Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusja nt. Pieśni
Autor Wiadomość
Li 
Przyjaciel Klanu
Lisior

Podziękowania: 37/11
Wysłany: 2009-06-26, 12:52   

Przypominam, że spotkałam się z przypadkiem gryzienia się pieśni z innymi modami - przede wszystkim Planar Sphere i Neh'Taniel NPC, również od znajomych się dowiadywałam że różne mody nagle przyjmowały dialogi z pieśni i wszystko się sypało... raz się zdarzyło, że wszystkie przedmioty w grze miały zamiast opisów dialogi z Iavem. Niestety, problemem jest to, że wówczas usunięcie Pieśni nie rozwiązywało problemu.

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Podziękowania: 211/70
Wysłany: 2009-06-26, 13:06   

Penthea napisał/a:
przede wszystkim Planar Sphere i Neh'Taniel NPC

A przypominasz sobie co dokładnie z Neh'Tanielem? Bo teraz pomagam Kitannie przy tym modzie to może na to zerknę.
Podziękuj autorowi tego posta

Li 
Przyjaciel Klanu
Lisior

Wysłany: 2009-06-26, 13:59   

Lava Del'Vortel napisał/a:
A przypominasz sobie co dokładnie z Neh'Tanielem?

Owszem, Lavo. Sprawa wyglądała tak, że wszystko się pokrzaczyło: w przedmiotach związanych z Neh'Tanielem pojawiły się opisy lub partie dialogów z Władającej, a poza nimi wszystkie inne przedmioty w grze nabyły nagle opisów z Pieśni lub Neh'Taniela. Z początku wyglądało na to, że wszystkie niemagiczne przedmioty się takie zrobiły, ale po niedługim czasie trafiła się magiczna kolczuga czy miecz... z opisem 'Listen, Wraith..' No i tak to wyglądało przy wszelkich itemach. Nie mam pojęcia czy ostał się jakiś bez takich udziwnień. Poza tym Władająca potrafiła wleźć na dialogi Neh'Taniela w ogóle (ale nie tylko jego, w innych modach dodających NPCe się to też przytrafiało). A wszystko wygląda na kwestię szczęścia, bo u mnie raz Neh'Taniel i Władająca działali bez zarzutu, raz wszystko szło w rozsypkę.

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Podziękowania: 211/70
Wysłany: 2009-06-26, 15:50   

Hmm więc nie jest to kwestia konkretnego błędu, a raczej... no nie wiem... WeiDU? Tak jakby nadpisywało część opisów i innych takich w dialog.tlk...

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 250/53
Wysłany: 2009-06-26, 17:14   

Pen, przecież El'ef już Ci kiedyś napisał jaka jest tego przyczyna - starsze mody. To wcale nie jego Pieśń, ale takie różne starocie, jak np. Solaufein i jest to przypadek losowy, jak wspomniałaś.

Li 
Przyjaciel Klanu
Lisior

Wysłany: 2009-06-26, 17:37   

Cytat:
Pen, przecież El'ef już Ci kiedyś napisał jaka jest tego przyczyna - starsze mody.

Kicha, mi się to mogło przytrafić z Neh'Tanielem czy PS, ale ludziom dookoła się przytrafia z totalnie różnymi modami. Nie jestem jedyna w końcu, a w moim otoczeniu są ludzie, co grywają w Strcrafta i Baldury - to i o różnych rzeczach się dowiaduję w rozmowach. Myślisz, że skąd mam taką dużą wiedzę o modach? ^^ Chyba nie tylko z własnego doświadczenia...

Vinci
Zasłużony

Wysłany: 2009-06-26, 17:43   

Penthea napisał/a:
Kicha

Na zdrowie :P

Penthea napisał/a:
mi się to mogło przytrafić z Neh'Tanielem czy PS, ale ludziom dookoła się przytrafia z totalnie różnymi modami.

A mi się nie przytrafiło nigdy, a zazwyczaj robię rozbudowane instalacje. Może potrzebna jest tylko określona kolejność. Ja instaluję Pieśń w kolejności z Dungeon Crawl, ToD i innymi questami, a dopiero na końcu wszystkie NPC. Kiedyś zainstalowałem Tacticsa po Beltynie i zamiast imienia miał - zbroja skórzana z żółtego smoka itp.

Li 
Przyjaciel Klanu
Lisior

Wysłany: 2009-06-26, 17:48   

U mnie tak samo - najpierw lecą duże mody, questy, wyzwania itp, potem NPCe, ew. tweaki. Żaden mod mi (i nie tylko mi) tyle krrrrrrwi nie napsuł, co Władająca, obojętnie czy instalowana jako pierwsza, czy gdzieś pośrodku. Wreda notorycznie podmieniała jakieś rzeczy, chociaż nigdy na taką skalę jak kiedy towarzyszył jej PS...

purgum 
widzący...

Podziękowania: 1/3
Wysłany: 2009-10-26, 13:50   

Od 3 - 4 dni gram z tym modem (chyba jakaś starsza wersja) problemów większych nie ma. Mam pytanie odnośnie wiadomości jaką możemy dostać od Kronikarza czy po rozszyfrowaniu jej mamy dostęp do jakiś nowych zadań/przedmiotów/skarbów czy to tylko taka satysfakcja dla gracza?

Almateria
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-26, 14:32   

Tylko taka s. ^^

purgum 
widzący...

Podziękowania: 1/3
Wysłany: 2009-10-26, 16:54   

ahh jak dla satysfakcji to już się nie męcze :razz: . Swoją drogą: fulnwx cbw guxdv (o ile go dobrze przetłumaczyłem :lol: )

L`f 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 290/154
Wysłany: 2009-10-26, 17:20   

Cytat:
(o ile go dobrze przetłumaczyłem :lol: )

Fkevub. Fulboknht. ;>

Tak swoją drogą dochodzę do mało przyjemnego wniosku, że powodem tych wszystkich głupot związanych z tekstami może być moje antyarcydzieło traifikacji. Według mej nieskromnej osoby zrobiłem wszystko dobrze, ale WeiDU może myśleć inaczej. Niedługo może zamieszczę niestraifikowaną wersję Pieśni.

Greg

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2010-07-16, 18:23   

Mam takie oto pytanie SPOILER czytałem gdzieś że 2 przeciwników znajduje się w SoA a 2 w ToB, na cmentarzu znalazłem Tancerza, domyślam się że pustynny zegar jest w Amkethran, a dziewczyna będzie w na ostatnim poziomie Twierdzy Strażnika(a może u Koa Tua); ostatniego miejsca jeszcze nie rozgryzłem, tak więc chciałbym wiedzieć (o ile się nie mylę z Twierdzą) czy dziewczyna liczy się jako SoA czy ToB

Vinci
Zasłużony

Wysłany: 2010-07-16, 19:41   

Dlaczego po prosu nie sprawdzisz, tylko chcesz wiedzieć z wyprzedzeniem? ;)

Dziewczyna zalicza się do SoA, bo twierdzę strażnika można już wtedy odwiedzić.

Greg

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2010-07-16, 20:29   

bo gdyby było na odwrót to mógłbym myśleć że ominąłem jednego z nich

Odpowiedz do tematu