Poprzedni temat «» Następny temat
Telefony
Autor Wiadomość
Saiya-jin

Podziękowania: 5/21
Wysłany: 2009-08-12, 02:24   Telefony

Rozglądam się za nowym telefonem i w oko wpadły mi dwa modele Samsunga: U800 i Avila. Ktoś jest w stanie powiedzieć coś o pisaniu SMS-ów na dotykowcu (katorga?)?
Generalnie bardziej jestem przekonany do Motoroli za niektóre unikalne funkcje ich telefonów, ale ostatnio mają dosyć ubogą ofertę (gdyby mieli coś w stylu odświeżonej L6... Ten U800 wygląda jak odświeżona L6). Interesują mnie E8 i V9 (drugą ma brat, więc wiem jak wygląda, a pierwsza ma wirtualną klawiaturę i nie wiem jak się sprawuje).

Dark 
Akolita Tempusa

Podziękowania: 25/57
Wysłany: 2009-08-12, 03:38   

Z własnego doświadczenia wiem, że telefony firm: Samsung, Motorola i Sony Ericsson są niesolidne i szybko coś w nich zaczyna mocno szwankować.
W Samsungach najczęściej pada głośnik lub w ogóle bateria.
Motorola - wyświetlacze i głośniki.
Sony Ericsson - manetka zwana inaczej joystickiem, jej awarie są już legendarne.

Kiedy używałam komórki, to jedyne telefony jakie darzyłam zaufaniem to modele Nokii: 3410, 3510i, 6610i, 3110 classic. Ze starszych modeli odradzam 6230 (i), baterie trzymają po 2 dni i awarie są nazbyt częste (klawisze i wyświetlacz) miałam 2 takie telefony.

A, i wszystkie modele z klapką, niezależnie od firmy, to złom.

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 235/51
Wysłany: 2009-08-12, 09:59   

Saiya-jin napisał/a:
Interesują mnie E8 i V9 (drugą ma brat, więc wiem jak wygląda, a pierwsza ma wirtualną klawiaturę i nie wiem jak się sprawuje).

Ja mam motkę E8 i nie narzekam. Świetna do muzyki, jakość jest naprawdę dobra, do tego wbudowane 2GB pamięci. W ręku solidna, taka "zbita", parę razy mi upadła, ale zupełnie nic jej się nie stało. Z wyświetlaczem jest wszystko OK, powiedziałbym nawet, że jest bardzo dobry, w słoneczny dzień nie muszę przysłaniać telefonu ręką, żeby coś zobaczyć, matryca jest na tyle dobra, że wszystko i tak widać. Też miałem wątpliwości przy tej wirtualnej klawiaturze, ale jak do tej pory nie mam problemów. Sprawuje się zupełnie normalnie, przy wciskaniu jakiegoś klawisza jest wibracja i mało który z moich znajomych w ogóle zorientował się, że klawiatura jest wirtualna. Fajne jest to, że wygląd i funkcje klawiatury zmieniają się w zależności od tego, czego aktualnie używamy. Gdy korzystamy z odtwarzacza, telefon praktycznie zamienia się w iPoda. No i bateria trzyma mi spokojnie 4 dni, jak nie słucham muzyki. Pojechałem na woodstock, 4 dni bez ładowania i jeszcze miałem zapas.

Trochę wad: czasem przymula, jak np. słucham muzyki i chodzę po animowanym menu, to widać, że działa wolniej. Przy pierwszej styczności wydaje się bardzo szeroki i początkowo niewygodnie pisało mi się smsy, ale już się przyzwyczaiłem. Słownik też nie najlepszy, ale można go na szczęście uzupełniać o nowe słowa. Niewymienne obudowy, jak zarysujesz, to jest problem :P Chyba tyle, w razie pytań wciąż tu jestem :P
Podziękuj autorowi tego posta

Saiya-jin

Wysłany: 2009-08-12, 12:02   

Motka L6 to był mój pierwszy telefon i do tej pory jest sprawny. Dla mnie byłby to idealny telefon, gdyby go zaktualizowano - lepszy wyświetlacz i przede wszystkim większa ilość wiadomości w pamięci (zapychał się przy ~90). Podoba mi się w Motkach, że jak się nie odbierze telefonu, nie przeczyta SMS-u, to telefon co jakiś czas piszczy albo wibruje. Motki mają też dużo profili wibracji (chyba że te nowsze nie).
Ale te Samsungi mimo wszystko kuszą. Może kupię Avilę, a jak mi się nie spodoba, to sprzedam i kupię E8 (w play E8 jest droższa niż Avila, a na allegro 1 avila = 2x E8).

Vinci
Zasłużony

Wysłany: 2009-08-12, 12:33   

Saiya-jin napisał/a:
Motki mają też dużo profili wibracji (chyba że te nowsze nie).

W E8 nie ma czegoś takiego, albo ja nie znalazłem. Takie rzeczy powinny być do wyboru w ustawianym profilu, a nie ma tam czegoś takiego. Dziwne jest też to, że telefon albo dzwoni, albo wibruje, tzn. Jest opcja, że najpierw wibracja, a potem dzwonek, ale nie ma jednocześnie. Trochę mnie to zdziwiło.

Do wad zapomniałem dodać słaby aparat. Miałem Nokie 6630 i robiła lepsze zdjęcia niż E8, a pixeli mniej. Chociaż mnie osobiście nigdy nie interesował w telefonie aparat.

Aha, a z zalet: wejście słuchawkowe na mini-jacka, można śmiało podłączyć ulubione słuchawki.

Saiya-jin

Wysłany: 2009-08-12, 13:01   

Mini-jack jest niewątpliwą zaletą, tylko że do muzyki mam już mp4. Na telefonie wolałbym oglądać filmy, bo to mp4, które mam, się do tego celu zupełnie nie nadaje. Natomiast ta motka też chyba raczej się nie nada ze względu na rozmiar wyświetlacza.

Wibracje ustawia się (w V9 i L6) w ustawienia > rodzaje dzwonków > profil: wibracje > szczegóły wibracji (i tam masz do wyboru różne rodzaje wibracji).

Vinci
Zasłużony

Wysłany: 2009-08-12, 13:14   

Saiya-jin napisał/a:
Mini-jack jest niewątpliwą zaletą, tylko że do muzyki mam już mp4. Na telefonie wolałbym oglądać filmy, bo to mp4, które mam, się do tego celu zupełnie nie nadaje. Natomiast ta motka też chyba raczej się nie nada ze względu na rozmiar wyświetlacza.

Telewizor sobie kup :P Nie no, E8 do oglądania filmów się nie nadaje, to muzyczny telefon. Raczej nie spełni Twoich oczekiwań w takim wypadku.

Saiya-jin napisał/a:
Wibracje ustawia się (w V9 i L6) w ustawienia > rodzaje dzwonków > profil: wibracje > szczegóły wibracji (i tam masz do wyboru różne rodzaje wibracji).

Ni ma, ale dla mnie to bez różnicy jak mi telefon wibruje ;)

boro 

Podziękowania: 27/24
Wysłany: 2009-08-12, 17:23   

Odnośnie tego samsunga avila. Mój kolega go sobie kupił i jest zadowolony potrzebował około godziny żeby przestawić się z obsługi nokii. Pisanie smsów? Twierdzi ze to tylko chwila niewygody potem już jak ze starym telefonem. Z tego co kojarzę można przełączać klawiaturę z qwerty na typową komórkową i odwrotnie, więc tu według uznania.
ciekawą opcje skrótów programowalnych zrobili, rysujesz palcem po ekranie i otwiera ci sie na przykład skrzynka odbiorcza (tak jak sobie ustawiłeś).
Odnośnie aparatu , jak dla mnie bomba, robi bardzo dobre zdjęcia (jak na komórke) niema flasha niestety, ale coś przecież musi być nie tak.
to tyle jesli chodzi o ten aparat. Dodam tylko, że gdym sie nie pospieszył to zamiast mixa kupiłbym sobie właśnie ten telefon.
Co do innych modeli telefonów. Nokie, najbardziej niezawodne komórki trzeba przyznać. Jednakże drogie, a te tańsze aparaty nie mają w sobie nic specjalnego. Nie wiem jak w tych nowych wersjach ale wszystkie jakie miałem, 3210, 3310, 3330, 6150, 6100 można było nimi rzucać po ścianach i nic im sie nie stało.
Motorolek nigdy nie lubiłem, z reguły menu jakoś mnie odpychało, miałem kiedyś jakąś V ale nie potrafiłem zapamiętać gdzie sie Bluet włącza.
SE od dłuższego czasu moje faworyty. Joysticków takowych już praktycznie nie robią więc o jedną rzecz do zepsucia mniej. Bardzo podobają mi sie ich prosta obsługa, skróty, minimalizowanie aplikacji, jakość muzyki (z głośnika kicha, ale jako przenośna mp4rka ze słuchawkami sie nadaje... Pewnie super sie na niej techno słucha z racji jakże prymitywnych dźwięków :P). Niestety wada ich często jest zawieszanie się. Obecnie mam w910i poprzedni model, k530i złamałem w pół.
Odnośnie upadania komórek. Bolidy pokazały nam jak dbać o nasze małe cacuszka, nawet pozornie wyglądająca komóreczka, gdy upadnie na ziemie, rozleci się na cześci by ją potem złożyć i włączyć. Proponuje stosować folii na ekran, bo to w sumie się najcześciej rysuje.
Je śli już decydowałbyś sie na Avilę, koniecznie zakup folfię!

( °Д°) <You've got to be kidding me...

Saiya-jin

Wysłany: 2009-08-12, 18:00   

Mnie o wiele bardziej przypadły do gustu skróty motorolowe. Mój SE zawiesił się na razie ze 2x, dżojstik się jeszcze nie popsuł, ale generalnie te telefony mi nie leżą. Nie podoba mi się sposób pisania SMS-ów (dużo lepiej było to rozwiązane w L6, te nowe motorolki niestety też nie są najwygodniejsze (chodzi o oprogramowanie)).

Jak na razie albo biorę Avilę, albo U800. V9 mogę dostać od brata, bo jego umowa kończy się niedługo po mojej, a ta E8 jest trochę niepewna (z tego, co mówi Vince, to zaszły spore zmiany w oprogramowaniu).

Saiya-jin

Wysłany: 2009-10-14, 19:10   

Dobra. Kupiłem U800, telefon jest fajny, ale bardzo spodobał się mojej matce. Prawdopodobnie dostanie go w prezencie, a ja znowu stoję przed wyborem telefonu. :grin:
Macie jakichś swoich faworytów? Nacisk kładę na pisanie SMS-ów, dobry mikrofon i głośnik - żeby się dobrze rozmawiało. Nie chcę cegły.

Leoncoeur 
Bibliotekarz

Podziękowania: 37/29
Wysłany: 2009-10-14, 19:21   

Siemens A52, używam go już 7 lat i wciąż jest sprawny a po tylu latach bateria trzyma 4-5 dni :P
Obiecałem sobie ze dwa lata temu, że póki mi działa nie zmienie na inny

Polecam :lol:

Smsy pisze się true, głośnik i mikrofon też chyba ok, cegła to to nie jest, ładny opływowy kształt.
Dajesz Saiya :)

BTW, poprzedniego sylwestra był error bo mi sie zawiesil na 23:59, data sie skonczyla w telefonie, 2009 juz nie bylo :lol:

Saiya-jin

Wysłany: 2009-10-14, 19:24   

Bez przesady. :razz:

Kusi mnie ta E8, ale podobno potrafi przymulić.

Vinci
Zasłużony

Wysłany: 2009-10-14, 20:05   

Saiya-jin napisał/a:
Kusi mnie ta E8, ale podobno potrafi przymulić.

Pisałem Ci o niej. Ona jest nastawiona głównie na muzykę, a Ty podobno masz do tego inny sprzęt. Przymulić też potrafi, jak działa odtwarzacz, to animowane menu nie chodzi zbyt płynnie. Głośnik i mikrofon jest OK, za to pisanie smsów już nie jest takie fajne. Słownik ubogi, na szczęście można go uzupełnić, więc to nie problem, ale ogólnie coś mi w tym pisaniu smsów nie gra, to nie to co było na mojej starej 6020 :P Dobrze, że ja praktycznie z smsów nie korzystam, tylko rozmawiam. Telefon jest dość szeroki i przez pierwsze dni pisanie na nim jest męczące, potem się człowiek przyzwyczaja, ale i tak jest ciężko. Zdjęcia robi beznadziejne.

Plusy:
-dobra jakość dźwięku
-dużo pamięci wbudowanej (2GB)
-karty pamięci
-scroll jak w iPodzie (naprawdę się przydaje przy większej ilości piosenek czy w przeglądaniu czegokolwiek, czego jest dużo)
-bateria długo trzyma (słucham codziennie muzyki, minimum godzinę dziennie, a bateria trzyma 3-4 dni spokojnie)
-nawet ładny jest, zwraca na siebie uwagę (Gaw może poświadczyć xD)
Minusy:
-czasami muli
-mały, poziomy wyświetlacz
-utrudnione odbieranie plików przez bluetooth. Można swobodnie wysyłać, ale żeby coś odebrać, trzeba zweryfikować połączenie, tzn. ustawić u siebie hasło i wpisać je przy próbie połączenia w telefonie, z którego jest coś do nas wysyłane. Ale można to też zaliczyć do zalet, bo nikt nam bez naszej zgody pierdół wysyłać nie będzie ;)
-słaby aparat
-pisanie smsów jest niewygodne i mało intuicyjne (najgorsza jest ta szeroka klawiatura, trzeba pokonać kciukiem sporą drogą i nie pisze się zbyt szybko, chociaż może gdybym dużo pisał, to bym zdobył skilla :P)

Saiya-jin

Wysłany: 2009-10-14, 20:51   

Ekran jest normalny tylko poziomy. A mnie się wydawało, że jak telefon jest szeroki, to klawisze są dalej od siebie i będzie się lepiej pisało, bo nie będzie się wciskać przypadkowo złego klawisza.
No i nie wiem, co kupić. Może drugiego U800.

Nigdy nie korzystałem ze słownika w tel. :razz:

Saiya-jin

Wysłany: 2009-10-28, 10:01   

Vinci, da się jakoś wyłączyć ten "klekot" klawiatury? :P

Odpowiedz do tematu