Poprzedni temat «» Następny temat
[BG I-II] Chronologia Sagi
Autor Wiadomość
Vigdis_of_Bhaal 
chwilowo offlajn

Podziękowano 1 razy
Wysłany: 2009-06-11, 21:43   

Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz związana z chronologią: wiek rodzeństwa Charname.
Wydaje mi się, że Sarevok powinien być o kilka lat starszy od protagonisty; udało mu się uciec ze świątyni samodzielnie, podczas gdy Charname potrzebował/a pomocy Goriona. Poza tym, udało mu się przeżyć "na ulicy" kiedy uciekł już kapłanom Bhaala. Nie znam się na możliwościach dzieci, ale wydaje mi się, że nawet pomiot Bhaala musiałby żyć conajmniej pięć lat, zanim osiągnie taką samodzielność.
Imoen jest w tym samym wieku, co Charname, ale z tego, co pamiętam, przybyła do Candlekeep mając dziesięć lat. Nikt nie wspomina o tym, co działo się z nią wcześniej... hmm, plot hole? :wink:
Viekang z kolei wydaje się młodszy, nieobyty jeszcze z mocą Bhaala i bardzo tym wszystkim przejęty.
To jednak są ludzie, więc rozbieżności są stosunkowo proste do wytłumaczenia. Jednak co z Abazigalem, Sendai, ogólnie: pomiotami Bhaala pochodzącymi z ras, które dojrzewają o wiele dłużej, niż ludzie, i dłużej żyją? W literaturze fanfiction (nie, żeby to było źródło informacji, heh) autorzy zwykle wybierają wyjaśnienie, że krew Boga Mordu przyspiesza rozwój - np. dwudziestoletni elf zakończył już proces adolescencji, podobnie, jak zakończyłby go człowiek. Jak jednak zmieścić nawet niewielkie rozbieżności wieku pomiotów w linię czasową?
Szlag, rozpisałam się, a miał to być post dotyczący wieku Sarevoka. ;)
Podziękuj autorce tego posta

Odpowiedz do tematu