Poprzedni temat «» Następny temat
[W I] Ulubione teksty
Autor Wiadomość
Katorg 
Wolny scriptor, ponury bard

Podziękowania: 8/24
Wysłany: 2012-04-24, 14:52   

Tekt pod koniec

- Cny Radowidzie...

Podziękuj autorowi tego posta

Lercher 
Nein, Mann!

Podziękowania: 18/10
Wysłany: 2012-05-02, 02:32   

Cały szkopuł z tekstami z Wiedźmina (gry) polega na tym, iż są żywcem wyrwane z różnych fragmentów książek. Np. "...byłem przy jednej z nich [sekcji], Geralt, to co znaleźliśmy wewnątrz czaszki i rdzenia nie dawało się jednoznacznie określić. Jakaś czerwona gąbka. Wewnętrzne organy przemieszane, niektórych w ogóle brak. Wszystko pokryte rzęskami, sinoróżowymi strzępkami" lub "Zwierciadło Nehaleni. Jak wiesz Zwierciadła Nechaleni służyły głównie prorokom i wyroczniom, bo bezbłędnie, choć zawile, przepowiadają przyszłość. Aridea dość często zwracała się do zwierciadła. - Ze zwyczajowym pytaniem jak sądzę, 'Kto jest najpiękniejszy w świecie'? Jak wiem wszystkie Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i na rozbite", oba fragmenty pochodzą z opowiadania "Mniejsze Zło" z "Ostatniego Życzenia" z rozmowy Geralta ze Stregoborem, w grze pierwszy pojawił się w miniqueście "Cena Neutralności" i wypowiedziała go Sabrina (kolejna czarodziejka - wredna suka z przerostem ambicji swoją drogą) a drugie w zadaniu "W Pełnym Słońcu" i wypowiada je Abigail. Takich fragmentów jest zapewne kilkadziesiąt, niestety dopiero teraz zacząłem odświeżać sobie serię więc o większości nie pamiętam.

edit: wróć, w tym samym opowiadaniu pojawia się rówież tekst dotyczący listu żelaznego oraz "czynienia wstrętów", całość przeniesiona do "Ceny Neutralności". Cholera im dalej brnę w "Ostatnie Życzenie" tym więcej tekstów pojawiło się w grze, znalazłem kolejne, o których już nawet nie będę pisał.

torian 

Podziękowania: 29/12
Wysłany: 2012-05-16, 14:51   

Tekst z W2 (chyba można rozbudować temat), mimo prostactwa wyjątkowo mnie rozbawił.

Podczas walk zorganizowanych przez Loredo.

Promotor:

- "Twój następny przeciwnik to <imię, którego nie pamiętam> zwany Kutasem."

Geralt:

- "Dawać tu tego Kutasa!"

Sangsen 
...Powiedz mi o królikach

Podziękował 20 razy
Wysłany: 2012-10-07, 13:46   

1. "Mowa powitalna" Talara.
2. Odpowiedź Baraniny na "Co słychać?".
3. Impreza u Shani - świetny quest i masa dobrych tekstów.
4. Wiązanka, jaką Geralt częstuje wieśniaków przy obronie Abigail.
5. Wymawiane "Graj muzyko". Ciarki idą!
6. "Kalkstein, wyjdź czasem ze swojego laboratorium. Gdzie ja ci znajdę dziewicę?" :mrgreen:

Lercher 
Nein, Mann!

Podziękowania: 18/10
Wysłany: 2012-10-10, 00:04   

W1 miał sporo niezłych tekstów, natomiast w dwójce REDzi poszli na całość, szczególnie w pamięci zapadły mi polityczne wywody Bartosza Szkuty, tyrada Yarpena o czarodziejkach (głównie Filippie) czy rozmowa Geralta z Iskrą. Że też wszystkich wesołych tekstów nie da rady zapamiętać...

torian 

Podziękowania: 29/12
Wysłany: 2013-11-21, 23:26   

Radowid: "Moje wojska przyjdą z bratnią pomocą."

Foltest: "Nie chcę żadnej ku**wskiej bratniej pomocy. Jakoś to sformułowanie źle mi się to kojarzy."

Odpowiedz do tematu