Poprzedni temat «» Następny temat
[W I] Kobiety Wiedźmina
Autor Wiadomość
Gandalf 
Mag Naszych Czasów

Wysłany: 2007-12-26, 18:19   

A Yennefer też jest a kiedy występuje w grze :D

Cannabis 

Wysłany: 2007-12-28, 02:01   

Ja jak na razie obskoczyłem Tris, Abigail i dziwkę :-P Czekam na Shani ^^
Podziękuj autorowi tego posta

L`f 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 288/150
Wysłany: 2008-08-11, 01:19   

Tja, też jak na mój gust 'kartowanie' jest za łatwe. Niektóre dziewczyny, mimo że nie fruwa im nad głowami 'dziwka', pójdą w zaułek za rękawiczki czy szafir. Sporo tych posiadających własny dialog po prostu rzuca się na wiedźmina, żądając czegoś w zamian, a czasem niczego, jak pewna mieszczka przetrzymująca tymczasowo lutnię Jaskra. Prawdopodobnie sporo takich 'okazji' przepuściłem. Powinno być ich mniej, za to bardziej dopracowane, większa satysfakcja z doprowadzenia takiego zadanka do końca.

Natomiast niektóre karty rzeczywiście są śliczne. ;]

A z kobiet, którym u mnie Geralt naprawdę poświęcił uwagę? - Vesna Hood w pierwszym akcie, świetnie pomyślane to było. Poza nią to Triss (choć później się na mnie obraziła ;)), może jeszcze Morenn, driada z Gaju Druidów, wystarczyło w sumie sprytnie poprowadzić rozmowę, jednak to już było coś. Warto wspomnieć jeszcze o Pani Jeziora, spodobał mi się dialog z nią o rycerzach. I oczywiście Shani, która już w pierwszym akcie zrobiła dobre wrażenie. ;>

W ogóle, mimo niedużej ilości dialogów z rudzielcem uważam ją za najlepszą z dziewczyn gry. Jest ładniutka i skromna, choć nie boi się mówić tego, co myśli, słodko skrywa swoje uczucie do Geralta, widać to zwłaszcza na imprezie. Jej styl bycia bardziej mi odpowiada niż władcza Triss.

Poza tym świetny jest dialog z Alvinem, który opowiada, jak Shani kopnęła złego pana w okularach 'w, no właśnie...' i jak to zły pan w okularach się popłakał.
Słodkie.

Pavlus 
Przyjaciel Klanu
Erpegozjad

Podziękowania: 25/51
Wysłany: 2008-08-11, 06:52   

Cóż i moim zdaniem REDzi z deka przesadzili w tej sprawie:)
[Dzisiaj 10:37] Cecylio: Potrzeba łopaty do śniegu, by się przekopać przez stosy echii czy szkolnych haremów.

- Nic dodać, nic ująć^^

L`f 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2008-08-11, 18:09   

Ekhm, chodzi Ci o łatwość zdobywania kart, czy o wspomniany dialog? ;)
Ostatnio zmieniony przez L`f 2008-08-12, 14:07, w całości zmieniany 1 raz  

Pavlus 
Przyjaciel Klanu
Erpegozjad

Podziękowania: 25/51
Wysłany: 2008-08-11, 21:37   

O łatwość ogólnie o przepakowanie gry tymi naiwnymi paniusiami
[Dzisiaj 10:37] Cecylio: Potrzeba łopaty do śniegu, by się przekopać przez stosy echii czy szkolnych haremów.

- Nic dodać, nic ująć^^

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 249/59
Wysłany: 2008-08-19, 20:26   

L`f napisał/a:
Tja, też jak na mój gust 'kartowanie' jest za łatwe. Niektóre dziewczyny, mimo że nie fruwa im nad głowami 'dziwka', pójdą w zaułek za rękawiczki czy szafir.

Prawda, szlachcianki za trofeum z potwora, elfka za bochenek chleba, cnotliwe pielęgniarki za darmo, a szczególnie rozbawiły mnie wieśniaczki, które dają za cukrową lalkę xD

Z ciekawszych kobiet to faktycznie Vesna, no i scenka z młynem i strażnikami, fajne ;) Morenn (driady ImHO wyglądały najładniej w całej grze), Pani Jeziora, Triss i Shani czyli jak El'ef, tylko dorzuciłbym do tego nieco pikanterii w postaci spotkania z Panią Nocy i jej kurtyzanami, tylko wiedźmin może zdobyć taką kartę ;)

L`f napisał/a:
W ogóle, mimo niedużej ilości dialogów z rudzielcem uważam ją za najlepszą z dziewczyn gry. Jest ładniutka i skromna, choć nie boi się mówić tego, co myśli, słodko skrywa swoje uczucie do Geralta, widać to zwłaszcza na imprezie. Jej styl bycia bardziej mi odpowiada niż władcza Triss.

Prawda, jest też najoryginalniejsza z wyglądu, drugiej takiej nie ma, a Triss jest choćby podobna do Carmen. Jednak ja wybrałem Triss, tak jakoś wyszło, następnym razem będzie Shani ;)

L`f napisał/a:
Poza tym świetny jest dialog z Alvinem, który opowiada, jak Shani kopnęła złego pana w okularach 'w, no właśnie...' i jak to zły pan w okularach się popłakał.

Jak wybierasz Triss jest ten sam dialog :)

L`f 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2008-08-19, 21:59   

Vinci napisał/a:
Prawda, jest też najoryginalniejsza z wyglądu, drugiej takiej nie ma, a Triss jest choćby podobna do Carmen. Jednak ja wybrałem Triss, tak jakoś wyszło, następnym razem będzie Shani ;)

Triss może intrygować takim zachowaniem, jednak mimo wszystko mniej u mnie zaplusowała niż Shani. A z rudzielcem to dylemat 'Komu Alvina, komu?' :D zajął mi dobre pół godziny.

Na początku zdecydowałem, żeby oddać młodego Shani (intuicja? ;>). Następnie pomyślałem, że ta ruda niezdara ;) ma mniejsze szanse na ochronę chłopaka, niż czarodziejka. Wczytałem grę, Geralt oddał Alvina Triss. Polazł do czarodziejki, ta mu zaczęła słodzić, w końcu odesłała go do Shani... No to idę. Ale po tej wiązance, zasłużonej zresztą, facet jakiś taki struty mi się wydał... Jako i ja. ;)

Wczytałem jeszcze raz, jakimś cudem walał mi się jeden autozapis. Oddałem Alvina Shani, zebrałem bluzgi od Triss. Wracam do rudzielca, a po wykonaniu questa z podarunkiem byłem zauroczony jej słowami. I już nic nie żałowałem. ;>

I jeszcze ten list... Nie, no, Shani na pierwszą dziewczynę Wiedźmaka. ;>

A Carmen? To twarda baba, nie da sobie w kaszę dmuchać, tatuś dał jej ostrą szkołę przetrwania. Ale ta dziwka ma serce, widać to wyjątkowo wyraźnie. I też ją nawet polubiłem, głównie za quest z Vinnie'em. ;]

Dark 
Akolita Tempusa

Podziękowania: 28/58
Wysłany: 2009-11-22, 15:36   

Kobiet od groma, zero romansu. Od razu widać że to gra stworzona pod męskie grono odbiorców, a szkoda. Wcale nie musiałoby być słodko, a mogłoby być ciekawiej, gdyby tak rozwinąć relacje Geralta z kobietami o coś więcej, niż seks.

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 249/59
Wysłany: 2009-11-22, 16:24   

Dark napisał/a:
Kobiet od groma, zero romansu. Od razu widać że to gra stworzona pod męskie grono odbiorców, a szkoda. Wcale nie musiałoby być słodko, a mogłoby być ciekawiej, gdyby tak rozwinąć relacje Geralta z kobietami o coś więcej, niż seks.

A Shani i Trissto co? ;) Zresztą romans, to w końcu romans, a nie związek ;)

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Podziękowania: 60/46
Wysłany: 2009-11-22, 17:06   

Zgadzam się z Vincim, relacje zwłaszcza z Triss to nie w kij dmuchał. No chyba że komuś brakuje czegoś w stylu Aerie...

Dark 
Akolita Tempusa

Podziękowania: 28/58
Wysłany: 2009-12-15, 15:11   

kol napisał/a:
Zgadzam się z Vincim, relacje zwłaszcza z Triss to nie w kij dmuchał.

W końcu i ja muszę się z Wami zgodzić. Właśnie dokończyłam Wiedźmina i muszę stwierdzić, że relacja z Triss to po prostu kompletny romans. Brakuje mi tylko wzmianki w epilogu. Choć w zasadzie dalsze losy postaci zostały przedstawione, co tym bardziej zostawia u mnie pewien niedosyt.

Odpowiedz do tematu