Poprzedni temat «» Następny temat
Pole bitwy (korektornia)
Autor Wiadomość
ThugPoet 
star-crossed philanthropist

Podziękowano 10 razy
Wysłany: 2007-07-23, 19:26   

dzięki za propozycje. dalsza część wsetup to duuużo duuużo o pupie maryni-takie opisy z historycznych ksiąg ale cóż trzeba i to stuknąć...
czekam aż morgan przyłączy się do tego wsetupu (póki co chłopak ma zapierdziel z SoS'em), wtedy pójdzie nam z górki...
ale jest ok, team sie krystalizuje i oto nam wszystkim chodzi.

Gość

Wysłany: 2007-07-23, 19:53   

Mam dwa pytania:
1."Cowl's agent"
- chodzi tu o "szpiega Cowl'ów", czy "Cowl" to jakaś organizacja, której nazwa powinna być prztłumaczona?
2.
Cytat:
@1 = ~You're givin' me the vapas, daalin.~
@2 = ~I do declare, sweet thang, I know you can't keep me.~

Ma ktos pomysł na "vapas" i "thang"?

ThugPoet 

Podziękowano 10 razy
Wysłany: 2007-07-23, 21:27   

Proszę się przedstawić ;) :-D

Anonymous napisał/a:
1."Cowl's agent"

może chodzić o szpiega Zakapturzonych Czarodziei

Anonymous napisał/a:
"thang"

to afroamerykańskie thing
sweet thing - skarbie

Anonymous napisał/a:
"vapas"

wogle nie wygląda na angielskie słowo, poszukam jeszcze

Marlong 
Dziecię Bhaala

Podziękowania: 34/2
Wysłany: 2007-07-23, 21:43   

Hmm, nie zauważyłem, że nie byłem zalogowany :-P
Dzięki za pomoc.
Może ktoś jednak ma pomysł na tego nieszczęsnego "vapasa"
Podziękuj autorowi tego posta

ThugPoet 

Podziękowano 10 razy
Wysłany: 2008-01-07, 18:59   

zinwentaryzowałem dotychczasowe "postępy" ....w wordzie setupa mam 159 stron litego tekstu-przetłumaczyłem z tego ok. 20 stron, zostało zatem jeszcze 139 ( z czego jakąś połowę tej wielkości zarezerwował sobie morgan). ważne ze poszły konie po betonie.

ThugPoet 

Podziękowano 10 razy
Wysłany: 2008-01-11, 20:46   

teraz tłumaczę książki z CtB hmm fajna sprawa :-D (a w ogle to mam teraz ponad 700 kilo do przetłumaczenia tak na pierwszu ogień)

Valygar

Podziękowania: 5/2
Wysłany: 2008-02-11, 19:52   

Cytat:
@26* = ~Karsus attempted permatration before the fall of Netheril.* He made an attempt at a spell that he researched, Karsus' Avatar, but failed, with drastic results.* Not only was the Weave torn permanently, but thousands died during his castings, and afterwards when the floating city of Karsus fell miles from the sky to earth.* Of even greater danger was the death of Mystryl, the forerunner of Mystra, who placed much of her power in a mortal to avoid true destruction, then used what remained to repair the Weave.* Mystral's powers were incarnated to Mystra.* That was the first instance of an attempted permatration, a precursor to the modern schools of magic of Arcanist spells, the second occured thousands of years later, just less than a year after your birth.* Mystra herself attempted permatration, and was slain by Helm in the Stonelands of Cormyr.* The devestation that caused can still be seen, even after the score of years.

Mam z tym tekstem kilka problemów, co nieco tam przetłumaczyłem, ale ogólnie to leżę i kwiczę. :/ Znajdzie się ktoś, kto mi pomoże? :)

To jeszcze dodam: play out - co to znaczy bo w słowniku coś nie mogę znaleźć?

Thauglorimorgorus 

Wysłany: 2008-02-12, 17:46   

play out- odgrywać

ps. jak znajdę chwilę to na dniach Ci przetłumaczę

i co do "vapas" znalazłem coś takiego:

Beeta hua pal vapas nahi aata

Gone time does not come back

Meaning: Don't dwell in past
Time doesn't come back so no point wasting time

...

z indiaskiego:D:D

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Podziękowania: 433/317
Wysłany: 2008-02-14, 17:07   

Późno i raczej słabo - ostatnio jakoś brak mi weny, ale trzeba odpowiedzieć:

Karsus próbował permatracji (wiecznotrwałości - co tam ustalimy) już przed upadkiem Netherilu.* Uczynił to, podczas poszukiwań Awatara Karsusa, jednak zawiódł, a skutki okazały się opłakane.* Nie tylko trwale rozerwał Splot, lecz także spowodował śmierć tysięcy podczas rzucania i później, kiedy unoszące się w przestworzach miasto maga spadło na ziemię.* Większemu niebezpieczeństwu zapobiegło poświęcenie się Mystryl, poprzedniczki Mystry, która, by zapobiec prawdziwemu zniszczeniu, oddała większość swojej mocy, stając się śmiertelną, a resztę przeznaczyła na naprawę Splotu.* Moce Mystryl odrodziły się w Mystrze.* Tak zakończyła się pierwsza próba rzucenia p., przez prekursora współczenych szkół magii zaklęć Arkanistów, następna próba miała miejsce w mniej niż rok po Twoim narodzeniu.* A podjeła się jej sama Mystra, za co została zabita przez Helma w Skalistych Ziemiach w Cormyrze.* Zniszczenia, które spowodowała można ciągle zobaczyć, nawet po upływie dwudziestu lat.

BTW, to miejsce miało służyc do prezentacji przetłumaczonych fragmentów, a nie podrzucania ich do tłumaczenia;)

Wszelak 
I'm the chosen one

Podziękowania: 12/9
Wysłany: 2009-02-14, 16:05   

Kod:
@3   = ~But once you've had human, you'll never go back.~
@4   = ~But once you've had elf, you'll never go back.~
@5   = ~But once you've had half-elf, you'll never go back.~
@6   = ~But once you've had dwarf, you'll never go back.~
@7   = ~But once you've had halfling, you'll never go back.~
@8   = ~But once you've had orc, you'll never go back.~
@9   = ~But once you've had gnome, you'll never go back.~

Część pliku CBC8CONV.TRA
Nie moge wyłapać znaczenia tego tekstu. Help plax!

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 245/53
Wysłany: 2009-02-14, 17:29   

Hmm, to jest coś z romansu? Flirt? Według mnie to jest coś w stylu:

Skosztowałeś blondynki, już nigdy nie wrócisz do brunetek. Przespałeś się z elfką, już nigdy nie wrócisz do tego, co miałeś wcześniej. Wydaje mi się, że to w takim kontekście. Wiesz, o co chodzi?

Chociaż ja z angielskiego to pipa jestem, więc ktoś kompetentny pewnie zaraz to wyjaśni i może lepiej mnie nie słuchaj :P

Wszelak 
I'm the chosen one

Podziękowania: 12/9
Wysłany: 2009-02-14, 18:57   

Jest to plik rozmowy z gadającym mieczem, coś a'la Liracor, tylko płeć żeńska (tak mi się zdaje).

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Podziękowania: 433/317
Wysłany: 2009-02-14, 21:48   

Pierwowzór zakładał mniej wiecej tak, jak twierdzi Vinci - poczatkowo (w granicach 1800 roku) brzmiało to: Once you go black, you never go back (kiedy spróbujesz czarnego [Murzyna], nigdy nie będziesz mogła już mieć białego - były to czasy niewolnictwa, to powiedzenie miało przeciwdziałać mieszaniu ras - ze strony białych kobiet), w latach 70-tych XX w., rasizujący i przekonani o swojej wielkości w pewnych aspektach, afroamerykanie (jak dzisiaj każe nam ich poprawność polityczna zować;) przerobili to na: Once you've had black, you'll never go back (jeśli choć raz będziesz miała czarnego, nigdy już nie bedziesz chciała innego)...
Sprawdziłem w pliku .d - jest tam warunek: (w pierwszym przypadku, analogicznie w pozostałych) IF ~Race(LastTalkedToBy(Myself),HUMAN)~ - moze się mylę, ale podstawia odpowiednią wersję w zależności od tego z jakiej rasy przedstawicielem ostatnio rozmawialiśmy (albo raczej rozmawiał nasz miecz - z nami?)... Oznaczałoby to ni mniej ni więcej: Jeśli miałeś (jeśli dotyczy to broni - byłeś dzierżony przez..., jeśli człowieka - rozmawiałeś z...) człowieka, nigdy nie bedziesz chciał nikogo innego... Nie iwem jak to oddać w powiedzeniu - zbyt dalekie wydaje się: Kto z kim przestaje, takim się staje;)... Nie wiem też czy to przepowiednia, taka sobie gadka czy co?

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

Odpowiedz do tematu