Poprzedni temat «» Następny temat
Spolszczenie głosów postaci w The Darkest Day
Autor Wiadomość
usanba

Wysłany: 2006-08-26, 09:41   Spolszczenie głosów postaci w The Darkest Day

Z prawdziwą przyjemnością informuję, że ruszyły prace nad spolszczeniem warstwy audio The Darkest Day'a. Po przeprowadzeniu wstępnych testów można mieć nadzieję, że wszystko będzie OK (w czasie pracy nie zanotowałem żadnych problemów technicznych). Patch zamieniający angielskie nagrania na głosy polskich lektorów powinien być gotowy za mniej więcej tydzień (z racji tego, że przygotowuję go sam). No cóż, wygląda na to, że czeka mnie conajminiej kilkanaście godzin wytężonej pracy. Szacuję, że łatka będzie miała ok. 10 Mb - mile widziane byłyby jakieś sugestie dotyczące wyboru serwera, z którego plik miałby być pobierany przez Baldurowców. Pod tym tematem można zgłaszać swoje pytania/sugestie dotyczące tego tłumaczenia.

Lens

Wysłany: 2006-08-26, 09:49   

Jakie glosy masz zamiar podlozyc pod postacie, ktore nie wystepowaly w BG1, (bo jak sie domyslam pod Kageina, Kivana, Xzara i Montiego, Shar Tell i Yeslicka - pojda glosy z jedynki). Co z pozostala czworka, a wlasciwie trojka, bo Adario jest spolszczony i to nawet calkiem klimatycznie.
Podziękuj autorowi tego posta

usanba

Wysłany: 2006-08-26, 10:00   

Z pozostałej trójki dwie postacie w ogóle nic nie mówią (Avaunis i Vasine) i nie trzeba w nich nic zmieniać, a Robillard (ten mag w Dokach) ma głos Eldotha z "Jedynki". Poza tym Xzar też ma polski głos jak Adario Kalvaras.

Lens

Wysłany: 2006-08-26, 10:43   

Cytat:
Z pozostałej trójki dwie postacie w ogóle nic nie mówią (Avaunis i Vasine)

Niemowy? Hm.
A moze jednak moznaby sprobowac dodac im glosy, bo glupio tak grac milczkami. Tym bardziej, ze Avaunis wydaje sie byc fajna postacia. Niestety mialem zabugowany jego quest i wrocilem do sejva z przed przylaczenia go do druzyny. Gdyby moja postac nie byla paladynem z pewnoscia wlaczylbym go do druzyny do obslugi Krasomira, a to nie koniec jego mozliwosci, bo jego podklasa sprawia z niego eksterminatora łupiezcow umyslu.

No Xzar wiem ma juz podlozony glos. swoja droga autorzy tlumaczenia TDD upieraja się, ze ingerowali tylko w tekst i tak sie zastanawiam, czy to jakies krasnoludki w przerwie miedzy wiazaniem kokard na konskich ogonach i kwaszeniem mleka podlozyly te glosy :?: :) :?:

usanba

Wysłany: 2006-08-26, 11:01   

Hej. Wiem, dlaczego Xzar i Adario już mają polskie głosy. Xzar występuje w podstawowej wersji Cieni Amn, ale tam ginie zabity przez Harfiarzy (w TDD ginie jego klon :lol: ). Jak chcesz, to możesz przyłączyć go tam kodem (kombinacja klawiszy CTRL+Q po uaktywnieniu trybu cheatów). To samo tyczy sie też Garricka (spotkasz go w Dzielnicy Świątyń) jak i Corana (Lasy Tethyru). W przypadku Adaria nikt nic nie zmieniał - po prostu twórcy TDD wykorzystali zestaw dźwięków, który już występował w Baldurze (Zabójcy z Gildii Złodziei Cienia) - w ten sposób Anglicy mieli jego głos po angielsku, Rosjanie po rosyjsku, a Somalijczycy - w języku Suahili. Z Avaunisem i Vasine będzie problem, bo, żeby nadać im głos, trzeba by było zmodyfikować pliki postaci. Na razie niech lepiej pozostaną niemowami. Kiedy uporam się z całą resztą, to dopiero o nich pomyślimy, OK?

Lens

Wysłany: 2006-08-26, 11:08   

Musze przyznac usanba, ze bystrzacha z ciebie :).
Powiedz jeszcze, czy twoj mod bedzie potrzebowal, zanstalowanego BG1, zeby dzialac poprawnie, bo byla o czyms takim mowa w innym temacie, czy obejdzie sie bez. Lepiej by bylo, oczywiscie, zeby obeszlo sie bez :wink:

usanba

Wysłany: 2006-08-26, 11:30   

Obejdzie się bez zainstalowanego BG1 (wszystkie niezbędne pliki znajdą się w pliku z łatką). Aha - instalacja patcha prawdopodobnie będzie polegać na przekopiowaniu do katalogu "Data" odpowiedniego pliku.

Yarpen 
Bibliotekarz
Podrywacz znudzonych literatek

Podziękowania: 21/15
Wysłany: 2006-08-26, 14:16   

Jeśli znajdziecie głos dla Auvanisa a będziecie mieli problem z poprawką plików CRE to mogę pomóc.

Lens

Wysłany: 2006-08-26, 17:40   

skoro i tak ma portret Ajantisa z BG jedynki to mozna mu i glos podlozyc, bo watpie, zeby cos lepszego sie dla niego znalazlo. a lepszy rydz jak wiadomo niz nic. Imiona tez maja podobne, co najwyzej wyjdzie ze to blizniaki :lol: :lol:

CyraXXX 
Wojownik Kufla Piwa

Wysłany: 2006-08-26, 19:33   

usanba napisał/a:
mile widziane byłyby jakieś sugestie dotyczące wyboru serwera, z którego plik miałby być pobierany przez Baldurowców

Jeżeli chodzi o popularne serwery to może:

:arrow: www.rapidshare.de
:arrow: www.filefront.com
:arrow: www.yousendit.com

usanba

Wysłany: 2006-08-26, 20:31   

---> CyraXXX: Dzieki za podpowiedź dotyczącą serwerów.

---> yarpen_AVE: Rozumiem, że jeśli wyeksportuję dla Ciebie odpowiednie pliki dźwiękowe dla Avaunisa, to podłożysz mu głos. Myślałem nad nadaniem mu głosu Ajantisa z BG1, ale też w grę wchodzi kilka wariantów z Icewinda 2.
Poza tym przydałby się ktoś chętny do "udźwiękowienia" Vasine (Wodny Druid z Gospody w Przełęczy Małego Zęba). Jestem otwarty na propozycje.

Yarpen 
Bibliotekarz

Wysłany: 2006-08-26, 21:19   

Względem soundsetów z IWD2. Wydaje mi się, że są one troche inne niż te z BG2. Nie ma niektórych reakcji (niska reputacja etc.) lecz jest za to więcej bitewnych okrzyków. Wiem, bo robiłem to z IWD1.

usanba

Wysłany: 2006-08-26, 21:30   

Hmm... Więc jednak głos Ajantisa. Czy gdybym jutro/pojutrze sporządził dla ciebie soundset dla Avaunisa (według schematu z BG2) to podłożyłbyś głos tej postaci?

Yarpen 
Bibliotekarz

Wysłany: 2006-08-27, 09:06   

Spokojnie. Ślij na adres: yarpen_ave@o2.pl . Zrobię to z instalką w WeiDU.

Riklaunim
Bibliotekarz

Podziękowano 3 razy
Wysłany: 2006-08-27, 10:06   

CyraXXX napisał/a:

:arrow: www.rapidshare.de
:arrow: www.filefront.com
:arrow: www.yousendit.com

Śmieciarskie serwery :P

Czy tak trudno stworzyć projekt na sourceforge gdzie plik wrzucony nie zniknie i będzie ściągalny z kilkunastu niezamulonych i niespywarujących mirrorów ? :P

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi