Poprzedni temat «» Następny temat
[BG I] Potrzebna pomoc (kwestie pozarozgrywkowe)
Autor Wiadomość
proletariat

Wysłany: 2008-06-13, 00:21   [BG I] Potrzebna pomoc (kwestie pozarozgrywkowe)

Szukam spolszczenia do BG i nie moge znalezc.Kupilem angielska wersje deluxe forgoten realms i nie chce mi sie wierzyc ze taka gra nie ma spolszczenia chocby dialogow. Szukalem na necie ale nic nie moge znalezc. A moze wystarczyloby podmienic pliki jezykowe. I nie piszcie mi prosze zebym sobie kupil Pl wersje bo nie po o kupowalem EN zeby teraz wydawac jeszcze na PL.Dzieki za pomoc!

EDIT: Zmieniłem tytuł - temu daleko do doskonałości, jeśli ktos ma pomysł na coś lepszego/bardziej adekwatnego - śmiało - \m/
Ostatnio zmieniony przez morgan 2014-04-24, 14:35, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

Kinski 
Dziecię Bhaala
Zajebójca

Podziękowano 78 razy
Wysłany: 2008-06-13, 13:34   

Podmień plik Dialog.tlk i DialogF.tlk - powinno wystarczyć. Do części pierwszej zajmują po ok. 5 MB (połowę tego, co do BG2).

Niech ktoś podeśle.

proletariat

Wysłany: 2008-06-13, 21:53   

A ma moze ktos te pliki w polskiej wersji jezykowej? A pozatym ja nie mam w swojej wersji tego drugiego pliku ktorego wymieniles.Pozdro

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Podziękowania: 434/317
Wysłany: 2008-06-13, 22:01   

Nie masz?? Widocznie deluxe tego nie wprowadziła, ale, aż mi się wierzyć nie chce (co zrobiliby z wszystkimi she, her itd.) - to wgrywasz oba i tyle...
proletariat napisał/a:
A ma moze ktos te pliki w polskiej wersji jezykowej?

A grasz z TotSC lub modami??

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

proletariat

Wysłany: 2008-06-14, 12:54   

Nie gram z modami ale jesli bede mogl spolszczyc to i tak zaczne grac byle by ta gra byla po Polsku:D

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 250/53
Wysłany: 2008-06-14, 13:15   

Starsze wersje tych modów, jeszcze nie w WeiDU, podmieniały pliki Dialog.tlk, gdybyś zainstalował starą, polską wersję, gra byłaby prawdopodobnie po polsku. W każdym bądź razie mam zawsze pod ręką niezmodowane Dialog.tlk i DialogF.tlk, wrzuciłem je na Speedy SHare, do ściągnięcia pod tym adresem ;) Ale to tylko do BG2.

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Wysłany: 2008-06-14, 21:35   

Mógłbym 'poczęstować' dialogiem do BG I, jednak mam zainstalowane (oprócz oczywiście dodatku - TotSC) jeszcze TWM (które polecam) - jesli byłbyś zainteresowany - podrzucę...

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

Kinski 
Dziecię Bhaala
Zajebójca

Podziękowano 78 razy
Wysłany: 2008-06-16, 17:14   

No, dobra, nie będę zakładał nowego tematu, a że ten wątek jest w miarę aktualny, napiszę, co mi trzeba.

A trzeba mi zrobić instalkę BG1 + OzWM. Mam jakąś z ekstra klasyki, która ma 6 płyt. Instalacja to mordęga, bo trzeba zmieniać te 6 płyt, w dodatku doprowadza mnie do furii konieczność wkładania 2 płyt, żeby uruchomić grę (czasami trzeba dysku nr 1, a czasem nr6, nie czaję).

Czy jak wrzucę to wszystko na 1 dvd, to będzie ok.?

Poza tym też mam dialogi pl, ale z TWM...

Vinci
Zasłużony

Wysłany: 2008-06-16, 17:19   

Kinski napisał/a:

Ja tak zrobiłem i mi działa, co prawda trzeba dalej klikać, że się już wsadziło płytkę np. numer dwa, ale samych płytek już zmieniać nie trzeba oczywiście ;)

Gawith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 29/28
Wysłany: 2008-06-16, 17:51   

Zrób pełną instalkę xD
Albo kup najnowszą edycję, 13 zł jak ktoś gdzieś wspominał, śmieszne pieniądze.

Vinci
Zasłużony

Wysłany: 2008-06-16, 19:11   

Gawith napisał/a:
Zrób pełną instalkę xD

Zapewne zrobił, ale gra czasem i tak woła o cd2 albo o dodatek, też mi się zdarzało.

Gawith napisał/a:
Albo kup najnowszą edycję, 13 zł jak ktoś gdzieś wspominał, śmieszne pieniądze.

Yaku na TH podał nawet adres sklepu. Sam bym kupił bo mój oryginał zaginął w dziwnych okolicznościach i jadę na piracie :/ Ale w rejestracje w sklepie mi się bawić nie chce ani w przelewy.

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Wysłany: 2008-06-18, 16:43   

Kinski napisał/a:

Nie będzie - musiałbyś 1. porobic obrazy płyt (było coś do łaczenia płyt bez obrazów - orcca czy coś, ale działa lipnie dość), 2. i tak umieszczać w daemonie odpowiednią płytę - lepiej, jak słusznie prawi Gawith - zrobić instalke pełną (i nie przejmuj sie, ze Ci będzie pokazywać, ze nie masz tyle miejsca na dysku - to zawsze tak pokazuje - po prostu pozaznaczaj wszystko i gotowe - zainstaluje)...
Co do gry - jest ta zeszłolipcowa beznadziejna klasyka gold czy jak jej tam - o tyle ma +, ze wszystko jest na 1 dvd... Trochę drożej ale jest też BG2 (no i beznadziejnie zrobione (dołączone) mody;)

Vinci
Zasłużony

Wysłany: 2008-06-18, 16:47   

Hmm, chyba źle to zrozumiałem, myślałem, że chodzi o wrzucenie wszystkiego na jedną płytkę tak, żeby później dało się to zainstalować, a samo BG1 się tak da. Dodatek trzeba już jako obraz, fakt.

Kinski 
Dziecię Bhaala
Zajebójca

Podziękowano 78 razy
Wysłany: 2008-06-19, 13:19   

Chciałem, jak pisze morgan.
Mam wersję z 6 płytami, a chciałbym żeby to działało jak w tej 1 DVD GOLD (czy jak to tam).
Pewnie, że lepiej kupić, ale nie po to mam tą 6-płytową, żeby kupować jeszcze jedną...
Oczywiście zrobiłem pełną instalkę, ale nadal chcę mieć to na 1 płycie.
Nawiasem mówiąc, to podejrzewam spisek - kto w erze dvd robi gry na iluś tam płytowej wersji? Ciągłe zmiany nieźle ciachają te płyty, więc i tak trzeba będzie kupić tę dvd za jakiś czas...

Cytat:
2. i tak umieszczać w daemonie odpowiednią płytę

No tak, ale jak to będzie na 1 płycie dvd? I nie chodzi mi już o grę (i wersję minimum), ale o samą instalację - żeby 1 płyta siedziała i nie klikać...

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Wysłany: 2008-06-19, 14:31   

Kinski - była do takiego łączenia orcca (czy jakoś tak, jak pisałem; wpisywało się tam bodaj w .ini nazwy kolejnych plików .dat (czy jakie tam rozszerzenia mają te archiwa - mozna to też zrobic po skopiowaniu plików na dysk bezposrednio w pliku (bodaj autorun, ewentualnie baldur) za pomoca notatnika - tak by czytał je jeden po drugim i tak instalował - tylko nie wiem jak w tym momencie ominąć kwestię płyty (jest plik NoCD (także dla wersji z TotSC) i on powinien załatwić sprawę), ale ja sie na tym znam co najwyżej średnio - musiałby Ci kto inny doradzić, a na razie nikt się nie kwapi
Moje rozwiązanie było inne - wiem, że nie o to Ci chodzi, ale to też kwalifikuje sie pod 1 DVD;> - po prostu miałbyś na 1 płycie 6 obrazów płyt CD... Ździebko uciążliwe, ale daje radę...
Kinski napisał/a:
kto w erze dvd robi gry na iluś tam płytowej wersji?

Bo masz przedpotopową wersję;) - od bodaj 2 lat można (było??) kupić jedynie dvd (przypuszczam, że 'zdobyłeś' ją na allegro;( )

Odpowiedz do tematu