Poprzedni temat «» Następny temat
Tsuki BG2
Autor Wiadomość
Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Podziękowania: 200/66
Wysłany: 2012-08-18, 13:54   Tsuki BG2

Temat dla Tsuki BG2
Link: http://twm-bg.weebly.com/tsuki-bg2.html

Topic for discussing Tsuki BG2 - a new BG2 mod
Link: http://motsc-bg.weebly.com/tsuki-bg2.html
Podziękuj autorowi tego posta

Courun 

Podziękowania: 4/7
Wysłany: 2012-08-19, 14:40   

Pozwoliłem sobie skrobnąć newsa. W wolnej chwili pewnie przetestuję :smile:

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Lava Del'Vortel
Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2012-08-19, 15:45   

Dzięki. Nie wiem jednak czy Ci się spodoba, bo Tsuki jest... huh... irytujący, powiedzmy.
A Tsuki znaczy księżyc ;)

Aliszek

Podziękowano 2 razy
Wysłany: 2013-10-03, 17:31   

Ave!

A ja już po Tsukim, więc słów kilka w ramach raportu.

Co mi nie wyszło:
1. nie pojawiła mi się (albo nie zauważyłam, co jest niewykluczone, przechodzę któryś raz Cienie, więc na ględzeniu Irenicusa mogłam pójść po herbatę :wink: ) ta dodatkowa scenka na początku, o której była mowa w readme. Mogłam też czegoś nie doczytać w przypływie entuzjazmu;
2. jak Saemon teleportował drużynę z Czarowięzów, nie zabrał ze sobą Hasu (drań!), który znikł mi dokumentnie (a tak troskliwie dbałam o jego życie!). Co ciekawe, pojawiał mi się potem w Tronie, ale tylko wtedy, gdy ginął Tsuki... Nie wiem, jak być powinno. To, że go nie zabrał jest w sumie logiczne, ale nie wiem, czy powinien nas potem gdzieś znaleźć (Hasu, nie Saemon), czy nie;
3. czasami są kłopoty z Hasu, który uniemożliwia Tsukiemu wyjście z pomieszczenia. Zasadniczo to nie jest problem, bo można wejść, zrobić małe kółko i wyjść jeszcze raz, ale jeśli jest możliwość ulepszenia tego, to może warto;
4. zdziwiłam się trochę, że Tsuki słówkiem się nie odezwał w Podmroku, bo on by i Niani Ogg wyperswadował, że nawet jeża się da, a tu tak grzecznie :surp:

Tyle z marudzenia. Żadnych rzucających się na gracza błędów, nic się nie "krzaczyło", grało się płynnie i przyjemnie. Tsuki jest urocz... czaruj... no, ma swój niepowtarzalny urok i rzeczywiście pełen jest niespodzianek nie zawsze przyjemnych :grin: , dostarcza niewątpliwie różnorodnych emocji i daje sporo frajdy. Lotusik jest miłym dodatkiem (w ciężkich chwilach można sobie tłumaczyć, że tak naprawdę trzyma się Tsukiego, bo ma fajnego psa :wink: ) i naprawdę bardzo mi się miło i nietuzinkowo grało. Dużo radości daje też odkrywanie, w jakich sytuacjach pojawiają się nowe możliwości zagadania do niepokornego złodzieja. Jego umiejętności dodatkowe są świetne. A właśnie! Może nie byłoby złym pomysłem (czy to w ogóle jest do zrobienia? z modami mam do czynienia tylko od strony gracza, więc naprawdę nie wiem) umożliwienie Tsukiemu wydawanie Hasu polecenia zostań lub po prostu zrobienie tak, żeby dołączał do złodzieja tylko, jak go widać? Czasami chciałoby się wyeliminować najsilniejszego drania ciosem w plecy, ale jak Hasu wpada między wrogów, to z "niespodzianki" nici. I znów - nie jest tak, że to duża przeszkoda, ale mogłoby to trochę ułatwić.

Ok, mam nadzieję, że epistoła na coś się przyda i przyczyni się Tsukiemu. Lava, naprawdę dobra robota, świetna zabawa, nie przestawaj!

P.S. Całe to gadanie jest wynikiem poczucia obywatelskiego obowiązku i odpowiedzią na apel o wrażenia z modu, raczej nie udzielam się na forach, więc z góry przepraszam, jeśli naruszyłam savoir vivre, chlapnęłam coś, o czym nikt nie powinien wiedzieć, dopóki nie zagra itp. Ja tylko niosę pomoc :wink:

Więcej szczegółów
Lava Del'Vortel
Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2013-10-03, 21:16   

Dzięki wielkie!
Nie popełniłaś żadnego rodzaju faux pas, o to nie masz co się martwić!

Nie wiem czy będę wracał do tego projektu, bo po prostu nie jestem z niego do końca zadowolony, ale wszelkie opinie nie tylko zmuszają na zerknięcie na projekt w inny sposób, ale także pomagają w tworzeniu nowych modów - wiem co robiłem dobrze, a co źle.

Z tym Hasu to faktycznie dziwny motyw... No ale nic. Może kiedyś przyjdzie mi do głowy co z tym zrobić.

Mam nadzieję, że samo miejsce jego dołączenia (a raczej sami sojusznicy) ładnie odwzorowuje jego...charakter postaci i jego moralność.

W każdym razie dzięki! No i pozdrawiam.

Aliszek

Podziękowano 2 razy
Wysłany: 2014-01-10, 00:22   

Hej, hej!

Minęły ledwo trzy miesiące od mojego ostatniego odzewu, a chciałam jeszcze pochwalić się, że sprawdziłam też Gahesha, choć forum Tsukiego nie jest na to może najlepszym miejscem.
Wszystko przez to, że moja umiłowana praca trzymała mnie długo z dala od co bardziej czasochłonnych rozrywek (nawet czytanie ograniczyła mi do wykradania chwilki w środkach komunikacji :cry: , co jest zdecydowanie potworne).
Do rzeczy:
Gahesh fantastyczny, całkowite przeciwieństwo Tsukiego, co ma swój urok, jego rubaszny sposób bycia i ta nieśmiałość typowa dla zbyt dużych (i zbyt zębatych :wink: ) gości jest urocza. W mojej wersji (beta) nie było chyba dialogów inicjowanych przez gracza (chyba, bo nie sprawdzałam w każdym momencie) a trochę szkoda. Ma ciekawą historię i ujmujący sposób bycia (mówiłam o tym, prawda?).

Oczywiście coś musiało mi się pokrzaczyć, więc mogłam go dołączyć dopiero po wyjściu z Przytułka, bo jak do drużyny dołączała Imoen, to Gahesh w labiryncie kamieniał tuż przy schodach i za nic nie chciał ruszyć z miejsca (znaczy był zaznaczony na zielono, ale nie chodził, jakby był przeciążony, może Imoen go przytłaczała :wink: ) . Dołączony później działał bez zarzutu. I właściwie wszystko dalej szło już ładnie i bez błędów.

Dziękuję Ci za nóż do masła :lol: sprawił mi dużo radości. Nie mogłam się rozstać z tą relikwią :grin:

A jeszcze a propos Tsukiego, w końcu to jego wątek:
tak, otoczenie mówi o nim dużo, ale to ma swoje zalety, na przykład tę, że zmusiło mnie do przyłączenia się do Bohdi, więc choć raz zobaczyłam tę opcję, to było nowe doświadczenie. No i wiem, że jednak łatwiej mi zabijać wampiry niż złodziei.
Po drugie: a propos otoczenia jeszcze, mimo wszystko wydaje mi się, że gdyby Złodzieje Cienia byli silniejsi równie ochoczo przyłączyłby się do nich (no i pewnie gdyby Aran nie był taki nieprzystępny :razz: ). Odniosłam wrażenie, że jako potencjalna przekąska nie czuł się jednak w 100% komfortowo.
Po trzecie, jeśli chodzi o charakter to nie może być całkiem całkiem zły, skoro jest szczerze przywiązany do Hasu. Wiesz, jak jest, psy, koty i dzieci są miernikiem (dzieci najmniej, zwłaszcza te głośne lub pyskate :wink: ) charakteru. Jak ktoś kopnie pieska/kotka to choćby był aniołem jest moralnie podejrzany. I w drugą stronę - jeśli chyłkiem zwierzaka pogłaszcze, to na pewno ma w sobie coś dobrego. Może nie dotyczy to białych persów obowiązkowych dla każdego czarnego charaktera z klasą (ale szczerze - wystarczy spojrzeć na pyszczek persa, żeby wiedzieć dlaczego), ale wszystkie pozostałe podpadają pod tę zasadę.
W każdym razie uważam, że skoro był zdolny przywiązać się do zwierzaka, to i Tsukiego da się oswoić (mimo jego charakterku). Nie nie lub Tsukiego, to naprawdę oryginalny i fajny pomysł.

Lavaaaa... czy Ty sprawdziłeś organoleptycznie wszystkie te mody, które są na liście? (w domyśle: a czy jak bym miała jakiś dramatyczny problem z którymś, to mogłabym Cię męczyć prośbami o pomoc?) Jestem szczerze pełna podziwu dla Twojej aktywności. I zaskoczona, że ktoś jeszcze w zalewie nowych gier z wypaśną grafiką i innymi rzeczami wraca do klasyków, a po wszystkich aktualizacjach i powstających modach, i w ogóle widzę, że cały czas coś się dzieje i to jest super.
A jakby była potrzeba, to mogę pomóc z polskimi wersjami (posprawdzać przecinki, pomóc ładnie sformułować zdania albo coś)

Nagadałam się, jak to baba, kończę, nie męczę i pozdrawiam!

Więcej szczegółów
nowyU
Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 129/135
Wysłany: 2014-01-10, 17:52   

Z moich przemyśleń jeno dwa słowa o charakterku Tsuki.
Aliszek napisał/a:
jeśli chodzi o charakter to nie może być całkiem całkiem zły, skoro jest szczerze przywiązany do Hasu. Wiesz, jak jest, psy, koty i dzieci są miernikiem (dzieci najmniej, zwłaszcza te głośne lub pyskate :wink: ) charakteru. Jak ktoś kopnie pieska/kotka to choćby był aniołem jest moralnie podejrzany. I w drugą stronę - jeśli chyłkiem zwierzaka pogłaszcze, to na pewno ma w sobie coś dobrego.

Katalog czasopism kulturalnych:
Cytat:
Hitler bardzo lubił psy i miał trzy owczarki alzackie, a Blondi była z nim do końca w bunkrze
Jak dla mnie Tsuki to jednak mimo wszystko 'zuol', ale za to go lubię.
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P

Almateria 

Podziękowania: 36/2
Wysłany: 2014-01-10, 19:30   

Jejciu, chciałabym, żeby mi tak ludzie słodzili. <3
Ostatnio zmieniony przez Vinci 2014-05-05, 13:15, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorce tego posta

Aliszek

Podziękowano 2 razy
Wysłany: 2014-01-12, 19:35   

Dwie rzeczy:

raz: nie słodzę, mówię co mi się podobało, a co mi się nie podobało, jeśli coś mi się podoba, to to wymieniam, jeśli coś nie działa, to też o tym wspominam, zrób coś fajnego, przy czym będę się dobrze bawić, to też Ci posłodzę :smile: jest wystarczająco dużo ludzi, którzy się czepiają o wszystko, nie? I wyjątkowo mało ludzi, którzy mówią coś miłego, nawet jeśli tak myślą.

dwa: mówiłam o definicji czarnych charakterów w filmach, bajkach, czasami książkach, nie o rzeczywistości, bo to nie trzeba aż po Hitlera sięgać, wystarczy niejednemu sąsiadka, starsza pani, która wszystkich by strychniną potruła, ale swojego Pimpusia czy Mruczka kocha nad życie. Rzeczywiście nie zaznaczyłam tego wyraźnie, przepraszam, miałam nadzieję, że ta wzmianka o czarnych charakterach i persach na końcu będzie wskazówką. Ale miło, że ktoś sięga po czasopisma kulturalne. Poza tym uważam że Tsuki jest zepsuty. Hedonistyczny, egoistyczny, egocentryczny. To jest złe. W dalszym ciągu uważam, że zdolność do bezinteresownego przywiązania się do kogoś świadczy o tym, że jest w człowieku coś dobrego. Wdzięczność także (a przecież Tsuki zawdzięczał Hasu życie, nie?). W starszych paniach z sąsiedztwa też może tkwić coś dobrego. Co do Adolfa się nie wypowiem, bo go nie znałam osobiście, to co zrobił było potworne, być może stanowi wyjątek od reguły.

Pozdrawiam Zgryźliwych Tetryków :wink:

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2014-01-12, 22:34   

Nie zauważyłem tych postów, przepraszam. To kwestia tego, że obecnie mam bardzo dużo na głowie - studia, nowa praca, druga nowa praca, pisanie magisterki i takie tam. Jestem trochę zabiegany, jeszcze bardziej roztrzepany i chaotyczny. A że prace mam dość odpowiedzialną...sami wiecie.

Co do Gahesha - kwestia tego, że nigdy nie pisałem postaci tak prawej i chciałem spróbować. Gahesh jest... nietypowy. Zawsze się staram by chociaż odrobinę ciekawiły i mimo wszystko pasowały do gry. Ciężko nie przegiąć ani w jedną, ani w drugą stronę (zrobić kogoś zbyt szarego lub za bardzo wyjątkowego i kradnącego spotlight głównej postaci). Różnie na przestrzeni lat mi się to udawało, nie ma co ukrywać. No ale ciesze się, że Ci się podobała.

Co do Tsukiego - to nie jest tak, że Tsuki jest zły do szpiku kości. Chce być po wygranej stronie. Lubi przyjemność. Seks. Nie jest do końca lojalny z paroma wyjątkami (jak Hasu, którego by nie zostawił). Mimo wszystko jest człowiekiem, a nie wierzę, by jakikolwiek człowiek był do szpiku kości zły ot tak. Musze powiedzieć, że wahałem się czy w ogóle wydać ten dodatek bo Tsuki jest... zbyt perwersyjny. Ludzie są perwersyjni, ale chyba trochę za dużo tutaj tego. Mogę się mylić, no ale różne sceny w jego domu...

Co do listy - zależy jaką listę masz na myśli. To jest tak, że ja dużo autorów znam, dlatego wiem coś tam o ich pracy. Sam dużo sprawdzałem, byłem testerem niektórych dodatków... np. Aratha czy Farena... Jak będziesz miała jakieś pytania to pisz. Odpiszę, gdy będę miał czas.

A tymczasem dzięki. Mam nadzieję, że inne moje mody na które trafisz także będą Ci się podobały.

Aliszek

Podziękowano 2 razy
Wysłany: 2014-01-15, 01:02   

Ave!

Lava, nie tłumacz się, to tylko dwa dni, między moimi postami były cztery miesiące. Przy takim nawale pracy, o jakim piszesz, to i tak fajnie, że znalazłeś chwilę, żeby zajrzeć.

Co do Gahesha, to jak na prawą postać jest fajny o tyle, że nie ma w nim paladyńskości, ma swoje zasady, ale jest w nim jakaś podskórna rubaszność i gawędziarstwo, co - wydaje mi się - warto by rozwinąć, jeśli będziesz chciał jeszcze nad nim pracować. Co mi przypomina, że były takie momenty, kiedy rzucał zdanie o piratach i podróży statkiem, ale jak klikałam "dalej", to wątek mi się urywał. No i ten brak kija w ... plecach, który by go nadmiernie usztywniał, sprawia, że mimo praworządności jest łatwy do polubienia (nie, żeby mi cokolwiek w praworządnych harcerzykach przeszkadzało, ale to oryginalne, a przez to ciekawe i fajne, że da się też inaczej)

Ha! Pewnie jak napiszę, że zgadzam się w całej rozciągłości, że człowiek tak z niczego wielkim złym być nie może, to będzie, że Ci słodzę :? Ale cieszę się, że to nie mój babizm wyłącznie i przekonanie, że "jak się ożeni, to się zmieni" (podobno kobieca słabość do paskudnych typów bierze się z przekonania, że kobieta jest w stanie sprowadzić drania na dobrą drogę...). Perwersyjny... może trochę, ale wydaje mi się, że to do niego pasuje. Jak się trochę porozglądać po Internecie można zobaczyć tak wiele rzeczy, o których chciałoby się natychmiast zapomnieć, że przy nich Tsuki jest niewinny. Więc, jeśli to pomoże, pomyśl o nim, że jest raczej... pomysłowy. Wydaje mi się, że to zgodne i z jego hobby, i z upodobaniami. Natomiast pomysł powiązania rozmów z miejscem i to dosłownie jest super (aha, znowu słodzę :wink: )

Dzisiejsza gadanina była sponsorowana przez wielokropek, przepraszam, paskudny nawyk.
Powodzenia przy pisaniu magisterki, mam na piśmie, że mogę Ci zawracać głowę problemami z modami, ha! :grin:
Pozdrawiam

Kalwer 

Wysłany: 2014-11-02, 22:21   

Powodzenia z dalszą pracą.
Podziękuj autorce tego posta

Dracarys

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2017-09-02, 12:31   

Czy jest jakaś możliwość pobrania Tsuki BG2? Tamten link nie działa niestety.
TWM mnie tak urzekło, że muszę mieć tego osobnika w dwójce.

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2017-09-02, 12:52   

Znalazłem coś takiego ALE, to dość stary plik, także nie pamiętam jak dobre kodowanie tam było:
https://www.dropbox.com/s....BETA1.zip?dl=1

Kwestie istotne:
-mod jest po angielsku
-ma crossmod, ALE jeśli ma rozmawiać z Valen, to trzeba ją zainstalować przed Tsukim
-z tego co pamiętam, trzeba pracować dla Bodhi, by Tsuki dołączył
-mod uwzględnia Hasu <3

Więcej szczegółów
Dracarys
Dracarys

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2017-09-02, 21:44   

angielski jakoś przeżyję, lepiej tak niż wcale :wink:
dzięki jesteś wielki <3