Poprzedni temat «» Następny temat
Sesje D&D? Ale ło co chodzi?
Autor Wiadomość
Wszelak 
I'm the chosen one

Podziękowania: 12/9
Wysłany: 2008-04-21, 00:37   Sesje D&D? Ale ło co chodzi?

Hmmm... Głupio pytać, ale kompletnie nie wiem o co chodzi z sesjami D&D, Mistrzami Gry i innymi terminami z tym związanymi. Chyba setny raz zastanawiam się o co chodzi (przeglądam teraz TH), więc czas nawyższy spytać (skoro sam nie byłem w stanie do tego dojsć)...

Temat przeniosłem - Co jak co, ale Klanowicze powinni wiedzieć, gdzie co się znajduje (nawet jeśli Ich pobyt w Klanie można odliczać w dniach;) - morgan
Ostatnio zmieniony przez morgan 2008-04-21, 19:44, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 254/54
Wysłany: 2008-04-21, 09:42   

Lepiej powiedzieć: sesje RPG albo gier fabularnych, bo D&D to już osobny system, na TH zabieramy się za Warhammera(WFRP) akurat ;) W każdym bądź razie skrót rozwija się tak: Role-Playing Game, co oznacza mniej więcej tyle co: gra w rolę - no i na tym to właśnie polega, jako gracz wcielasz się w rolę wymyślonej przez Ciebie postaci i poruszasz się nią po świecie wymyślonym przez Mistrza Gry (MG - to taki nadzorca, steruje rozgrywką, wymyśla świat, questy, pilnuje żeby przestrzegano zasad jakimi rządzi się dany system), rozwiązujesz stworzone przez niego zagadki, zadania, zabijasz wymyślone przez niego potwory, jak w BG tyle że wszystko toczy się w wyobraźni (chociaż można używać map, figurek postaci i potworów) i bez żadnych ograniczeń fabularnych, jedynymi ograniczeniami są te zawarte w systemie, ale nikt nie powiedział, że trzeba ich przestrzegać, wszystko toczy się w granicach zdrowego rozsądku :)

Zresztą co ja będę gadał: Gry fabularne, a na TH dałem linka na RS do podręczników do Warhammera jakbyś chciał mniej więcej poznać jakie są zasady ;)

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Podziękowania: 441/319
Wysłany: 2008-04-21, 19:41   

A w tym miejscu poznasz dawne sesje CoB (zastanawiam się czy nie wrócić by kiedyś do tej pięknej idei)...

A słowo ode mnie - Warhammer to ImHO shit - tylko D'n'D (zwłaszcza znane nam FR)...

Gawith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 29/28
Wysłany: 2008-04-22, 08:38   

No i nie zapominaj o Games Number Index :P :lol:

Odpowiedz do tematu