Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania i porady dotyczące tworzenia NPC
Autor Wiadomość
Vel`Dan 

Podziękował 12 razy
Wysłany: 2009-03-06, 22:18   Pytania i porady dotyczące tworzenia NPC

I mam pytanie, czy ktoś mógłby mi pomóc stworzyć mojego pierwszego NPC od podstaw. Wiem, iż od tego macie poradnik itd. Ale ja mam strasznie wiele pytań, o wiele więcej, niżby się mogło zdawać, a jednak nie zniechęcam się, tyle.

Poradniki są napisane doskonale i tego nie kwestionuje, kwestionuje jedynie to, że są napisane dla ludzi normalnych ;P więc ja mam z nimi problem :)

Jeśli znajdzie się tu ktoś kto weźmie mnie pod opiekę :) i stanie się moim Mistrzem ;) przeprowadzając mnie przez te Krainy Mroku zwane Modowaniem, to bardzo bym mu dziękował :)

PS. jeśli ktoś się będzie chciał podjąć takiego zadania, niech wie, że musi mieć duużą cierpliwość:)

Dobra, offtop kwitł, to teraz wszyscy twórcy NPC mają temat dla siebie. Postów na ten temat ze starych 'Pytań i porad' nie ruszę, nie będę robił rewolucji. ;P - L.

PS. Wzniecanie powodzi jest niewskazane.

[8.12.2012] Poprawiona nazwa tematu, "odnośnie DO", aż dziw, że tak długo umykało to naszej spostrzegawczości... - A.
Ostatnio zmieniony przez L`f 2013-02-03, 18:35, w całości zmieniany 4 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Podziękowania: 210/70
Wysłany: 2009-03-06, 22:50   

Sądzę, że na chwilę obecną musisz przeczytać spokojnie tutorial i to czego nie zrozumiesz, swoje "wątpia" i inne takie opisać w temacie który możesz stworzyć w subforum "Modding" czyli tutaj. Na chwilę obecną nie mam raczej czasu uczyć przez gg, ale ja, L'f i inni Uczniowie bywamy tutaj codziennie więc odpowiedzi będziesz otrzymywać szybko. Od NPC głównie chyba jestem ja tutaj... (tak sobie pozwolę powiedzieć :P), ale inni też się nieźle znają. Więc pisz wszystkie pytania na forum i nie martw się, że się ośmieszysz czy coś bo tutaj wszyscy są psycholami i mają dziwne pytania i problemy :P

Vel`Dan 

Podziękował 12 razy
Wysłany: 2009-03-06, 22:56   

OK nie ma problemu ;) mnie dwa razy zachęcać nie trzeba :) więc mam pytanie, co do mojego pierwszego NPC, skończyłem ten podkład, czy plik postaci jak jest nazywany, teraz czas na te dialogi... No i cóż... Mam pytanie, jak połączyć dialogi przyłączenia postaci do... postaci :) ten plik trzeba po prostu zapisać tak samo, jak nazwa podana w pliku postaci przy tej lini "dialog" czy jakoś tak??

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2009-03-06, 23:00   

W pliku .cre (otwierasz/robisz to w DLTCEP lub Near Infinity) masz coś takiego jak DIALOG i tam wpisujesz plik dialogowy (bez rozszerzenia). Nazwa pliku nie może być dłuższa niż bodajże... ile to było? 8 znaków chyba... poprawcie mnie jak się mylę...

Vel`Dan 

Podziękował 12 razy
Wysłany: 2009-03-06, 23:03   

OK to mam już zrobione, tylko właśnie pytam :) dobra zabieram się za robienie podstaw tego NPC'a ;) i mam jeszcze pytanie gdzie dokładnie powinienem zapisać ten plik? Chodzi o dialog

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2009-03-06, 23:05   

Robisz folder swojego NPC i tam wszystko wrzucasz... chyba, że chcesz to rozdzielać na poszczególne pliki to w swoim folderze NPC możesz zrobić foldery jak np "DIALOGI", "SKRYPTY" itd

Vel`Dan 

Podziękował 12 razy
Wysłany: 2009-03-06, 23:11   

Ah no tak... I później, aby to działało, trzeba z tego zrobić instalkę przez Weidu? Zmyliło mnie to, że plik postaci trzeba było wsadzić do Override :) no własnie, plik postaci także wsadzić do tego folderka z NPC??

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2009-03-06, 23:15   

Tak. Jak mówię w tych swoim folderze możesz zrobić subfoldery bo w instalce i tak będziesz pisał ścieżki do każdego pliku.

Vel`Dan 

Podziękował 12 razy
Wysłany: 2009-03-06, 23:19   

OK dzięki.... A i ostatnie pytanie, eksport postaci zrobiłem tak jak trzeba, ale mimo tego w NI pisze coś takiego.

Name No such index

więc zdaje mi się, że nie powinno tak pisać :/ muszę znaleźć to co robię źle

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2009-03-06, 23:22   

Jest dobrze. Twoja postać nie ma imienia bo same jako takie pliki .cre imion przypisanych nie mają. W pliku instalki będzie komenda SAY NAME1 i SAY NAME2 i dopiero tam podasz imię tej postaci.
Ostatnio zmieniony przez L`f 2009-03-06, 23:39, w całości zmieniany 2 razy  

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Vel`Dan
Vel`Dan 

Podziękował 12 razy
Wysłany: 2009-03-06, 23:27   

OK dzięki bardzo :) to ja zaczynam pisać te dialogi ;) już czuje... że nie czuje ;P a jak dojdę do Weidu to wiedz, że nie ma szansy, żebym tu co sekunde jakiegoś głupiego pytania nie zadawał ;D

Zadaj wtedy kilka(naście) pytań w jednym poście, bo inaczej będę musiał co nieco poscalać, jako zrobiłbym to z ostatnim Lavy, gdyby skubaniec nie wyedytował. ;) - L.
Ostatnio zmieniony przez L`f 2009-03-06, 23:39, w całości zmieniany 1 raz  

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2009-03-06, 23:33   

Ech normalka... No ale po to chyba jest jednak ten temat teraz.
Pamiętaj by na początku dialogu było BEGIN XXX gdzie XXX to nazwa pliku dialogowego bez rozszerzenia (czyli bez .d)
Ostatnio zmieniony przez Lava Del'Vortel 2009-03-06, 23:38, w całości zmieniany 1 raz  

Vel`Dan 

Podziękował 12 razy
Wysłany: 2009-03-07, 00:34   

Wszystko zrobiłem raczej dobrze... Raczej...

Mam problem z Instalką :/
Po utworzeniu instalki wyskakuje mi coś takiego:
[D:\Bioware\Baldur's Gate II\Setup-DrenNPC.exe.exe] WeiDUU version 20800
{SETUP-DRENNPN.EXE.DEBUG} Queried (pid = -1)

I nie wiem o co tu chodzi :/ jeśli ktoś wie jaki robię błąd prosze o pomoc

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2009-03-07, 00:40   

VelDan napisał/a:
Setup-DrenNPC.exe.exe

czemu podwojne exe?

Twoje oby2 pliki setup nazywają się tak samo? To obowiązek. Ale mi się zdaje ze to chodzi o podwójne exe.

Vel`Dan 

Podziękował 12 razy
Wysłany: 2009-03-07, 00:42   

No właśnie nie wiem skąd mi się te exe wzięło :/ muszę poszukac gdzie ten głupi błąd, tak, oby dwa takie same, tyle że rozszerzenie inne.

Fakt, inne nazwy, już to wyłapałem, teraz tylko muszę jeszcze coś pozmieniać i powinno być dobrze
Ostatnio zmieniony przez Vel`Dan 2009-03-07, 00:45, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu