Poprzedni temat «» Następny temat
Baldur`s Gate II -Linux
Autor Wiadomość
Augustus 
To tu, to tam.

Wysłany: 2007-07-10, 16:34   Baldur`s Gate II -Linux

Mam kilka pytań dotyczących gru Baldur`s Gate 2 na platformie Linux. Czy możliwa jest instalacja mod-ów, a jeśli tak, to czy mógłby ktoś mi wytłumaczyć, jak to zrobić? Czy dużo użytkowników forum korzysta z Linuxa? Mój system to Ubuntu 7.04.
Podziękuj autorowi tego posta

Nugrud

Podziękowania: 1/1
Wysłany: 2007-07-10, 18:48   

Instalacja modów jest jak najbardziej możliwa, wystarczy sobie zdać sprawę, że każdy instalator moda weidu (setup-*.exe) to po prostu plik wykonywalny weidu skomponowany z odpowiednią "instrukcją" tp2 o tej samej nazwie (setup-*.tp2), a pisałem Ci już gdzie indziej, że weidu ma wersję linuksową i można to podmienić i natywnie odpalić w linuksowej konsoli. Ale linuksowa wersja wysypie się jeśli wcześniej nie uruchomisz skrypta 'tolower' (zmniejszającego litery we wszystkich nazwach plików). Czasem są jeszcze jakieś "odbajerzone" instalatory, które jedynie kopiują setupa do katalogu z grą. Odpalasz to przez WINE.

Czy dużo korzysta z Linuksa? Na co dzień - ze dwóch conajmniej.

Jeśli chodzi o inne sprawy to jak używasz komercyjnej Cedegi to masz tam płatny support :->

Riklaunim
Bibliotekarz

Podziękowano 3 razy
Wysłany: 2007-07-10, 23:47   

Gry infinity pod linuksem - ogólnie problemów nie ma (Wine), chociaż nie wszystko ładnie chodzi. Ostatnia dobra wersja Wine dla BG to 0.9.36, 0.9.40 już jest poprawiona ale nie do końca :) Weidu dobrze idzie przez wine (zazwyczaj) więc nie trzeba za bardzo używać wersji linuksowej.

Arachnus

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2008-11-26, 13:57   

Pozwolę sobie tu dopisać małą aktualizację. Pod wine 1.1.8 działa gra jak i mody oparte na weidu, bez żadnych przygotowań i kombinacji. Można włączyć sprzętowe animacje 3D. Multiplayer nadal nie działa. Jedyny problem jaki stwierdziłem to denerwujące lagi w działaniu dotyczące ekwipunku, ksiąg czarów i wczytywaniu się animacji, przy średnim obłożeniu gry modami. Jednak dotyczyło to tylko postaci gracza i tylko do pierwszego odpoczynku w I rozdziale (dziwne, ale prawdziwe).

UWAGA - nie działa czasami nieodzowny Shadowkeeper, można najwyżej ratować się kodami.

Saiya-jin

Podziękowania: 5/21
Wysłany: 2008-12-06, 12:01   

Mnie gra wieszała się przy wyborze podklasy, ale coś zmieniłem i już się nie wiesza. :P

Arachnus

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2008-12-13, 14:26   

Shadowkeeper działa pod wine 1.1.10. Za to gra dawniej stabilna jak skała, potrafi się znienacka wysypać. Ale wine bym nie winił, problem zaczął się po aktualizacji kernela i sterów ati.

Saiya-jin

Podziękowania: 5/21
Wysłany: 2008-12-25, 16:39   

Żeby działały podklasy, należy przełączyć wine na Windows ME albo starszy.

Odpowiedz do tematu