Poprzedni temat «» Następny temat
Matura 2007
Autor Wiadomość
Mariuss
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 2/4
Wysłany: 2007-04-10, 11:23   Matura 2007

W tytule dokonałem zamiany w tekscie znanej piosenki

Jeżeli ą tu jacyś maturzyści- odezwijcie się.

Czy wg was Gierych spie*****ł maturę?

Ja sądze że tak.. zdaję maturę z historii, i chciałem zdawac rok temu oba zakresy- podst. i rozszerzony, nie bojąc się czy zdam rozsz. czy nie. A teraz po próbnej maturze z historii na samym rozsz. nie miałem powodoów do radości. (56% a badziewny przelicznik dawał mi 62% na podst...) Teraz zdaje podst. historię. a mogłem mieć jedno i drugie.

I tak pan Gierych podnosi poziom nauki Polaków.

Dziekujemy K***a! ]:->
Ostatnio zmieniony przez morgan 2008-07-25, 09:50, w całości zmieniany 4 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

darrion
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 6/5
Wysłany: 2007-04-10, 12:20   

przez pana giertycha nie zdaję matury rozszerzonej z angielskiego i boję się matury z rozszerzonej gegry.
Oszczędzać na uczniach! paranoja!

Komcio 
Zasłużony

Wysłany: 2007-04-10, 13:14   

Bry dzień, po krótkiej przerwie na forum.
Cytat:
Jeżeli ą tu jacyś maturzyści- odezwijcie się.

*odzywa się* :P

Co się tyczy tegorocznej matury... w moim wykonaniu będzie to prawdopodobnie synteza wielkiej improwizacji i kursu snajperstwa. Takie życie.

Niemniej, w sprawie zmian w poziomach matury - przyznam, trochę jednak liczyłem, że nie będą w tym grzebać. Życie wbrew pozorom życie utrudnili nie tylko maturzystom, ale także i uczelniom, które z tego co czytałem, nie bardzo wiedzą jak się do tego wszystkiego odnieść.

Jedyny z tego plus będzie taki, że prace będą sprawdzone wcześniej, może więc pozwoli to uniknąć sytuacji w których nieubłaganie zbliża się termin składania podań a wyników ani widu, ani słychu. Zobaczymy.

Zresztą imho sądzę, że rozszerzoną powinni brać li tylko ludzie, którzy albo wybierają się na dzienne albo chcą się sprawdzić. Ja sprawdziłem się na próbnej i starczy :P

No i konkludując, nie słyszałem, żeby strach przed maturą czy poszczególnym przedmiotem komukolwiek w czymkolwiek pomógł, dlatego bierzemy się do roboty ;)

Cytat:
Oszczędzać na uczniach! paranoja!

Gdzie tam, tanie państwo po prostu :P

LeGOlas

Wysłany: 2007-04-10, 14:47   

*odzywa się*

Zdaje maturę z 5 przedmiotów i właśnie sobie przypomniałem, że miałem uczyć się gegry zamiast siedzieć na necie ;)

Mariuss
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2007-04-10, 16:37   

LeGOlas napisał/a:
Zdaje maturę z 5 przedmiotów i właśnie sobie przypomniałem, że miałem uczyć się gegry zamiast siedzieć na necie

Jezu, chcesz sie sprawdzic czy konkretne uczelnie tego wymagają???

mi sie udalo wstrzelić na sszczęście w takie uczelnie na których nie wymagają dużo przedmiotów a kierunki są dla mnie b. atrakcyjne.(Akademia Pedagogiczna 2 kieruki i 1 kierunek na UJ)

Joneleth
Zasłużony
Warchoł

Podziękowania: 6/2
Wysłany: 2007-04-12, 21:34   

Polski i angielski podstawowy, historia i WOS rozszerzony.
Historii próbnej rozszerzonej nie zdałem, ale co tam (28%). :lol:
Co ma być to będzie, w sumie nie widzę tego w kolorach, ale cóż poradzić. Teraz już zmian dokonać nie można, a szkoda. Zawsze jest amnestia. :lol:
A tak na poważnie, jak nie zdam matury, to pójdę do policealnej, a egzamin dojrzałości zdam za rok. Z wszystkiego da się wybrnąć, byle do woja nie iść. ;)

Oress
Morituri

Wysłany: 2007-04-13, 12:10   

no ja zdaje polski i francuski na podstawie i WOS, historie i geografie na rozszerzeniu i zobaczymy jak wyjdzie^^...a potem do chyba na UJ, a jak nie wyjdzie to Akademia Ekonomiczna lub Pedagogiczna=- się jeszcze zobaczy :)

Przyjaźń jest Wszystkim Śląsk Wisła Lechia Gdańsk!!!

sovellis 
Zasłużony

Podziękowano 2 razy
Wysłany: 2007-04-14, 20:30   

Komcio
Cytat:
Zresztą imho sądzę, że rozszerzoną powinni brać li tylko ludzie, którzy albo wybierają się na dzienne albo chcą się sprawdzić. Ja sprawdziłem się na próbnej i starczy :P

Taa... zgłasza się :P

Nie strasz mnie skarbie... Ja zdaję wszystko na podstawie, czyli polski, angielski i biolę. W ogóle olałem naukę. Teraz żałuję, będę zdawał za rok podstawową chemię o rozszerzoną biologię. Ten rok jakoś przekoczuję, a potem się zobaczy. Jestem zły na siebie, bo w sumie na oświatę zwala swoje błędy ten, kto od początku nic nie umiał. Ja przynajmniej jestem tego świadomy i nikogo nie obwiniam za swoje leserstwo :)

Ps. A starczy to może być uwiąd ha! Może za takie błyskotliwe odpowiedzi zdam wszystko na te 70 %...

Do nieba nie chodzę, bo jest mi nie po drodze teraz jestem tu,
Co ma być to będzie, niebo znajdę wszędzie, gdy zabraknie tchu...

Albatros
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 5/10
Wysłany: 2007-04-14, 23:45   

Ja zdaje polaka i niemca (scheisse :/) na podstawie i gegre na rozszerzonym. Ogólnie to boje się jak cholera, gegrę dużo osób zdaje, ale na UAM wymagany jest poziom rozszerzony. Ale z drugiej strony dzięki Koniowi dużo osób się przestraszyło i wybrało poziom podstawowy, więc może mój kierunek (geoinformacja) nie będzie tak oblegany jak w poprzednich latach.

Mariuss
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2007-04-15, 10:42   

Przypatrując się wasszym postom dochpodzę do wniosku że zbyt dużo zdajecie- po co?

chyba wiecie że przedmioty się wybiera pod kątem uczelni??:)

Ale nie bójcie sie - jak zdamy do dupy to w końcu są płatne uczelnie:D
(mi jak sie nie uda to ide do KSW w Krakowie:D- trochę drogo ale uzbiera sie i na to kasę:)

darrion
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2007-04-15, 11:28   

jak zdam do dupy to pójdę do Bielska na ATH :/ ale mam nadzieję że się dostanę gdzieś do Krakowa (optymista), chyba wypadałoby się zacząć już tej gegry uczyć nie sądzicie;> Matmy sie nawet nie boje tak bardzo jak tej gegry której nie tknąłem jeszcze:)
No i jeszcze ta cholerna praca z polskiego:/ jest jeszcze ktoś poza mną kto poza bibliografią nic nie ma;> :)

Joneleth
Zasłużony
Warchoł

Podziękowania: 6/2
Wysłany: 2007-04-15, 15:53   

Mariuss napisał/a:
mi jak sie nie uda to ide do KSW w Krakowie:D

Kup Sobie Wykształcenie? :.D
Podobno tam można takie wałki kręcić, że głowa boli. :mrgreen:
darrion napisał/a:
jest jeszcze ktoś poza mną kto poza bibliografią nic nie ma;>

Zgłaszam się. :.D

Mariuss
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2007-04-15, 18:03   

Ha, ja nosiłem 5 razy do babki od polskiego i ciągle drukowałem co nową bibliografie bo co chwile sie coś nie zgadzało(to wyraz dużą literą napisany, tu nie ma średnika, tam odstępu miedzy przecinkiem nie ma..) :[ ale wkońcu oddałem bo u nas już trzeba było do 4 kwietnia przynieść:) teraz trzeba plan ramowy zrobić.
Jakie tematy macie? ja wziąłem "Wpływ polityki i idelogii na literaturę, omów zagadnienie z uwzględniem zjawiska socrealizmu"

Cytat:
Kup Sobie Wykształcenie? :.D
Podobno tam można takie wałki kręcić, że głowa boli.

Dostałem od nich następującego Maila

W procesie rekrutacji poddane ocenie Komisji Rekrutacyjnej jest całe
świadectwo maturalne (skala ocen uzyskanych) bez względu na zdawane
przedmioty.

Dział Rekrutacji

----- Original Message -----
From: <Gadhet@interia.pl>
To: <rekrutacja@ksw.edu.pl>
Sent: Friday, April 13, 2007 4:29 PM

Na stronie internetowej Szkoły Wyższej im. A.M Modrzewskiego nie ma
wypisanego wymaganych przedmiotów zdawanych na maturze na konkretne
kierunki.
Czy byłaby możliwość wysłania na ten adres wymagane przedmioty na kierunek

Politologia?

z poważaniem

Tegoroczny maturzysta.

:) całe świadectwo maturalne???:D

darrion
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2007-04-15, 19:40   

Mariuss napisał/a:
Jakie tematy macie?

"kreacja postaci oraz świata przedstawionego we współczesnej literaturze fantasy" i za cholere nie wiem co mam dać do bibliografii przedmiotu:/ (mam czas do jutra:))
mam pytanie, czy to co dam do bibliografii przedmiotu to z tego też mogą mnie zapytać?? bo jak nie to tam zaraz powrzucam jakieś bzdury:)

Mariuss
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2007-04-15, 20:11   

darrion napisał/a:
mam pytanie, czy to co dam do bibliografii przedmiotu to z tego też mogą mnie zapytać?? bo jak nie to tam zaraz powrzucam jakieś bzdury:)

z tego co słyzałem to mogą cie zapytać np. dlaczego wybrałeś ten utwór jako przedmiot omawiania itp.:)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi