Poprzedni temat «» Następny temat
The Darkest Day - opinie, uwagi
Autor Wiadomość
Soban
[Usunięty]

Wysłany: 2005-01-26, 15:22   The Darkest Day - ogólnie, kompatybilność

Jak wam pewnie wiadomo TTD to nieoficjalny dodatek. Co się dzieje jak go zainstalujemy?

Temat został przeniesiony do odpowiedniego działu.
Ostatnio zmieniony przez morgan 2008-07-22, 21:57, w całości zmieniany 1 raz  

Cruel 
Zasłużony

Podziękowano 1 razy
Wysłany: 2005-01-26, 20:28   

Nowe lokacje, przedmioty, czary, npc, profesje w dużej ilości (większość beznadziejna, ale pomińmy); ulepszone skrypty wrogów, zwiększony poziom trudności, zmodyfikowane niektóre lokacje, do tego oczywiście nowe questy i wątek główny moda.
Podziękuj autorowi tego posta

Coincidence 
Bibliotekarz

Wysłany: 2005-01-27, 09:28   

Nie wspominając o fakcie, ze mod ten zastepuje część istniejących plików, w tym CAŁY dialog.tlk ( cała gra bedzie po angielsku ).
Ale tłumaczenie Gigantusa jest w drodze.
Podziękuj autorce tego posta

Soban
[Usunięty]

Wysłany: 2005-01-27, 09:29   

Niby tak ale bardzo podoba mi się nowa lokacja zrobiona na wzór Beregostu z Bg1 i nowy zabójca Adario Kalwaras. Nie gram od czasu zainstalowania TTD bez niego. No i oczywiście jest też Soufalein ze swoją zdolnością "drzwi przez wymiary" bardzo przydatna.

Uczę się anglika więc co nieco rozumiem. Denerwuje mnie tylko to że jak wybieram głos to gada po polsku a napis jest po angielsku.

Kinski 
Dziecię Bhaala
Zajebójca

Podziękowano 78 razy
Wysłany: 2005-01-27, 10:18   

Bugi, bugi i jeszcze raz bugi, nie ma się co dziwić, mało który mod zrobiony przez TeamBG był/jest bez błędów, ale TDD to już szczyt...
Cytat:
No i oczywiście jest też Soufalein ze swoją zdolnością "drzwi przez wymiary" bardzo przydatna.

A co ma Sol do TDD? To oddzielny moduł...

Coincidence 
Bibliotekarz

Wysłany: 2005-01-27, 14:17   

He, he, ukuto juz nawet nazwę: The Buggest Day :D

A lokacja, chodzi ci o Jatavian ( czy jakoś tak, w TD krałem wieki temu ) to przykład, hm, małego lenistwa autorów, bo nie chciało im się tworzyć nowych ( nasz Mistrz Aurelinius w swym A New World robi nowe na Black Isle'owskim poziomie - mozna {o sobie juz nie wspomnę, z czystej skromnosci }).

TDD i tak jest ( i bedzie ) najpopularniejszym modem do BG2, gdzuż nie zmienia niczego, tylko dodaje na zasadzie "to samo, ale wiecej", czyli dokładnie to, za co wszyscy kochają BG, a nie jak jakiś Coincidence zmieniający zasady i robiący inne bzdury w soim modzie.

Cruel 
Zasłużony

Podziękowano 1 razy
Wysłany: 2005-01-27, 15:37   

Ta lokacja to Riatavin. Faktem jest, że obszary z TDD to rżnięcie z ID1 i BG1, ale co poradzić. Dziwi mnie prawdę mówiąc popularność tego moda, ja jestem daleki od zachwytu. A lokacje typu Trollford doprowadzały mnie do szewskiej pasji - nuda, schematyczność i wszechobecny h&s. Brak słów...

Soban
[Usunięty]

Wysłany: 2005-01-27, 16:36   

To prawda że trollford jest nudny ale mimo to ciesze sie że udało mi się ściągnąć ten dodatek. no i oczywiście ttd poprawia menu gry. a to jest plus

Trudna sztuka edycji znów kłania się panu Sobanowi (czy jak kto woli Kavperowi, tudzież Balduranpwi). Pod jakim nickiem go nie spotkam, swym zachowanie sięga on szczytów głupoty oraz nieznajomością podstaw pisania na forum, niezmiennie mimo wielokrotnych upomnień. Ciekawe, czemu dostał bana... - Komcio

Kinski napisał/a:
Bugi, bugi i jeszcze raz bugi, nie ma się co dziwić, mało który mod zrobiony przez TeamBG był/jest bez błędów, ale TDD to już szczyt...
Cytat:
No i oczywiście jest też Soufalein ze swoją zdolnością "drzwi przez wymiary" bardzo przydatna.

A co ma Sol do TDD? To oddzielny moduł...

powiedz co jest bardziej rozsądne: Ściąganie modu z soufaleinem i TDD odzielnie, czy tylko TDD bo mi się wydaje że to drugie.

A co do Bugów to mam łatkę i patha :)

murmandamus

Wysłany: 2005-02-28, 18:17   

Witam.

Dwa dni temu przeszedlem TDD po raz pierwszy.
Wrazenia? Powiem ze mam nieco mieszane uczucia. Oczywiscie bugi i tego sie nie da ustrzec w modach wiec trzeba byc wyrozumialym choc dwa razy musialem uzyc konsoli by pchnac naprzod fabule z braku pojawienia sie npca.

Co do warstwy innej to TDD prezentuje sie w "miare niezle" ale...
Mam ale cos do isosci walk.ZA DUZO! W pewnym momencie mialem nieco wrazenie jakbym cofnal sie do NWN , idz zbadaj zarznij co na twej drodze.
Za malo mozliwosci wylgania sie z walki lub wynegocjowania no i opcje dialogowe najczesciej do dwoch mozliwosci sie sprowadzaly.
Co wiecej nowe npce nie maja pogaduszek ze soba i z czlonkami startej druzyny wiec sa nieco bezbarwne a przynajmniej tak to odczulem.
Dalej niektore przedmioty nie maja opisow tylko jakies nic nie znaczace teksty albo jak w przypadku sztyletu pana E. pisze Jeweled dagger, dodam mam wersje z patchem. Tyle moich wywodow mod dobry ale na jeden raz, fabularnie podobal mi sie bardziej Shadow over Soubar mimo ze tamten ma nieco inne niedogodnosci bugi i szkopuly.
Mam nadzieje teraz na jakas ciekawa konwersje totalna robiona przez polakow i ze sie sprawdzi lepiej bez iscia na rąbanke. Bo zdobywanie wiekszosci doswiadczenia przez zarzynanie jest dla mnie niesmaczne w Crpgu a tak jest w tm modzie.

Coincidence 
Bibliotekarz

Wysłany: 2005-03-01, 14:36   

Wiesz, bardzo łatwo ( i szybko ) robi się mody oparte na walce - tworzysz przeciwników, definiujesz skrypty i ustawiasz na mapie - a gracz niech się męczy.

Philoos 
Zasłużony

Podziękowania: 24/11
Wysłany: 2006-08-31, 00:20   

Im więcej gram w TDD, tym więcej niedoskonałości:
Bladesinger wg opisu "może przeznaczyć 5 punktów biegłości w każdą 1-ręczną broń sieczną". Tymczasem po kolejnym awansie chciałem przydzielić czwartą gwiazdkę w katany, nie da się :/
Może powodem jest to, że staje się wieloklasowcem woj/magiem po potrzymaniu księgi maga, a wieloklasowce nie mogą przydzielić 5* w broń (?) Albo trzeba na początku przydzielić 5* w jedną tylko (do końca gry) broń?
No i kolejny dylemat - czy instalować komponent EoU (Multi-Class Grand Mastery). Niby zmienia tabele biegłości, alenie ma info o braku kompatybilności z TDD...

marek23

Wysłany: 2006-08-31, 09:18   

Ja dałem od razu 5 gwiazdek ( kensai wiadomo Furia Niebios i gra łatwiejsza) ale na razie jestem jednoklasowcem a chciałbym byc dwu. Od czego to zalezy? Od jakich współczynników. Woj/mag.

Philoos 
Zasłużony

Podziękowania: 24/11
Wysłany: 2006-08-31, 11:07   

A co ma kensai do rzeczy? TDD go nie zmienia przecież, jest normalnym wojem. Wymagania co do dwuklasowośći masz tutaj

Leoncoeur 
Bibliotekarz

Podziękowania: 37/29
Wysłany: 2007-02-24, 20:32   

przeszedłem Trollsford z TDD i musze przyznac ze jest zenujaca ta lokacja.
Jak to chyba Coin napisal o ile pamietam, istny H'n'S :/

mam nadzieje ze inne lokacje beda lepsze.

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 245/53
Wysłany: 2008-06-17, 23:08   

Nie, do wyboru masz dużą albo ogromną, niestety się nie da pomniejszyć. A działają z nią wszystkie większe mody, które modyfikują mapę świata: TDD, TS, RoT, Drizzt Saga, SoBH, SoS itd.

Odpowiedz do tematu