Poprzedni temat «» Następny temat
Ethereal/Ethnic/Celtic/Neofolk/Medieval
Autor Wiadomość
Valsharess 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 20/19
Wysłany: 2009-08-25, 01:18   

Philoosku Kfiatusku :P

Zywiołak prze-świetny!
Clannad, hm, albo to ta pora, albo skleroza, ale nie kojarze z RH :P w kazym razie nice.
Empyrium, git, tylko ten jezyk, razi mnie w muzyce, nie zeby jakies uprzedzenia :P

za Arcane to normalnie masz fotoakt! :lol:

Philoos 
Zasłużony

Podziękowania: 24/11
Wysłany: 2009-08-25, 01:49   

Valsharess napisał/a:
Zywiołak prze-świetny!

Szczerze mówiąc to dałem go bardziej w formie żartu, nie wiedziałem że tak Ci się spodoba ;)
Cytat:
Clannad, hm, albo to ta pora, albo skleroza, ale nie kojarze z RH :P

Mowa rzecz jasna o innym kawałku Clannad (wersja filmowa ;))
Cytat:
Empyrium, git, tylko ten jezyk, razi mnie w muzyce, nie zeby jakies uprzedzenia

Jeden z niewielu utworów, w którym potrafię znieść ten język :)
Cytat:
za Arcane to normalnie masz fotoakt!

Trzymam za słowo! :razz:

Leoncoeur 
Bibliotekarz

Podziękowania: 37/29
Wysłany: 2009-09-03, 15:59   

Fajne mają te piosnki na podstawie sag :sweet:

jeszcze toto jest Kozie:
http://www.youtube.com/wa...64AECEB&index=6

Leoncoeur 
Bibliotekarz

Wysłany: 2009-09-07, 14:55   

Tak sobie śmigam po jutabie i to pasuje tu chyba

Adiemus

Adiemus
Rain Dance
Song of Tears
Corrente

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Podziękowania: 434/317
Wysłany: 2009-09-07, 15:01   

Leoncoeur napisał/a:
Faun
Unda
(Pierścień Nibelungów)

Wybacz, Leonie, ale ta piosenka raczej odstraszy;P od tej niezłej opowieści (dość dobrze zekranizowana)...
Mi do gustu przypadła zwłaszcza finałowa Lebenslicht (tekst, wbrew tytułowi, niestety jest po angielsku) - taki sobie kommerzgotik

EDIT: @down - dobra - mówiłem o sobie, mnie jakoś nudzi;P Ale ja generalnie źle znoszę folk i wszystko poboczne;)

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.
Ostatnio zmieniony przez morgan 2009-09-07, 15:07, w całości zmieniany 3 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

Leoncoeur 
Bibliotekarz

Wysłany: 2009-09-07, 15:03   

morgan napisał/a:
Wybacz, Leonie, ale ta piosenka raczej odstraszy;P
łaj?! :shock: ja się w Undzie od dwóch dni zasłuchuje jak głupi, że aż kotka zaczyna ostentacyjnie z pokoju wychodzic jak to znow puszczam (ma juz chyba dosyc)
sliczne toto :shock:

Aeraldo 
Nadworny grajek

Podziękowania: 10/22
Wysłany: 2009-09-07, 19:02   

Leoncoeur napisał/a:
jeszcze toto jest Kozie:
http://www.youtube.com/wa...64AECEB&index=6

Czy tam na początku nagrania jest Hutnuk? :shock:

Nie wiem, dlaczego miałby kawałek odstraszać. jasne, kwestia gustu, ale mi jak najbardziej się podoba i postaram się dorwać cały OST.

Valsharess 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2010-09-13, 18:49   

wreszcie zaczęłam ogarniać Vas, grupę w skład, której wchodzi jedna z moich ulubionych wokalistek tego gatunku, Azam Ali (prezentowanej w pierwszym moim poście).

póki co, do tej pory udało mi się parę razy porządnie ogarnąć płytę 'Feast of Silence' i z całą pewnością moim zdecydowanym, faworytem jest utwór
:arrow: The Reaper and the Flowers zaraz po nim w sumie też :arrow: Mandara

liznęłam już tez trochę album 'In the Garden Of Souls', jako kawałek, który od razu przykuł uwagę mojego ucha wrzucę :arrow: Ceremony of Passage, oparty głównie na bębnach, które uwielbiam w tego typu muzyce i w sumie nie tylko takiej :]

zapraszam do odsłuchania kawałków, dla kogoś kto nie lubi muzyki takiego gatunku, przynajmniej jako ciekawostkę, myślę, że warto.
a ja słucham dalej...

Torn 
Zasłużony

Podziękowania: 59/60
Wysłany: 2010-09-15, 14:30   

Valsharess napisał/a:
wreszcie zaczęłam ogarniać Vas, grupę w skład, której wchodzi jedna z moich ulubionych wokalistek tego gatunku, Azam Ali

Tia, Vas daje radę, ale oprócz Azam(swoją drogą, last.fm mi stale podtyka pod nos Niyaz, przy okazji - muszę kiedyś sprawdzić), warto też wspomnieć o Gregu Ellisie - ten pan wie do czego służą instrumenty perkusyjne i potrafi wyjść poza standardową fakturę perkusji - w połączeniu z pięknym głosem Azam, robi się naprawdę nieźle - myślę, że Vas warto polecić nie tylko miłośnikom Ethereal, ale również tym którzy nie stronią od wspomnianej już w tym wątku Loreeny McKennitt - też się powinno przyswoić. :razz:
Valsharess napisał/a:
płytę 'Feast of Silence'

Polecane kawałki są rzeczywiście świetne(bo i cała płyta ;P), ale na mhroczne bustfa, gdzie Izgrejala? ;P Ten kawałek, to dla mnie mistrzostwo świata - najpierw Azam wchodzi(na trzy, albo nawet cztery razy ;P) z harmonią wokalną, która rzuca człowieka na kolana, bez miejsca na jakieś ify czy buty, a potem wchodzą bębny i człowiek umiera... Czyste katharsis, jak dla mnie - co prawda, to rzecz tradycyjna, ale wykonanie Vas nie pozostawia już miejsca dla pozostałych wykonawców tegoż kawałka... ;>
Valsharess napisał/a:
album 'In the Garden Of Souls'

Owszem, Ceremony świetny, też Éphémčre (Upon The Faded), ale przede wszystkim Sevdama :sweet: - znowuż genialne harmonie Azam - w ogóle dochodzę do wniosku, ze im więcej chórków sobie dogrywa Azam, tym bardziej mi się kawałek podoba. :lol:

Niemniej, nie o Vasie chciałem napisać, bo przypomniało mi się, przy okazji wymiany shoutów, że miałem napisać tu o dwóch rzeczach, które może nie koniecznie się całkowicie wpisują w temat, ale też ścisłym offtopem(;P) raczej nie są:
1) Yungchen Lhamo - znam tylko płytę 'Coming Home', która jest w sumie dość nierówna, w tym sensie, że są na niej dość różne kawałki - czasem, jak wejdą bębny(Per Rig Chog Sum), jest troszkę vasopodobnie(choć nie ta klasa jednak ;>), czasem (Khyab Sangye) jest w sumie blisko do ethereal(choć jednak tylko blisko ;) ), a czasem to już w ogóle odpalone w kosmos klimaty po prostu(Defiance) - ot tybetański ethnic z przyległościami, ale myślę że się jednak przyswoi(choć czy się spodoba nie wiem :razz: ), bo ogólny klimat jest dość podobny do Mari Boine. ;)
2) Isihia - nie wiem, czy dlatego, że po prostu rżną z nich bezwstydnie(;>), czy dlatego, że po prostu mają tą samą bazę kulturową(oba zespoły są z Bułgarii), ale każdy dźwięk z płyty 'Isihia' śmierdzi Irfan - szkoda tylko, że w sumie nie dotrzymują tej obietnicy, bo słucha się miło, ale szału nie ma - nie wiem, mnie jakoś nie porwało, może tobie spodoba się bardziej...
P.S. Sorry za brak linków jakowyś, no ale... przyczyny obiektywne - zanim bym coś znalazł i sprawdził, to by mi limit zszedł i już bym posta nie napisał. ;>
Podziękuj autorowi tego posta

Valsharess 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2010-09-15, 15:06   

:arrow: Vas - Izgrejala
:arrow: Vas - Sevdama

:arrow: Yungchen Lhamo - Per rigchog sum
:arrow: Yungchen Lhamo - Khyab Sangye
:arrow: Yungchen Lhamo - Defiance

:arrow: Isihia - Kosti
:arrow: Isihia - Klyuch

ponieważ ja limitów nie mam, a jednak miło mieć pod ręką ;)

sama się teraz zapoznaję :]
więcej napiszę jak się oderwę od garów ;)

Odpowiedz do tematu