Poprzedni temat «» Następny temat
Spolszczenie głosów postaci w The Darkest Day
Autor Wiadomość
Albatros
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 5/10
Wysłany: 2006-09-14, 21:35   

http://wiezaramazitha.cba.pl/?go=tddsounds
Podziękuj autorowi tego posta

usanba

Wysłany: 2006-10-23, 18:51   

Niestety, w związku z brakiem czasu i brakiem zainteresowania ze strony użytkowników, zawieszam pracę nad łatką. Pozdrawiam,

Melo

Podziękowano 1 razy
Wysłany: 2006-11-19, 06:50   

Wyrazam zainteresowanie ;)

Hrabia Mol 
Złe Jedi

Wysłany: 2007-01-01, 14:09   

Świetnie. Więc proponuję reaktywację projektu w ferie (w Wielkopolsce - od 15 stycznia!). Ukończnie tłumaczenia jest moim noworocznym postanowieniem ;) . Jeśli macie jakieś pytania lub chcecie pomóc - piszcie na adres: hrabia-mol@o2.pl

PS. Aha - to wciąż ja, usanba - zmieniłem ksywkę, bo ta poprzednia była do kitu.

Yarpen 
Bibliotekarz
Podrywacz znudzonych literatek

Podziękowania: 21/15
Wysłany: 2007-01-06, 18:27   

No to ja ponawiam moją propozycję pomocy :)

Hrabia Mol 
Złe Jedi

Wysłany: 2007-01-07, 09:45   

Na Yarpena to zawsze można liczyć :-D Będę Cię regularnie informował o postępach. Może się zdarzyć, że praca będzie przebiegać etapami, tzn. po kolei, z osobna będę tłumaczyć każdą postać (jak zamieniłem wszystkie głosy na raz, to mi się coś pochrzaniło i NPCe mówili
swoje kwestie o jedną do przodu, np. w oknie dialogowym napisane było: "Mężczyźni to żałosne istoty", a Shar-Teel mówiła "Doprawdy?"). Ale kiedy podmieniłem tylk pliki Yeslicka to wszystko było w porządku :->

Lens

Wysłany: 2007-02-14, 00:38   

Jak sie sprawy mają? Wyjdzie wreszcie ta łatka, czy nie?

Hrabia Mol 
Złe Jedi

Wysłany: 2007-02-19, 20:03   

Hej. Gdybym wiedział, że komuś na niej zależy, to bym się bardziej streszczał. Z łatką jest taki problem, że z nieznanych mi przyczyn nie wszystkie podmienione głosy działają prawidłowo. Mam sporo innych zajęć, ale postaram się wygospodarować czas na tworzenie łatki. Raport z moich prac zdam w niedzielę :)

K4thos 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 61/39
Wysłany: 2007-02-20, 19:44   

Zainteresowanie jest większe niż się Hrabiemu wydaje ;) Życzę powodzenia w dalszej pracy nad polską łatką.

Hrabia Mol 
Złe Jedi

Wysłany: 2007-02-25, 20:26   

Hmm. Jakoś ciężko to idzie. Mam już (czytaj: dopiero) wyeksportowane głosy postaci z BG 1. Udało mi się spolszczyć Yeslicka, w przypadku innych postaci są problemy. Na razie zachęcam do wypróbowania innego mojego patcha, czyli polskich głosów dla Avaunisa i Vesine (na razie jakoś nikt się o nich nie wypowiadał). Wielkie sorry za opóźnienia (wiem, ze robię sę już nudny, ale nic na to nie poradzę :-( )

Anathen

Wysłany: 2008-02-09, 18:36   

No to od razu ja mówię że jestem miłym użytkownikiem twojej łatki :) - Avanis przemawia po Polsku :)

Super sprawa...

Jednak nie wiem dlaczego nie zawsze?:P czasem odzwya się po ENG

Hrabia Mol 
Złe Jedi

Wysłany: 2008-02-09, 20:10   

Cześć. Avaunis domyślnie nie miał żadnych odzywek (ani dźwięków, ani tekstów), więc dałem mu głos Ajantisa z pierwszego BG, a braki (zestaw głosów z jedynki jest uboższy od tego z BG2) uzupełniłem głosem Male005 (zestaw dźwięków dla głównego bohatera). Dzięki pomocy Yarpena udało mi się zrobić instalkę WeiDU do spolszczenia. Efekt był więcej jak niezły, tylko strasznie dużo przy tym roboty. Nie rozumiem, skąd wzięły się u Ciebie angielskie texty, może masz wgrane jakieś niekompatybilne mody? Podobnie rzecz się miała w przypadku Vesine, a przy reszcie postaci chciałem zastosować inny patent. Wyciągnąłem głosy NPCów z Baldur's Gate 1 i chciałem za pomocą WinBiff'a zmodyfikować plik TDDsound (tak naprawdę to archiwum plików, więc teoretycznie wystarczyło podmienić istniejące pliki dźwiękowe na ich polskie odpowiedniki). I w tym tkwi problem, ponieważ gdy tylko podmienię jeden z tych plików, to wszystkie dźwięki albo odtwarzane są z zakłóceniami uniemożliwiającymi zrozumienie czegokolwiek, albo tekst na ekranie monitora nie zgadza się z głosem bohatera (przykładowo postać zostaje trafiona, a zaczyna majaczyć o tym, że umiera i żeby ją ratować). Na pewno nie pomyliłem się w selekcji plików, problem leży gdzieś indziej. Żeby dokończyć moda trzeba by przygotować instalke WeiDU taką jak w przypadku Avaunisa i Vesine, a to będzie dość czasochłonne. Jutro kończą sie ferie w moim województwie i musze wracać do szkoły :blee: . Baldura nie mam już na dysku, ale pliki dźwiękowe dla każdej postaci leżakują w moim folderze :mrgreen: . Jeśli znajdzie się chętny, który podjąby sie ukończenia moda, to proszę o skontaktowanie się ze mną drogą mailową. Odpowiem na każdą propozycję :)

Żelazko 
Morgan mnie zbił

Podziękowania: 22/173
Wysłany: 2008-06-19, 00:51   

usanba napisał/a:
OK, gotowe... (polskie głosy dla Avaunisa i Vesine). Teraz trza umieścić pliki na jakimś serwerze i napisać stosowny README. Cierpliwość jenak popłaca ;)

Added after 9 hours 35 minutes:

Uwaga, uwaga! Mini-mod dodający polskie głosy Avaunisowi i Vesine (w wersji 1.0) jest dostępny do pobrania ze strony:

http://rapidshare.de/file...is_VesinePL.zip

Spolszczenie pozostałych postaci może jeszcze trochę potrwać, więc proszę o wyrozumiałość ;) Gotowy projekt zostanie umieszczony w serwisie SourceForge.net w przeciagu paru tygodni. Wcześniej pewnie umieszczę plik na innym serwerze, abyście mogli zassać go, gdy tylko zostanie ukończony. Zapraszam do ściągania - mile widziane są oczywiście komentarze i opinie testujących, które możecie zgłaszać w tym temacie.

Added after 4 minutes:

Spolszczenie jest na WeiDU, jakby ktoś był ciekaw ;)

może ktoś odświerzyć linka? za pomoc z góry dziękuję

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Podziękowania: 434/317
Wysłany: 2008-06-19, 01:38   

Odświeżam:
Avaunis i Vesine PL
Ostatnio zmieniony przez morgan 2009-11-08, 09:20, w całości zmieniany 1 raz  

Aurelinus
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-02, 14:44   

Hrabia Mol napisał/a:
w tym tkwi problem, ponieważ gdy tylko podmienię jeden z tych plików, to wszystkie dźwięki albo odtwarzane są z zakłóceniami uniemożliwiającymi zrozumienie czegokolwiek, albo tekst na ekranie monitora nie zgadza się z głosem bohatera

Aby poprawnie podmienić plik przy pomocy WinBiff musisz usunąć go a potem dopiero importowac ponownie. Na koniec zapisać chitin.key. Jeśli zrobisz tylko import by pliki niby się podmieniły, to wali się lista w chitin.key (powstaja dwa wpisy dublujące się - stary i nowy) i dźwięki są przypisane nieprawidłowym nazwom, czyli z reguły przesuniete o 1 pozycję. Poza tym Winbiff nie nadaje się do modyfikowanai zawartości oryginalnych Biff-ów Bioware. Jest na to sposób, ale to inna historia i nie zawsze działa. To samo dotyczy Biff-ów TeamBG - kilka jest skopanych, na skutek dublowania wpisów z innymi archiwami.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi