Poprzedni temat «» Następny temat
Tashia NPC
Autor Wiadomość
Kleantes

Wysłany: 2006-04-12, 23:42   

Mam mały problemik z Tashią. Romansujemy sobie w SoA, ale nagle romans się urywa - nie wiem co dalej ? Co zrobić ?? Z góry dzięki za odpowiedź
Podziękuj autorowi tego posta

Ascaephel
Zasłużony

Podziękowania: 9/8
Wysłany: 2006-04-12, 23:51   

Kleantes napisał/a:
Mam mały problemik z Tashią. Romansujemy sobie w SoA, ale nagle romans się urywa - nie wiem co dalej ? Co zrobić ?? Z góry dzięki za odpowiedź

1) w jakiej lokacji jesteś
2) w którym momencie romans się urwał (ostatnia rozmowa romansowa to...?)
3) byłeś dla niej miły? ;)

Kleantes

Wysłany: 2006-04-13, 08:50   

Jestem przed wyruszeniem po Imoen
Ostatnia rozmowa- hmmm - było coś z dzieckiem, które straszyło dwóch strażników - potem jakaś zagadka, coś o tym że zapomniała czaró...
no jasne , że miły :)
To co zrobić ??

Ascaephel
Zasłużony

Wysłany: 2006-04-13, 09:08   

Więc jest w porządku - po powrocie z podmroku pojawi się jej ex i zechce ją na powrót - pozwól jej odejść, po czym się prześpij i będziesz miał sen-wizję ;)

Kleantes

Wysłany: 2006-04-14, 01:21   

Porwał ją jej ex - potem scenka w jaskini - no właśnie
Zabijam wszystkich - pojawia się jakiś duch - coś tam gada niezrozumiałego - a Tashiii nie ma :/// Pomóż proszę :))

Ascaephel
Zasłużony

Wysłany: 2006-04-18, 09:13   

(na świętach byłem ;) )
OK, musisz teraz ducha wskrzesić! To duch Tashii i potrzebujesz zwoju wskrzeszania (berło zmartwychwstania nie działa - czar z księgi kapłana Wskrzeszenie powinien działać, ale Zer Harfiarzy Jaheiry nie działa).
A potem wyznajcie sobie miłość :P

whiteboy

Wysłany: 2010-02-27, 16:19   

może mi ktoś powiedzieć, kiedy dokładnie pojawia się jej ex? przy wyjściu z podmroku, w Amn, gdzieś indziej?

Alvarez 
Zasłużony

Podziękowania: 253/73
Wysłany: 2010-02-27, 17:14   

Opis by Vinci (jeśli nie widziałeś)

Co prawda mi ten romans nie wyszedł, konkurencja Vicki była zbyt duża, ale z tego co się orientuję to nie pojawia się w jakimś konkretnym miejscu.
Jakby się nie pojawił, to możesz przywołać go kodem, ściągnij Shadow Keepera, tam masz wyszukiwarkę postaci, znajdź Arilistana i jego kod a potem przywołaj.

Jakbyś nie dał sobie rady to mogę to sprawdzić, ale dopiero jutro wieczorem...

Slavski

Wysłany: 2011-02-06, 10:46   

Mam nadzieję, że piszę w dobrym temacie. Jeśli nie, to przepraszam.

Mam problem z modem Tashia NPC, a dokładniej z romansem. Otóż romans "zerwał" mi się w Cieniach Amn po rozmowie, w której Tashia pyta mnie, co chcę robić po zakończeniu przygody. Na pewno odpowiedziałem dobrze, ale od tego czasu (a dopiero wchodziłem do Czarowięzów) już się nie odezwała. Teraz jestem w Tronie Bhaala. Moje pytanie - da się ShadowKeeperem "nadrobić stracony czas" między nami, tzn. nadgonić ten brak rozmów modyfikacją jakichś zmiennych, czy już dla naszego uczucia nie ma nadziei?

Rutger

Podziękował 32 razy
Wysłany: 2011-02-25, 20:55   

Wartość zmiennej TASHIAROMANCEACTIVE zmieniła się na 3 przy lovetalk 35, ostatnie 3 rozmowy to kolejno spotkanie z dziewczynką i dwójką krasnoludów, potem jakaś zagadka, i ostatnia rozmowa jest o tym, że to nie wina mojego Player Character, ale wciąż jest zakochana w Arilistanie i nie jest gotowa na rozwinięcie romansu.
Czy to oznacza, że romans jest martwy na dobre, czy się jeszcze wznowi? Nie wspomniała nawet o czarach... jestem w chapter 3

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 254/54
Wysłany: 2011-02-25, 21:27   

Rutger napisał/a:
Czy to oznacza, że romans jest martwy na dobre, czy się jeszcze wznowi? Nie wspomniała nawet o czarach... jestem w chapter 3

Tak, to oznacza, że romans jest martwy. Nie udało Ci się jej poderwać :P Podczas dialogów sprawdzana jest zmienna: TashiaInterestMatch, widocznie miała za niską wartość, nie udało Ci się na czas wywrzeć na niej odpowiedniego wrażenia.

Zmienna ta zwiększa się, lub zmniejsza w zależności od Twoich odpowiedzi w dialogach z nią. Najwidoczniej nie spodobało jej się to co do niej mówiłeś ;)

Rutger

Podziękował 32 razy
Wysłany: 2011-02-25, 23:09   

Vinci, myślisz, że zmiana samego interestmatch może zadziałać? im większy tym lepiej, tak?
Zmieniłem właśnie z 2 na 1 i nawet się save nie załadował... to samo jak próbuje zmieniać wszystkie parametry na wzór starego sejwa.
Może powinienem się pobawić CLUAConsole zamiast shadowkeeper? Jeśli tak, to jakie komendy?

Vinci
Zasłużony

Wysłany: 2011-02-25, 23:15   

Musiałbyś się cofnąć z savem przed tę ostatnią rozmowę i zmienić TashiaInterestMatch na wyższe, gdzieś tam chyba w warunkach widziałem większe niż 3 żeby było, ale możesz ustawić jeszcze większe.

Rutger napisał/a:
Zmieniłem właśnie z 2 na 1 i nawet się save nie załadował...

Co z 2 na 1? Ma być jak największe.

Rutger napisał/a:
to samo jak próbuje zmieniać wszystkie parametry na wzór starego sejwa.

Cofnij się do starszego sejwa, a nie kombinujesz.

Możesz spróbować najpierw zmienić globala: romanceactive na 1, a dopiero potem interestmatch na jakieś wyższe i liczyć na to, że jeszcze się coś odpali.

Co do komend, to tak jak każde inne na zmienne, tylko nazwa zmiennej się zmienia. Nie raz podawałem Ci przy wątku RoT.

Rutger

Podziękował 32 razy
Wysłany: 2011-02-25, 23:28   

Mogę się cofnąć do sejwa, tuż przed rozmową, która "zabija" romans, ale próbowałem zmienić zmienne po tej nieszczesnej rozmowie na wzór tych z bardzo starego sejwa, który jest jeszcze sprzed eventu z krasnoludami. Ta opcja kończyła się crashem.

Ok, więc wczytałem tego sejwa tuż przed ta rozmowa i wpisuję:
CLUAConsole:SetGlobal("TASHIAINTERESTMATCH",1)

dostaję komunikat:
lua: toLua - argument 3 of function 'SetGlobal' should be of type 'long'
coś innego zamiast set global, o to tutaj chodzi ?

Vinci
Zasłużony

Wysłany: 2011-02-25, 23:31   

CLUAConsole:SetGlobal("TashiaInterestMatch","GLOBAL",1)

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Rutger
Odpowiedz do tematu