Poprzedni temat «» Następny temat
Lava's Xan Audio Revolution
Autor Wiadomość
Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Podziękowania: 183/60
Wysłany: 2008-08-28, 11:49   Lava's Xan Audio Revolution

dodatek (a może raczej tweak) do znanego modu Xan BG2 Mod z PPG. Po zainstalowaniu modu Xan z polskim tłumaczeniem możemy zainstalować Lava's Xan Audio by przywrócić jego soundset oryginalny z BG1. Trochę poedytowałem niektóre bo dźwięków jest mniej w BG1 niż w BG2 ale udało się zapełnić całą listę odzywek z BG2 (prawie bez powtarzania niektórych :P)

Najaktualniejsze linki na PPG
Ostatnio zmieniony przez Lava Del'Vortel 2013-03-24, 13:36, w całości zmieniany 4 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Wszelak, Nero
Soul Reaver
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-20, 16:22   

Kawał dobrej roboty ! Nie rozwiązuje to co prawda problemu angielskich głosów w banterach między postaciami ale wreszcie Xan odpowiada na rozkazy w naszym ojczystym języku. Super :wink:

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2009-02-20, 17:51   

No w przypadku banterów nic nie poradzę, bo nie mam pod ręką aktora który dawał Xanowi głos :P Dzięki. Taki mały mod, ale czasami się przydaje.

Soul Reaver
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-21, 13:50   

Jak je (głosy z banterów ) najprościej usunąc ? Może bym sam spróbował chociaż moje zdolności moderskie dorównują kulinarnym ( przypalam wodę :lol: ).

morgan 
Dziecię Bhaala
The Exiled Bard

Podziękowania: 355/232
Wysłany: 2009-02-21, 14:00   

To zalezy czy chcesz to zrobić na własny użytek czy upublicznić...
Musisz stworzyć odpowiednie pliki audio i nazwać je identycznie jak oryginały, po czym - w przypadku pierwszej opcji - podmienić je na te z gry (choć nie wiem czy da się tak po prostu to zrobić ręcznie, w drugim przypadku tworzysz instalkę (z plikiem .tp2, gdzie wypisujesz jakie pliki podmienić, dajesz komendy (bodaj REPLACE) i powinno być ok... (zapewne L`f czy pozostali nasi Uczniowie mają na ten temat inne zdanie i zbierze mi się za dezinformacje, ale spróbowac mozna)...

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

Soul Reaver
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-21, 14:15   

Dzięki, spróbuję :smile:

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2009-02-21, 14:23   

Eeee.... ja bym zrobił inaczej... usunął wszystkie głosy Xana z override POZA tymi które dodaje mój mod... Skoro ich nie będzie w folderze to po prostu nie będą się włączały w rozmowach...

morgan 
Dziecię Bhaala
The Exiled Bard

Podziękowania: 355/232
Wysłany: 2009-02-21, 14:28   

Lava ma rację - nie wiem czemu myslałem o ich zastąpieniu nowymi;/ (może dlatego, że tylko taka opcja ma wg mnie sens)...

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

Soul Reaver
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-21, 16:59   

Dzięki, Lava, zrobiłem jak zasugerowałeś. Było tego ze 300 plików. Pozostawiłem tylko polskie odzywki Xana . Tak nawiasem mówiąc to angielski głos Xana to masakra, już lepiej wypadają głosy aktorów użyczone innym postaciom. Tym postem kończę offtop który sam wywołałem. Dzienks :wink:

L`f 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 290/154
Wysłany: 2009-02-21, 18:57   

Morgan napisał/a:
(może dlatego, że tylko taka opcja ma wg mnie sens)...

Owszem, Xana można zdubbingować, jako że jest on uznawany za jeden z najlepszych modów NPC. ;) Przydałby się jeszcze jakiś aktor o ponurym, pełnym melancholii głosie... Można by jeszcze nagrać oryginalne kwestie z BG1 jeszcze raz, co by kontrastu nie było. ;)

Cytat:
Musisz stworzyć odpowiednie pliki audio i nazwać je identycznie jak oryginały, po czym - w przypadku pierwszej opcji - podmienić je na te z gry (choć nie wiem czy da się tak po prostu to zrobić ręcznie, w drugim przypadku tworzysz instalkę (z plikiem .tp2, gdzie wypisujesz jakie pliki podmienić, dajesz komendy (bodaj REPLACE) i powinno być ok... (zapewne L`f czy pozostali nasi Uczniowie mają na ten temat inne zdanie i zbierze mi się za dezinformacje, ale spróbowac mozna)...

Można to zrobić na parę sposobów. Przy wyborze polskiej wersji można kazać tylko skopiować pliki z polskiego folderu, albo polskie pliki nazwać inaczej. Jeżeli robimy łatkę polonizującą, możemy zrobić REPLACE_SAY albo STRING_SET, zależy co będzie krótsze i prostsze. ;P Ale póki co głosu nie mamy nagranego, więc nawet nie ma co się zastanawiać. ;)

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2009-02-21, 19:42   

Wiecie, jak chcecie to mogę dać Xanowi głos... Tutaj próbka tekstów Xana z soundsetu.
Daje jako mp3 by możliwe było otworzenie tym którzy nie mają codeków do otwierania ogg.

Proszę o uczciwe komentarze.

EDIT:
Sorrki, że wszystkie nazywają się w winampie xan rare2 :razz:

Naorden 
Guardian of the last burning candle

Podziękowania: 17/13
Wysłany: 2009-02-21, 20:01   

Mhm... Jest za mało pesymistyczny ;) Tak, to jest ok, chociaż głos mógłby być odrobinę niższy.

Chociaż, kiedy się tego słucha przez kilka minut w kółko, to można się przyzwyczaić XD

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2009-02-21, 20:05   

wzorowałem się na BG1 bo wg mnie trochę przesadzili z pesymizmem Xana w modzie... Patrzmy np na głos gdy Eldoth ginie... tam praktycznie Xan się "śmieje" na swój sposób :wink: Oczywiście mogę mówić bardziej pesymistycznie, ale nie chcemy chyba by gracz chciał się zabić od monotonni po godzinie grania... Mówię, wg mnie bardziej głos powinien iść w Xana który mimo swego pesymizmu jest zdecydowany i pewny tego co mówi. (patrz -> głos oryginalny z BG1.)

Naorden 
Guardian of the last burning candle

Podziękowania: 17/13
Wysłany: 2009-02-21, 20:17   

To twój głos? ;) Chodzi mi po prostu o to, że powinien być trochę niższy, żeby brzmiał bardziej sexi - to w końcu mod z romansem :P

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2009-02-21, 20:22   

Naorden napisał/a:
To twój głos? ;)

No ba :P
Naorden napisał/a:
Chodzi mi po prostu o to, że powinien być trochę niższy, żeby brzmiał bardziej sexi

Sugerujesz, że mój głos nie jest sexi? :D

Wiem, że moje kwestie mogą być wypowiadane trochę inaczej niż oryginalnie... mogę się stosować... Tutaj przykład tego jakbym to powiedział w "forest", ale nie zgadza się to z oryginałem. No i brzmi to tutaj dość... pesymistycznie chyba :P

Odpowiedz do tematu