Poprzedni temat «» Następny temat
1 VII, 23.59 - nowa Strona Klanu
Autor Wiadomość
Gawith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 29/28
Wysłany: 2008-07-01, 23:51   

Jest ładnie, ale żeby dotrzeć do informacji trzeba się troszkę poprzedzierać, za to jest klimat - może faktycznie bezpośrednie wskazówki typu "npc" czy "mody" pod monologiem Baldurana by nie zaszkodziły.

Poza tym:
Ocena - dotyczy jakości artykułu czy jakości opisywanego moda?
Coś takiego jak tu:
http://baldur.cob-bg.pl/bg2mody/19
Lepiej by imo wyglądało gdyby dać jedną długaśną listę, zamiast kilku stron - ale to tylko moje widzimisię ;)
Co z podziałem artów na BG1 i BG2, i mody i podstawka? Jeszcze tego nie ogarniam..

EDIT
acha, wyjasniło się... ;)

Ale generalnie odjazd i cudo. Żeby nie było, że narzekam, ot kilka uwag ;) Moja opinia morgan od dzisiajeszj rozmowy na gadu się nie zmieniła, chylę czoła przed Twórcami i cieszę się, że sam miałem swój skromny udział w powstaniu Strony. GJ&GZ!
Ostatnio zmieniony przez morgan 2009-12-10, 23:54, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Podziękowania: 441/319
Wysłany: 2008-07-01, 23:55   

Gawith napisał/a:
może faktycznie bezpośrednie wskazówki typu "npc" czy "mody" pod monologiem Baldurana by nie zaszkodziły.

Et Tu contra me?
Gawith napisał/a:
Ocena

jak pod artem - to artu
Gawith napisał/a:
Co z podziałem artów na BG1 i BG2, i mody i podstawka?

podstawka i mody osobno, w osobnych dzielnicach (podstawka - wschód, mody - południowy-zachód)

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

chisette 
Legenda
tyhmä tyttö

Podziękowania: 27/2
Wysłany: 2008-07-01, 23:58   

Hura hura, po najechaniu na menu wyświetlają się podpowiedzi zawierające zrozumiałe nazwy działów, chociaż po przejrzeniu raz i drugi i tak już wiem, gdzie co jest :>
Podział na kategorie jest iMO logiczny i merytorycznie w porządku, nie powinien sprawić nikomu problemów.

Taka jedna mała uwaga - żeby klimatyczne opisy miejsc wyświetlały się nieco dłużej niż przez czas najechania kursorem na obiekt - może do czasu podświetlenia następnego obiektu np?

Aha, jeszcze jedna rzecz - ta niebieska ikonka która pojawia na pasku adresu i na zakładce nie pasuje DO NICZEGO :>
Ostatnio zmieniony przez chisette 2008-07-02, 00:05, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorce tego posta

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 254/54

Wysłany: 2008-07-01, 23:59   

Gawith napisał/a:
Coś takiego jak tu:
http://baldur.cob-bg.pl/bg2mody/19
Lepiej by imo wyglądało gdyby dać jedną długaśną listę, zamiast kilku stron - ale to tylko moje widzimisię ;)

Wara od moich NPC dziadzie! :P Pierwotnie lista była jeszcze krótsza, teraz zgrywa się z długością bocznego menu i o to chodziło, podejrzewam, że jest tak aby strony nie trzeba było w ogóle przesuwać gdy już wyśrodkujemy na właściwiej zawartości.

Gawith napisał/a:
Ocena - dotyczy jakości artykułu czy jakości opisywanego moda?

Nie mnie odpowiadać właściwie, ale na pewno chodzi o jakość artykułu ;)

Gawith napisał/a:
Jest ładnie, ale żeby dotrzeć do informacji trzeba się troszkę poprzedzierać, za to jest klimat - może faktycznie bezpośrednie wskazówki typu "npc" czy "mody" pod monologiem Baldurana by nie zaszkodziły.

Miałem rzucić taką propozycją właśnie, mogłyby być nawet nieco powiększone bądź pogrubione.

Nad stroną zachwycałem się jakiś czas temu i nic się nie zmieniło w tej kwestii :)

EDIT: Zostałem uprzedzony ;)
Ostatnio zmieniony przez morgan 2009-12-10, 23:54, w całości zmieniany 1 raz  

Marlong 
Dziecię Bhaala

Podziękowania: 36/2
Wysłany: 2008-07-02, 00:05   

wskazówki się pojawią, właściwie to się powoli pojawiają ;)

Gawith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 29/28
Wysłany: 2008-07-02, 00:06   

Widzimy, widzimy ;)

chisette 
Legenda
tyhmä tyttö

Podziękowania: 27/2
Wysłany: 2008-07-02, 00:09   

Haha, znalazłam wskazówki pierwsza :P
Z podpowiedziami jeśli chodzi o zawartość działów naprawdę nie ma się do czego przyczepić jeśli idzie o nawigację.
Wszelkie dodatkowe menu strony psułyby już klimat, który jest chyba najważniejszym założeniem twórców, prawda? :)

Thishen
Zasłużony

Podziękowania: 1/5
Wysłany: 2008-07-02, 00:10   

chise napisał/a:
Hura hura, po najechaniu na menu wyświetlają się podpowiedzi zawierające zrozumiałe nazwy działów,

Uoo, moze byc zamiast normalnego menu ;> Juz latwiej sie polapac. Nie zauwazylem wczesniej, czy dodane teraz?

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Podziękowania: 441/319
Wysłany: 2008-07-02, 00:13   

Thishen napisał/a:
dodane teraz?

Teraz

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

Aeremar 
Szalony Berserker

Podziękowania: 3/14
Wysłany: 2008-07-02, 08:25   

Stronka jest najlepsza w swojej kategorii, zarówno wizualnie jak i treściowo, nie podoba mi się tylko, że po najechaniu na link opis "rozsuwa" stronę , gdy jest on za długi (problem załatwi min-height:XXpx;).

A co do tych, którzy chcą normalnego menu, to można zrobić podstronę z mapą odnośników, na której będą mieli wszystko jak na dłoni.

A i jeszcze favicon wypadałoby zmienić, bo ten Drupalowy jest do kitu.

Serafin 

Podziękowania: 11/10
Wysłany: 2008-07-02, 09:01   

Kinski w phpBB by przemo nie ma tej opcji.

A oprócz tego:
- sporo pustych stron (w nawigatorze nie są wspomniane wszystkie)
- angielskie oceniaczki artykułów (good, awesome etc.)
- przy najeżdżaniu na obrazek podświetlają mi się wszystkie domostwa, gospody, zamki itp (firefox)
- nawigacja na stronie mi wybitnie nie leży :P
- oprócz tego gdzie miejsce na aktualności czy coś w ten deseń? // dobra, chyba już znalazłem

Kinski 
Dziecię Bhaala
Zajebójca

Podziękowano 78 razy
Wysłany: 2008-07-02, 09:25   

Są newsy czy coś takiego.
Skoro nie ma licznika subfor/user, to czekam aż pojawi się coś na poszczególnych skinach - jakieś odnośniki, linki. Z 1/4 userów musi używać subblacka.

Cannabis 

Wysłany: 2008-07-02, 09:45   

Wszystko fajnie i ok, tylko ta nawigacja. Z tym trzeba coś zrobić, bo jak na razie to jest katorga dla człowieka, żeby się dowiedział gdzie jest co :-P

Marlong 
Dziecię Bhaala

Podziękowania: 36/2
Wysłany: 2008-07-02, 09:50   

Aeremar napisał/a:
Stronka jest najlepsza w swojej kategorii, zarówno wizualnie jak i treściowo, nie podoba mi się tylko, że po najechaniu na link opis "rozsuwa" stronę , gdy jest on za długi (problem załatwi min-height:XXpx;).

poprawione, choć trochę nieelgencko :P (chciałbym żeby min-height wystarczyło...)
Seraphe napisał/a:
A oprócz tego:
- sporo pustych stron (w nawigatorze nie są wspomniane wszystkie)
- angielskie oceniaczki artykułów (good, awesome etc.)
- przy najeżdżaniu na obrazek podświetlają mi się wszystkie domostwa, gospody, zamki itp (firefox)
- nawigacja na stronie mi wybitnie nie leży :P
- oprócz tego gdzie miejsce na aktualności czy coś w ten deseń? // dobra, chyba już znalazłem

1 puste strony: będziemy na bieżąco uzupełniać
2 angielskie oceniaczki: w końcu ostatnio sporo osób wyjeżdża do WB ;) , mam nadzieję, że na razie specjalnie to nie przeszkadza
3 a przy najeżdżaniu na domostwa?
4 nawigacja: są krótkie "chmurkowe" opisy ;)
@Kinski:
Budynek Rady -> Wrota Baldura

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
morgan
Serafin 

Podziękowania: 11/10
Wysłany: 2008-07-02, 10:19   

Kinski napisał/a:
Są newsy czy coś takiego.
Skoro nie ma licznika subfor/user, to czekam aż pojawi się coś na poszczególnych skinach - jakieś odnośniki, linki. Z 1/4 userów musi używać subblacka.

Istnieje modyfikacja Users' style under avatar.

Odpowiedz do tematu