Poprzedni temat «» Następny temat
Soundtracki
Autor Wiadomość
Drekorig

Wysłany: 2005-09-18, 10:58   Soundtracki

Niesamowite, że ze wszystkich płyt, które przesłuchałem, najbardziej przypadły mi do gustu te z soundtrackami 8).
Wśród moich ulubionych można znaleźć muże z "Moulin Rouge" i "Star Wars" - mógłbym słuchać tego godzinami.
No i jeszcze mogę wspomnieć, że ubóstwiam Queen i Stinga, lae to tak BTW...

Mój setny post! Z tej okazji trzba urządzić imprezkę :twisted:

Wydzielone z niegdyś Muzyki Dzieci Bhaala - Val
Ostatnio zmieniony przez Valsharess 2010-05-10, 10:53, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

Flaav
Bregan D'aerthe

Podziękował 2 razy
Wysłany: 2006-02-10, 18:49   

Polecam wszystkim muzykę z Baldura. Ściągnąłem sobie z OiGu (w całym necie szukałem, znalazłem dopiero tam) soundtracki z Badurów, Icewinda i Planescapea.
Ich twórcami są kolejno Michael Hoenig, Inon Zur i Jeremy Soule.

Wydzielone z niegdyś Muzyki Dzieci Bhaala - Val
Ostatnio zmieniony przez Valsharess 2010-04-16, 17:27, w całości zmieniany 2 razy  

Flaav
Bregan D'aerthe

Podziękował 2 razy
Wysłany: 2007-02-27, 18:01   Soundtracki (OSTs)

Zauważyłem, iż wielu z was słucha soundtracków. Czy można powiedzieć, że ścieżki dźwiękowe wykonane przez fortepian, skrzypce,…, całą orkiestrę, to muzyka klasyczna? Dla przykładu, czy muzyka z „Władcy Pierścieni” to muzyka klasyczna?
Zauważyłem, po prostu że muzyka quasi klasyczna z filmów, pomimo zastosowania podobnych środków znacząco różni się od klasycznej muzyki klasycznej ;)
A wracając do tematu, wszystkim fanom soundtracków polecam moją mała kolekcje muzyki z gier i filmów:

Conan Barbarian + Destroyer OSTs(szczególnie Barbarian, imo świetny OST)
    Final Fantasy VII Advent Children OST (miejscami ciekawe połączenia muzyki klasycznej z rockiem, jedna z lepszych pozycji w moim zestawieniu)
    Guild Wars Factions + Nightfall OSTs(szczególnie motyw “Land of the Golden Sun” z Nightfall, reszta różnie, Factions gorszy)
    House Of Flying Daggers OST (jak ktoś lubi te klimaty)
    Baldur's Gate OSTs ( obowiązkowo! :) )
    Icewind Dale OSTs (polecam)
    Lineage II OST (bardzo przypadł mi do gustu, w większości dzieła Bill’a Brown’a, ale również Inon Zur maczał w tym palce)
    Neverwinter Nights OST (muzyka dobra na sesje, „nieinwazyjna”)
    Planescape Torment OST
    Prince Of Persia OST (orientalne klimaty, ktoś w tym temacie już wspominał, że dobry OST)
    Tenkuu no Escaflowne A Girl in Gaia OST (parę ścieżek do wywalenia, reszta naprawdę ciekawa)
    The Elder Scrolls III Morrowind + Oblivion OST (podobnie jak w przypadku Conana, ta z Obliviona okazała się lepsza)

Wydzielone stąd.
Philoos
Ostatnio zmieniony przez chisette 2008-06-28, 18:33, w całości zmieniany 3 razy  

Jon Irenicus 
Wygnaniec

Wysłany: 2007-02-27, 19:57   

A propo soundtracków. Chcę zwrócić Waszą uwagę na jeden, według mnie rewelacyjny utwór, mianowicie "I don't want to miss a thing" Aerosmith.
Powstał on do filmu "Armageddon", jako że sam film średnio przypadł mi do gustu, to "I don't...." uważam za najlepszą piosenkę jaką znam.
Mam taką dziwną przypadłość, że za każdym razem gdy tego słucham przechodzi mi dreszcz. Po prostu coś jest w niej, może połączenie wykonawców rockowych z elementami muzyki klasycznej (w końcu gra w tym utworze cała filharmonia :) ), a może wyjątkowy głos Stevena Tylera wychodzący z jego nadwyraz szerokich ust ;) ?
Nie wiem, ale zachęcam do posłuchania tej piosenki, choćby na Youtub'ie.

Philoos 
Zasłużony

Podziękowania: 24/11
Wysłany: 2007-02-27, 21:22   

Flaav napisał/a:
Zauważyłem, po prostu że muzyka quasi klasyczna z filmów, pomimo zastosowania podobnych środków znacząco różni się od klasycznej muzyki klasycznej

Pewnie dlatego, że nie zawsze nagrywana jest przy takiej ilości instrumentów i na mniejszej sali, gdzie jest z reguły gorsza akustyka :->
Jon Irenicus napisał/a:

"I don't want to miss a thing" Aerosmith

Ja kojarzę jeszcze "Crazy" w ich wykoaniu do jakiegoś romansidła chyba. Średnio mi się podobają. :-P

Ze swojej strony obok wymienionych OST-ów do BG, NWN, Prince of Persia polecam jeszcze:

Diablo i Diablo II: LoD - w drugiej części gry gł. te z dodatku (genialny "Siege" :))
    Max Payne 1 i 2 (warte polecenia szczególnie z 2. części autorstwa mało znanych Kärtsy Hatakka & Kimmo Kajasto)
    Medal od Honor - grając w grę nie przywiązuje się uwagi do muzyki, a szkoda
    LoTR- polecać chyba nie trzeba ;)
    Gladiator - j.w.
    Requiem for a Dream- genialny motyw przewodni, co z tego, że w różnych wersjach
    Matrix - dobre utwory różnych wykonawców

Na razie tyle.

Coincidence 
Bibliotekarz

Wysłany: 2007-03-03, 02:16   

Flaav napisał/a:
Baldur's Gate OSTs ( obowiązkowo! )

Niekoniecznie - akurat poza grą nie ma tej mocy, zwlaszcza "oficjalnie" ściągnięty, bo wyciągnięte z gry utwory słucha się już lepiej. Ale to już jest moje personalne zboczenie - utworów z gier nie słucham poza nimi samymi. Po prostu uruchomiony ekran z głównym menu i odtwarzany tam kawałek brzmi "lepiej" niż tasama muzyka w winampie. Są wyjątki, o nich poniżej :]

Philoos napisał/a:
LoTR- polecać chyba nie trzeba

Trzeba zmuszać do słuchania :P Bo zwyczajnie soundtrack z wszystkich trzech części jest nudny :P IMHO najciekawsze są jednak utwory z pierwszej części, zwłaszcza motyw wędrówki Sama i Froda ( nie mam płytki pod reką, więc nie podam tytułu ). Ogólnie muzyka dopasowuje się poziomem do filmu, o :]

Jedno nazwisko: Joe Hisaishi; on jest bogiem :]

Obie części Medievila ( gry na PSX ) - oniryzm rodem z dziecięcych koszmarów, dziwny, śmieszny, piękny i mrocznie straszny. Cudo.
Earth: Final Conflict, Czasem słońce czasem deszcz, Skazani na Shawshank, Rain Man, Omikron i Galactik Football ( oba tytuły by Dawid Bowie ), Battlestar: Galactika, Dungeon Siege, Pokemon: Film Pierwszy.
To ja może dam spokój z wymienianiem :P
Podziękuj autorce tego posta

sovellis 
Zasłużony

Podziękowano 2 razy
Wysłany: 2007-03-03, 12:38   

Polecam soundtracki z produkcji:
Matrix
Animatrix
Ostatni Mohikanin

PoP: Warrior Within

Do nieba nie chodzę, bo jest mi nie po drodze teraz jestem tu,
Co ma być to będzie, niebo znajdę wszędzie, gdy zabraknie tchu...

Flaav
Bregan D'aerthe

Podziękował 2 razy
Wysłany: 2007-03-03, 14:33   

Philoos napisał/a:
Flaav napisał/a:

Zauważyłem, po prostu że muzyka quasi klasyczna z filmów, pomimo zastosowania podobnych środków znacząco różni się od klasycznej muzyki klasycznej

Pewnie dlatego, że nie zawsze nagrywana jest przy takiej ilości instrumentów i na mniejszej sali, gdzie jest z reguły gorsza akustyka :->

Tu nie chodzi tylko o stronę czysto techniczną, czyli ilość instrumentów i pomieszczenie. Soundtracki są ogólnie mniej skomplikowane, częściej mają coś na wzór refrenu, i imo przekazują więcej emocji, mimo że nie są tak zawiłe w formie.

Philoos napisał/a:
Requiem for a Dream- genialny motyw przewodni, co z tego, że w różnych wersjach

„Requiem for a Dream” to również motyw, który pojawiał się w LotR Two Towers, zapewne w postaci zremiksowanej. Dla pewności podaję link, o którą wersje mi chodzi: Requiem for a Dream - LotR TT
(To jest wersja 4:05min, ale jest jeszcze wersja 6:34. Ta dłuższa zawiera tą krótszą.)
Ja również uważam, że to rewelacyjny utwór.

Coincidence napisał/a:
Flaav napisał/a:

Baldur's Gate OSTs ( obowiązkowo! )

Niekoniecznie - akurat poza grą nie ma tej mocy, zwlaszcza "oficjalnie" ściągnięty, bo wyciągnięte z gry utwory słucha się już lepiej.

Zgadza się, niektóre soundtracki są tak mocno związane z obrazem, że bez niego tracą znaczną cześć swojego uroku. Ale jako miłośnik Baldur’s Gate’a w ogóle mi to nie przeszkadza, a słuchając OSTa przypomina mi się cała fabuła, lokacje, walki itp. :)

Co do soundtracków z Matrixa (mam tu oczywiście na myśli score), to słyszałem tylko ten z „Rewolucji” i niezbyt mi się podobał. Jedynie kawałek „Navras” wydał mi się całkiem niezły.

Jallil 
Silent Warrior

Wysłany: 2007-03-03, 18:45   

Godne polecenia :
Queen of the Damned
Planescape Torment
Need for Speed Underground 1,2 i Carbon
Interview with the vampire
Apocalypto
Córka botanika
Silver
Grey's Anatomy
Fast and furious ( i następne ;) )
60 sekund
Matrix
Underworld
Kill Bill 1,2
Pulp Fiction

Coincidence 
Bibliotekarz

Wysłany: 2007-03-04, 11:14   

Hans Zimmer - Black Hawk Down ( trzypłytówka )
Dłuugo nie mogłem się przekonać do tych kompozycji, pomimo, że w filmie brzmią rewelacyjnie. Zimmer jakoś tak tworzy utwory płaskie, będace tylko muzyką. Tutaj wyjątku nie doświadczam, ale w końcu ta orientalna mieszanka + coś cięższego trafiła. Militia is Coming, Coin w bojowym nastroju :P

Carmen 

Podziękowała 6 razy
Wysłany: 2007-03-04, 11:30   

Coincidence napisał/a:
Jedno nazwisko: Joe Hisaishi; on jest bogiem :]

ZGADZAM SIĘ W 100%! Po prostu rozkochałam się w "Spirited Away", mrau.

Swoją drogą, czasem parę ciekawych soundtracków można wyłapać z RMF CLASSIC - mi się np. podoba polski kompozytor Lorenz "Bandyta";

Flaav napisał/a:
Philoos napisał/a:
Flaav napisał/a:

Pewnie dlatego, że nie zawsze nagrywana jest przy takiej ilości instrumentów i na mniejszej sali, gdzie jest z reguły gorsza akustyka

Tu nie chodzi tylko o stronę czysto techniczną, czyli ilość instrumentów i pomieszczenie. Soundtracki są ogólnie mniej skomplikowane, częściej mają coś na wzór refrenu, i imo przekazują więcej emocji, mimo że nie są tak zawiłe w formie.

Poza tym rzadko kiedy kto obrabia dźwięk elektornicznie w operze tudzieć filharmonii. ;]

Ogólnie nie lubię kalsyfikowania soundracków, jako klasyki. Muzyka kalsyczna to Dvorak, nie Shore.

Ciekawym, jazzowym ostem jest "Chicago". :)

A Clint Mansell - dzięki niemu polubiłam elektronikę. Requiem for a dreams jest cudnym soundtrackiem.

Flaav
Bregan D'aerthe

Podziękował 2 razy
Wysłany: 2007-03-04, 14:13   

Z racji, że cześć soundtracków, które wymieniłem jest legalnie do ściągnięcia ze stron, podam linki jeśli ktoś miałby się ochotę zapoznać:

Final Fantasy VII AC OST
Jako sample polecam Advent One-Winged Angel, bardzo fajny kawałek z wielkiego finału.

Lineage II
To właściwie są utwory z dodatku bodajże (nie wiem bo nigdy nie grałem w LII) skomponowane przez Inon’a Zur’a. Jest ich więcej… + utwory części właściwej Bill’a Brown’a.

Escaflowne OST
Mp3 ze strony są kiepskiej jakości, ale jak komuś się spodoba zawsze może znaleźć w lepszej.

BG & ICW OSTs
Hmm skąd ja znam tę stronę?

Muzyka z Neverwintera zawiera się w plikach formatu BMU w katalogu gry .Wystarczy ściągnąć 40 KB programik do konwersji na mp3 i mamy cały soundtrack.

Jallil 
Silent Warrior

Wysłany: 2007-03-04, 14:55   

Jeśli chodzi o Matrixa to polecam utwory : ( bo rzeczywiście nie wszystkie są fajne )
Rock Is Dead - Marilyn Manson
Clubbed To Death (kurayamino mix) - Rob D
Leave You Far Behind - Lunatic Calm
Mindfields - Prodigy
Wake Up - Rage Against The Machine
Linkin Park - Session
Marilyn Manson - This Is The New Shit
Deftones - Lucky One
P.O.D. - Sleeping Awake
Rage Against The Machine - Calm Like A Bomb
DEFTONES - My own summer (shove it)
Juan Reactor Vs. Don Davis - Navras
Pale 3 - In my head
i Animatrix ->
PEACE ORCHESTRA - Who am I? (Animatrix edit)
FREE LAND - Big wednesday
SUPREME BEINGS OF LEISURE - Under the gun
OVERSEER - Supermoves (Animatrix remix)
JUNO REACTOR - Conga fury (Animatrix Mix)

60 sekund ->
Painted on My Heart (The Cult)
Flower (Moby)
Leave Home (The Chemical Brothers)
Too Sick to Pray (A3)
Stop the Rock (Apollo Four Forty)
Boost Me (Trevor Rabin)

Queen of the damned -> właściwie cały
STATIC-X - Not meant for me
DISTURBED - Forsaken
LINKIN PARK - System
DEFTONES - Change (In the house of flies)
PAPA ROACH - Dead Cell
KIDNEYTHIEVES - Before I'm dead
GODHEAD - Penetrate
JAY GORDON - Slept so long
DISTURBED - Down with the sickness
STATIC-X - Cold
EARSHOT - Headstrong
DRY CELL - Body crumbles
TRICKY - Excess

Coincidence 
Bibliotekarz

Wysłany: 2007-03-04, 16:52   

Carmen napisał/a:
ZGADZAM SIĘ W 100%! Po prostu rozkochałam się w "Spirited Away", mrau.

Prawda? :) The Sixth Station jest po prostu cudowne, no i Ryuu no Shounen.
Zresztą chyba każdy kocha się w Chihiro :)

To i ja zapodam linka: http://radiocinema.pl
Mają koszmarne wstawki, ale poza tym leci całkiem przyzwoity repertuar :)

Carmen 

Podziękowała 6 razy
Wysłany: 2007-03-05, 18:46   

Coincidence napisał/a:
The Sixth Station jest po prostu cudowne, no i Ryuu no Shounen.

Dopiero zapoznaje się z japońskiego kompozytorami (wcześniej słuchałam tylko japońskiego black metalu :D), więc dzięki wielkie. :P
Swoją droga, "spirited away" sciagnęła od jakichś Francuzów i na last.fm ma tytuły w ichnim języku. :D

Odpowiedz do tematu