Poprzedni temat «» Następny temat
Wrota Baldura - Strona Klanu CoB
Autor Wiadomość
morgan 
The Exiled Bard

Podziękowania: 340/225
Wysłany: 2008-07-01, 23:08   Wrota Baldura - Strona Klanu CoB

WROTA BALDURA

Dzień Targowy!

Dane Ci było przybyć właśnie na słynny nawet poza granicami Wybrzeża Mieczy Jarmark we Wrotach Baldura - już kilku dziesięciodni trwają tu przygotowania do Śródlecia, dlatego panuje nieopisany zgiełk, a złożony z wszelkich ras kolorowy ściśnięty tłum zalewający jak rzeka każdy zakątek mija kolejne stoiska, gdzie niewidoczni często sprzedawcy zachwalają swoje towary, także żadna dbająca o swą reputację gospoda czy liczący się sklep nie mogły nie przysłać tu swojego obwoływacza... Stopniowo Twój słuch zaczyna wyłapywać kolejne dźwięki z tej kakofonii odgłosów...

- Ryby, ryby, świeże, prosto z Morza Mieczy!
- Tranvin, twoje ryby to świeże może były jeszcze przed Czasem Niepokojów! Do mnie drodzy panowie, piękne panie, tylko u mnie, najlepsze, najtańsze i najskuteczniejsze amulety!
- Te twoje amulety to zwykłe śmieci, Frullo! Ryby, świeżutkie rybki!

Tłum porwał Cię dalej. Właśnie zdarzyło Ci się mijać stoisko z wędzonymi krabami, kiedy nagle delikatnie szarpnięto poły Twego płaszcza. Oglądasz się decydując dać ostateczną nauczkę kolejnemu kieszonkowcowi, jednak ku Twojemu zdumieniu Twe oczy napotkały postawnego mężczyznę w zadbanej zbroi, który nie czekając na Twą reakcję zaczął:
- Witaj, wędrowcze, jestem Hendak. Wybacz, że przeszkadzam Ci w podziwianiu naszego Jarmarku, chciałbym jednak zaproponować Ci wędrówkę po Wrotach Baldura, wędrówkę, która bez przewodnika kosztować Cię będzie sporo czasu i pieniędzy... Widzę Twój wyraz twarzy - tak, nie zrobię tego za darmo, jednakże widać, że nie doskwiera Ci brak złota, a mi wręcz przeciwnie... Na co ich tak bardzo potrzebuję? Nie wiem, czy naprawdę interesują Cię moje plany, ale mogę chyba zdradzić, że planuję się wybrać do Athkatli - słyszałem, że tam w gospodach toczone są za ciężkie pieniądze walki na arenie, a już od pewnego czasu zmagam się z przeciwnościami losu, w wyniku których straciłem większość dobytku... Słyszałem, że najlepszy jest Miedziany Diadem, a być może do czasu kiedy się zestarzeję uda mi się odłożyć jakąś sumkę na jakąś gospodę czy coś w tym stylu... Ile, pytasz, bym oczekiwał - hmmm, co powiesz na dziesięć sztuk złota, tak myślałem, w drogę zatem - poszlifujmy trochę piękne bruki we Wrotach Baldura, aczkolwiek zróbmy to dość szybko, bo upał dziś niemożebny.
Najpierw udajmy się do Dzielnicy Północno-Zachodniej - tam w Posiadłosci Entara Srebrnej Tarczy znajdziesz dokumentację Baldur's Gate z Opowieściami z Wybrzeża Mieczy...
Kolejne miejsce na trasie naszej wędrówki to budynki mieszczęce się w Dzielnicy Północnej - Pod Trzema Baryłkami, gdzie mieści się Klanowy Skarbiec; Światynia Helma, gdzie znaleźć można największy w świecie spis modów BG II wraz z dokumentacją oraz części spośród nich opisanie; oraz Wieża Ramazitha i Zamek Książęcy zawierajace czątkowe na razie opisy modów do odpowiednio BG I i BGT...
W kolejnej dzielnicy - Północno-Wschodniej znaleźć można ciągle uzupełniane kompendium wiedzy o BG II - mieści się ono w Spłonionej Syrenie.
W Dzielnicy Zachodniej znajduje się siedziba Uczniów Gonda - ich zbiory (pod nazwą Księgi Modowania) znaleźć możesz w Komnacie Cudów...
W Centrum już byliśmy, przypomnę tylko, że tu, na Jarmarku znajdziesz wszelkie informacje o zmianach czy nowościach... W Tawernie Drakon zaś wywiady.
W Dzielnicy Wschodniej znajdziesz tajemnicze i bajeczne Czarodziejskie Rozmaitości będące siedzibą Gwiazd Mystry. Docelowo stać się ma wielkim skryptorium tłumaczeniowym, choć i dziś budzić może respekt...
Dzielnica Południowo-Zachodnia to siedziba Dzieci Bhaala, które spotkasz w Siedzibie Płomiennej Pięści oraz Piewców Corellona, którzy z kolei za swą siedzibę obrali sobie Starą Karczmę...
Kolejna dzielnica - Południowa, to miejsce skąd możesz wyruszyć do innych Klanowych posiadłości - obecnie istnieją połączenia z dwoma innymi miastami - Athkatlą (gdzie umieścili swoje Forum), dokąd możesz udać się na pokładzie przerobionej na prom Pochyłej Latarnii oraz z Saradush (gdzie już wkrótce w niebo wzbije się kurz spod stóp zmagających się przeciwników, a pod niebo okrzyki oglądających te epickie starcia mające miejsce w ramach Ligi BG), dokąd możesz udać się za pomocą portalu w Żelaznym Tronie...
Została nam ostatnia dzielnica - Południowo-Wschodnia, tutaj prace nie zostały jeszcze zakończone - w Ostrzu i Gwiazdach ustawione zostały portale łączące z kwaterami Przyjaciół, Sojuszników i Znajomych Klanu... W tej dzielnicy jest jeszcze sporo wolnych miejsc, Klan ogłosił jednak, że jeśli będą chętni na zamieszkanie to zostaną one rozdysponowane - oczywiście mają one stanowić ich domy, ale i pracownie itd., więc oczekiwanym rewanżem byłaby prezentacja (choćby w postaci informacji) własnych dokonań, jak i zamierzeń, a także prac...
Ostatnio zmieniony przez morgan 2010-05-30, 00:43, w całości zmieniany 3 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

morgan 
The Exiled Bard

Podziękowania: 340/225
Wysłany: 2008-07-01, 23:21   

Na górze powyższego postu to link

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.
I przyszli, jak co dzień o świcie i powiedzieli:
- morganie wszechmogący, znów zmartwychwstałeś - pobłogosław i pozwól nam skosztować Twojej duszy...
To mówiąc wyciągnęli dobrze nabitą lufkę...
- Bierzcie i palcie z tego wszyscy - to jest bowiem dusza moja, która za was i za wielu będzie spalona
Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Para bellum (contra moscoviam) | Carentis spe caupona | Iter ad Obscurum castrum (contra catholandum)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.
Podziękuj autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu