Poprzedni temat «» Następny temat
Spolszczenie Shadow Keeper
Autor Wiadomość
morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Podziękowania: 441/319
Wysłany: 2008-01-26, 18:48   Spolszczenie Shadow Keeper

Muszę czasem potłumaczyć inne rzeczy niż mody, a także odpocząć od korekt, więc zdecydowałem się na niektóre programiki - mam nadzieję, że komuś się przyda (tytułowy SK można ściągnąć stąd)...
Zaznaczyć jednak należy, że nie jest to tłumaczenie kompletne - z samego pliku *.exe przetłumaczyłem wszystko do czego miałem dostęp (przykro mi jednak nie mam aż tyle czasu aby grzebać się w kodzie (ShadowKeeperSrc.rar) - jest tego po prostu zbyt wiele jak na moją cierpliwość - przynajmniej obecnie) - oznacza to, że:
1. Nie zostały przetłumaczone nazwy plików umieszczonych wewnątrz - w programie widnieją jako zakładki (jeśli ktoś ma pomysł, jak to zrobić - proszę o kontakt)
2. Translacja nie objęła również załaczonych i niezbędnych do odpalenia plików *.uld - problem polega na tym, że polskie odpowiedniki muszą mieć co do jednego znaku identyczną długość i być umieszczone w tym samym miejscu w pliku - oznacza to ni mniej ni więcej to, że prawie wszystkie dane w edytorze gry podstawiane w zakładce charakteristics są po angielsku (ponownie jak wyżej - jeśli ktoś zna rozwiązanie tego problemu - nalegam na info)...
Nie bardzo chciałem wystawiać tak daleką od poprawnej wersję jednak uznałem po konsultacji, że nawet tak uboga moze się przydać...
Kolejne sprawy - tłumaczyłem to także dlatego, że powoli zbieram siły na DLTCEP, jednak wcześniej chciałbym zapoznać się z odpowiednim słownictwem - dlatego też proszę o korzystanie i ocenę programów, które tłumaczę, by nie narodziły się potem potworki;)
Tłumaczenie to jest także dalekie od poprawnego w samym względzie warstwy językowej - w wielu przypadkach musiałem improwizować, dlatego też skierowałem do Was powyższy apel...
I jeszcze jedna rzecz - jesli uważacie, że jakieś programy (TYLKO do BG, poza DLTCEP) przydałoby się przetłumaczyć - dajcie znać - może przy następnym 'oddechu' od modów przyjdzie czas na nie...

EDIT: Zmieniłem miejsce 'pobytu' pliku, dokonując jednocześnie korekty pewnego dużego przeoczenia :oops:
Podziękuj autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu