Krwawe Dłonie Khaina, Awatar Cienia Śmierci, Powiernik Kosy Zarazy I Cierpienia, Mistrz Sztuki Wojennej Trzeciego Bastionu Chaosu, Jedyny Prawdziwy Cień, Nosiciel Jedynej Prawdy Absolutu I Wiecznej Ciszy...

Milcz Psie I Klękaj Przede Mną Albowiem Jam Twym Panem Jest I Ukarać Cię Przybyłem... - Trzeci Lord Cienia

Nevarion 

Podziękowania: 3/10
Wysłany: 2009-09-03, 14:13   

Xan wykopał Edwina z mojej drużyny na stałe. Why? bantery, bantery, jeszcze raz bantery. NPC godny do polecenia - mam nadzieję, że kiedyś pojawi się taki NPCet po stronie żeńskiej ;]
Ostatnio zmieniony przez Vinci 2014-06-10, 10:40, w całości zmieniany 2 razy  

Almateria
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-03, 15:27   

Xana kocham. ^^ Nie wiem, czy po polsku też tylko.

Alv, ja uważam, że ten błąd ortograficzny Almi był celowy ;)

Tak. ^^

EDIT: Nie ma to znaczenia, ortografia to ortografia, a kolory są dla Namiestników i Wodzów - m
Ostatnio zmieniony przez morgan 2009-09-09, 20:25, w całości zmieniany 5 razy  

teneery 

Podziękowania: 2/4
Wysłany: 2009-09-03, 16:08   

Jest w ogóle jakaś osoba, której ten mod, czy też ta postać się nie podoba? Ja nie spotkałam nikogo takiego. Jeżeli ktoś taki istniej, musi to być straszna osoba :razz:

Bantery, bantery, bantery, bantery... Dwie ścieżki romansu (a propo, połowa pierwszego jest w modzie do BG1, też świetnym :wink: ) i soundset Lavy. A, i zadania NPC-owe.

Powiedziałam właściwie to, co wszyscy wiedzą ^^
Podziękuj autorce tego posta

Simi 

Podziękowania: 20/9
Wysłany: 2009-09-03, 16:52   

teneery napisał/a:
Jeżeli ktoś taki istniej, musi to być straszna osoba

To ja!
No dobra, pewnie że to świetna postać, ma masę banterów, flirt naprawdę dobry itd.
Ale sam romans mi się nijak nie widzi- przesłodzone to, a poza tym Xan romansowy jest bardziej irytujący od Anomena- maruda z poczuciem wyższości i tchórz (chodzi mi o tą wersję romansu, co sami wiecie).
Ogólnie postać bardzo dobra, ale jako towarzysz, romans mi się nie podoba i tyle.

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Podziękowania: 60/46
Wysłany: 2009-09-03, 17:29   

Fajne rozmowy, nawet, nawet. Quest też niczego sobie.
Co do klasy wybrałem mu maga/wojownika -> Sola lepszy, zwłaszcza ze swoim ostrzem.

Luinel 
Tańcząca w Snach

Podziękowania: 10/8
Wysłany: 2009-09-07, 17:37   

W BG I był mi obojętny, rzadko kiedy brałam go do drużyny, mało rozbudowany, zero dialogów, podobnie, jak większość postaci z jedynki. Natomiast mod dodający do do BG II... mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że to jeden z najlepszych NPC, bije na głowę nawet tych oryginalnych ;). Mnóstwo banterów, wtrąceń, ciekawe zadania (szczególnie to w Podmroku xD), świetny romans, ścieżka przyjaźni też nie gorsza. Kto jeszcze z nim nie grał, niech lepiej to szybko zmieni, naprawdę jest tego warty :P.
We will walk in bitter rain

But in dreams
I can hear your name
And in dreams
We will meet again

Alvarez 
Zasłużony

Podziękowania: 253/73
Wysłany: 2009-09-07, 19:25   

Cytat:
Co do klasy wybrałem mu maga/wojownika -> Sola lepszy, zwłaszcza ze swoim ostrzem.

Tyle, że Sola jest nastawiony na walkę, nawet patrząc po drużynie zaćmienia, czyli czymś czego za cholerę nie mogłem przejść, wpiszcie sobie na youtubie 'Eclipse Party'. Co do kondycji to różnicy między nimi właściwie nie ma - 7 a 10 żadnej różnicy nie robi (chyba tylko do modyfikatora zmęczenia).
Cytat:
Mnóstwo banterów, wtrąceń

Tu akurat trzeba zachować rozwagę, niektórzy NPCe są po prostu przegadani, przypominają mi Jansena, który gada cały czas o jakichś bzdurach, jakby mnie to cokolwiek interesowało.
Cytat:
Kto jeszcze z nim nie grał, niech lepiej to szybko zmieni, naprawdę jest tego warty :P.

hmm...

Luinel 
Tańcząca w Snach

Podziękowania: 10/8
Wysłany: 2009-09-07, 19:34   

Alvarez napisał/a:
Tu akurat trzeba zachować rozwagę, niektórzy NPCe są po prostu przegadani, przypominają mi Jansena, który gada cały czas o jakichś bzdurach, jakby mnie to cokolwiek interesowało.

Dla mnie w tym akurat przypadku obowiązuje zasada - im więcej, tym lepiej ;). Tym bardziej, że nie odniosłam wrażenia, by komentarze Xana były jakoś pisane na siłę. Cóż, kwestia upodobań.

Alvarez napisał/a:
Cytat:
Kto jeszcze z nim nie grał, niech lepiej to szybko zmieni, naprawdę jest tego warty :P.

hmm...

Skąd to sceptyczne nastawienie? Ja osobiście, podobnie jak większość, wręcz za nim przepadam, prawie zawsze znajduję mu miejsce w mojej drużynie ;).

Edit: W takim razie źle zrozumiałam. Aż dziwne, że jeszcze z nim nie grałeś ;D. W każdym razie naprawdę polecam.
We will walk in bitter rain

But in dreams
I can hear your name
And in dreams
We will meet again

Dark 
Akolita Tempusa

Podziękowania: 28/58
Wysłany: 2009-09-09, 20:11   

Xana można by opisać bez użycia wyrazów, pojedynczą onomatopeją: MMMmmmmRRrrrrrAAAuuuuuuuu !!!!! ^^'
Bezapelacyjnie najlepszy mod romansowy jaki kiedykolwiek powstał dla BG 2, w dodatku dla postaci żeńskiej. Dobrze spolszczony (wychwyciłam na razie tylko 3 kwestie nieprzetłumaczone + błąd związany z opisem Księżycowego Ostrza, ale ogólnie - spolszczenie jest dobrze zrobione. W dodatku doczekał się aż dwóch wersji polskiego soundsetu. Obie ścieżki romansu są dopracowane i pięknie napisane. Questy poboczne proste i przyjemne. Możliwość wyboru klasy postaci podczas instalacji to wielki atut. Xana gorąco polecam wszyskim, którzy potrzebują dobrego maga i jeszcze lepszego kochanka :wink: w drużynie. U mnie Xan ma 5+. :>

BlackWidow89 

Podziękowania: 3/4
Wysłany: 2011-03-20, 21:18   

Co do błędów, to jeszcze opis zgasłego Księżycowego Ostrza jest w połowie po polsku, w połowie po angielsku.

Ocena NPC - 5 z łapką na sercu :)

Niewiele więcej superlatywów dodam, wiekszość została już napisana. Co do samych ścieżek romansowych- jako osóbka choleryczna i emocjonalnie usposobiona do świata przeżywam wraz z moim Charnamem smutki i radości wszelakie, i przyznam szczerze, nie raz, nie dwa byłam albo wściekła na Xana za jego zachowanie, tchórzowskie( nie bójmy się tego słowa! A swoją drogą zwiazku z tak potężną kobietą jak Charname kazdy by się bał ), albo sie wzruszałam, ach^^
Choć czasem ilość banterów swą ilością wręcz przerażała, chyba nawet Jan tyle razy się nie wtrącał. Ale mimo to gra mi się Xanem bardzo przyjemnie i póki co nie mam zamiaru próbować romansów z innymi postaciami( mnóstwo przygód na Torilu będzie musiało upłynąć chyba, zanim mi się znudzi).

Ketchup_suicide 

Podziękowała 1 razy
Wysłany: 2011-12-30, 04:43   

Mam problem, gdyż jestem zainteresowana romansowaniem z Xanem, ale!
Dowiedziałam się, że Xan romansuje tylko z elfami, dlatego też nielegalnie w trakcie gry zmieniłam swojej postaci rasę w shadowkeeperze i nie wiem czy dobrze zrobiłam i czy to cokolwiek da.
Do tego, nie wiem co robić, żeby romansu nie spieprzyć i nie zostać w tak zwanym 'friendzone'
I czy będzie jakiś konflikt przy romansie z Edwinem, który również mam ochotę przeprowadzić :P

Simi 

Podziękowania: 20/9
Wysłany: 2012-01-24, 18:05   

Konflikt romansów na pewno będzie, chyba że zagrasz z tym modem, (jak mu tam) który to wyklucza (ale nie warto, to psuje całą zabawę). Jeśli zmieniłaś rasę przed spotkaniem Xana powinno być w porządku, jeśli potem, może nie być.

Dark 
Akolita Tempusa

Podziękowania: 28/58
Wysłany: 2012-01-24, 18:29   

Konflikt nie nastąpi, jeśli zmiana rasy zaszła przed pierwszym spotkaniem z nim. Tak przynajmniej ja robiłam.

Odpowiedz do tematu