Poprzedni temat «» Następny temat
Wygląd subfor

Którą z opcji Twoim zdaniem powinno się zastosować?
1 - obecną
66%
 66%  [ 10 ]
2 - proponowaną
33%
 33%  [ 5 ]
Głosowań: 15
Wszystkich Głosów: 15

Autor Wiadomość
morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Podziękowania: 441/319
Wysłany: 2008-06-30, 20:49   

Wiesz, userzy są różni - niektórzy nie znaleźliby nawet gdyby im napisać: Tu wpisz swój problem! (słowo;>), więc na ich inteligencję za bardzo bym sie nie zdawał (inny z kolei może być takim mastahem, ze chocby wszytskie tematy nazwac tak samo znalazłby właściwy;)

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.
Podziękuj autorowi tego posta

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 254/54
Wysłany: 2008-06-30, 20:58   

morgan napisał/a:
Wiesz, userzy są różni - niektórzy nie znaleźliby nawet gdyby im napisać: Tu wpisz swój problem! (słowo;>)

Byłem świadkiem podobnego zdarzenia ;)

morgan napisał/a:
więc na ich inteligencję za bardzo bym sie nie zdawał

To nie było do końca serio Morgan ;) Ankieta jest, zagłosowałem, a ja nie mam w zwyczaju zmieniać poglądów jak chorągiewka na wietrze, chyba, że argumenty będą naprawdę dobre (to taka furtka żeby nie wyjść na upartego osła :P ), ale ogólnie to w tej chwili forum jest dla mnie bardzo nieczytelne przez wspomniany w innym temacie kontrast, zresztą mówiłem Ci o tym Morgan i za cholerę nie wiem jakby to wyglądało na monitorze z normalnymi parametrami ;)

Saiya-jin

Podziękowania: 5/21
Wysłany: 2008-06-30, 21:18   

Dla mnie każde forum jest nieczytelne. Po prostu jak w dziale BG jest 200 tematów, to i tak nie ma sensu wchodzić w jakieś podforum i w nim grzebać. Jest wyszukiwarka to się z niej korzysta.

Zed Nocear 
Uczeń Gonda
Laureat Konkursu Modderskiego

Podziękowania: 259/49
Wysłany: 2008-07-01, 12:04   

Dla mnie przede wszystkim układ graficzny na stronie głownej jest kompletnie nieczytelny. Nie wiem do końca co nazywacie działami a co subforami, bo w sumie poziomów forum jest więcej, ale chodzi mi o to, że wymienione subfora np. "Przystani Lathandera" dzieli większy odstęp od napisu "Przystań Lathandera" niż od leżącego poniżej "Kwatery Tyra". W efekcie na pierwszy rzut oka nie wiadomo, co do czego należy. Można się do tego przyzwyczaić, ale nie polubić a poza tym pozostają zawsze nowe osoby wchodzące na forum.

Jestem też za prefiksami w subforach, nie będę powtarzał zamieszczonych tu juz argumentów.

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Wysłany: 2008-07-01, 14:01   

Kategorie: Dzielnice, działy: Kwatery Tyra itd., subfora: Sala Audiencji
Zed Nocear napisał/a:
Przystani Lathandera" dzieli większy odstęp od napisu "Przystań Lathandera" niż od leżącego poniżej "Kwatery Tyra".

To akurat kwestia skryptu phpbb przemo zostawia miejsce na moderatora (mimo, ze w tym przypadku działy to subkategorie, więc dodanie tegoż jest niemożliwe, można to zrobic tylko w odniesieniu do for (czyli w naszej nomenklaturze subfor)...
Zed Nocear napisał/a:
a poza tym pozostają zawsze nowe osoby wchodzące na forum.

No to mają na starcie test na inteligencję;> (m.in. dlatego tak mało tu n00bów;)

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

Zed Nocear 
Uczeń Gonda
Laureat Konkursu Modderskiego

Podziękowania: 259/49
Wysłany: 2008-07-01, 15:54   

Jednym słowem tak musi być i już :-P

Lara
Przyjaciel Klanu
Aen Saevherne

Wysłany: 2008-07-01, 16:33   

Dla mnie wygląd strony głównej jest beznadziejny, cała masa podforów irytuje. Ale nie przeszkadza aż tak bardzo, jak chise. ;) Zamotaliście, Wasza sprawa, jakoś to zniosę, chociaż wygląd nie zachęca do wczytywania się.

Przeglądanie forum za pomocą postów od ostatniej wizyty/nieprzeczytanych jest masakryczne, na liście przeplatają się ogólne/opinie/ogólne/opinie i czasem po tytule wątku tylko można określić, której części gry dotyczy. No ale nie zawsze ludzie się wysilają z nazwaniem wątku.

chisette 
Legenda
tyhmä tyttö

Podziękowania: 27/2
Wysłany: 2008-07-01, 19:43   

*** post offtopicowy ***

Całkowicie popieram to, co napisali przede mną Zed Nocear i Lara - strona główna WYGLĄDA źle. Żeby nie powiedzieć, że ssie :P

Proponowałabym pokombinowanie ze stylem. Jeśli kategorie (np Bramy), podkategorie (np Baldur's Gate I) i same że tak nazwę jak w tytule topicu subfora (np nieszczęsne Ogólne) miały by inne kolory, strona główna zdecydowanie zyskałaby na czytelności.
Na pewno DA SIĘ, przynajmniej częściowo - przykłady tutaj i tutaj.
Uważam też, że przydałyby się OPISY kategorii, mogą być klimatyczne, wprowadzające w nastrój, ale, jak widać w przytoczonych przykładach, swoją rolę równie dobrze spełniają jednozdaniowce, więc odpada argument, że forum zrobi się za długie. (!)

A wracając do meritum, to jestem głęboko rozczarowana waszą postawą, bo nieprzeczytane to iMO najprzydatniejsza funkcja na forum i w związku z tym powinna dopracowana.
Odniosłam też wrażenie, że część wypowiadających się tu osób nie korzysta z tego, w związku z tym NIE BARDZO WIE o co kaman a i tak musi swoje trzy grosze wrzucić
Ostatnio zmieniony przez chisette 2008-07-01, 22:00, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorce tego posta

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Wysłany: 2008-07-01, 20:01   

chise napisał/a:
swoją rolę równie dobrze spełniają jednozdaniowce, więc odpada argument, że forum zrobi się za długie.

Taak, tylko trzy sprawy:
1. I tak nie zmieni to Ogólnych czy Opinii;)
2. jak znam życie to i tak bedą niezadowoleni (Bo jest za bardzo poupychane i nieczytelne - bo kolorów to z kolei ja nie chcę (jesli zostanę przegłosowany - trudno, ale nie róbmy Tęczowego Music Boxu;) )
3. Kto zrobi te opisy (nalegam na klimat)?? Bo te co były kiedyś są po prostu słabe (pozwólmy sobie na eufemizm) - a podobne - znajdujące się na innych zblizonych tematycznie forach - są na ogół co najwyzej przeciętne, a najczęściej i tak mają więcej niz jedną linijkę (to gwoli porównania, nie zamierzonych odwzorowań czy plagiatów;)

chise napisał/a:
Jeśli kategorie (np Bramy), podkategorie (np Baldur's Gate I) i same że tak nazwę jak w tytule topicu subfora (np nieszczęsne Ogólne) miały by inne kolory, strona główna zdecydowanie zyskałaby na czytelności.

Mam mieszane uczucia co do używania szeroko pojętej alternatywnej 'kolorystyki' - zwłaszcza znając preferencje co niektórych Klanowiczów czy użytkowników...
Ale - czekam na ROZSĄDNE propozycje...

Też sobie znaleźliście czas na protesty - tyle powiem...
EDIT: Zresztą miałem plan zmian wizualnych na Forum (coś dosc nowego) około połowy sierpnia, kiedy już uporam sie z najbliższymi zadaniami, ale nie wiem czy to ma sens, bo kolorów czy zzmian nazw nie przewidywałem - po co mam się w sumie starać - i tak będzie nieczytelne (klimat first)...
Powiem tak - jak zobaczę sensowną propozycję - zmienię i tyle

Lara
Przyjaciel Klanu
Aen Saevherne

Wysłany: 2008-07-01, 20:18   

morgan napisał/a:
Bo jest za bardzo poupychane i nieczytelne

Hyh... poupychane i tak już jest. Szczerze mówiąc, ja się w tym gubię. A te "klimatyczne nazwy" jeszcze więcej zamieszania wprowadzają.

Ale ja i tak przeglądam forum głównie przez posty nieprzeczytane, więc w sumie nie zgrzytam zębami na stronę główną.

chise napisał/a:
Odniosłam też wrażenie, że część wypowiadających się tu osób nie korzysta z tego, w związku z tym NIE BARDZO WIE o co kaman a i tak musi swoje trzy grosze wrzucić

Zgadzam się z tym. Spróbujcie wejść po paru dniach na forum, gdy postów już jest kilkadziesiąt i wybrać tę opcję. I zobaczycie, czy tak fajnie i przyjaźnie to jest.

chisette 
Legenda
tyhmä tyttö

Wysłany: 2008-07-01, 20:46   

*** post offtopicowy ***

Cytat:
1. I tak nie zmieni to Ogólnych czy Opinii;)

Ten temat to jak widzę grochem o ścianę, bo jak doskonale się zgadzamy z Larą rozmawiamy z ludźmi, którzy NIE KORZYSTAJĄ z opcji nieprzeczytane, więc choćbym stawała na rzęsach to nie dotrze, niestety :/

Cytat:
nie róbmy Tęczowego Music Boxu;)

naprawdę nie rozumiem morgan dlaczego doszukujesz się od razu skrajności i przesady, poza tym robiąc to w sposób populistyczny, przez co ludzie, którym nie zechce się czytać ze zrozumieniem i nie będą wiedzieli o co chodzi od razu przyklasną :/

Nie trzeba być artystą grafikiem, żeby dobrać taki kolor, który nie będzie się gryzł z obecnym stylem, to po pierwsze.
Po drugie, JEDEN kolor na kategorie, JEDEN kolor na podkategorie (o ile jest to możliwe, bo nie wiem, czy styl rozróżnia kategorię od PODkategorii) i JEDEN kolor na fora, którychś z nich może oczywiście zostać taki jaki jest.

Co do opisów, iMO powinny być ponieważ:
- przy odpowiednio dobranych kolorach kontrastowałyby graficznie i całość przestałaby się zlewać
- jasno określałyby zawartość działu

Te dwie rzeczy przedkładałabym nad "klimatyczność", bo wystarczająco klimatyczne są już kategorie i na pewno mroczno-klimatyczna będzie strona - naprawdę NIE WSZYSTKO musi takie być.
Ostatnio zmieniony przez chisette 2008-07-01, 22:09, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorce tego posta

Saiya-jin

Wysłany: 2008-07-01, 20:57   

Chyba każdy korzysta z tej opcji. Ja też z niej korzytam, ale nie wiem, o co wam chodzi. :P

chisette 
Legenda
tyhmä tyttö

Wysłany: 2008-07-01, 21:57   

Cytat:
Ja też z niej korzytam, ale nie wiem, o co wam chodzi

*Wzdech*
Jako, że jest to forum dotyczące w dużej mierze gry Baldur's Gate logicznym jest, że największą popularnością cieszą się *te części forum*, które rzeczonej gry dotyczą.

Są one podzielone na cztery kategorie (Baldur's Gate, Mody BG, Baldur's Gate II, Mody BG II), w których to kategoriach znajdują się subfora, o które nam w tym temacie chodzi (są to, przykładowo: Ogólne, Problemy i Opinie dla kategorii BG I)

Problem polega na tym, że jak widać na załączonym obrazku nazwy subforów powtarzają się.
Z poziomu strony głównej wygląda to estetycznie i nie stanowi najmniejszego problemu.

Niestety, przy użyciu (często wykorzystywanej przeze mnie) opcji nieczytane posty trudno domyślić się, o który dział chodzi, co NA DŁUŻSZĄ METĘ i przy WIĘKSZEJ ILOŚCI POSTÓW irytuje. Bardzo irytuje.

Stąd propozycja, żeby wprowadzić PREFIKSY w rodzaju [BG] , [ModBG] , [BGII], [ModBGII] (od razu informuję, na wypadek, gdyby ktoś zechciał przyczepić się *akurat* do tego - nazwy przykładowe))

Ewentualna propozycja numer dwa, to zmiana nazw działów na nazwy niedublujące się, aczkolwiek znacznie więcej zachodu a czytelność chyba mimo wszystko mniejsza.

Naprawdę, prościej nie można.
O to, i dokładnie o to, chodzi w tym temacie, proszę wziąć pod rozwagę.

Saiya-jin

Wysłany: 2008-07-01, 22:33   

Nigdy bym nie przypuszczał, że takie coś może kogoś irytować. :P
1. Nazwa tematu często mówi tyle, że i tak musisz wejść i sprawdzić co tam jest - automatycznie widzisz w jakim jest to dziale.
2. Jak się zdarzą dwa tematy o takiej samej nazwie w dwóch różnych podforach, to chyba nie ma aż tak wielkiego problemu?
3. Może wywalić podfora?
4. Kobiecie nigdy nie dogodzisz.

Orish

Wysłany: 2008-07-07, 09:35   

O, Sajczan ;]

Ja popieram chise, faktycznie to czasem może być denerwujące i wersja przez nią zaproponowana jest lepsza niż to, co jest obecnie. Ale ja mam inną. Na stronie z nowymi postami w kolumnie "Forum" zrobić breadcrumbs:

Opinie
Bramy » Baldur's Gate I

Tylko trzeba kogoś, kto umie modyfikować forum.

Odpowiedz do tematu