Poprzedni temat «» Następny temat
Komentarze do postaci
Autor Wiadomość
Kinski 
Dziecię Bhaala
Zajebójca

Podziękowano 78 razy
Wysłany: 2008-05-09, 13:33   Komentarze do postaci

Remiq - tego tematu nie usuwaj - służy do komentowania .cre z saradushkich Koszar - trzeba tam by dać odesłanie...

(Druidzi)
Inteligencja = 3 pkt. uniemożliwia rzucanie zaklęć z "zielonych zwojów" i używanie różdżek.
Ostatnio zmieniony przez morgan 2009-08-10, 18:27, w całości zmieniany 3 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Podziękowania: 441/319
Wysłany: 2008-05-09, 21:42   

Różdzki - min. 8, zielone zwoje nawet chyba 10 - z czegu uciąć te 7 pkt?? - masz jakieś propozycje?? ImHO głupio wygląda druid z siłą np. 8;>, aczkolwiek pasek siły lodowego (ewentualnie rękawice siły ogra) rozwiązują ten problem definitywnie;) Bo z reszty cech jakoś chyba nie warto/nie można obciąć;/

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Wysłany: 2008-05-09, 21:45   

(paladyni)
Wszelak napisał/a:
2. Osilin
Klasa: Inkwizytor

Podklasa
Wszelak napisał/a:
3. Ermi von Worle
Klasa: Kawaler

j.w.
Wszelak napisał/a:
3. Vynin
Klasa: Łowca Nieumarłych

również j.w.

Mam jakieś dziwne wrażenie, że zrobienie podklas polegało na zmianie podklasy w SK;>
Ostatnio zmieniony przez morgan 2008-05-12, 14:55, w całości zmieniany 1 raz  

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Wysłany: 2008-05-12, 10:24   

(barbarzyńca)
Zastanawia mnie jedno - jak to możliwe, że na 19! poziomie barbarzyńca ma TYLKO 117 puktów życia???? - przecież początkowo losuje je z kostki dwunastościennej...
No i jesli mógłbym zaproponować, może drugą postać w tej klasie - krasnoluda (ma tylko o 1 punkt mniejszą siłę (co i tak nie ma większego znaczenia), za to rzuty obronne to po prostu cudo;)
Ostatnio zmieniony przez morgan 2008-05-12, 14:56, w całości zmieniany 1 raz  

Kinski 
Dziecię Bhaala
Zajebójca

Podziękowano 78 razy
Wysłany: 2008-05-12, 12:46   

Krótkie losowanie nie zawsze popłaca ;-]
W przypadku druidów osobiście daję zręczność i mądrość na max, kondycja 16, siła i inteligencja ok. 10, charyzma 15 (można pokombinować, mam barda z = 10, hehe, trochę grałem). Moim zdaniem, jeśli ludzie zobaczą te marne staty, to mogą się zniechęcić, może by dodać jakiś drobny bonus (mądrość, zręczność +1)?

Swoje postacie ostatecznie zarzucę (choć te do SoA są gotowe), jak będę wiedział, co z uwagami do regulaminu (w innym temacie, jest kilka poprawek, uwag). Tak a propo.

Druid (jednoklasowy) w Cieniach i tak będzie leszczem - pod względem walki - dziadowskie TraK0, 1 atak, 14 poziom (qrwa, to przegięcie między 14 a 15 jest 1,5 mln PD różnicy, to są jakieś jaja!). Szczególnie, jeśli się weźmie pod uwagę, że czary się dłuuuugo rzuca - jest sporo tych bojowych, ale z czasem rzucania ok. 1 rundy (Piękno, Plaga, Pełzająca), a przecież on nie ma Szaty Vekny. Bard powinien go rozpykać w miarę szybko. Przywołańce też niewiele pomogą, bo nie zdąży ich przywołać (chyba wszystkie mają długi czas rzucania). Jedną z szans, jaką dla druidów widzę, to Niewidzialność (mikstura) i Piękno natury...
Te podklasy bardów, druidów będą cieszyły się niewielkim powodzeniem. Chyba że - za moim pomysłem - wprowadzimy drobną poprawkę - 3 * w stylu walki 2 broniami.

Wszelak 
I'm the chosen one

Podziękowania: 12/9
Wysłany: 2008-05-12, 13:52   

Wydaje mi się, że odjęcie w SK pare punktów od charyzmy na rzecz innych cech nie będzie zbyt dużym oszustwem biorąc pod uwagę to, że postacie wykorzystywane są tylko do krótkich walk... Co o tym myślicie?

Wszelak 
I'm the chosen one

Wysłany: 2008-05-12, 13:56   

Dobra zaraz zrobię krasnoluda, a tego orka sprawdze, bo też mi coś to jego życie nie
pasuje...

@EDIT

Dobra to ja skaszaniłem, źle wpisałem. Oczywiście ma 162 pkt życia :P

@EDIT2

Zrobiłeś Krasnoluda i Ci go wysłałem Morgan. Nie rozumiem tylko dlaczego jest między nimi taka przepaść z KP...

Kinski 
Dziecię Bhaala
Zajebójca

Podziękowano 78 razy
Wysłany: 2008-05-12, 15:10   

Czemu oni wszyscy (chyba) mają 3 pkt. inteligencji (lub 5) i 18 pkt. mądrości (KTÓRA NIE WPŁYWA NA RZUTY OBRONNE!!!)

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Wysłany: 2008-05-12, 15:15   

Woje nie...
Ale inteligencja też nie ma żadnego znaczenia (wiedzę i tak będą mieć zerową (swoją drogą to ciekawe - kazdy ImHO powinien mieć jakąś;))... Można to władować w charyzmę, ale i ona niezbyt przydatna... a druidzi swe zaklecia opierają na mądrości, palom też bardziej potrzebma M niż I, co do barba to faktycznie dziwi mnie taki kumaty gość, ale i tam się chyba zdarza - na zakończenie kariery woja będzie szamanem jak nic;)

Szukał....
Gdzie?
(...)
Nie ma....
(...)
a może źle szukał?
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
Ja umieram na zawsze
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

Kinski 
Dziecię Bhaala
Zajebójca

Podziękowano 78 razy
Wysłany: 2008-05-12, 15:21   

Inteligencja się przydaje do różdżek i zielonych zwojów. Niech już będzie to 10 pkt. minimum - zawsze się znajdzie ktoś, kto będzie chciał pojechać przeciwnika jednym magicznym pociskiem... No, poza tym, jak ktoś oberwie Labiryntem...

Poza tym, to takie sztampowe. Czemu nie ma niziołka barbarzyńcy z 2 katanami, albo cepami bojowymi ;-].

Myślę, że mój błazen Pawlutek czy fechmistrzka Paulinka pojedzie tych wojowników i paladynów (OpMB i ZC ze zwoju), no, ale czekam, co z tymi nieszczęsnymi Orzechami z Drzewa i biegłościami (3 punkty walki dla 2 broni).

Wszelak 
I'm the chosen one

Wysłany: 2008-05-12, 15:27   

No cóż ja moge zrobić kilku dodatkowych barbarzyńców do wyboru :) A co do tej mądrości to sam nie wiem dlaczego dałem... Chyba z przyzwyczajenia, no ale skoro sądzicie, że potrzebna im będzie inteligencja to można jeszcze to zmienić :)

Kinski 
Dziecię Bhaala
Zajebójca

Podziękowano 78 razy
Wysłany: 2008-05-12, 15:41   

5 pkt. to mało, jak im ktoś pojedzie łupieżcą po zmianie kształtu, to padną po 1 ciosie.

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Wysłany: 2008-05-12, 16:58   

Fakt - 6 pkt bodaj ciągną;)
Wszelak napisał/a:
No cóż ja moge zrobić kilku dodatkowych barbarzyńców do wyboru

Stopniowo będzie można uzupełniać nasze zbiory, jednak póki co usprawnijmy tych co są...
Tylko, proszę, nie róbcie z nich najsprytniejszych pod słońcem (I ~18 M 3;) - 10-13 to optimum dla woja, jak sądzę...
Kinski napisał/a:
No, poza tym, jak ktoś oberwie Labiryntem...

To dłużej go nie będzie (co ma swoje zalety, bo przeciwnikowi mogą osłonki pozchodzić;>) - przeciez nie gramy de facto solo (trochę by to było bez sensu bo kazdy magiem zaczynałby od osłabienia i rzucał labirynt;)
Kinski napisał/a:
Poza tym, to takie sztampowe. Czemu nie ma niziołka barbarzyńcy z 2 katanami, albo cepami bojowymi ;-].

Kinski, nie wszystkim pasuje Paulinka (wiem po sobie, że jak potrafiłem grać krasnoludką bersem, czy ludzką samicą;> - F/Th, tak nijak nie czułbym walki niziołkiem-barbarzyńcą - dla mnie to trochę oksymoron;)...
Myślę, że z czasem będzie można poeksperymentować, jednak najpierw dajmy jakiś standardowy materiał do bojów;)
Poza tym nie wiem, czy 'puszczenie w świat' Paulinki będzie dobrym pomysłem - zakończy to pewną epokę bez mała...

Trochę się też wytłumaczę - skomasowałem te komentarze tutaj - tamte tematy chciałbym zarezerwować na postaci...

Wszelak 
I'm the chosen one

Wysłany: 2008-05-12, 17:46   

Morgan berserker i zabójca magó mają takie same umiejętności, zamień chociaż młoty z cepami u jednego z nich, żeby tacy sami nie byli :P

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Wysłany: 2008-05-12, 17:57   

Wszelak napisał/a:
zamień chociaż młoty z cepami u jednego z nich

Bez sensu - pod samą walkę owszem, ale znasz kogos kto gra od początku wojem pakując 5* w młoty?? A ja starałem się zachować pozory zgodności z grą - bo przeciez ktoś musiałby grać daną postacią i dojść niemal do końca SoA - z młotem +2??
A nie moją winą jest, że dwie najlepsze bronie podpadają pod te biegłości;>
Może (jak Kinski skończy komponent itemów) w ramach promocji właczy się do tego Blaski - nie byłoby tak jednostajnie...
Zmienię, ale moim zdaniem postać straci na realności...

Szukał....
Gdzie?
(...)
Nie ma....
(...)
a może źle szukał?
nie.
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
Ja umieram na zawsze
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern

Jvegi napisał/a:

Odpowiedz do tematu