Poprzedni temat «» Następny temat
Morituri
Autor Wiadomość
Taschon


Posty: 188
Wysłany: 2005-03-25, 15:26   

Mam dwa problemy z modyfikacjami i obu nie mogę rozwiązać. Jeden dotyczy niemożności zainstalowania patcha do ToBa, a drugi błędu przy instalacji Morituriego.

Błąd przy instalacji patcha do ToBa
Błąd przy instalacji Morituriego. Dodam, ze skopiowałem do głównego katalogu gry plik Setup-Morituri.exe i Setup-Morituri.tp2. Następnie uruchomiłem plik i sami widzicie.

:cry: Help!

Edit:
Niby wszystko jest czarno na białym (albo biało na czrnym :) ), ale nie wiem, co mam zmienić/skonfigurować/dodać/przenieść/doinstalować/ściagnąć/poprawić itp....
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Komcio 
Zasłużony


Wiek: 110
Posty: 658
Wysłany: 2005-03-25, 20:03   

Jeśli chodzi o Patcha, to niektóre nowesze wersję (edycje kolekcjonerskie itp) instalują go automatycznie.
Porównaj wersję Patcha i wersję w zainstalowanych plikach.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Taschon


Posty: 188
Wysłany: 2005-03-25, 20:56   

Dzięki, ale nie to mnie głównie gryzie. Strasznie się napaliłem na Morituriego i chciałem nim pograc, a tu mi wyskakuje taki error. Ani w ząb tego nie kapuję, więc czekam na pomoc. Wiem, zaraz zaczniecie pisać, ze jest mnóstwo fajnych profesji (co jest prawdą), ale akurat nastawiłem się na to...

Edit:
Hmm... Tak użyłem jeszcze resztki rozumu i s(obi)e pomyślałem, że w tych ścieżkach, które pokazywał error przy Moriturim, to były wyświetlane jakieś pliki w folderze backup i pewnie ich zabrakło. Jak ja ściagnąłem mod'a, to folder backup był pusty ( :o ). Jeśli to tego sprawka, to możecie mi to wysłac na taschon@op.pl , a jak nie, to ratujcie inaczej. To był ostatni ładunek Różdżki Rozumu, więc poprowadźcie mnie dalej za rączkę.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Kinski 
Dziecię Bhaala
Zajebójca

Wiek: 40
Posty: 1393
Podziękowania: 91/2
Skąd: Białoruś
Wysłany: 2005-03-26, 16:08   

Podobno niektóre pliki z niektórych źródeł są zwalone, podobno...
Nie chcę mieszać, więc odsyłam do:
Shaggie (on się na tym zna)
Damian (jw.).
Spróbuj zainstalować wersję ze strony Rika (dodatkowo jest po polsku, moduł, nie tylko strona!). Spóbuj zainstalować wersję, którą znajdziesz w skrzynce. Klasą warto zagrać (tak z 3-4 razy).
Backup powinien być pusty (przed instalacją).
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Taschon


Posty: 188
Wysłany: 2005-03-26, 19:18   

Problem rozwiązany. Ściągnąłem po raz n-ty od Rika i w końcu podziałało. Chyba wtedy coś się musiało zwalić przy rozpaokwywaniu albo pobieraniu.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Yossarian

Posty: 7
Wysłany: 2005-06-06, 22:16   

Witajcie!!!

Zwracam się z prośbą o radę do tych bardziej już doświadczonych. Otóż, po zainstalowaniu parunastu modów 'podstawowych' mam problem w... Tronie Bhaala [czy też na nim]. Moja drużyna jest dość liczna... w sumie 6 osób. Oprócz mojego miłego Paladyna jest w teamie Anomen, Valygar Haer'dalis, Janek Jansen oraz Aerie. To głupie, ale nie poradziłem sobie po kilkunastu próbach z Melissaną i pozostałą 5... a Baltazara Gąbki przekonać się nie udało do przyłączenia się. Co więcej, za każdym razem kiedy pozostają do ubicia: Melissana, Yaga-Shura (a czasami jeszcze ktoś trzeci), mój grafik wysiada i wiszę... za dużo animacji jak sądzę, tysiąc Bram otwiera się itd.

Póki co nie będę prosił o rady dotyczące pokonanie tejże grupki, ale o propozycje dotyczące zestawu osobników w mojej przyszłej drużynce... planowałem przyłączyć Edwiniastego oraz Valen, a zagrać Morituri [o ile jest warty uwagi] bądź Zabójcą... ale już sam nie wiem... oczywiście ostatecznym celem jest stworzenie drużyny wymiataczy, która bezproblemowo sprosta takiemu wyzwaniu, jak batalia z Melissaną i Piąteczką... uff...

To tak w skrócie... ;)

Ach, grę zakończyłem już takimi klasami jak Woj, Pal, Mnich, Łowca, Zawadiaka, Złodziejaszek, kolejny raz Woj [Barbarzyńca czy coś w tych klimatach], Druid, Kensai i jakimś Magiem swego czasu... nie chciałbym powtórzyć rozgrywki którąkolwiek z w/w klas... ;)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Karpix
Bibliotekarz

Wiek: 30
Posty: 35
Wysłany: 2005-06-07, 13:33   

Mówisz że przeszedłeś 10 razy gre? Więc ty też powinieneś być już doświadczony 8) Masz zainstalowany Ascension?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Sir Aleksandrus


Wiek: 31
Posty: 72
Podziękowano 1 razy
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2005-06-07, 18:18   

Z tego co napisał wynika, że ma (sorry że się wcinam).

Co do Morituriego to ekstra klasa, ale przypakowanymi przedmiotami się nienacieszysz.

Rzeczywiscie doświadczony gościu jesteś. Przejść Baldka 10 razy bez modów to trzeba miec samozaparcie. Ty nas powinieneś uczyć anie pytać się :P . Oczywiscie żartuje.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Yossarian

Posty: 7
Wysłany: 2005-06-07, 20:31   

Czystego SoA + ToB przechodzi się na rutynie. Jednak z Tactics gram dopiero po raz drugi, a z pełnym Ascension - pierwszy... są jeszcze Upgraded Battles i piętnaście innych pomniejszych, ale już nie tak istotnych.

To jak ? Pomożecie ? Może jakiś Dual albo co ? A może sam stworzyć mam team od począsiu do końca ? A może jakiś mod dodający fajoskiego NPC-a znacie? Czekam na Wasze sugestie. :)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Kinski 
Dziecię Bhaala
Zajebójca

Wiek: 40
Posty: 1393
Podziękowania: 91/2
Skąd: Białoruś
Wysłany: 2005-06-08, 17:38   

Morituri może być tylko dobrego charakteru, co nie znaczy, że Edzio czy Valen nie powinni być przyłączani. W przypadku tej podklasy problemem nie jest reputacja, bo nie traci swojej profesji, jak np. Sword Angel z Refinements (kiepska podklasa), więc to, że musi być dobry nie jest jakąś przeszkodą, chociaż pamiętam, że musiałem się pożegnć z sejmitarem Drizzta w Piekle, tuż przed walką finałową.
Cytat:
Moja drużyna jest dość liczna... w sumie 6 osób. Oprócz mojego miłego Paladyna jest w teamie Anomen, Valygar Haer'dalis, Janek Jansen oraz Aerie. To głupie, ale nie poradziłem sobie po kilkunastu próbach z Melissaną i pozostałą 5... a Baltazara Gąbki przekonać się nie udało do przyłączenia się.

W tym sęk, że im więcej postaci w drużynie tym trudniej – w walce finałowej trzeba wykorzystywać każdą rundę, a upilnowanie 6 postaci jest dość ciężkie, kilka razy zdarzyło mi się już zrobić bardzo egoistycznie, to co mogłem rzuciłem, to co mogłem zastawiłem, przydzieliłem skrypty i olałem drużynę, ciągłe klikanie i przydzielanie zadań jest męczące...
Cytat:
przeszedłeś 10 razy gre?

Hi, hi, hi...
Cytat:
Jednak z Tactics gram dopiero po raz drugi, a z pełnym Ascension - pierwszy... są jeszcze Upgraded Battles i piętnaście innych pomniejszych, ale już nie tak istotnych.

Tactics, Batlles, aPack + jakieś NPC (Sol, Valen, jacyś dość dopracowani) + jakaś podklasa ciekawa (Druidic Sorcerer, Morituri – szczególnie ten drugi).
Osobiście polecam grę jakąś pozornie mało ciekawą podklasą, np. Błaznem czy Władcą zwierząt (można go zdwuklasować na kapłana), albo Solo Moriturim lub Druidycznym zaklinaczem (choć jest trochę zabugowany w nieco dziwny sposób).
Dobrze też się gra mało licznymi drużynami 3-4 postacie (np. z modów).
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Yossarian

Posty: 7
Wysłany: 2005-06-08, 21:06   

Hmm, czym jest ów aPack ?

Więc drużyna: Morituri, Valen, Edwin (i Cernd - leczący może się przydać) byłaby ok ? Czy też stworzyć mam od podstaw jakąś ? Np. Morituri, Zabójca, Czarownik i Druid...?

Pierwsza, jak podejrzewam będzie dość silna, ale moc tej drugiej jest mi raczej nieznana, gdyż grałem spośród wymienionych klas jedynie Druidem.

Postanowiłem już, że zagram Morituri... ale, podsumowując - nie wiem co dalej. ;)

--edit--

No, tak. Wszystko fajnie, ale po instalacji Morituri nie mogę znaleźć tejże podklasy. Nie widnieje ani w puli wojowniczej, ani w żadnej innej. Tak jakby w ogóle się nie zainstalował. Odinstalowałem nawet Warrior Packi i inne Crusadery, ale wciąż nie widzę zmian... :( A reinstalacji nie zrobię przed piątkiem, bo pożyczyłem grę koleżce... ach. I co ja teraz uczynię ?

Edit: Problem nieaktualny. Poinstalowanych było tyle modów z podklasami, że zabrakło miejsca dla Morituri. Rozpocząłem. Illyich czeka. Jakieś rady dotyczące gry tym panem ?

W tak krótkim odstępie czasu wskazana jest edycja posta (ładny przycisk zmień ;) ), by wzbogacić go o dodatkowe informacje. Rozumiem, że oba dotyczą trochę różnych zagadnień, niemniej były pisane co godzinę (miło, że odpowiednio uczyniłeś przy edycji drugiej wiadomości) - Komcio
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Sir Aleksandrus


Wiek: 31
Posty: 72
Podziękowano 1 razy
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2005-06-09, 18:09   

Bierz jego i jego kumpli pokolei. Zastawiaj półapki i niech Tempus ma cię w opiece.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Kinski 
Dziecię Bhaala
Zajebójca

Wiek: 40
Posty: 1393
Podziękowania: 91/2
Skąd: Białoruś
Wysłany: 2005-06-09, 21:12   

Morituri – kup Obrońcę Easthaven i używaj go w lewej ręce, dałeś chyba * w tę biegłość? Może przydzielić tylko 1, ale i tak będzie nieźle (w sieczne może dać 5). Co do leczenia – Zabójca smoków lub Sanchuudoku. Ja inwestowałem w sejmitary – Szpon wody z Item Ugrade i sejmitary Drizzta z Batllesa (dodtkowe 20% odporności na obrażenia fizyczne. Podklasa nie może używać większości przedmiotów oprócz butów, broni, kamieni Ioun i niektórych amuletów (Seldarine). Na początku będzie ciężko – stada goblinów czy koboldów dawały mi nieźle w kość, ale grałem solo. Z drużyną to inna bajka – Cerd rzuca Korową skórę, albo mag Eteralny pancerz (i sprawa KP rozwiązana). Obowiązkowo coś na uroki i wysysanie poziomów oraz swoboda działania (Miecz Arbane'a, Adjatha i Wekiera zniszczeń +2), potem problem zniknie, jak wskoczysz na 28. poziom.

Ilyich – pojedynczo, miałem zwykłą katanę i sejmitar oraz 5 Mikstur dodatkowego leczenia, użyłem x3 Zbroi światłości i padł. Efekt zdolności się kumuluje, więc łatwo obliczyć, co się dzieje, jeśli się rzuci 3.

aPack inaczej Rogue rebalancig to modzik poprawiający ogłnie bardów i złodziei w BG 2, dochodzą nowe zdolności specjalne, nowe pieśni, bardowie nie mogą wybierać pułapek, a otrzymują nowe zdolności zależnie od klasy. Przywrócono elfom i półelfom oraz półorkom zdolności rasowe (odporność na uroki i sen, infrawizję). Złodzieje mogą przydzielić 3 punkty do walki 2 broniami. Zmieniono niemal całkowicie walkę ze Złodziejami Cienia, gdy pracujesz dla Bodhi, teraz szturm na gildię nie jest tak łatwy (trudniejszy niż wampiry). Dochodzi nowe spotkanie z drużyną Cyrika w Rozdziale 6.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Yossarian

Posty: 7
Wysłany: 2005-06-09, 22:20   

Illyich nie jest na szczęście problemem. Tzn. nie był.
* zainwestowałem w miecze długie, a później dorzucę albo katanki albo sejmitary do mego repertuaru. Z Obrońcy Easthaven raczej nie korzystałem w poprzednich grach, ale być może tym razem spróbuję. :) Opłaca się tak nawiasem mówiąc ?

Ach, i zbroja jeszce... no właśnie - jakie zmiany wprowadza owa Zbroja Światłości ? KP obniża o 2 punkty ? Czy jak ?

aPack zainstalowany. Dzięki niemu dorwałem Sztylety +2, które posiadali zabójcy w lochach. I załatwiłem w sposób prosty diabełka...

"rady dotyczące gry tym panem ?" <-- oczywiście pytałem o klasę postaci, nie Illyicha. :)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Kinski 
Dziecię Bhaala
Zajebójca

Wiek: 40
Posty: 1393
Podziękowania: 91/2
Skąd: Białoruś
Wysłany: 2005-06-09, 23:12   

Pewnie, że się opłaca, można zaoszczędzić na Wytrzymałościach. Policz sobie na 40. poziomie odporność na obrażenia fizyczne.
Obrońca Easthaven 20% + klasowa 40% + sejmitar Drizzta 20% z Battlesa = 80%. Dorzuć jeszcze Wytrzymałość – 120%.
Obrońca jest bronią +3 i zadaje 1k6 +4 obrażeń, opis jest błędny...

Zbroja światłości to połączenie Kai i Szału bersekera, umożliwia zadawanie maksymalnych obrażeń przez 10 sekund, daje premię +2 do trafienia i obrażeń, -2 do KP i +15 do HP, niewrażliwość na zatrzymanie, zauroczenia, labirynty, uwięzienie, rozkaz, strach, ogłuszenie. Po skończeniu działania dostaje -15 do HP, -2 do KP, obrażeń i trafienia. Efekt się kumuluje, więc 2 Zbroje dadzą podwójny efekt. Pamiętaj, że na szlaeńczym otrzymujesz 30 pkt. obrażeń.

Cytat:
aPack zainstalowany. Dzięki niemu dorwałem Sztylety +2, które posiadali zabójcy w lochach.

Złodziei w Lochach ulepsza Battles. Jeśli pokonasz drużynę Cyrika (a że grasz wojownikiem na pewno dojdzie do walki), zdobędziesz Zbroję skórzaną (m.in. 15% odporności na ogień i sieczne) i całkiem niezłe bronie (długi miecz +15% odporności na sieczne).

Co do Morituriego – zdobądź w miarę szybko Illbrathę – dla Lustrzanych odbić. Namarrę – dla Ciszy (dobre na kapłanów i druidów). Płomienny miecz na magów, jeśli masz Item Upgrade – Buty szerszenia lub Pięty Pana burzy. Płomienna gwiazda – dla Promyka na nieumarłych. Ras +2 – dodatkowy pomocnik na 3 rundy. Kostur ognia – dla żywiołaków i Tarczy. Jeśli masz drużynę jesteś w komfortowej sytuacji, ja grałem solo i używałem właściwości z różnych broni, miałem niemałe problemy z leczeniem – niemal cała kasa szła na początku na Mikstury leczenia.

Dodaj jeszcze Buty od Pontifexa (Tactics rytuał) i można grać...
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group