Poprzedni temat «» Następny temat
Baldur's Gate Trilogy - pytania i porady
Autor Wiadomość
Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 40/38
Wysłany: 2006-02-22, 23:14   Baldur's Gate Trilogy - pytania i porady

Mam problem z BGT.

Mam wersję beta, patch baldurasha wszystkie instalacje na maksa ( odchaczone wszystkie opcja przy instalacji "dowoln" w bg1. W dwójce nei mam możliwosci wyboru wielkości instalacji ( w wersji z extra klasyki nei ma po prostu takiej opcji :/ ).
Wyjmuję płytę z napędu instaluję przez "setub-bgt-pre" podaję ściezkę do folderu z bg1. Kopiują się jakieś pliki a po chwili wyskakuje błąd i dłuuuuga lista" nie można było znaleźc pliku cośtam-coś tam (np.area 9900) po czym instalcja kończy się informacją o błedzie. W folderze data nie ma chyba wszystkich plików ( gra nie chce chodzić bez płyty podobnie jak jedynka). Próbowałem ręcznie skopiować zawartosć folderu "data" z płyty ale archiwum nie chce się rozpakować...

Czy ktoś wie co z tym fantem zrobić?
Ostatnio zmieniony przez Vinci 2009-03-02, 22:57, w całości zmieniany 4 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
psychozof
jacobis

Wysłany: 2006-09-21, 22:28   Poprawa grafiki.

Witam. Slyszalem ze jest mod do Baldura 1 ktory uzywa silnika Baldura 2 czyli znacznie poprawa grafike :) Jak on sie nazywa i gdzie go mozna sciagnac? A jak nie istnieje to czy jest mozliwosc poprawy grafiki w Baldurs Gate 1.
Pozdrawiam

Albatros
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 4/10
Wysłany: 2006-09-22, 06:04   

Witam
TuTu albo BG Trilogy.

jacobis

Wysłany: 2006-09-22, 08:58   

wielkie dzieki :D
te mody nie zmieniaja nic poza grafika?

Gandalf 
Mag Naszych Czasów

Wysłany: 2006-09-22, 12:09   

Ej jak sie instaluje tego moda i nie ma polskiej wersji bo ja bym se zmienił , ale mam polską wersje .

jacobis

Wysłany: 2006-09-22, 12:30   

mi nie chce sie zainstalowac :cry:
konwertuje do 54% i koniec...
moglby ktos opisac instalacje tego moda lub co zrobic z tym bledem :?:

ps.BG2 mam z ExtraKlasyki CDProjekt a BG1 przegrana bo nie moge jej u mnie w miescie dostac( :cry: w e-sklepach tez)

DJ Dymu

Wysłany: 2007-01-22, 14:23   

ja też mam dość duży problem ;/
bo w BG1 nie moge wejść do Obozu Bandytów (filmiku mi nie czyta a co za tym idzie nie da sie wejść do lokacji) cały czas mnie wywala z jakimś błędem ;/
macie jakieś pomysły na rozwiązanie problemu ?? bo nie chce mi sie znowu wszystkiego instalować ;( :P plissss :)

Coincidence 
Bibliotekarz

Wysłany: 2007-01-22, 18:55   

Podaj komunikat błędu?
Podziękuj autorce tego posta

DJ Dymu

Wysłany: 2007-01-22, 23:26   

nie wiem co pisze bo zasłania mi czarne tło (poprostugra gra sie wiesza i nie odpowiada) ale na 70 % pisze "nie wykryto płyty w czytniku, gra nieodpowiada" ;/
nie wiem co jest bo nawet nie sprawdza płyty w napędzie :( próbowałem włażyć 3 disc tam gdzie jest filmik z wstępem do obozu ale nic to nie daje :((((( ;/

ZONK ? ;/

Coincidence 
Bibliotekarz

Wysłany: 2007-01-23, 21:35   

Zakładam, że miałeś pełną instalkę?
Cóż, nie grałem nigdy w BGT, ale gdyby coś takiego zdażało się w zwykłym BG ( czyli krach przy wyświetlaniu filmu ) to po prostu dodałbym odpowiedni wpis w ini, by gra nie wyświetlała filmu przy wejściu do obozu.
Nie mam jednak pojęcia, jak to wygląda w BGT i czy np. nie masz np. zwalonnego archiwum z lokacją obozu.
Ewentualnie po prostu omiń ten etap :P Przywołąj kodem te dwa listy, za pomocą których aktywuje się kolejny rozdział, a później po prostu stwarzaj pozory :P
Podziękuj autorce tego posta

Pavlus
Przyjaciel Klanu
Exiled Drow

Podziękowania: 14/31
Wysłany: 2007-03-15, 12:19   

A ja sobie to zainstaluje, ale bez modów, no chyba, że takie jakieś nie przegięte:) Jakie mody polecacie do BGT? A i podajcie jakiś link bo te z forum z listy nie działają:(
No i czy BGT zmienia coś w jedynce? np dodaje bantery itp??

Heh, masz piwo:)

Ascaephel
Zasłużony

Podziękowania: 5/7
Wysłany: 2007-03-18, 22:19   

Samo BGT tylko łączy obie części, ale są np. dodatkowe dialogi dla NPCów z jedynki, specjalnie pod BGT robione ;)

Pavlus
Przyjaciel Klanu
Exiled Drow

Podziękowania: 14/31
Wysłany: 2007-03-20, 00:12   

musimy to obgadać, podeślij mi link na gg do moda i do tych dodatków do niego:)

Heh, masz piwo:)

hans olo

Wysłany: 2007-04-15, 15:50   

W jedynce zmienia się tyle, że gra działa na zasadach z BG2, czyli wiecej klas, biegłości i czarów oraz specjalnych umiejętności (to w większosci przypadków dopiero na pewnym poziomie oczywiście). Wprowadzony jest interfejs dwójeczki i połączona zostaje mapa. A po zainstalowaniu co większych modów mapa jes tak kosmicznie wielka i jest tak kosmicznie dużo lokacji, że szkoda mojej klawiatury.

Berg`inyon 

Podziękowania: 3/22
Wysłany: 2007-04-22, 16:15   

Czy mogę zainstalować BGT nie mając zainstalowanego BG1? Mogę mieć tylko BG2? Proszę odpiszcie.

Odpowiedz do tematu