Poprzedni temat «» Następny temat
[Komentarze do] Klanowy emblemat
Autor Wiadomość
kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Podziękowania: 60/46
Wysłany: 2009-04-11, 16:58   [Komentarze do] Klanowy emblemat

Z uwagi na własne przemyślenia i ciepłe słowa Kinskiego - może kiedy indziej. Niech Marlong pousuwa te posty, bo tylko syf.

EDIT: W celu ułatwienia życia postanowiliśmy z Morganem przenieść komentarze w jedno miejsce. :arrow: Odnośnik do tematu: "[KONKURS] Klanowy emblemat" - Val
Ostatnio zmieniony przez Valsharess 2010-11-12, 12:32, w całości zmieniany 4 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Wysłany: 2009-04-11, 19:38   

Ech może bez tej krwi lepiej by wyszedł:/
Jak dla mnie okładka British Steel jest świetna.

Kinski 
Dziecię Bhaala
Zajebójca

Podziękowano 78 razy
Wysłany: 2009-04-11, 19:43   

Sorry, ale nie jesteśmy klubem samobójców.

Poza tym rywalizacja wyjdzie tylko na plus, he he.

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Wysłany: 2009-04-11, 19:45   

To jest cuś.

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Wysłany: 2009-04-12, 13:13   

Spożytkuj talenta i zrób co fajnego (prawdziwy emblemat), bo się marnują...

Cytat:
Noże, żyletki - odpuściłbym sobie.

Idea tamtej okładki jest trochę inna, żyletka jest na drugim miejscu, zasada jest ogólniejsza i ją tu proponuję.

Okładka jest British Steel, napis na żyletce tyż, a i sama żyletka jest też z brytyjskiej stali, i o to chodziło.
Ostatnio zmieniony przez kol 2009-04-20, 12:38, w całości zmieniany 1 raz  

Aeraldo 
Nadworny grajek

Podziękowania: 10/22
Wysłany: 2009-04-19, 21:09   

Hmm... bardziej podchodzi to pod EMO, bez urazy. ;) Tam naprawdę nie musi być tyle krwi, ktoś jeszcze pomyśli, że klan skupia dawców narządów...

Kinski 
Dziecię Bhaala
Zajebójca

Podziękowano 78 razy
Wysłany: 2009-04-20, 07:54   

Pod emo? Zastanów się może, co piszesz. Krew i emo wykluczają się definitywnie.
Emo jest modne, jak nie wiadomo do czego się przyczepić, to zawsze można powołać się na emo. Ha, ha, ha. To takie słowo zaklęcie - nie pisze się, że coś jest do dupy - tylko, że podpada pod emo, omo czy amo. Ale dlaczego tak jest i dlaczego coś jest do dupy (i co jest najważniejsze w krytyce/dyskusji), to już się o tym nie wspomina, bo wydaje się, że słowo klucz wyjaśnia wszystko. Bullshit. To tak, jakby twierdzić, że jesteś złodziejem, a dlaczego - bo to podpada pod emo (mimo że nei podpada, bueheehehe)...

Krew jest nieodłącznym elementem Bhaala. Można powiedzieć, że to atrybut Pana Mordu...

Poza tym, dawcy krwi? Oczyść umysł z niepotrzebnego myślenia i skieruj swoje transplantastyczne myślenie do odpowiedniego wątku, który założyłeś. Jakbym ci pokazał skalpel, brzytwę, żyletkę, to też byś stwierdził, że to o dawcach krwi.

Saiya-jin

Podziękowania: 5/21
Wysłany: 2009-04-20, 08:40   

A może gościa z Omena na tle płomieni a la wstęp do Diablo II? :D

Albo demon (?) z okładek Disturbed?
Ostatnio zmieniony przez Saiya-jin 2009-04-20, 11:34, w całości zmieniany 1 raz  

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Podziękowania: 441/319
Wysłany: 2009-04-20, 12:34   

Marlong miał nieco inną inną wizję, jak sądzę, i kiedy pisał: że nie oczekuje motywów z gry - pisał to zastrzeżenie, bo na 10 prac 9 zapewne byłoby czaszkami z ToBu a jedna tą z BG1... Ja w każdym razie oczekuję czegoś co ma związek nie tylko z nazwą, ale i kolorystyką czy stylizacją naszego Forum, a wszystkie dotychczasowe prace tego nie spełniały - my mistake, powinienem mówić wcześniej, ale miałem nadzieję, że stanie się coś, co skieruje prace na oczekiwany tor...
Obie Wasze prace, mi przynajmniej, się podobają - w Kinskiego najmniej napis (ale, aż mi się łezka w oku zakręciła bo to stary klimat Secret Service'u, a raczej ich dodatku KGB), u Vinciego zasię pomysł jest po prostu fajny, ale równie daleki od oczekiwań...
Aha, możecie powyklinać na mnie, że dopiero teraz byłem łaskaw sprecyzować oczekiwania czy coś, ale nie chcę już słyszeć ani jednego wzajemnego ataku na siebie nazwajem...

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Wysłany: 2009-04-20, 13:18   

Czy napis nie może być po polsku? Zmieniłbym tło, i pierwszy chyba najlepszy.
jeśli ten post jest spamem, to niech ktoś wykasuje.

Alvarez 
Zasłużony

Podziękowania: 253/73
Wysłany: 2009-04-20, 20:31   

No i ta o to rywalizacja jakoś się rozkręciła, a na początku nie było nic przez długi czas. Napiszę może co sądzę o tych wszystkich emblematach: te kinskiego naprawdę mi nie pasują, krew oraz raz dzieciak wampir za drugim razem jakiś z wodogłowiem czy czymś w tym stylu. Ten CoB Vinicjusza jest trochę imho zbyt skromny. Ten cały zegarek mi się nawet podoba, tylko dlaczego "Is it time for children TO RISE?"?, nie lepiej OF BHAAL? Ten ostatni kompletnie mi nie pasuje, bardziej przypomina sztandar jakiegoś plemienia (bez obrazy). O swoich się nie będę wypowiadał.

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Podziękowania: 215/71
Wysłany: 2009-04-20, 20:38   

Alvarez napisał/a:
"Is it time for children TO RISE?"?, nie lepiej OF BHAAL?

Hmm bo jest zbyt dosłowne i nie brzmi fajnie?
Alvarez napisał/a:
Ten ostatni kompletnie mi nie pasuje, bardziej przypomina sztandar jakiegoś plemienia (bez obrazy)

Cytat:
Dajemy Wam niemal nieograniczone możliwości, jednak tworząc swoje prace miejcie na uwadze to, że mają się one w przyszłości wykorzystywane w wielu przypadkach(m.in. reklama klanu, niekiedy 'znaki wodne'). Tym samym, siłą rzeczy, taki znak stanie się marką klanu - mam nadzieję, że każdy zrozumie potrzebę zachowania pewnej stosowności.

Można się domyśleć, że chodzi o symbol, emblemat jak np ten ptaszek od Nike, Czaszka dla BG itd czyli po prostu jakis prosty symbol rozpoznawczy którego można będzie stosować np jako znak wodny (taka jakby pieczątka, że to coś wystawianego jest z CoB.) i taki symbol zrobiłem.

Valsharess 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 21/20
Wysłany: 2009-04-20, 21:08   

A mnie się od Kinskiego podobaja najbardziej :]

Kinski 
Dziecię Bhaala
Zajebójca

Podziękowano 78 razy
Wysłany: 2009-04-20, 21:24   

Sorry, ale jesteście w erze kamienia łupanego pod względem znajomości obecnych trendów w designie internetowym, szczególnie jeśli chodzi o CMSy i miniportale.
Obecnie trzy style wysuwają się jako główne (właściwie 4 - różnego rodzaju supermegadynamiczne flashyki). Pierwszy - ascetyczna prostota. Mało bajerów, użyteczność, brak szaleństw, funkcjonalność, czcionki klasyczne, bezszeryfowe. Drugi - beauty, czyli ładne, stylowe, z charakterystycznymi wykończeniami a la zawijasy i tribale, czcionki bezszeryfowe, często półozdobne, ale czytelne. Trzeci i najbardziej ekspansywny - grundge - wszelkie faktury, murki, plamy, imitacje tekstur, płótno, czcionki zniszczone i imitowane na pismo ręczne, papier, itd. i temu najbardziej kibicuję i najbardziej mi się podoba. Wystarczy wejść na deviantart i mamy taki tego zalew, że nawet zatopłby arkę Noego... Nieraz występują hybrydy, np. 1 z 3 (czytelny układ, ale np. drewniane tło).
I przyznam rację morganowi, że moje emblematy nie pasują do strony - grundge jest dość daleki od strony Klanowej (ale miałem inny cel, który rewelacyjnie osiągnąłem - ponad 100% normy, a to dopiero intro, buehehehee).
Ale to, co pokazują panowie V. i L. woła o pomstę do nieba - sorry, chłopaki, ale najpierw nauczcie się obsługi PS czy innego programu do grafiki (oby legalne to było, bo chyba nie piracicie, co?). Pod względem technicznym to, co pokazał kol, a co niepotrzebnie usunął, bije Wasze na łeb i szyję, przy okazji obcinając nogi i ręce (brzytwą)...

Naorden 
Guardian of the last burning candle

Podziękowania: 17/13
Wysłany: 2009-04-21, 19:30   

Mi się najbardziej podoba środkowy z tych, co Lava ostatnio wrzucił.
Marlong pisał, że może to być dowolne, ale bez przesady... Co mają krwawe niemowlaki i żyletki do BG? Nie chcę nikogo urazić, ale skoro to ma być emblemat, to niech ma coś wspólnego z tym co ma symbolizować ;)

Odpowiedz do tematu