Poprzedni temat «» Następny temat
W co teraz gracie?
Autor Wiadomość
Philoos 
Zasłużony

Podziękowania: 24/11
Wysłany: 2008-12-06, 15:18   

Rozmowa o Heroesach w SB natchnęła mnie do powrotu do trzeciej, kultowej części tej gry ;)
Powrotu po długim czasie, bo grałem w to krótko po premierze i praktycznie od tego czasu niewiele z niej pamiętam...

Kinski 
Dziecię Bhaala
Zajebójca

Podziękowano 78 razy
Wysłany: 2008-12-06, 15:58   

Też gram, bo kupiłem Sagę (tzn. I-III). W 4 i 5 + dodatkach lubuje się mój brat (starszy...), ja jakoś nie mogę się przełamać, choć kiedyś trochę grałem...

O ile HoMM 3 i AB znam, i grałem, to teraz przyszedł czas na Shadows of Death. Kampanie na razie sobie odpuszczam (przeszedłem jedną), a gram w zwykłe plansze (wlaściwie po kilku teraz non stop w Odwrót mnichów - tak już mam - w HoMM i AB - non stop w Wyspy i jaskinie...).
Jak pisałem (w SB) - zwiększył się poziom trudności, ale i tak wszystko schodzi do tego, żeby zdobyć 3 poziom Magii Ziemi + Portal miejski + Wskrzeszenie + Lot/Oślepienie (uogólniam, lubię mapy "L" i większe, kiedy można się rozwinąć i przygotować...). Ewentualnie Logistyka + Lot, inaczej gra się przedłuża i męczy.
Oczywiście zwiększył się też poziom upierdliwości przeciwników i map - wiele edytowano - usunięto Wrota wymiarów, Portal, Lot - głównie w tych większych mapach, co jest wqrwiające...
Ale w końcu przeciwnicy zaskakują i jednak trzeba prowadzić 1 głównego bohatera, drugiego ciągle rasować (trochę słabszy, ale też żeby sobie radził z leszczami i średniakami oraz "zarządcę zamku", który jeździ i zbiera).
Sprawdzałem tę kampanię z Yogiem - dziwna, ale trzeba będzie jakoś sobie radzić.
Podziękuj autorowi tego posta

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 40/38
Wysłany: 2008-12-07, 10:54   

W końcu się zawziąłem i przeszedłem Call of Duty 2. Wrażenia pozytywne, wszystko ładnie, ale mimo wszystko jedynce nie podskoczy. Główny problem to system regeneracji, zamiast paska zdrowia. Jest tak samo ( a może i bardziej) nierealistyczny jak apteczki, poza tym zdecydowanie za bardzo ułatwia grę. No i nic nie przebije gry w jedynkę na najwyższym poziomie trudności, gdzie w całej grze nie ma apteczek i w obrębie misji możesz przyjąć najwyżej 2 strzały smile
Poza tym brakuje jakiejś misji którą naprawdę można by zapamiętać, takiego odpowiednika Omaha Beach czy Stalingradu z pierwszej części.
Nie zawiodłem się, ale raczej nie wrócę do niej za szybko.

darrion
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 6/5
Wysłany: 2008-12-07, 11:29   

Po obejrzeniu filmu jak większość wróciłem do gry, a chodzi o Max'a Payne'a. Najpierw (z braku jedynki) do 2 a teraz (po zdobyciu) przyszedł czas na pierwszą część. I tak jak już kiedyś (dawno) gdzieś (chyba w 'co teraz słuchasz') wspomniałem dużo bardziej wole dwójkę, mimo że jest krótsza i łatwiejsza to jednak jej klimat i fabuła bardziej przypadła mi do gustu, mimo ze z Max'a zrobił sie troche ponurak a nie szyderca jak w jedynce, to gra jest lepiej wyprodukowana, więcej komiksów i fabuły a do tego alternatywne zakończenie, no i Vinnie jako Kapitan Pałkarz i Late Goodbye na końcu no i MONA:)

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Podziękowania: 60/46
Wysłany: 2008-12-07, 14:38   

Ja z sentymentu pocinam w Diablo II, gra nadaje się w sam raz na krótkie sesje, przy których można odpocząć, trochę odetchnąć. Jeśli ktoś gra na BN Non-ladder, niech da znać wink

Okazjonalnie postrzeliwuję w Soldat, też niezła gierka, choć ma swoje lata.

Narsil 
Złamany Miecz ;)

Podziękowania: 4/5
Wysłany: 2008-12-07, 16:56   

Cytat:
Poza tym brakuje jakiejś misji którą naprawdę można by zapamiętać, takiego odpowiednika Omaha Beach czy Stalingradu z pierwszej części.

A lądowanie w Normandii i późniejsze wycofywanie się? A desperacka obrona wzgórza 30? Mnie te dwie misje powaliły. Prawda, że nie dorównują Omaha Beach, Stalingradowi czy Kurskowi z dodatku, ale są świetne.

( zresztą warto zauważyć, że w obu częściach CoD za każdym razem najlepsza jest kampania rosyjska, a najgorsza brytyjska - przypadek? )

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 38/15
Wysłany: 2008-12-07, 19:00   

Narsil napisał/a:
zresztą warto zauważyć, że w obu częściach CoD za każdym razem najlepsza jest kampania rosyjska, a najgorsza brytyjska - przypadek?

Grałem co prawda tylko w jedynkę z dodatkiem, ale domyślam się, że dwójka się pod tym względem za bardzo nie różni. Otóż kampania rosyjska to regularne bitwy, zdobywanie miast i utrzymywanie pozycji, często ujęte w bardzo filmowy sposób. Krótko mówiąc - wojna pełną gębą. Misje Brytyjczyków to z reguły akcje małej (czasem aż do przesady) grupki komandosów, czasem wręcz solowe, co jest totalnym zaprzeczeniem hasła "wojny nie wygrywa się w pojedynkę". Żeby daleko nie szukać: wymiatanie do czysta całego orkętu (solo, jeden towarzysz daje się zabić, drugi czeka w łódce...) albo masakra hord Niemców na/w jakiejś tamie (też solo) + zagłada Luftwaffe (w 3 osoby tym razem). Istna Ramboliada.

Hm... chyba juz wiadomo w co ostatnio grałem, nie?

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2008-12-09, 16:15   

W dwójce misje rosyjskie były... byle jakie. Nie było już tego klimatu masakry, imho najsłabsza kampania. No i kurde, czemu Ruscy mówią po angielsku?
Kampania amerykańska niezła, owszem D-Day bardzo porządna robota, obrona wzgórza już gorzej.
Za to misje brytyjskie były zdecydowanie najlepsze. Bez misji "pojedyńczych" ( w całej grze nie ma chyba ani jednej takiej), z masą żołnierzy, świetnej, pustynnej scenerii, majstersztyk.

CoD +UO najlepszym FPS drugowojennym ever. Drugim jest MoH:PA. Dobra grafa, dobry klimat, też solo się nie jest, a system zdrowia rozwiązany po mistrzowsku. Tylko ta misja z samolotem to kompletna pomyłka.

Yochloll 

Podziękowania: 5/14
Wysłany: 2008-12-19, 20:58   

A je sobie teraz w Fallouta 1 pocinam jednak postanowiłem poczekać z dwójką. A potem morrowind, jednak kupiłem tak z czystej ciekawości zobacze czy było warto. smile

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2009-01-02, 15:27   

Psychonauts. Jest za 15 zyli z CDA i chyba można nawet ściągnąć legalnie, za darmo z netu.
Najlepsza zręcznościówka od czasu Raymana 2. Brać w ciemno, grać i nawet nie myśleć, żeby nie grać :P
A jak ktoś nie zna angielskiego, no to już ma powód żeby się uczyć.

Almateria
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-03, 11:28   

Ja chcę zagrać w psychonautów też, ale wkładajka się zacięła. :<
Więc Fallout 3.

Yochloll 

Podziękowania: 5/14
Wysłany: 2009-01-17, 09:38   

Ostatnio pocinam w IWD postanowiłem odświeżyć sobie Gothica z modami.

blackheart 

Podziękowania: 2/28
Wysłany: 2009-01-17, 22:39   

Ja odpaliłem BG z SoS i TS, a na dysku są jeszcze nie skończone Kotor, Draken Sang i King's Bounty :)

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 241/53
Wysłany: 2009-01-17, 23:07   

Hmm, ja BG2, solo, czitersko, czysto dla rozrywki, znaczy, nie wiem, jak to nazwać, chciałem się pobawić w arcymaga. Stworzyłem sobie pierścień o nazwie: "Vinci" i z opisem: "Napie*dalamy", no i napie*dalam xD

Pierścień daje stałą akceleracje, przyspiesza rzucanie czarów o 5, mam nieograniczoną ilość zaklęć na każdym poziomie i jeszcze do tego jakieś pierdółki w stylu +50% odp. na magie i +3 do KP xD Do tego zainstalowałem Planar Sphere, więc mnóstwo nowych zaklęć z nowymi animacjami. Pierwszy raz tak gram i powiem, że fajnie jest tak ciskać potężnymi zaklęciami na lewo i prawo, BG nigdy nie było takie widowiskowe :P

Wiwerna
*kryje się w cieniu*

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2009-01-18, 11:59   

Vinci, wypuść ten pierścień w formie moda, bo też chętnie bym tak zagrała xD

Co do tematu, ostatnio wróciłam do baldurka (dziwne, nie?) i pierwszy raz gram solo, w/z/m, i naprawdę jest tak łatwo jak wszyscy mówią ;3

Odpowiedz do tematu