Poprzedni temat «» Następny temat
Weapons Mod dla BG1
Autor Wiadomość
Durendal 
Rycerz Róży

Podziękowania: 4/2
Wysłany: 2009-01-18, 05:10   Weapons Mod dla BG1

Właśnie ukończyłem taki oto mini-mod. Mod, nie ukrywam, robiłem głównie dla siebie aby ułatwic sobie życie przy częstych reinstalkach ale pomyślałem, że ktoś się może ucieszyc :] . Co do teorii to wkleję z README bo nie mam siły tego drugi raz pisac :] .

Mod znajduje się TUTAJ.

Jeżeli ktoś zauważy jakieś przedmioty których nie uwzględniłem to proszę o info a zaktualizuję.

Komentarze mile widziane :] .

*** Weapons Mod ***

Mod pozwala wszystkim klasom na używanie wszystkich typów broni oraz na wydawanie punktów biegłości na każdy typ broni (zasady odnośnie specjalizacji pozostają niezmienione - tj. np. mag nadal może maksymalnie wydać jeden punkt biegłości na dany typ broni).

Kompatybilność:
-Weapons Mod nie powoduje konfliktów z żadnym ze znanych modów.
-Weapons Mod zmienia przedmioty z orginalnej gry, dodatku oraz modów: Opowieści z Północy Wybrzeża Mieczy.
-W przypadku instalowania innych modów, przedmioty wprowadzone w ten sposób do gry będą posiadały restrykcje orginalnej gry. Z czasem mam nadzieje zaaktualizować przedmioty ze wszystkich modyfikacji.

FAQ:

P: Czemu tworzyć taki mod?
O: Ponieważ uważam, że każdy może do ręki wziąć dowolną broń i walczyć nią. Restrykcje (zwłaszcza za kapłanów) uważam za bezsensowne.

Ostatnio zmieniony przez Alvarez 2012-10-25, 23:07, w całości zmieniany 4 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Lava Del'Vortel, morgan, blackheart
blackheart 

Podziękowania: 2/28
Wysłany: 2009-01-18, 08:04   

Mam pytanko. Jeżeli by instalowsc MI w którym momencie można dodać Twój mod, no i czy jest on w ogóle kompatybilny?

Durendal 
Rycerz Róży

Wysłany: 2009-01-18, 12:18   

Mod sam z siebie nie sprawia kłopotów. Najlepiej go instalowac jako ostatni mod.

Kwestia tylko czy mod o którym mówisz wnosi do gry jakieś nowe itemy. Jeżeli tak to one (tylko) będą miały stare ograniczenia (np. mag nie będzie mógł walczyc mieczem z tego modu ale wszystkimi innymi tak) ale jeżeli dasz mi linka do tego moda to do wieczora mógłbym uwzględnic też te itemy.

EDIT: Wrzuciłem w pierwszym poście dodatkowe info z README.

blackheart 

Wysłany: 2009-01-18, 12:31   

ech powinienem to rozpisać :D Chodziło mi o Mega Instalacje :D
Acz myślę że nie będę nalegał abyś aktualizował mod wobec tak wielu innych ;)

Sam Twój pomysł jest naprawdę ciekawy :)

morgan 
The Exiled Bard

Podziękowania: 345/225
Wysłany: 2009-01-18, 12:38   

blackheart - myślę, że nie będzie problemu (bo jesli dobrze rozumiem zasadę działania, znosi on jedynie restrykcje użycia broni) - jest tylko jedno ale - żeby zmiany zadziałały musi być zainstalowany po wszystkich modach dodających przedmioty...
Inna sprawa, że nie działa z BGT jak przypuszczam, a na pewno nie zmienia itemów z BG2...

Durendalu - czy zniesienie restrykcji obejmuje tez itemy indywidualne??

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.
I przyszli, jak co dzień o świcie i powiedzieli:
- morganie wszechmogący, znów zmartwychwstałeś - pobłogosław i pozwól nam skosztować Twojej duszy...
To mówiąc wyciągnęli dobrze nabitą lufkę...
- Bierzcie i palcie z tego wszyscy - to jest bowiem dusza moja, która za was i za wielu będzie spalona
Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Para bellum (contra moscoviam) | Carentis spe caupona | Iter ad Obscurum castrum (contra catholandum)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

Durendal 
Rycerz Róży

Wysłany: 2009-01-18, 12:40   

blackheart napisał/a:
Acz myślę że nie będę nalegał abyś aktualizował mod wobec tak wielu innych ;)

I tak z czasem będę aktualizował o kolejne mody aby działało u każdego więc nie ma sprawy.

morgan napisał/a:
bo jesli dobrze rozumiem zasadę działania, znosi on jedynie restrykcje użycia broni

Znosi restrykcje danego przedmiotu. Jeżeli ktoś stworzy nowy przedmiot z własnymi restrykcjami to one zostaną.

morgan napisał/a:
czy zniesienie restrykcji obejmuje tez itemy indywidualne??

Generalnie to pod nóż poszły wszystkie bronie i ograniczenia zarówno klasowe jak i rasowe oraz charakteru w związku z czym zniknęły ograniczenia indywidualne. Jakieś pojedyncze przedmioty mogły mi umknąc ale 99,9% itemów powinno byc dostępne dla każdego.

blackheart 

Wysłany: 2009-01-18, 13:12   

A te przedmioty całkiem indywidualne, jak na przykład księżycowe ostrze Xana?

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Podziękowania: 180/58
Wysłany: 2009-01-18, 13:51   

Sądzę, że Durendal miał na myśli ograniczenia w stylu umiejętności posługiwania się różnymi typami broni, ale logiczne jest to, że takie ostrze Xana jest dostępne tylko dla niego nie z powodu umiejętnościami posługiwania się nią ale ograniczeniem, że tak to nazwę, magicznym.
To coś na zasadzie komponentu bodajże ease of use czyli zmiana restrykcji używania broni... chociaż brakuje mi tego, że nie jest to uzależnione siłą u Durendala (chyba, że jest to w tym momencie przepraszam. Nie sprawdzałem na razie bo nie mam czasu.)

EDIT:

Upewniłem się. Księżycowe nie jest zmieniane.

Durendal 
Rycerz Róży

Wysłany: 2009-01-18, 15:33   

Bronie indywidualizowane (np. Xana) póki co są jeszcze zabezpieczone ale już chyba wiem, jak temu zaradzic :] .

Lava Del'Vortel napisał/a:
To coś na zasadzie komponentu bodajże ease of use czyli zmiana restrykcji używania broni...

E-o-U nie ma takiego komponentu.

chociaż brakuje mi tego, że nie jest to uzależnione siłą u Durendala

A czy potrzeba konkretnej siły żeby wziąc coś do ręki? Jeżeli jesteś słaby to kiepsko walczysz tą bronią...

Jasne, że są wyjątki - np. wielkiego łuku słabeusz nie napnie albo 4-letnie dziecko nie uniesie większości broni ale nie można miec wszystkiego.

Celem tego komponentu jest pozwolenie aby każdy walczył każdą bronią i bez ograniczeń a to jedyny sposób.

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2009-01-18, 15:38   

miałem bardziej na myśli broni typu miecz dwuręczny... nie wiem czy niektóre postacie byłyby w stanie takie coś trzymać w rękach... np taki Xan czy Xzar...

Durendal napisał/a:

A no tak, Ashes of Embers... Universal weapons for all classes czy jakoś tak.

Nie piszę tego ofensywnie bo sam pomysł mi się bardzo podoba tylko brakuje mi no tego z siłą bo nie wyobrażam sobie Quayla który podnosi oburęczny miecz...

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 234/50
Wysłany: 2009-01-18, 16:11   

Durendal napisał/a:
Bronie indywidualizowane (np. Xana) póki co są jeszcze zabezpieczone ale już chyba wiem, jak temu zaradzic :] .

Póki co? Hmm, nie mów, że chcesz to zmienić. To już nie jest fajne według mnie, zaraz Karsomir będzie dla każdego pewnie, albo i już jest. To już nie chodzi o samą możliwość wzięcia do ręki i pomachania, co ze zwyczajną bronią może zrobić każdy, ale przedmioty jak Księżycowe Ostrze czy Karsomir, to już nie takie zwykłe bronie, powiedzmy, że same wybierają właściciela. Przykładowo mogą parzyć niewłaściwego osobnika w rękę i utrzymać czegoś takiego się nie da.

nie wyobrażam sobie Quayla który podnosi oburęczny miecz...

Hmm, nie przesadzaj Lavo, gdy chodziłem do podstawówki uniosłem miecz oburęczny i to nie jakąś atrapę. Inna sprawa, że wywijać nim to już rady nie dałem :P Myślę, że nawet taka Imoen by sobie poradziła ;)

Durendal napisał/a:

Hmm, mi się wydaje, że gdzieś już widziałem coś w ten deseń, ale pewności nie mam.

Durendal 
Rycerz Róży

Wysłany: 2009-01-18, 16:14   

Vinci napisał/a:
Póki co? Hmm, nie mów, że chcesz to zmienić.

Wiem, że te ostrza są wyjątkowe i póki co nie są objęte tym modem. Nie chciałbym używac moda który pozwala wojownikom posługiwac się Księżycowym Ostrzem bo fabularnie (jak wspomniałeś) ta broń jest wyjątkowa i wybiera swojego właściciela. Jednak dla ludzi którym to nie przeszkadza wrzucę osobną opcję która na to pozwoli - Vox Populi!

Nie piszę tego ofensywnie bo sam pomysł mi się bardzo podoba tylko brakuje mi no tego z siłą bo nie wyobrażam sobie Quayla który podnosi oburęczny miecz...

Spoko :] Zdaje sobie sprawę, że niektóre postacie by sobie nie poradziły ale uważam, że odpowiednim tego odwzorowaniem są kary do ataku i obrażeń w przypadku małej siły (<9). Siła 9-14 jest uważana za normalną (przeciętnego człowieka).

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2009-01-18, 16:45   

Vinci napisał/a:
Karsomir

Ale to chyba nie w BG1 :P

Vinci napisał/a:
do podstawówki uniosłem miecz oburęczny i to nie jakąś atrapę. Inna sprawa, że wywijać nim to już rady nie dałem :P

Co z tego, że uniesie się trochę skoro zaatakowanie nim... ba! jakieś szybsze ruszenie nim.. nie są możliwe.

Durendal napisał/a:
Jednak dla ludzi którym to nie przeszkadza wrzucę osobną opcję która na to pozwoli - Vox Populi!

Wiem, że może przesadzam, no ale jeżeli ludzie chcieliby wybiegać na miasto i walić pałkami baseballowymi po czerepach innych ludzi to zorganizowałbyś akcje "pałka dla każdego"? :razz: W każdym razie to co mówię też nie chce by było odebrane ofensywnie ale taki komponent byłby jedynie zachęceniem do swoistego oszukiwania... Wg mnie zadaniem modderów nie urozmaicanie gry przez ułatwianie, wprowadzanie "cheatów z przymrużeniem oka", tylko tworzenie różnych nowych ciekawych sytuacji... Bo w tym momencie co... dasz też memento Edwina, łapkę Alory, Boo Minsca innym? Nie sądzę by był to najlepszy pomysł i prosiłbym Cię o przemyślenie tego jeszcze.

Durendal 
Rycerz Róży

Wysłany: 2009-01-18, 16:52   

Jeżeli komuś lepiej by się grało z taką modyfikacją to czemu jej nie robic?

Chodzi o to, żeby się dobrze bawic a to jaka zabawa komu pasuje to już indywidualna sprawa. Ja nałogowo używam w BG1 i BG2 cheat'u Ctrl+J (teleportacji) - nie cierpię tego chodzenia a tak gra się szybciej...

Póki co mod uważam za dokładnie taki jakim ja chciałbym go widziec i dopasowany do tego co ja uważam - nie cierpię tych bezsensownych ograniczeń broni. Każda kolejna zmiana będzie na żądanie... powtórzę to co Vinci'emu powiedziałem :] - Vox populi!

morgan 
The Exiled Bard

Podziękowania: 345/225
Wysłany: 2009-01-18, 16:52   

dasz też memento Edwina, łapkę Alory, Boo Minsca innym? Nie sądzę by był to najlepszy pomysł i prosiłbym Cię o przemyślenie tego jeszcze.

Sam powiadasz, że nie interesują Cię opinie innych odnośnie doboru tematyki, bo to Twoja sprawa, co stworzysz... Nie wiem, co Ci to przeszkadza, jak zaznaczone jest, ze byłby to komponent opcjonalny - jak Durendal chce taki stworzyć, to chyba Jego sprawa i tyle... A to czy Gracz go zainstaluje - Gracza...

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.
I przyszli, jak co dzień o świcie i powiedzieli:
- morganie wszechmogący, znów zmartwychwstałeś - pobłogosław i pozwól nam skosztować Twojej duszy...
To mówiąc wyciągnęli dobrze nabitą lufkę...
- Bierzcie i palcie z tego wszyscy - to jest bowiem dusza moja, która za was i za wielu będzie spalona
Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Para bellum (contra moscoviam) | Carentis spe caupona | Iter ad Obscurum castrum (contra catholandum)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.
Ostatnio zmieniony przez morgan 2009-01-18, 17:14, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu