Poprzedni temat «» Następny temat
Zew Wichru - wznowienie prac...
Autor Wiadomość
morgan 
The Exiled Bard

Podziękowania: 345/225
Wysłany: 2008-07-03, 20:23   Zew Wichru - wznowienie prac...

Witajcie!
Pragnę z Wami podzielić się wspaniałą informacją - nasz były (niestety) Klanowicz - Shaggie wrócił do prac nad swoją modyfikacją... Któż z Was nie słyszał o Zewie Wichru? - tyle wyczekiwany, w końcu, jak zdradził mi Twórca, zmierza ku premierze wersji beta... Stan prac - zrobione jest przynajmniej 70% (w tym nowa lokacja;), w porównaniu do poprzedniego stanu, zmieniona została m.in. zdecydowana wiekszość pliku setup, a także częśc pozostałych plików...
Zresztą - co będę dużo pisał - zapraszam Was na ponaddwuminutową ucztę:
http://www.youtube.com/watch?v=zVgwJk-3RZs
podziwiajcie...
Ponadto Shaggie zapowiedział, że jak skończy, będie rozsyłał modyfikację do testów;> na co jednak jeszcze trochę czasu trzeba będzie poczekać, niemniej jednak będę informować Was na bieżąco o zmianach (czyli m.in. i premierze, na którą już zacieram ręce)...
Pozdrawiam
(zdecydowałem się na osobny topic - bo waga tej informacji na to zasługuje;)

Ze względu na brak informacji o postępach (od około dwóch lat) temat odklejam. - L`f
Ostatnio zmieniony przez L`f 2011-03-12, 15:47, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Kallen, Aeremar
takiataki
Reprezentacja Polski w internetowych napinkach

Podziękowania: 1/1
Wysłany: 2008-07-03, 20:50   

Strona, którą znalazłem w starym topicu o tym modzie nie działa, a przydałoby się wiedzieć czym ten mod w ogóle jest.

Domyślam się, że to jakaś autorska historia w klimatach icewind dale? Bo chyba nie mod dodający do baldura wszystkie questy z IWD?

Wszelak 
I'm the chosen one

Podziękowania: 12/9
Wysłany: 2008-07-03, 20:59   

Jak coś to ja się piszę na beta testera :>

Aeremar 
Szalony Berserker

Podziękowania: 3/14
Wysłany: 2008-07-03, 21:11   

Ale czad! Kiedyś wiązałem z tym modem duże nadzieje, bo jestem fanem Icewind'ów, ale myślałem, że już nic z tego, a tu miła niespodzianka. Ten filmik naprawdę wyglądał jak filmik z Icewinda.

Mam tylko nadzieję, że mod będzie po polsku i nie będzie wymagał Icewind Gate.

morgan 
The Exiled Bard

Wysłany: 2008-07-03, 21:16   

Będzie po polsku (co widać w filmiku) i nie sądze, by wymagał IwG (co również widać w filmiku;)...

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.
I przyszli, jak co dzień o świcie i powiedzieli:
- morganie wszechmogący, znów zmartwychwstałeś - pobłogosław i pozwól nam skosztować Twojej duszy...
To mówiąc wyciągnęli dobrze nabitą lufkę...
- Bierzcie i palcie z tego wszyscy - to jest bowiem dusza moja, która za was i za wielu będzie spalona
Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Para bellum (contra moscoviam) | Carentis spe caupona | Iter ad Obscurum castrum (contra catholandum)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

Więcej szczegółów
Kallen
Aeremar 
Szalony Berserker

Wysłany: 2008-07-03, 21:24   

Ale zapewne World Map będzie wymagał. To akurat dla mnie nie jest problem. Z tego co wiem o Shaggiem to możemy się spodziewać modu z najwyższej półki. Ciekaw też jestem, czy będą nowe klasy, albo jakieś inne niespodzianki (może nowe rasy ;>).

Kinski 
Dziecię Bhaala
Zajebójca

Podziękowano 78 razy
Wysłany: 2008-07-03, 21:41   

Icewind Gate już się nie liczy - za dużo błędów, kombinowania i nie będzie rozwijane (inną sprawą jest to, że tactics przy IWG jest małym Kaziem;-]). Zresztą to konwerter, a nie moduł jako taki...

A połączenie IWD z BG2 może okazać się nadzwyczaj świetnym pomysłem - jako tako IWD szwankuje fabularnie, ale BG2 ma dobrą mechanikę i fabułę.

Więcej szczegółów
Kallen
Aeremar 
Szalony Berserker

Wysłany: 2008-07-03, 22:40   

Ale klimat Doliny Lodowego Wichru to jest czego brakowało Baldurowi. smile

Sir Aleksandrus

Podziękowano 1 razy
Wysłany: 2008-07-03, 23:21   

Taka informacja to prezent pod choinkę w środku lata! Nie mogę uwierzyć, w to co zobaczyłem:).

Mod na samym początku jego tworzenia prezentował się dość ambitnie. Zresztą wszyscy się zachwycaliśmy oszczędnie publikowanym screenami. Jednak taki miodny trailer to po prostu cukiereczek:). Trzymam kciuki:)

Więcej szczegółów
Kallen
Yarpen 
Bibliotekarz
Podrywacz znudzonych literatek

Podziękowania: 21/15
Wysłany: 2008-07-04, 14:52   

Początkowo z Shaggiem dyskutowałem na temat tego, bym miał dokończyć ten mod z użyciem przesłanych przez niego materiałów - jednakże jak widzę, król powraca. :) Miło mi to widzieć - od Shagga uczyłem się moddować. :lol:

Więcej szczegółów
Kallen
Aeremar 
Szalony Berserker

Wysłany: 2008-08-10, 22:57   

Jak stoją prace nad modem? Jest już przybliżona data premiery?

morgan 
The Exiled Bard

Wysłany: 2008-08-11, 02:01   

Póki co nie mam infa od Shagga, jak coś mi napisze nie omieszkam sie podzielić..

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.
I przyszli, jak co dzień o świcie i powiedzieli:
- morganie wszechmogący, znów zmartwychwstałeś - pobłogosław i pozwól nam skosztować Twojej duszy...
To mówiąc wyciągnęli dobrze nabitą lufkę...
- Bierzcie i palcie z tego wszyscy - to jest bowiem dusza moja, która za was i za wielu będzie spalona
Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Para bellum (contra moscoviam) | Carentis spe caupona | Iter ad Obscurum castrum (contra catholandum)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

Yarpen 
Bibliotekarz
Podrywacz znudzonych literatek

Podziękowania: 21/15
Wysłany: 2008-10-18, 14:19   

morgan napisał/a:
Póki co nie mam infa od Shagga, jak coś mi napisze nie omieszkam sie podzielić..

Tak samo i mi urwał się z nim kontakt.

Aeremar 
Szalony Berserker

Wysłany: 2009-02-01, 11:45   

Czyli z moda nici?

L`f 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 290/154
Wysłany: 2009-02-01, 20:51   

Aeremar napisał/a:
Czyli z moda nici?

Niekoniecznie. Nie spisuj projektu na straty tylko dlatego, że trwa susza... Nie wiem, jakich rozmiarów miał być Zew Wichru, ale zdaje się, że to całkiem monumentalny projekt, z autorskimi lokacjami Shaggie'go itepe itede. To sporo, a pół roku na dopracowanie takiego modu to niewiele.

Co nieco wiem o tworzeniu sporych modów i nie powstają one w pół roku od czasu powrotu do projektu. ;) Kto wie, może Shaggie zrobił sobie przerwę, albo ma sporo na głowie, ale ja dalej myślę, że modder nie wysyłałby informacji o wznowieniu prac, jeśli nie chciałby go skończyć. :) Tak więc trochę cierpliwości.

Odpowiedz do tematu