Poprzedni temat «» Następny temat
[BG II] List Goriona a widmo Alianny
Autor Wiadomość
Zireael 

Podziękowania: 13/42
Wysłany: 2011-02-28, 20:48   [BG II] List Goriona a widmo Alianny

Którą historię wolicie? Macie jakiś pomysł na ich pogodzenie/połączenie? Jak sądzicie, skąd wzięła się tak drastyczna zmiana okoliczności narodzin CHARNAME?
Zi
P.S. Mam nadzieję, że dobry dział...

Temat moim zdaniem jednak bardziej pasuje do innych wątków z 'Opinii'. ;> - Elef
Ostatnio zmieniony przez L`f 2014-04-25, 19:08, w całości zmieniany 3 razy  
Podziękuj autorce tego posta

Li 
Przyjaciel Klanu
Lisior

Podziękowania: 35/11
Wysłany: 2011-02-28, 21:07   

Nie sądzisz, że nie chciał w tym liście napisać, co tak naprawdę chciała z Charname zrobić Alianna? Więc uznał, że skoro i tak bohater(ka) nie ma jak się dowiedzieć jak było naprawdę, to nie będzie jej dobijał takimi informacjami, toteż zmyślił co nieco, żeby nie dokładać swojemu wychowankowi jeszcze więcej stresów. Ja też bym wolała złagodzić drastyczną prawdę, jeśli mam być szczera. ^^
Przynajmniej ja to tak odebrałam.

picollo 

Podziękowania: 65/98
Wysłany: 2011-03-01, 08:17   

W sumie to zgadzam się z tym, co napisała Li, mogła to być próba złagodzenia szoku.
Ale całkiem gładko da się też wytłumaczyć opcję łączącą obydwie oryginalne możliwości, bez zbytniego naciągania faktów (pomińmy tutaj, że cały ToB ma masę naciąganych wątków).
Spróbujmy w ten sposób:

Goriona, i Aliannę faktycznie łączyła bliższa zażyłość. Nie musimy tu dociekać, czy tylko Gorion tak uważał, czy uczucie było odwzajemnione. Ważne jest to, że na samym początku nie było wiadome, że Alianna jest kapłanką Bhaala.
A wydarzenia przedstawione w ToB (atak Harfiarzy na świątynię) faktycznie mogły mieć miejsce- Gorion dowiedział się prawdy niedługo przed rytuałem kapłanów, i wraz z Harfiarzami ruszył, by przeszkodzić Bhaalitom (jak by ładniej określić kapłanów Bhaala?). W świątyni doszło do wzruszającej rozmowy
(Gorion: Oszukałaś mnie.
Alianna: Naprawdę Cię kochałam...
itd.)
Po czym Gorion mógł uratować jedno dziecko, ale nie zdecydował o wyborze przypadek, tylko uczucie do matki.

I wszystko układa się we w miarę zgrabną całość
był szalony jak stado zajęcy na wiosnę, kiedyś kazał nam ściąć cały zagajnik dębów, bo uroiło mu się, że go szpiegują... a potem doszedł do wniosku, że były jednak w porządku i rozkazał nam je pochować.
- czy wy wiecie ile czasu zajmuje zakopanie dębowego lasu?
Podziękuj autorowi tego posta

Li 
Przyjaciel Klanu
Lisior

Podziękowania: 35/11
Wysłany: 2011-03-01, 10:28   

Właśnie, ja się zdecydowanie zgadzam, sama właśnie obmyślałam kwestię tego uczucia łączącego Aliannę i Goriona i doszłam do takich samych wniosków. Co by oznaczało, że to faktycznie da się całkiem logicznie wytłumaczyć i można na to wpaść bez zbytniego kombinowania. Więc tym bardziej nie uważam tych dwóch wątków za naciągane.

Odpowiedz do tematu