Poprzedni temat «» Następny temat
Xan NPC - pytania i porady
Autor Wiadomość
Rob 

Podziękowania: 6/11
Wysłany: 2011-03-08, 22:42   

Czuję się ostrzeżony hehe. W BG1 tak jak piszesz - był to nominalnie krótki miecz - tak, żeby pasowało do biegłości dostępnych dla magów. Zobaczę jeszcze...może i zostawię mu jednak oryginalną klasę? Tylko ten magiczny pocisk :cry: :cry: :cry:
Podziękuj autorowi tego posta

Li 
Przyjaciel Klanu
Lisior

Podziękowania: 37/11
Wysłany: 2011-03-08, 23:12   

Da się przeżyć bez. ;) Ja tam najbardziej lubię jego oryginalną klasę, wymiata, a brak czarów wywołań nadrabiam innymi czarodziejami... :) Poza tym najbardziej lubię Emocje, a on ma dużo slotów na pomieszczenie tego czaru. ^^

Phaelin 
Planewalker

Podziękowania: 16/6
Wysłany: 2015-07-17, 15:43   

Witajcie, mam takie pytanie:

Czy postać jest napisana od początku do końca? Czy jest utworzone zakończenie dla Xana po finałowej walce w Tronie Bhaala?

Nigdy nie trzymałem NPC z modów na tyle długo by się przekonać, stąd pytanie :)

L`f 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 290/154
Wysłany: 2015-07-17, 17:28   

Xan ma swoją zawartość dla Tronu Bhaala, co oznacza, że ma również epilogi. Po przejrzeniu pliku TP2 widzę, że napisano mu aż sześć różnych zakończeń, jednak sam z nim nigdy nie grałem, więc nie wiem, od czego zależą.

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 130/135
Wysłany: 2015-07-17, 19:15   

Dla pań ma romans dla panów coś ala droga przyjaźni, od tego między innymi. Ogólnie nie można narzekać na rozbudowanie Xana, rzekłbym nawet ze jest momentami zbyt rozgadany :smile:
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P

Kliwer 

Podziękowania: 139/201
Wysłany: 2015-12-16, 14:28   

Czy jeżeli, grając w BGT, dam Xanowi z BG1 grimuar to czy ten z BG2 będzie miał zwiększone statsy? I czy księga czarów mu przejdzie z jedynki do SoA?

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 130/135
Wysłany: 2015-12-16, 16:07   

Z tego co kojarzę to nie - przynajmniej gdy idzie o księgę zaklęć bo nigdy mu grimuarów nie oddawałem - zawsze wolałem chomikować je dla głownej postaci.
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Kliwer
Kliwer 

Wysłany: 2015-12-16, 16:28   

E tam, chomikować. Miałem gnoma woja-iluzjonistę. Inteligencji już mam 19, więc więcej mi nie potrzeba. Zręczności mam 18, a jako, że nie walczę bronią dystansową to też dość tego- do 21 i tak nie dobiję. Więc lepiej wzmocnić stałą załogę. Jaheira po 3 grimuarach mądrości ma efektowne 3 x 17 :smile:

Cecylio 

Podziękowania: 8/38
Wysłany: 2016-08-02, 16:27   

Choć to skazane na porażkę i przypuszczalnie nigdy gry nie skończę, chcę wypróbować Xana.

Moje pytanie brzmi - czy warto się pchać w romans z nim, czy wystarczająco satysfakcjonująca (nie walnąłem się, uff, ale długie słowo!) jest ścieżka przyjaźni? Jak dużo "treści" tracę nie romansując z elfem?

I mam wrażenie, że już o to pytałem - skoro autor moda pracował też przy BG1 NPC Project, to czy jest to jakoś połączone? W szczególności romans.

BTW - zostawić go jako Zaklinacza, czy sobie ułatwić i zmienić mu klasę? Drugim magiem, przy pełnym przechodzeniu, byłby Quayle, potem Jan Jansen.

Kliwer 

Wysłany: 2016-08-02, 16:52   

Co do romansów wszystko jest napisane w readme.

Generalnie postać Xana w BG NPC Project i moda do BG2 robiła jedna, zasłużona dla Baldura, osoba. Bezpośredniego połączenia poprzez BGT nie ma, ale przy przyłączeniu Xana w BG2 (grając elfką lub pół-elfką) można albo wybrać kontynuację romansu z BG1 albo zacząć nowy. Obie ścieżki różnią się dość znacznie.

Ja z nim nigdy nie romansowałem bo zawsze gram facetami. Nie mam porównania ale przyjaźń i tak jest bardziej rozbudowana niż relacja z którymkolwiek standardowym NPC-em.

Co do klasy to ja mu jej nie zmieniam, bo on nawet w banterach odwołuje się do swojego mistrzostwa w zaklinaniu i inne rozwiązanie jest nieklimatyczne. Wojownik-mag i dziki mag dla mnie w ogóle odpadają, zupełnie nie pasują do Xana. Ostatecznie można wziąć czarownika ale czy on taki znowu wiele lepszy? Powiedziałbym, że po Spell Revision to w ogóle.

Cecylio 

Wysłany: 2016-08-02, 17:04   

Też jakoś nie potrafię grać kobietami (raz dla romansu z Edwinem!), bo taki Anomen mnie nie interesuje, a Ajantis z modem to praktycznie to samo - dobroć i sprawiedliwość do porzygania.

Zostawiłem mu Zaklinacza, będzie ciekawiej. Chyba kiedyś, w zamierzchłych czasach, próbowałem tego moda i rzeczywiście Xan gada jak najęty, wtrąca się co chwila. Dam mu szansę.

I ten głos Lavy :razz:

Kliwer 

Wysłany: 2016-08-02, 17:59   

Cytat:
I ten głos Lavy

Ja mam ten drugi sub-mod, w którym ma soundset z BG1 (+ trochę innych kwestii od tego aktora, nie wiem skąd, pewnie od innych zdubbingowanych przez niego postaci). Mógłbyś wrzucić próbkę głosu Lavy?

Cecylio 

Wysłany: 2016-08-02, 18:51   

Wiem tylko skąd pobrać - http://www.pocketplane.ne...d=131&Itemid=91

Obecnie jeszcze nie słuchałem, ale wspominam jego wykonanie Xana całkiem pozytywnie.

porfirion 
Czciciel Azutha
osiełek

Podziękowania: 128/87
Wysłany: 2016-08-02, 18:55   

Daję w załączniku (w zipie) do posłuchania paręnaście tekstów Xana, które chyba większość kojarzy :)

Ogólnie nie jest złe, ale ja się zbyt przyzwyczaiłem do głosu Jana Piechocińskiego, by się przestawić na inny :P A co do tego sub-modu, o którym wspomniałeś, Kliwer - to jak przesłuchałem, wszystkie te teksty są oryginalnego Xana - tylko niektóre wzięte z tych padających w interakcjach z innymi w drużynie (które, jak wiemy, są nad wyraz rzadkie), niekiedy też poprzycinane trochę.

xan lava.zip
Pobierz Plik ściągnięto 122 raz(y) 652,79 KB

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

We internecie...

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Kliwer
Kliwer 

Wysłany: 2016-08-02, 19:25   

Lava się postarał, szacun za robotę. Ale jednak wolę pozostać przy głosie z oryginału, kwestia przyzwyczajenia. Chociaż te wstawki w banterach po angielsku rzeczywiście trochę przeszkadzają.

Odpowiedz do tematu