Poprzedni temat «» Następny temat
Jade Empire
Autor Wiadomość
Simi 

Podziękowania: 20/9
Wysłany: 2009-08-28, 17:06   Jade Empire

Podobno mają dodawać do CDA, pozwolę więc sobie przedstawić tę świetną gierkę.

JE bardzo podobne jest do KOTORA I (w dwójkę nie grałam, to nie wiem).
Te podobieństwa to:
- towarzysze, których w każdym momencie możemy wymienić (na raz jeden),
- ścieżki dobra i zła, tutaj nazywane drogą otwartej dłoni i zaciśniętej pięści,
- romans, w tym dla amatorów homoseksualny. :smile:

Plusy gry:
- niezwykły świat baśniowych Chin wraz z mało znaną mitologią (niebiańska biurokracja :grin: ),
- naprawdę dobra fabuła,
- prosty, łatwy i widowiskowy system walki wręcz, lub z użyciem narzędzia (miecza, kija),
- walki na arenie, minigierka- lot latawcem,
- bardzo ładna grafika,
- dobra ścieżka dźwiękowa,
- śliczniutkie modele postaci.

Minusy:
- towarzysze na niewiele się zdają (chyba tylko dla odciągnięcia uwagi wroga)
- trochę to krótkie,
- i zdecydowanie mniej rozbudowane niż KOTOR.

Ale i tak zagrać warto, zdecydowanie polecam!
Podziękuj autorce tego posta

Saiya-jin

Podziękowania: 5/21
Wysłany: 2009-08-28, 18:20   

Pójdzie na sprzęcie, na którym ledwo chodzi KOTOR I?

PS Kol już chyba o tym pisał. :P

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Podziękowania: 60/46
Wysłany: 2009-08-28, 18:21   

Cytat:
Pójdzie na sprzęcie, na którym ledwo chodzi KOTOR I?

Raczej nie.

Yaku

Wysłany: 2009-08-29, 14:12   

Jakby sie uprzeć można by wyszukać inne podobieństwa do KOTORa (Launcher). Ja grając w JA po Star Warsie nie odczułem jakoby twórcy uczepili się KOTORa. JA jest grą przenosząca nas w mity i legendy krajów dalekiej, wschodniej azji. Ma super klimat, jak i historię, w której zadurzą się amatorzy wschodnich sztuk walki.

Kuje hack&slashowym stylem walki. Jest przycisk odpowiedzialny za blok, oraz dwa rodzaje ciosu (normalny i mocny) - niewiele. Ratuje mnogość technik jakich może się nauczyć bohater (odwzorowanie postaw i ruchów wielu prawdziwych technik!). Postać podczas walki może również przemieszczać się w różnoraki sposób. Walka nie jest nudna, a ile zadbamy o odpowiedni poziom trudności. O łatwym możecie od razu zapomnieć, chyba że jest to wasza pierwsza gra na PC.

Sterowanie jest mocną stroną produkcji. Wraz z interfejsem jest proste i logiczne (i konsolowe XD Mimo że wersja PC stanowi poprawioną wersję gry konsolowej, to wciąż nie wyzbył się paru mankamentów m.in. : "wielkich przycisków").

Tworzenie postaci też uproszczone. W rozbudowanej części sprowadza się do wyboru jednego z sześciu ciałek (3x faceci 3x kobietki). Mimo to każdy znajdzie coś dla siebie:
JEN ZI, LING*, WU
Są grejt przygotowane. Następnie przychodzi pora na współczynniki. Są tylko trzy:
Ciało- twoja żywotność
Duch- ilość chi (many)
Umysł- energia skupienia (spowolnienie czasu)

Według mnie:
Grafika super; Muzyka - Grejt; Frajda - Grejt <- lepszej gry mi nie trzeba
..ale gra tylko na jeden raz. Inna niż kotor już samym klimatem. Gdybym miał porównywać według mnie znacznie lepsza.

*Moja ulubiona postać.

Saiya-jin > Gra ma znakomicie przekompilowany kod. Sprawdź sobie w :
http://www.srtest.com/referrer/srtest
i jeśli wymagania będą mniej więcej spełnione możesz zaryzykować kupno.
Ja spełniając minimum graficzne latałem na niemal max detalach (wygładzenie krawędzi na x2 i bez Sync) nie odczuwając najmniejszych spowolnień.

Moje Portrety do BG
Moje Portrety do IWD2
Ostatnio zmieniony przez morgan 2009-08-29, 15:38, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Wysłany: 2009-09-02, 20:05   

Dla wszystkich niecierpliwych - nowe CDA wyjdzie dopiero 4 września, małe opóźnienie :-/

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Wysłany: 2009-09-05, 12:25   

Nie wciągnęła mnie ta gra. Primo - niezbyt mi te Chiny podchodzą. Drugie primo - wolę tak jak w Kotorze - aktywna pauza i ma się czas, a nie sieczka. Posrane konsole. Trzecie primo - znowu do usranej śmierci wybory między złem a dobrem, i to jeszcze takie proste. To nie produkcja, gdzie można odgrywać np. cynika czy ironistę (a wielu z nas by chciało pewnie :roll: ).
Może kiedyś dam jej szanse, ale teraz to szkoda czasu i atłasu.

Silnik i interfejs - protoplastą był Kotor.

Nero 
Vanguard

Podziękowania: 16/16
Wysłany: 2009-09-06, 15:08   

Akuratnie skończyłem JE.

Z góry mówię, że wszystkich questów nie robiłem - olałem zagadnienie mistrza areny i pewno jeszcze jakieś się po drodze nawinęły. Teraz postaram się zrobić wszystkie.

Grafa - cud, miód i orzeszki. Jeno kojarzy mi się za bardzo z Oblivionem. Taka jakby oblivionowata. ;P

Przeciwnicy - są równi i równiejsi. Niektórych da się skopać z palcem w nosie, a niektórzy... Ło matko bosko - powalczcie sobie na arenie w najsilniejszej lidze, to zobaczycie. ;P

Fabuła - cudów się nie spodziewałem. Aczkolwiek, jak to w produkcjach BioWare, jest moment "takiego szoku, którego nikt by się nie spodziewał". No i jest. Nie będę spojlerował, aczkolwiek zonka miałem długo po fakcie.

Inne rzeczy - romanse takie jakieś przewidywalne. Wystarczy być miłym i tyle. To nie Viconia, którą trza sposobem podejść. Aha - jest romans dla kochających inaczej... ;)

Werdykt - taki Kotor dla ubogich. Aczkolwiek daje radę. Nie nudziłem się, ale mogło być lepiej. 7/10

EDIT: Aha - w czasie instalacji lepiej wyjdźcie na spacer czy coś, bo usnąć można...

Some time later

TC: Shepard! The Reapers are attacking!
Shepard: <trollface> Ah yes, Reapers...

Podziękuj autorowi tego posta

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 40/38
Wysłany: 2010-12-16, 12:50   

Mam parę godzin wolnego to się wypowiem.

JE rządzi. Z wad to jedynie nieprzydatni w walce towarzysze i kończąca się w połowie gry ścieżka rozwoju ( fail, ale do wybaczenia).

Klimat chiński bardzo mi pasował, zwłaszcza, że został znakomicie zrealizowany. Poza tym mamy dość standardowy schemat BioWare, który choć trąci powtarzalnością, to jest nie tylko przyjemny, ale wciąż perę lig ponad konkurencją.
Tym co wybija tę grę z nudności owego schematu jest system walki. Może i powtarzalny, ale oryginalny i dodający świeżości owemu BioWare'owemu schematowi.

Niby jest to powtórka z rozrywki, ale ma tyle fajnych odstępów od tej powtórki, że przyjemności nie brakuje. Jeśli ktoś nie grał, to niech zagra. Jeżeli odstępy nie przypasują to szkoda, ale jeśli jednak przypasują, to doświadczycie czegoś naprawdę świeżego.

No i interakcje z NPCami stoją na poziomie trochę niższym niż w drugim kotorze, ale biją na głowę te z ME i DA, a to jest akurat coś, czego omijać się nie powinno.

Odpowiedz do tematu