Poprzedni temat «» Następny temat
BGT - NTotSC/DSotSC - pytania i porady
Autor Wiadomość
Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 245/53
Wysłany: 2010-10-17, 18:49   

Żelazko napisał/a:
A do północnego lasu kto odsyła? Bo chcę mieć zaznaczoną tą lokację na mapie, a tak nie mogę się tam dostać. :smile:

Aaa, północnego lasu, kurde. Tak to jest jak się w sobotę nie śpi do 4 rano po 10 godzinach zajęć, pije browary, a na 8 rano wykłady do 18. Muszę dzisiaj uważać na to co piszę :P W północnym lesie nie ma właściwie nic interesującego. Powinieneś móc się tam dostać przechodząc z innych lokacji na północy. Ewentualnie wysyła nas tam później Hezbollah, ale nie przypominam sobie, żeby okrywał przy tym lokacje.
Podziękuj autorowi tego posta

Żelazko 
Morgan mnie zbił

Podziękowania: 22/172
Wysłany: 2010-10-17, 19:10   

Vinci napisał/a:
Powinieneś móc się tam dostać przechodząc z innych lokacji na północy

Nic będę musiał jechać na kodach, próbowałem odkryć tą lokację przechodząc z lasu umarłych, pól umarłych i północnego wybrzeża, ale nie pokazuje mi nowej lokacji. :sad:

P.S. Winczi odpocznij sobie po tej całej jeździe. :P

P.S. 2 Jest dobra nowina, udało mi się odkryć na mapie tą lokację po przeniesieniu się tam z kodu :D teraz nie muszę wpisywać kodu tam aby dotrzeć tylko przeskoczyć z lokacji na lokację na mapce. :smile:

Morganizm wyjaśniony.
http://athkatla.cob-bg.pl...p=109149#109149

Żelazko 
Morgan mnie zbił

Wysłany: 2010-10-19, 03:37   

Mam kolejny problem z modem. Chodzi o zadanie Księga Niewiedzy.
Wykonałem wszystko jak trzeba było, mam już księgę niewiedzy, jednak jak wracam do Wrót to Shaella nie chce księgi, jak zacznę z nią dialog to mówi:

"Niech mgły Leiry owiną całunem wasze ciała"

Ważne jest dodać, że przyśpieszyłem zadanie poprzez uśmiercenie Brata Hasdara. Później udałem się do Kniei Larsy, gdzie o odnalezienie księgi poprosił mnie Haeball ( do Vinczegol; tak naprawdę nazywa się Hesbolak :cwaniak: :grin: ).
Z księgą ( oraz łukiem) poszedłem do Hesbolaka, ten mnie zaatakował i dostał w oko. Nie wiem do czego ma ta księga służyć.
Moje dwa ostatnie wpisy w dzienniku o tym zadaniu to:

Cytat:
Shaella, kapłanka Leiry, wysłała mnie na pielgrzymkę do domu, do CandleKeep, gdzie spoczywa Wielka Księga Niewiedzy. By czytać z jej stron, dotykają tą z Największych ksiąg, mogę otrzymać jedynie błogosławieństwo niewiedzy. Porozmawiam z nią jeszcze raz gdy tylko odnajdę tą księgę.

Tutaj jest screen z dziennika: http://img146.imageshack....01821253703.jpg

A tutaj jest drugi screen z drugiego wpisu z dziennika:
http://img203.imageshack....01821341896.jpg

Nie chciało mi się przepisywać tego tym razem. :mrgreen:

Dodam, że dwa wpisy o tym zadaniu znajdują się w innych sekcjach dziennika (sekcja: zadania, dziennik).

Morganizm wyjaśniony.

Żelazko 
Morgan mnie zbił

Wysłany: 2010-10-23, 02:32   

Sorry że tak zaraz post pod postem, ale jak zedytuję stary to nikt go nie zauważy...
Jakiś moderator, może połączyć je...

Lodowa salamandra Meander wysłał mnie aby zabić jakąś salamandrę o nazwie Kolchear. Gdzie mogę znaleźć tego typa? Dodam, że te ogniste salamandry z pod wioski na Północnym Wybrzeżu zabiłem.

A dodatkowy błąd jest taki że wysłał mnie na początku aby zniszczyć kult Czarnej Dłoni. Zrobiłem to, wybiłem wszystkich w lokacji Świątynia Czarnej Dłoni, a jak wróciłem na wyspę to nie było wzmianki o tym wcale...

-----------------------------

Okej, już znalazłem tego Kolcheara, była zaraz po wyjściu... :oops:

-----------------------------

A jednak tak się składa że mam problema. Po wejściu do jaskini generała orków, dostaje tyle doświadczenia że awansuje z 11 na któryś tam 40 poziom. Co robić? Bo to normalne nie jest. Na stronie klanu znalazłem moda Experience Corrections, ale nie wiem czy ten modzi nie zrąbie mi gry bo jestem już w trakcie gry i mam zainstalowanych sporo modów... może użyć shadow keepera. Co polecacie? :smile:
Fajnie by było jakby coś odpowiedziały na to Simiaki.

Morganizm wyjaśniony.

mayev

Wysłany: 2011-01-01, 19:50   

Witam, przepraszam że tak bezczelnie, ale może mi ktoś podlinkować działającą, sprawną wersję dsofsc i ntofsc z poprawnym tłumaczeniem? Próbowałem już z trzema wersjami i wszystkie się krzaczyły podczas instalacji...

Alvarez 
Dziecię Bhaala

Podziękowania: 253/73
Wysłany: 2011-01-01, 20:37   

DSotSC v215
Tłumaczenie

NTotSC v170
NTotSC v170a (patch)
Tłumaczenia

@Re down: właściwy
Ostatnio zmieniony przez Alvarez 2011-01-01, 21:39, w całości zmieniany 1 raz  

mayev

Wysłany: 2011-01-01, 21:16   

alvarez, dzieki za linki :)
jedno pytanie, by się upewnić; ntofsc jest oznaczony nie jako wersja v170 ale v171, czy mimo to plik jest właściwy?

Pytanie:
dsofsc wszedł bez problemów, ale jak instalować ntofsc?

rozpakowuję NTotSC v170 a zaraz potem spolszczenie do niego, wybieram polski i instalator wyrzuca błąd

aha, i jeszcze pytanie, czy te mody uaktualniają mapę o nowe lokację czy trzeba ją własnoręcznie zainstalować jako osobną modyfikację?

edit:

ok, doszedłem już do właściwej kolejności instalacji, wszystko poszło dobrze. Zatem to ostatnie pytanie: co w sprawie mapy, mogę ściągnąć jakąkolwiek mapę do ntofsc czy istnieje jakaś konkretna wersja?

Alvarez 
Dziecię Bhaala

Podziękowania: 253/73
Wysłany: 2011-01-01, 23:56   

Cytat:
co w sprawie mapy, mogę ściągnąć jakąkolwiek mapę do ntofsc czy istnieje jakaś konkretna wersja?

BG-BGT Worldmap - nowa mapa świata, wymagana do gry z BGT, jak i megamodyfikacjami. W przypadku

mayev

Wysłany: 2011-01-02, 00:38   

Jeszcze raz dzieki :) mapke pobrałem, ale z innego źródła- link na stronie cob jest martwy

oj, znowu problem, jaki rozmiar mapy wziac? duzy czy ogromny? jak spore są te mody?

nowyU

Podziękowania: 20/165
Wysłany: 2011-01-03, 10:00   

duzy wystarczy.

Żelazko 
Morgan mnie zbił

Wysłany: 2011-01-29, 22:03   

http://athkatla.cob-bg.pl...ighlight=#84260

Kiedyś pytałem o ten amulet. Teraz przekonałem się co robi. Jest bardzo potężny i odpowiednio rozłożony do BG1, po odpowiednim długim czasie noszenia właściwości się same pokazują. Sami spróbujcie i opiszcie swoje wrażenia. Tylko niech was to nie odstrasza, że jest przeklęty, po pewnym czasie jak się sam zidentyfikuje można go normalnie ściągnąć. Mi się zidentyfikował po 8 godzinach. :zelazko:

Morganizm wyjaśniony.

battlegrim 
Zabójca Magów

Podziękował 12 razy
Wysłany: 2011-04-08, 00:24   

Witam.

Gram w Baldur's Gate Trilogy i jestem w trakcie przechodzenia DSotSC + NTotSC.

1. Pierwszy problem pojawił sie po zabiciu smoka (Forrest Dragon). Mianowicie po smoku nie zostało nic co mogłoby posłużyć jako dowód na jego zabicie do pokazania osobie zlecającej zadanie - kapłanowi z Beregostu z karczmy "Burning Wizard". Myślałem o tym by ten przedmiot który zostaje po zabiciu smoka przywołać z konsoli ale nie wiem co w niej wpisać.

2. Drugi problem wygląda nieco inaczej, dostałem zaproszenie do domu burmistrza w Nashkel, jednak nie ma go tam... Czy mógłby ktoś podać co wpisać w konsoli by go przywołać (o ile coś o da - czy będzie wtedy rozmawiał)? Ewentualnie co wpisać w konsoli po to by rozmowa z burmistrzem Nashkel była traktowana jako odbyta?

Pozdrawiam serdecznie!!!

nowyU

Podziękowania: 20/165
Wysłany: 2011-04-08, 07:20   

Ad1. Smok nic nie ma przy sobie :) Ale jak poszukasz w okolicy leza (zamiast łapki w miejscu kursora pojawią sie schody albo drzwi) to mozliwe ze cos tam znajdziesz

Ad2. I tu tez nieraz bywa problem, nie pamietam dokladnie ale burmistrz jest zdaje sie w gospodzie musisz najpierw w niej z nim pogadac a potem isc do rezydencji i porozmawiac z pozostalymi domownikami.

czasem niestety wskazowki bywaja nieprecyzyjne i trzeba troche poglowkowac bac zdac sie na slepy traf :)

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 245/53
Wysłany: 2011-04-08, 14:32   

battlegrim napisał/a:
2. Drugi problem wygląda nieco inaczej, dostałem zaproszenie do domu burmistrza w Nashkel, jednak nie ma go tam... Czy mógłby ktoś podać co wpisać w konsoli by go przywołać (o ile coś o da - czy będzie wtedy rozmawiał)? Ewentualnie co wpisać w konsoli po to by rozmowa z burmistrzem Nashkel była traktowana jako odbyta?

nowyU napisał/a:
Ad2. I tu tez nieraz bywa problem, nie pamietam dokladnie ale burmistrz jest zdaje sie w gospodzie musisz najpierw w niej z nim pogadac a potem isc do rezydencji i porozmawiac z pozostalymi domownikami.

Niezupełnie ;) W rezydencji powinna być Gilian i opowiedzieć o zniknięciu dziecka. Jeżeli Gilian się nie pojawiła:

CLUAConsole:CreateCreature('dsgilian')

battlegrim 
Zabójca Magów

Podziękował 12 razy
Wysłany: 2011-04-08, 16:27   

Ok, po problemie. Gilian nie pojawi się do chwili gdy dowód na zabicie smoka z jaskini obok jego leża trafi do rąk kapłana od którego dostało się to zadanie. Dowód na zabicie jest w skrzyni (przedmiot przypominający symbol Basillusa). Po tym gdy oddamy symbol kapłanowi w Burning Wizard przy pierwszej wizycie w Nashkel zaczepi córka Gillian i zaprosi na rozmowe w Mayor's House.

Odpowiedz do tematu