Poprzedni temat «» Następny temat
[W I] Wady i zalety Wiedźmina
Autor Wiadomość
Pavlus 
Przyjaciel Klanu
Erpegozjad

Podziękowania: 26/48
Wysłany: 2007-11-28, 21:23   [W I] Wady i zalety Wiedźmina

Cóż z zalet wymienię genialnie przeniesiony świat z literatury A.S.
Świetną grafikę, klimatyczną oprawę audio, klimatyczne dialogi.

Minusy jak dla mnie są czysto techniczne, gra mimo patcha czasami potrafi wyleźć do windy, długi czas wczytywania, to dwa główne minusy.
[Dzisiaj 10:37] Cecylio: Potrzeba łopaty do śniegu, by się przekopać przez stosy echii czy szkolnych haremów.

- Nic dodać, nic ująć^^
Ostatnio zmieniony przez morgan 2010-11-19, 23:48, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta

Mariuss
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 2/4
Wysłany: 2007-11-29, 00:07   

Klimatyczne dialogi- tak , w stylu ze tak powiem sapkowskim , bez ogródek po ludzku dialogi" shani niezła dupa" "elfa to bym zajebał" są na pożądku dziennym.

Grafa- to za jebista:) cóz nie mam z nia problemów a ni z długim wczytywaniem bo mam dosc dobrą maszyne zakupione miesiac przed wydaniem Wieśmina.

Cóż, jedyny minus taki jest ze niezawsze mozna uwzywac ekwipunku np. króla Foltesta :P , zbrój płytowych itp. ścisle zawęzone do wiedźminskiego ekwipunku. ale to mały minus.
w gre grałbym czesciej ale niemmam za bardzo czasu na gry, po prostu Studia I rok :P i akademik ;P

Oress
Morituri

Wysłany: 2007-11-29, 02:01   

plusem jest fakt ze jest to pierwszy RPG po IDW2 w który mogę grac i nie wyzywam nikogo ze wydałem te 89 zeta jak to miało miejsce przy Oblivionie.
ogólnie bardzo fajna gra, spokojnie może konkurować z takimi tytułami jak NWN2 etc i wychodzi z tych potyczek zwycięsko.
chociaż i tak do P:T no i...BG mu daleko.

Przyjaźń jest Wszystkim Śląsk Wisła Lechia Gdańsk!!!

Pavlus 
Przyjaciel Klanu
Erpegozjad

Wysłany: 2007-11-29, 13:10   

No wiesz gier infinity nic nie pobije hehe, a co do posta Mariusa, guzik a nie minus, wyobraź sobie wiedźmina w płytówce o lol:D:D:D
[Dzisiaj 10:37] Cecylio: Potrzeba łopaty do śniegu, by się przekopać przez stosy echii czy szkolnych haremów.

- Nic dodać, nic ująć^^

Lua Nova 

Podziękowania: 6/2
Wysłany: 2007-11-29, 13:45   

Nie będę powtarzać plusów, ale mam pytanie. Zdążyło wam sie, ze straciliście kontrole nad postacią i Geralt zamiast walczyć stal jak kolek?

[ Dodano: 2007-11-29, 12:46 ]
Najbardziej podoba mi sie muzyka do gry!

"A ja chce być ptakiem, bo ptaki srają na wszystko z góry." Jarosław Warczyglowski

Wszystki kobiety sa aniolami, lecz gdy zycie plamie im skrzydla, pozostaje tylko latanie na miotle...
Podziękuj autorce tego posta

Pavlus 
Przyjaciel Klanu
Erpegozjad

Wysłany: 2007-11-29, 14:21   

Zdarzyło się zdarzyło:P Drugi patch na szczęście już w okolicy mikołajek:P

- Nic dodać, nic ująć^^

Thishen
Zasłużony

Podziękowania: 1/5
Wysłany: 2007-11-29, 15:18   

A ja na techniczne rzeczy ponarzekam. Uczepie sie zapisywania gry. Co to za moda, ze nie mozna zapisow nazwac jak sie chce? Tak samo w Gothicu 3... skad mam wiedziec jaki to etap gry jak nie moge zapisu nazwac "scena lozkowa z wiedzma"?
No i QuickSave. Szkoda, ze kazdy zapisuje sie w osobnym slocie, ja maniakalnie uzywam F5 i potem katalog z zapisami mial ponad 1.5 GB :)

Aiglon von Lupus 
Zasłużona

Wysłany: 2007-12-02, 00:26   

No coz. Jezlei chodzi o plusy i minusy, pozwole sobie podsumowac.

MUNISY (przede wszystkim bo plusy sa wszystkim znane)
- Dlugi czas ladowania lokacji ( mam 16 giga ramu i szlag mnie trafia... ale ma to poprawaiwac grudniowy pacz)
- Wylazenie gry do windy, albo restart kompa - zajebiste po porstu :-/
- Wpadka na premierze. Gry nie mozna ukonczyc bez instalacji pacza.
- Bezsesnowne gromadzenie sie autosejvow, zamiast nadpisywania - efektem czego folder z sejvami po kilku przejsciach wiedzmaka ma.. 10 giga.
- Mamy do dyspozycji 5 znakow.. w sumie rpzydaja si edwa, uzywa sie jeszcze trzeciego, a dwa dodatkowe sa po to, zeby ladowac w nie brazowe talenty, jak bedziemy miec ich juz po dach.
- BRAK MOZLIWOSCI NAZWANIA SEJVU - co jest tragedia dla tych, co dziela sie gra z innymi lokatorami. Weidzmin potrafi sie nawet z jednej gry nadpisac. No i nazwanie miejscami lokacji... eh.. no dla mnie powazny blad.
- QUESTY - na pcoatku jak sieprzechodzi - sam miod cud i rozeszki. Przy kolejnych probowalam napsuc jak umiem, wykonywac je niepokolei i... mialam problem z ukoczeniem gry! Czasem sa starszliwie liniowe - nie widac tegi na poczartku rzecz jasna. Glowna os fabularna i tyle. Niektore mnie zaskakuja. Np. w III akcie Piekna i Bestia - Geralt by sie w to w zyciu nie bawil, albo tez glowny watek weselny w IV akcie - biegalby od chalupy do chalupy bo jakas pipa ma problemy? Guve me a break.
- Troche za malo zroznicowana walka. Najciezszym przeciwnikiem przy I przejsciu jest.... BESTIA - I Akt. Ewentualnie Kosciej, jezlei ktos sie sugeruje poradami oficjalnymi :D (podpowiedz spojlerowa: styl silny, nie styl szybki i jakies 15 sekund:D). Koncowka - wrecz banalna tak naprawde. Nawet na wysokim poziomie trudnosci.
- Trcohe brakuje miejsc do rpzetrzymywania ekwipunku, jego objetosc tez mnie przeraza, ze tak niewiele.
- Brak mozliwosci SPRZEDAZY srebrnego ostrza (bezsens, bo rpzekuc mozna, sprzedac nie).
- Podejscie od seksu jak do karcianki, czyli cokolwiek byle zaliczyc.
- Utrudnione jest - lub wrecz niemolziwe zgarniecie wszysrkich questow bez poradnika. Po prostu sie ominie przynajmniej 30-20%
- Ilosc uzbrojenia pobocznego. Brakuje mi troche jakiejs broni miotanej. Niby sa sztylety, ale mozemy nimi tylko no.. podzynac gardla ;p
- Mowi sie o wyborach - z tym, z etak naprawde jest wybor sluszny i ... niesluszny, co wynika pozniej. Tzn.... hmm
SPOILER.
Niezabijemy wilkolaka - mamy pomoc, duzo expa, ulatwioona gre i wdziecznso cwszystkich dookola, jaskra z ekwipunkiem pod reka w akcie V i inne takie. Zabijemy - to dostaniemy.... dwa talenty... zamiast przynajmniej w efekcie 4. Wiec jaki wybor jest "sluszny"?

PLUSY
- Wiarygodne dialogi
- Wiarygodny - tak tak - ekwipunek - bez ciagniecia 303998349384 zbroi i mieczy
- Fantastyczny klimat, myzka, dziek, animacje, intro i outro (to drugie troche mniej dorpacowane chyba)....
- Mnogosc alkoholi, pozywienia, ksiag - super sprawa.
- Fantastyczny bestariusz, pomysl na medytacjie i elksiry
- Rozwiazanie z bronia - bedzie dopacowywane jeszcze, ale przekuwanie takiego meicza, jakiego chcemy, do tego oleje, ostrzalki, pyly diamentoe - zajebiste
- Toskycznosc eliksirow - fajnei dorbze zrealizowane
- Walki na piesci i GRA W KOSCI !!!!!!!!!!!!!! moge w sumie tam tylko chodzic i grac w kosci :D
- Aimacje postaci i potworow
Faktyczny rozwoj walki w miare awansowania - nowe ciosy, ataki, parady i finty. Cos pieknego, az sie czlowiek nie oze doczekac awansu.

Ogolnie - chociaz wypisalam wiele wiele minusow, to wydaje mi sie, ze jest to tytul MUST HAVE dla kazdego wielbisciela cRPG. NVN2 chyba kuli sie w kacie ze wstydu, ciekawe jaka beda miec sprtzedaz 1 dodatku.... Silnik Aurora zostal wycisniety na maksa i naprawde to co mozna zobaczyc to.. wygalda jak film.

saCOOL 
Niezliczoność

Podziękowania: 2/3
Wysłany: 2007-12-02, 00:44   

Człowieku, ile masz tego ramu? Rany boskie, niedawno jeszcze to ja HDD tyle miałem rotfl :D.

A wiedźmin absolutnie pozytyw, jedyne co mnie wkurza, to właśnie zniesławione wczytywanie lokacji :D.

Thishen
Zasłużony

Podziękowania: 1/5
Wysłany: 2007-12-02, 02:31   

Aiglon von Lupus napisał/a:
- Dlugi czas ladowania lokacji ( mam 16 giga ramu i szlag mnie trafia... ale ma to poprawaiwac grudniowy pacz)

No wiesz, mi przy jednym giga wolnym ramu Windows zaczal krzyczec, ze malo mu pliku wymiany i zaczal go powiekszac do ponad gigabajta :|

I mi najwiecej problemow sprawila nie bestia, tylko Przeraza na poczatku. Wiec poszedlem z Triss :< Ale fakt, jestem co prawda w drugim rozdziale dopiero, ale rzadko sie zdarzalo wczytywac z powodu smierci w walce.

Co do broni dystansowej, przeciez Geralt nie korzystal z niej. Przynajmniej ja nie pamietam :P

Lua Nova 

Podziękowania: 6/2
Wysłany: 2007-12-02, 02:41   

saCOOL napisał/a:
o właśnie zniesławione wczytywanie lokacji

Ale z to obrazki podczas wczytywania fajne pokazują :-P

"A ja chce być ptakiem, bo ptaki srają na wszystko z góry." Jarosław Warczyglowski

Wszystki kobiety sa aniolami, lecz gdy zycie plamie im skrzydla, pozostaje tylko latanie na miotle...
Podziękuj autorce tego posta

Aiglon von Lupus 
Zasłużona

Wysłany: 2007-12-02, 03:42   

Thishen napisał/a:

Co do broni dystansowej, przeciez Geralt nie korzystal z niej. Przynajmniej ja nie pamietam :P

Korzystać nie korzystał, chyba że przypadkowo dośc, co nie oznacza, że takowej nie mozna byłoby znależć i probowac jej używac (niezgodne z wiedzminskimi technikami walki). To oczywiste, ze jak zabijemy kusznika, znajdujemy przy nim kusze.

Lua Nova napisał/a:
saCOOL napisał/a:
o właśnie zniesławione wczytywanie lokacji

Ale z to obrazki podczas wczytywania fajne pokazują :-P

Obrazki ladne, ale ja osobsicie rzygam juz wyzima klasztorna i handlowa :P
Misia kudlacza tez ma po kudly :P

Pavlus 
Przyjaciel Klanu
Erpegozjad

Wysłany: 2007-12-02, 11:18   

Nie zgodzę się z niektórymi Twoimi minusami:), ale głownie nie zgadzam się, że jest wybór słuszny i nie słuszny, no chyba że dla Ciebie słuszny to taki co więcej profitów daje:P
W większości przypadków robimy "dobrze" jednym a mącimy komuś innemu danym wyborem, wlaśnie jak z tym wilkołakiem na przykład.
A guzik prawda, że geralt by nie robił pewnych zadań, skoro stracił pamięć i poznaje siebie na nowo:)

- Nic dodać, nic ująć^^

PIOTROSLAV

Wysłany: 2007-12-02, 11:56   

chyba chodzi o to ze wybiory powinny byc jednakowo nagradzane, zeby nie dalo sie wyczuc nacisku od strony twórców 'lepiej idz tedy bo to nam sie bardziej podobalo wiec dostaniesz wiecej doswiadczenia'

"(...)ma swoje zdanie, którego raczej z tego co pamiętam nie zmienia. Kieruje się swoimi zasadami (i kwasami) . Oczywiście człek ze starej gwardii Cobu :P"
sovellis

Pavlus 
Przyjaciel Klanu
Erpegozjad

Wysłany: 2007-12-02, 11:57   

Wiesz co ja wole juz te dwa talenty zamiast sumki exxpa:) Ale macie oboje racje:)

- Nic dodać, nic ująć^^

Odpowiedz do tematu