Poprzedni temat «» Następny temat
NTotSC wersja 3
Autor Wiadomość
Aurelinus
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-26, 19:03   NTotSC wersja 3

Witajcie, wszyscy, którzy tu zajrzą zarówno w celu usieczenia odwiecznego wroga jak i uzyskania każdej innej informacji o nowej wersji NTotSC.

Mały Faq-off:

1. Nie ma i nie będzie wersji WEiDU, nowa instalacja to 9500 poprawionych/zmienionych itp. plików. Nie ma mowy, bym napisał do tego instalator, ani nie ma mowy, by 550 MB (ponad 700 po rozpakowaniu z BIFF) plików w tej ilości siedziało w Override. WEiDU jest ułomne w zakresie zarządzania archiwami BIFF i w tej formie nie nadaje się do tak dużego modułu. Poza tym NT nie było pisane od początku na nim i teraz naprawdę trudno byłoby zrobic to od końca i nie ma takiej potrzeby.

2. Tak, zostaje DSotSC, ale tym razem w mojej autorskiej wersji. Zapewniam, że ciekawszej. Będzie to wciąż ten sam mod, ale podrasowany i przerysowany. Poprawki są skończone.

3. Nowa wersja, oprócz nowych questów będzie również zawierała komplet questów wyciętych, było to zrealizowane częściowo w wersji 2.01, ale teraz będzie prawdziwy full. Takiego czegoś UB nie dorobi się po prostu nigdy. Ta część prac jest zakończona.

4. W sprawie kompatybilności z BGT proszę się zwrócić do SHS. Ja tej sprawy nie prowadzę. To znaczy wersja pod BGT jest tylko licencjonowana, nie mam na nią wpływu i ogólnie i poza tym nie jestem szczególnie zadowolony z tego, co zrobił SillyBob. Raczej też nie udzielę zgody na nową wersję, bo promuję granie w BG 1 na oryginale. Z 1000 i 100 powodów.

5. Piewsza wersja wydana zostanie wraz ze zmienionym systemem broni i delikatnie statystyk i walki. czy się przyjmie zależy od użytkowników. Mi się podoba, ale gusta bywają różne. W związku z tym, dopóki ktoś nie uaktualni plików pozostałych modułów, które dotychczas były kompatybilne z NT moduły te nie będą kompatybilne, nie wyłaczając TWM.
Mimo wszystko prosze też pytać twórców tamtych modów jak sie zapatrują na sprawę. Wiem, że Zed wstępnie wyraził zgodę, jesli będzie chciał, na pewno mu pomogę dostosowac TWM.

6. To, co dodano autorsko do NTotSC v.3 to content, który pierwotnie był przeznaczony dla TWM, ale ponieważ końca nie widać, a ja juz nie chcę oficjalnie pracować na infinity, więc stąd decyzja o nowej wersji. Nie, nigdzie nie idę, po prostu jest sporo nowych gier, dla których bardziej wole poświęcić czas, niestety tenże czas jest dla BG nieubłagany.
Ostatnio zmieniony przez Aurelinus 2008-09-27, 03:49, w całości zmieniany 7 razy  

Aurelinus
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-26, 19:04   

Uaktualniony spis zadań i ciekawostek (spis jest niepełny, pominąłem tony pierdółek, jeśli coś sobie przypomnę, dopiszę później):

1. Ocalały z napaści konwoju (nowy – przywrócony z zasobów gry)
2. Napastliwy hobgoblin (wersja 2.01 - przywrócony z zasobów gry)
3. Wizyta u tatusia i mamusi (wersja 2.01 – zainspirowany dialogiem jednego z dzieci w Beregost)
4. Cep Willa (wersja 2.01)
5. Pierścień Willa (wersja 2.01)
6. Pancerz Willa (wersja 2.01)
7. Pojedynek z Ludrugiem (nowy – przywrócony z zasobów gry)
8. Corianna - łowczyni bazyliszków (nowy – przywrócony z zasobów gry)
9. Uzupełniony wpis do dziennika po spotkaniu Tranziga (nowy – przywrócony z zasobów gry)
10. Pełna wersja dialogu Melicampa z Thalantyrem (nowy – przywrócony z zasobów gry)
11. Pełne wersje dialogów Niziołków w Gullykin (nowy – przywrócony z zasobów gry)
12. Klątwa Torqiona (wersja 2.01)
13. Zaginiona relikwia Lathandera (DSotST – przebudowany w wersji 3)
14. Przekleństwo paladyna Svlasta (wersja 2.01 - przywrócony z zasobów gry)
15. Opowieść farmera o zaśmiecaniu stawów w Lesie Ostrych Kłów (nowy – przywrócony z zasobów gry) (nowy – przywrócony z zasobów gry)
16. Przywrócone przedmioty:
16.1 Toporek +2 ‘Ostatnia Strzała Rhyte’a
16.2 Pas ‘Obrońca niegodnych’
17. Dodatkowe spotkanie z bandytami umożliwiające wejście do Obozu (nowy – przywrócony z zasobów gry)
18. Pełna wersja dialogu z Unshey (Ogr z pasem) – reakcja zależna od Reputacji (nowy – przywrócony z zasobów gry)
19. Pełna wersja dialogu z Pheirkas, jeśli Algernon zginie (płaszcz Algernona) (nowy – przywrócony z zasobów gry)
20. Poprawiony dialog córek Shandalara (błąd w dialogu i skrypcie nie naprawiany przez żaden moduł)
21. Shilo Chen i Mag-ogr (wersja 2.01 - przywrócony z zasobów gry)
22. Dialog obstawy oficer Vai (nowy – przywrócony z zasobów gry)
23. Pijacy w Wesołym Żonglerze (DSotST - przebudowany i wysłany na piętro))
24. Sabat siostrzyczek (wersja 2.01)
25. Polowanie na Widłogona (DSotST – przebudowany w wersji 3, smok już nie jest smokiem, ani jego karykaturą)
26. Bratanek Otha (DSotST - przebudowany = wyrzucony))
27. Trzy dodatkowe spotkania z Elmisterem (Pod Pomocną, Wrota Baldura, po walce z Sarevokiem)
28. Szczęśliwa strzała Llindelina (wersja 2.01 - przywrócony z zasobów gry)
29. Ranny krasnolud Keelor (wersja 2.01 - przywrócony z zasobów gry - przeniesiony na właściwe miejsce + pozostałe nie zaimplementowane elementy questu)
30. Pilar i Gheldehar (wersja 2.01 – przywrócony z zasobów gry)
31. Ogary Nima Furlonga (wersja 2.01 – przywrócony z zasobów gry)
32. Spotkanie z Cholgą (wersja 2.01 – przywrócony z zasobów gry)
33. Ike reaguje prawidłowo na Reputację (wersja 2.01 - przywrócony z zasobów gry)
34. Powrót Narlena i Rededge’a (wersja 2.01 - przywrócony z zasobów gry - ponownie poprawiony, bo nie działał - z zadaniem tym (jeśli to tak mozna nazwać) wiąze się równiez rozbudowany sklep Ciszy)
35. Dodatkowe ruiny Firewine (wersja 2.01)
36. Porwanie męża Yness (wersja 2.01)
37. Zagininione dzieci (wersja 2.01)
38. Miecz Generała (wersja 2.01 - Ghotal ma teraz na imię Geneire - zgodnie z historią w książkach)
38.1 Wejście do pradawnego kręgu druidów
38.2 Wejście do grobowca generała
39. Kult Czarnej Dłoni Bane’a (wersja 2.01)
39.1 Uwolnienie Reedriga
39.2 Spotkanie z Reedrigiem
39.3 Ukryta Świątynia
40. Północna Cytadela (wersja 2.01 – część dema, które nie zostało wydane, a którego pierwotnie bohaterem był Ajantis, przywrócony z zasobów gry)
40.1 Wizyta na wyspie Salamander (przebudowana delikatnie)
40.2 Zwłoki Kapitana
40.3 Cmentarz przy Mauzoleum
41. Dom Nadalina (wersja 2.01)
42. Druidka Olivia (wersja 2.01 - przywrócony z zasobów gry)
43. Egzamin Edie (wersja 2.01 - przywrócony z zasobów gry)
44. Angelo poznaje Shar-Teel (nowy – przywrócony z zasobów gry)
45. Siostra Jetlai (DSotSC)
46. Pojedynek z Mrocznym(DSotSC)
47. Dziecko Ghastkillów (DSotSC - przebudowany)
48. Poświęcona Wiekiera (DSotSC - przebudowany, nie ma wiekiery, jest tarcza)
49. Arcydruid (DSotSC, przeniesiony w wersji 3 w inne miejsce)
50. Świeca dla maga (wersja 2.01 – zainspirowany występującą w zasobach gry świecą - pierwotnie elementu dema)
51. Księga niewiedzy (zainspirowany pierwotnym dialogiem z Shaellą)
52. Mag w Lesie Ostrych Kłów (wersja 2.01)
52.1 Odesłanie demonów (to zadanie można również ukończyć w ramach Księgi Niewiedzy, nawet trzeba)
52.2 Zdobycie Łuku (quest w dawnej lokacji z DSotSC, przeniesionej z innego miejsca)
52.3 Klucz do skrytki
53. Welt i Pooch (wersja 2.01 - przywrócone z zasobów)
54. Dodatkowa nagroda od Wiltona za pomoc Brunowi (Beregost - nowe, przywrócone z zasobów)
55. Silvana Traore i wieża Ramazitha (nowe - kilka nowych zadań)
56. Wioska "Zakole" (nowe - kilka nowych zadań)
57. Rozbudowana walka finałowa z Bossem, inne powiązania z questami Silvany)
58. Inne Zakończenie (wersja 2.01 i wersja 3 - jeszcze raz przebudowane w oparciu o pliki z ww. dema, w tym dźwiekowe!)

Aurelinus
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-26, 19:32   

Przy okazji postanowiłem uaktualnić liste questów przywróconych z zasobów gry, tak, byście mogli to porównac z malizną Unfinished Bussiness, na który wersja 3 jest jak najbardziej odpowiedzią. Nie chcemy takich półśrodków i zajmowania się tylko tym, co najprościej znaleźć.

Obie listy należy czytać razem.

1. Ocalały z napaści konwoju (jest w UB)
2. Napastliwy hobgoblin (od wersji 2.01, jest w UB)
3. Pojedynek z Ludrugiem (jest w UB)
4. Corianna - łowczyni bazyliszków (jest w UB)
5. Uzupełniony wpis do dziennika po spotkaniu Tranziga
6. Pełna wersja dialogu Melicampa z Thalantyrem
7. Pełne wersje dialogów Niziołków w Gullykin
8. Przekleństwo paladyna Svlasta (od wersji 2.01)
9. Opowieść farmera o zaśmiecaniu stawów w Lesie Ostrych Kłów
10. Dodatkowe spotkanie z bandytami umożliwiające wejście do Obozu (jest w UB)
11. Pełna wersja dialogu z Unshey (Ogr z pasem) – reakcja zależna od Reputacji
12. Pełna wersja dialogu z Pheirkas, jeśli Algernon zginie (płaszcz Algernona)
13. Poprawiony dialog córek Shandalara
14. Shilo Chen i Mag-ogr ( od wersji 2.01, jest w UB)
15. Dialog obstawy oficer Vai (jest w UB)
16. Trzy dodatkowe spotkania z Elmisterem (Pod Pomocną, Wrota Baldura, po walce z Sarevokiem, (w UB jest tylko ten pierwszy)
17. Szczęśliwa strzała Llindelina (wersja 2.01)
18. Ranny krasnolud Keelor (wersja 2.01, quest został przeniesiony, dodatkowo przywróciłem też jego siostrę i jej dialog o której wspomina w jednej z opcji)
19. Pilar i Gheldehar (wersja 2.01)
20. Ogary Nima Furlonga (wersja 2.01)
21. Spotkanie z Cholgą (wersja 2.01)
22. Ike reaguje prawidłowo na Reputację (wersja 2.01, jest w UB, Ike został przeniesiony do Beregost, bo kiedy docieramy do Brody, najczęściej mamy już Wieżę za sobą...)
23. Powrót Narlena i Rededge’a (wersja 2.01) i przywrócony dialog Ciszy. Ten element znalazł i przywrócił kiedys Dudley, ale popełnił błąd w skryptach i w efekcie nigdy tego nie było widać.
24. Północna Cytadela (wersja 2.01 – część dema, które nie zostało wydane, a którego pierwotnie bohaterem był Ajantis)
25. Druidka Olivia (wersja 2.01)
26. Egzamin Edie (wersja 2.01, jest w UB, ale w miejscu, które nijak nie pasuje)
27. Angelo poznaje Shar-Teel (jest w UB)
28. Welt i Pooch (wersja 2.01)
29. Dodatkowa nagroda od Wiltona za pomoc Brunowi (jest w UB, ale w miejscu bez sensu)
30. Naszyjnik syna Pana Colquetle
31. Kilka postaci i dialogów wyciętych z wyspy wilkołaków (jedną przywraca UB)
32. Rodriguez Krzywy Ryj (postać "autentyczna", quest nie)
33. Pełny dialog Vola - można wysłuchać wszystkich opowieści (wersja 2.01, jest w UB, ale spieprzony)
34. Dodatkowy strażnik w Siedmiu Słońcach i jego dialog (+ dodatkowy "kupiec", którego dialog był wklejony w dialog innego)
35. Przywrócona postać kochanka pani Mallory (ta od "amnijskiego świerzbu miłosnego") w Brodzie Ulgotha, o którym mówi Calahan.
36. Kapłan Quoningar (jest w UB)
37. Uzupełniony dialog Ragefasta
38. Przywrócony Entar Srebrna Tarcza w swojej posiadłości.
39. Nowe zakończenie gry pochodzące z niewydanego dema oraz mapy niewykorzystanej w BG2.

Przywrócone przedmioty:
1 Toporek +2 ‘Ostatnia Strzała Rhyte’a
2 Pas ‘Obrońca niegodnych’

Przywrócone czary:
Lodowa Nawałnica,
Ściana Ognia, (UB "coś" z nimi robi, ale nie wiadomo co - na pewno nie przywraca)

Yochloll 

Podziękowania: 5/14
Wysłany: 2008-09-30, 20:07   

Cześć jestem tu nowy i mam pytanie skąd można pobrać ten mod

Aurelinus
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-01, 08:24   

Yochol napisał/a:
Cześć jestem tu nowy i mam pytanie skąd można pobrać ten mod

Na Wieży Ramazitha dostępna jest wersja 2.01 (+patch 2.01B).

Tu jest opisywana wersja 3, która jeszcze nie jest dostępna, będzie za kilka tygodni.

Yochloll 

Podziękowania: 5/14
Wysłany: 2008-10-01, 18:08   

dobra dzięki

Od podziękowań służy przycisk Pomógł u dołu postu - taka uwaga na przyszłość.
Philoos
Ostatnio zmieniony przez Philoos 2008-10-01, 18:15, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi