Poprzedni temat «» Następny temat
Evil Islands
Autor Wiadomość
Pily 

Podziękowania: 1/6
Wysłany: 2009-01-17, 01:19   Evil Islands

Przedstawiam bardzo ciekawą grę, na pewno niedocenioną jaką jest Evil Islands.

Jest to cRPG, wcielamy się w bohatera Zaka, który stracił pamięć i jego głównym celem jest dowiedzieć się kim naprawdę był ;)

Gra jest długa i naprawdę wciągająca i trudna :)
Questy są zróżnicowane, bardzo ciekawe...
Drużyna maxymalnie może składać się z 3 osób (główna postać + 2 zwerbowane).
W całej grze odwiedzimy 3 miasta (porównywalnie do aktów z Diablo), aby przejść do innego miasta trzeba wykonać szereg zadań, na pewno zapewnią nam sporo godzin dobrej zabawy.

Tak samo kupujemy ekwipunek, szukamy artefaktów, składamy bronie, dodajemy do nich runy, aby były jak najlepsze i wiele innych ciekawostek ;))
Naprawdę polecam, jeśli ktoś już grał to czekam na posty dzielące się uwagami, jednak sądzę że mało kto na tą grę wpadł. (Ja sam przez przypadek - za małolata kupiłem bodajże komputer gry świat z 2001 roku i tam akurat była ;) ) Akurat był to jeden z lepszych wyborów gier.

Zapraszam do dyskusji ;)
Info:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Evil_Islands - ogólne
http://gry.wp.pl/filtr;0,...,1872;core.html - o grze

Pozdrawiam
Podziękuj autorowi tego posta

Albatros
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 5/10
Wysłany: 2009-01-17, 14:03   

Gierka jest genialna i bardzo klimatyczna. Ta zieleń, muzyka w Gipath i skórzany ekwipunek z humorystycznym opisem, tworzony z skór upolowanej dziczyzny w lesie - coś pięknego ;) Kolejne akty już mnie nie porywały jak ten pierwszy. A końcowa walka to jakieś nieporozumienie, ale to wynika z dziwnie opracowanej mechaniki gry. Mimo wszystko tytuł wspominam pozytywnie i z czystym sumieniem mogę go polecić każdemu. No i cały czas czekam na polskie wydanie dodatku.

Zed Nocear 
Uczeń Gonda
Laureat Konkursu Modderskiego

Podziękowania: 253/49
Wysłany: 2009-01-17, 16:26   

Przeszedłem tą grę i bardzo żałowałem, że nie ma do niej żadnych modów czy rozszerzeń. Kiedy po ukończeniu historii w SP chciałem zagrać w tryb Multi (samemu oczywiście) wyszedł na jaw inny zonk i duże rozczarowanie: tylko kwestie SP zostały przetłumaczone na polski. Większość dobieranych losowo zadań w multi była po angielsku.

darrion
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 6/5
Wysłany: 2009-01-17, 16:29   

Albatros napisał/a:
Gierka jest genialna ... Kolejne akty już mnie nie porywały jak ten pierwszy. A końcowa walka to jakieś nieporozumienie

słowo genialne ostatnio mocno straciło na wartości (nie wymiguję się, bo przeze mnie też, ale staram się już ograniczać;))

pamiętam zachwyt w CDA, dzięki ich recenzji też się troche napaliłem, ale jakoś nigdy nie udało mi sie jej zdobyć... może jeszcze kiedyś spróbuje;)

Pily 

Wysłany: 2009-01-17, 16:37   

darrion napisał/a:

pamiętam zachwyt w CDA, dzięki ich recenzji też się troche napaliłem, ale jakoś nigdy nie udało mi sie jej zdobyć... może jeszcze kiedyś spróbuje;)

W sklepach już jej nie znajdziesz - sam próbowałem...
Pozostaje ściąganie hehe ( ja tam i tak ją kiedyś kupiłem więc czemu nie ;]), a swojego oryginała gdzieś zgubiłem ;((
Mam jeszcze ten nr czasopisma, ale już niestety bez płyty..

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 250/53
Wysłany: 2009-01-17, 18:22   

Achh, grałem, grałem i to kilka razy. Kuźwa, gierka wspaniała, coś cudownego. Też miałem z jakiejś gazety, raczej nie z CDA, jakaś inna. Zgubiłem gdzieś jedną płytkę niestety.

Pamiętam te pierwsze ataki na potężniejsze bestie, skradanie się, a potem cios od tyłu w głowę, krytyk i głowa białego wilka nasza :mrgreen: Robienie pancerzy, zbroi z futer, kłów, kurde, to było coś.

Darrion, jak tylko będzie okazja, to bierz się za tą grę ;)

L`f 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 290/154
Wysłany: 2009-01-17, 18:39   

Vinczi napisał/a:
kłów

Tu już przegiąłeś. ;D

Gierka świetna. Liniowa jak diabli, ale wybitna. U mnie Evil Islands i Baldur's Gate II są ze sobą mocno powiązane pod względem wpadnięcia na ich trop - od eks-znajomego kupiłem jakieś sześć lat temu numer 2/2001 pisemka GRY EXTRA (razem z płytkami - właśnie z Evil Islands). Transakcji dokonałem ze względu na grę, później przeczytałem sobie magazyn, a tam... zwycięzca testu na najlepszą grę fabularną - Baldur's Gate II z oceną 5,87/6! Grałem już wcześniej w jedynkę, więc zrobiłem wszystko, żeby kupić drugą część Baldurka. I kupiłem. ;)

A co do samej Evil Islands, też mi się nawet podobała. Może motyw bohatera z amnezją jest dość popularny, ale mi to nie przeszkadzało i podróżowałem przez wszystkie trzy krainy z wielką przyjemnością. Na pierwszym miejscu stawiam zielone Gipath, później śnieżną Canię, a na końcu jałowy Khadagan - nie podeszły mi jakoś te pustynie.

I rzeczywiście - najwięcej czasu spędza się w sklepach. To zbieranie skór, krzemieni, stali, trofeów, futer i kości, a potem robienie z nich broni i zbroi (która dzieliła się aż na 7 różnych elementów!) - coś pięknego. Ponadto strategia ataku - w nogi, w ręce (najskuteczniejsza imho), czy gdzie popadnie - też mi się podobała. Umagicznianie broni - miód. Samych czarów tylko mogłoby być więcej, przydawały się zwłaszcza Wzmocnienie i Osłabienie.

Ale swoją drogą... szkoda, że tej zbroi z diamentów nie można wykorzystać gdzie indziej... ;>

Jeszcze prawdopodobnie nieraz do niej wrócę. Ostatnio grałem Zakiem solo na Łatwym, teraz chyba znowu dołączę sobie drużynkę, bo na Trudnym jest naprawdę trudno. Jednego czarnego dzika zabijałem przez trzy minuty... trochę przesadystycznie. Niemniej jednak (pomimo ostatniej walki - całkiem zły projekt) z czystym sercem mogę polecić grę. ;)

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 250/53
Wysłany: 2009-01-17, 19:44   

L`f napisał/a:
Tu już przegiąłeś. ;D

Że niby się nie dało? :P Nie było tak, że jak się ogra upolowało, to z jego zębów można było zrobić grot włóczni, czy coś? :P Kurde, faktycznie, robiło się to z kamienia tylko chyba.

L`f napisał/a:
GRY EXTRA

O, o, o! Chyba też z tego miałem :P

Oooch, ale się napaliłem. W dodatek nie grałem, chyba sobie ściągn...ekhm, poszukam, pewnie mam gdzieś na półce xD Trzeba będzie trochę miejsca jakoś na dysku zrobić, hmm, precz z filmami dla siostry :P

Pily 

Wysłany: 2009-01-17, 20:37   

Ja grałem solo zakiem na trudnym - całe Gipath przeszedłem, jednak w Ingos w tej jaskinii nie mogłem pokonać jednego dowódcy, złą broń wybrałem do rozwinięcia i nie mogę go na tym poziomie pokonać :P
I odpuściłem bo nie chciałem zmniejszać poziomu jednak niedługo pewnie do niej wrócę ;]

L`f 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2009-01-17, 22:29   

Vinci napisał/a:
Że niby się nie dało? :P Nie było tak, że jak się ogra upolowało, to z jego zębów można było zrobić grot włóczni, czy coś? :P

Kły ogra? ;P Kurde, dawno nie grałem i nie pamiętam, ale z ogra można było dostać chyba tylko trzy rolki twardej skóry - i po to się ubijało ogry, jak również polowało na jaszczury. ;> A włócznie były chyba tylko z kości, kamienia i metalu. No i diamentowa. ;P

Lipy napisał/a:
Ja grałem solo zakiem na trudnym - całe Gipath przeszedłem, jednak w Ingos w tej jaskinii nie mogłem pokonać jednego dowódcy, złą broń wybrałem do rozwinięcia i nie mogę go na tym poziomie pokonać :P

Czyli całe Gipath i prawie całą Canię. Godnie. ;>

Przypomniało mi się, że ostatnio jak grałem w EI, to zbierałem po osiem sztuk każdego z materiałów - cienkiej skóry, grubej skóry, futra, skóry trolla, kamieni, brązu, kości, żelaza, stali, nawet takich badziewi jak len czy bawełna. ;P Później jak miałem dużo kasy to w kolejnych aktach rozbierałem przedmioty na części i podkładałem im tańszy (lub po prostu inny) materiał - a wszystko po to, żeby przeczytać wszystkie opisy do przedmiotów. Są świetne. ;>

blackheart 

Podziękowania: 2/28
Wysłany: 2009-01-17, 22:31   

Mi się gra bardzo podobała, w sumie obie jej części :D
Gra jest produkcją rosyjską, temu też nie doczekała się mega promocji, a jest tego warta.
Na rynku wschodnim pojawiły się 2 gry z tej serii
- Evil Islands: Klątwa Zagubionej Duszy
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=96

- Evil Islands: Forgotten in Astrale
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=6558

Choć druga cześć zapewne nie ukaże się w naszym kraju można ją ściągnąć wraz z tłumaczeniem :) Dla mnie bardzo klimatycznie brzmi jak barbarzyńcy gawarit pa ruski :D
Od kiedy pracuje kupuje oryginalne (nie znaczy nowe) rpg które ukazały się na rynku polskim i ten tytuł jest na górnej półce :D

Ja z czystym sumieniem polecam tą grę :)

Pily 

Wysłany: 2009-01-17, 22:40   

Lipy napisał/a:

:zab:

Cytat:
Choć druga cześć zapewne nie ukaże się w naszym kraju można ją ściągnąć wraz z tłumaczeniem :) Dla mnie bardzo klimatycznie brzmi jak barbarzyńcy gawarit pa ruski :D

Prosiłbym o info z tym tłumaczeniem na PW :D

L`f 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2009-01-17, 22:41   

Cytat:
Prosiłbym o info z tym tłumaczeniem na PW :D

Poprawka: ja proszę o info o tym tłumaczeniu w poście. ;P

blackheart 

Podziękowania: 2/28
Wysłany: 2009-01-17, 22:49   

google nie gryzie :D

http://www.portal24h.pl/p...ten_in_astrale/

Ja to kiedyś ściągnąłem z torrentem i działało. Jakości tego z linku nie gwarantuje, jednak jak pamiętam sam musiałem aktualizować do wersji 1.02 więc powinno być ok :D

Wspomnę jeszcze aby nikt się nie zawiódł że to tłumaczenie nie dorównuje tłumaczeniom modów do BG, jest w nim wiele braków i niejasności. Acz grac się da bez problemów :)

Pily 

Wysłany: 2009-01-18, 00:20   

elegancja - jak wrócą chęci to zrobię sobie od nowa "sagę" ;D

p:s kiedyś szukałem to nie było spolszczenia w necie ;)

Cytat:
Dodano:
13 Aug 2008

A ja jakoś w kwietniu może grałem i szukałem ;p

Odpowiedz do tematu