Poprzedni temat «» Następny temat
[BG II] Problemy z romansami
Autor Wiadomość
Tiriel

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2013-01-19, 23:46   Ratowanie romansu z Jaheira

Hej, jak wielu z was spotyka mnie ten sam problem romansu z Jaheira. Znalazłam już po SK i po save'ach moment, który zaważył na wszystkim (bo zdążyłam już się sporo od niego oddalić i dopiero po trzech dniach zorientowalam sie ze szanowna druidka uparcie milczy. Otóż w obawie przed utratą kasy powiedziałam bandytom z zamku Gaidana, że ich zabije. Ta odpowiedź nie przypadła do gustu Jaheirze, która mnie owrzeszczała, że jestem idiotą i po tym czasie parametr JAHEIRAROMANCEACTIVE z 1 przeskoczył na 3, a parametr JAHEIRAROMANCE spadł do 1 Nawet jeśli na siłę przerzucam parametr JAHEIRAROMANCEACTIVE na 1, to nic sie nie dzieje. Tak samo nie daje skutku grzebanie w parametrze JAHEIRAROMANCE. Nie prowadzą żadnych rozmów, nic się nie rozwija. Jak zaczęłam się bawić ustawieniami JAHEIRABANDITPLOT tak za każdym razem wyskakiwały wrzaski Jaheiry, a potem nic nie chciała mówić. Także wtedy gdy ustawiałam parametr JAHEIRABANDITPLOT na 10. Podejrzewam, że gdzieś nie zauważam jeszcze jakiegoś innego istotnego parametru. Byłby w stanie ktoś mi wskazać, jak mogłabym naprawić? (Gram w World of Baldur's Gate i ). Zależy mi na zrobieniu tego romansu, bo gdy 10 lat temu ostatni raz grałam w Baldura nigdy z zadnym sobie nie mogłam poradzić. (mój brat powiedział, że facetem jest łatwiej przeprowadzić romans, więc z desperacji, żeby zrobić tego romansowego questa gram już nawet facetem.) Za każdą pomoc będę wdzięczna :)
Podziękuj autorowi tego posta

L`f 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 290/154
Wysłany: 2013-01-20, 10:49   

Hah, skopanie sprawy z bandytami nie niszczy romansu w inny sposób, niż ustalenie 'JaheiraRomanceActive' na 3. Mam wrażenie, że w Twoim przypadku wystarczy zmiana 'JaheiraRomanceActive' na 1. Zmienna 'JaheiraRomance' to timer, który odlicza czas między kolejnymi rozmowami romansowymi; sęk jednak w tym, że w fabule romansu kolejnym krokiem po przybyciu bandytów nie jest rozmowa romansowa, lecz przybycie Meronii, która zabierze Jaheirę do stanicy. Następnie - po powrocie druidki - będziesz musiała zamienić parę słów z Galvareyem i dopiero wtedy rozmowy ruszą dalej.

Aby jednak Meronia się pojawiła, musisz wykonać zadanie z Xzarem w Dokach - i musisz mieć dostęp do stanicy Harfiarzy. Jeśli tego nie zrobiłaś, radzę połazić trochę między obszarami Athkatli, aż w losowym spotkaniu znajdziesz otrutego Renfelda - po spełnieniu jego prośby w Dokach pojawi się Xzar, a po wykonaniu zadania nekromanty będzie mogła pojawić się Meronia. Pchnie to do przodu quest Jaheiry - i tym samym romans, jako że jest on z jej misją osobistą bardzo silnie związany.

Jeszcze drobna uwaga względem zabawy zmienną 'JaheiraBanditPlot':
To nie ona odpowiada za to, czy Jahe będzie miała do Ciebie wyrzuty, czy nie - ale jedna z czterech zmiennych pomocniczych ustalanych podczas interakcji z Jaheirą i bandytami:
* 'BanditsSlit' - ustali się na 1, jeśli zechcesz walczyć z bandytami, a Ertof zrani Jaheirę;
* 'BanditsWuss' - przyjmie wartość 1, jeśli będziesz błagała bandytów o pozostawienie sprzętu;
* 'BanditsStole' - przestawia się na 1 w wypadku pozwolenia bandytom na kradzież (później i tak ich zabijesz i będziesz mogła wziąć sobie te 5000 sztuk złota, które Ci zabiorą. ;>);
* 'BanditsSacrifice' - ustali się na 1, jeżeli zaproponujesz bandytom, by wzięli Ciebie zamiast Jahe (i oberwiesz strzałą).

Dwa pierwsze warianty powodują późniejszą reakcję Jaheiry wywalającą romans (co da się cofnąć, ustalając 'JaheiraRomanceActive' na 1), a dwa kolejne sprawiają, że Jaheira odniesie się do naszych działań pozytywnie - półelfka stwierdzi dodatkowo, że 'straciła Khalida i nie chce stracić ciebie'. Romans pozostanie nieprzerwany.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Tiriel
Tiriel

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2013-01-20, 16:42   

Dziękuję. Problemem było to, że nawet jak zmieniałam zmienną na 1, to na początku ładowania każdego save'a wyskakiwały te wrzaski Jaheiry i JAHEIRAROMANCEACTIVE przeskakiwał na 3. Po prostu wyrzuciłam ostatecznie BanditSlit i przestał ten dialog wyskakiwać. Niemniej jednak znowu będę musiała cheatować, bo z braku sympatii dla Zhentów zabiłam Xzara. A ptaka razem z ciałem Montarona noszę w jukach. Dzięki za pomoc i sugestie

L`f 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2013-01-20, 16:55   

Cytat:
Niemniej jednak znowu będę musiała cheatować, bo z braku sympatii dla Zhentów zabiłam Xzara.

Na naprawienie tego jest proste remedium - ustawić wartość zmiennej globalnej 'LyrosJob' na 3. Po tej drobnej zmianie Meronia nie powinna mieć oporów przed pojawieniem się.

Tiriel

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2013-01-20, 19:30   

Dziękuję, ale obeszłam to przywołując Xzara konsolą. Inna sprawa, że strasznie mi się chyba buguje z modami cała gra, bo Valygar, którego wzięłam zamiast Aerie na czas misji w Kuli (a następnie zostawiłam, bo znacznie lepiej znosiłam go niż praczliwą Avariel) uważa moją postać za kobietę :shock: i zaczęły się teksty przy których nie wiadomo czy się śmiać czy płakać - w myśl tekstu: żeby życie miało smaczek. A póki co jeszcze nie znalazłam w globalnych zmiennej do tego. :)

Dopiszę w edicie, żeby nie bałaganić drobnymi nakierunkowaniami - jeśli masz problemy z romansami z modów i chciałabyś o nie spytać, napisz w dziale o modyfikacjach (temat, w którym piszesz, dotyczy romansów z czystego BG) - najlepiej w ogólnym temacie, albo załóż odpowiedni temat dotyczący pytań i porad związanych z romansem z Valygarem w tym dziale. Co prawda istnieje tam już wątek dotyczący tego romansu, ale dotyczy on bardziej opinii i uwag, aniżeli problemów z nim związanych. ;) - L`f
Ostatnio zmieniony przez L`f 2013-01-20, 19:44, w całości zmieniany 2 razy  

Ziutek Zybowicz

Wysłany: 2013-11-24, 01:01   Romanse banerki

Mam prośbę do osób które potrafią grzebać w technikaliach i mogą łatwo to sprawdzić. Chodzi mi o ostatnie romansowe rozmowy zarówno w Cieniach Amn jak i Tronie Baala do wszystkich postaci. Tylko wyjaśniam, chodzi o ostatnie rozmowy jakie odbywają się naturalnie czyli z upływem czasu a nie np o ostatnią rozmowę przed walką z Irenicusem czy przed udaniem się do Amelisany w Tronie Baala. Bo to zawsze jest i to fakt. Mi chodzi o ostatnie rozmowy takie zwykłe, kiedy dany NPCek odzywa się po prostu. Podczas zwykłej gry.
Przeszedłem już grę parę razy ale czytając co to niektórzy wypisują mam wrażenie, że trochę mi umyka. Choćby to, że podoba w Tronie Baala Aeri może urodzić. Albo zmiana charakteru Viconi która nigdy mi się nie powiodła mimo, że wydaje mi się, że pomiędzy zabijaniem poszczególnych z Piątki upływa trochę czasu. A na pewno nie z powodu tego, że coś źle zagadałem. Kurde. Przechodzę wszystkie questy, zabijam nie uciekam ale może to nie o to chodzi. Może powinienem zostawiać włączoną grę i zrobić sobie kawę albo pójść do sklepu. I tak co jakiś czas.

W sumie nie chcę całych rozmów. Po prostu po prostu pierwszą wypowiedź danego NPCka, to jak do nas zagaduje. Może i nawet dwa pierwsze zdania by starczyły. Ale dajcie całe. Potem edytuje ten post i uzupełnię to niżej o wasze informacje

Cienie Amn

Vivonia
Aeri
Jaheira
Anomen

Tron Baala

Viconia
Aeri
Jaheria
Anomen

Przeniesione do tematu zbiorczego. - L`f
Ostatnio zmieniony przez L`f 2013-11-24, 01:55, w całości zmieniany 1 raz  

AL|EN 

Podziękowania: 21/90
Wysłany: 2013-12-07, 18:02   

Nie wystartował romans z Victorią a już jestem po kilkunastu zadaniach i awansie o 3 poziomy. Czy mógłby ktoś podać zestaw zmiennych odpowiedzialnych za "inicjalizację" romansu?

Big World Setup - instalator modów

Pavlus 
Przyjaciel Klanu
Erpegozjad

Podziękowania: 26/48
Wysłany: 2013-12-07, 18:04   

A kim grasz? Bo ona elfów nie cierpi:P
[Dzisiaj 10:37] Cecylio: Potrzeba łopaty do śniegu, by się przekopać przez stosy echii czy szkolnych haremów.

- Nic dodać, nic ująć^^

AL|EN 

Wysłany: 2013-12-08, 18:49   

Mam zainstalowane komponenty BG2Tweaks:Oszustwa w romansach aby za jednym zamachem "poromansować" z jak największą ilością kobitek :zab:

AL|EN 

Wysłany: 2013-12-09, 23:30   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---

EDIT: Jednak trzeba stać, nic nie robić i czekać.

Dyshia 

Podziękowała 3 razy
Wysłany: 2014-05-20, 19:41   

Witam. :smile: Mam pytanie techniczne dotyczące romansów, mianowicie czy po zakończeniu jednego da się kontynuować drugi? Mam w drużynie Viconię i Jaheirę, prowadziłam gadki z obiema i gdy przyszło co do czego to wybrałam Viconię, ale teraz, gdy romans z nią dobiegł już kresu zastanawiam się, czy bez uszczerbku dla ciągu dalszego w ToB mogłabym ustawić romans z Jaheirą na "1" i kontynuować jej questa? Jej quest jest teraz na etapie ucieczki po odpoczynku, kiedy pierwszy raz pojawi się Elminster, a romans z nią się urwał jakiś czas po wizycie Dermina, gdy wyrzekła się bycia harfiarzem, więc kilka eventów od tego czasu miało miejsce... Mogę trochę pokombinować, czy lepiej zostawić wszystko tak, jak jest?
Podziękuj autorce tego posta

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 130/135
Wysłany: 2014-05-20, 20:00   

Jeśli zedytujesz zmienną nie powinno być problemu, jeśli już się rozpoczął to skrypt sprawdza (chyba) tylko jej wartość wiec teoretycznie można z obiema pannami poromansować... tylko po co się zwracać do starego harfiarskiego wypłosza jak ma się już drowkę pod ręką :razz:
Zmień "JaheiraRomanceActive" na 1 i wiola
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P

Li 
Przyjaciel Klanu
Lisior

Podziękowania: 37/11
Wysłany: 2014-05-20, 20:03   

Możesz sobie ustawić romans na aktywny, to tak, ale w ToB będzie się toczyła partia romansu ściśle związana właśnie z nim - to zupełnie inny content od romansu SoA, więc jeśli dobrze rozumiem, że chcesz w dodatku kontynuować questa z podstawki, to nie jest to możliwe.

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 130/135
Wysłany: 2014-05-20, 20:09   

Hm, chyba faktycznie źle zrozumiałem Dyshie... chciałabyś zakończyć Cienie Amn (ubić Irenicusa) i kontynuować potem romans z Jaheirą ale w Tronie? Hmm... jak Li mówi będzie to niestety działało ciut inaczej:
ToB i SoA mają odrębne zestawy romansowych zdarzeń i banterów więc musiałabyś ustawić zmienną na 1, przejść romans w Cieniach Amn (przed ubiciem Ireczka) i potem spokojnie będziesz mogła go kontynuować w ToB... gdybyś tylko zmieniła zmienną i od razu zaszlachtowała złego magusa to w ToB byłby romans kontynuowany ale byłaby to tylko ta część 'tobowa'... teraz chyba ciut lepiej wyjaśniłem.
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P

L`f 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2014-05-20, 20:30   

Dyshia napisał/a:
Witam. :smile: Mam pytanie techniczne dotyczące romansów, mianowicie czy po zakończeniu jednego da się kontynuować drugi? Mam w drużynie Viconię i Jaheirę, prowadziłam gadki z obiema i gdy przyszło co do czego to wybrałam Viconię, ale teraz, gdy romans z nią dobiegł już kresu zastanawiam się, czy bez uszczerbku dla ciągu dalszego w ToB mogłabym ustawić romans z Jaheirą na "1" i kontynuować jej questa?

Tuldor napisał/a:
Zmień "JaheiraRomanceActive" na 1 i wiola

Nie bałdzo. Jeśli ukończyłaś wątek romansowy Viconii, to jej zmienna romansowa ("ViconiaRomanceActive") posiada wartość 2, co oznacza zaawansowany romans. Jeśli ustalisz zmienną romansu Jaheiry na 1, odpali się pewien niemiły bloczek w skrypcie Viconii:

Cytat:
IF
InParty(Myself)
Global("ViconiaRomanceActive","GLOBAL",2)
OR(2)
Global("JaheiraRomanceActive","GLOBAL",1)
Global("JaheiraRomanceActive","GLOBAL",2)
THEN
RESPONSE #100
SetGlobal("JaheiraRomanceActive","GLOBAL",3)
END

Czyli świeżo 'odnowiony' romans z Jaheirą szlag trafi.

Nie polecam babrania się w tym - całą sprawę zgrabnie załatwia odpowiedni komponent BG2 Tweak Pack, choć instalowanie go w ciągu gry może nie być dobrym pomysłem - ale pytania względem niego bardzo proszę pisać w dziale o modach do BG II. ;)

Względem romansów w ToB - odpalają się, gdy zmienna romansowa ma wartość 2 (czyli romans w Cieniach Amn był na znacznym poziomie rozwoju).

Odpowiedz do tematu