Poprzedni temat «» Następny temat
Obsługa wersji bardzo wstępnej tłumaczenia TDD autorstwa CoB
Autor Wiadomość
ThugPoet 
star-crossed philanthropist

Podziękowano 10 razy
Wysłany: 2006-08-17, 17:43   Obsługa wersji bardzo wstępnej tłumaczenia TDD autorstwa CoB

Z uwagi na ograniczenia transferu serwerów i inne sprawy techniczno - prawne, pragnę przedstawić instrukcję instalacji łatki tłumaczenia (archiwizer-384 KB) "domowym sposobem"

Wersja tłumaczenie jest bardzo wstępna i zapewne zawiera sporo błędów których w tak krótkim czasie moich i innych nowych tłumaczy prac nad plikiem, nie sposób było wyłowić. Jednak na prośby wielu userów zamieszczamy ją mimo to, wierząc że wszyscy zainteresowani pomogą udoskonalić ją do wersji niemal idealnej.

1. Instalujesz BG 2 SoA+ ToB
2. Skopiujesz z folderu gry BG 2 plik dialog.tlk (po polsku) np na pulpit
3. Instalujesz TDD 103 (nie-WEIDU) + TDD patch
4. Sciągasz patch tłumaczenia TDD który jest TU
5. Ściągasz program/edytor tekstowy,

http://student.fsid.cvut....it.htm#download

etlkedit.zip

który dobudowuje do polskiej wersji dialogu.tlk (pamiętasz masz go na pulpicie), przetłumaczony przez Klan tekst TDD.

Sposób dobudowywania tekstu TDD do tekstu BG 2
a) otwierasz tlkedit (pojawić sie mogą lub nie, 2 okienka dialogowe, wówczas 2 razy daj okej)
b) wybierasz FILE, wybierasz OPEN ( dialog tlk. na pulpicie)
c) wybierasz FILE, wybierasz LOAD PATCH (w szukaj w - wskaż na swoim kompie miejsce gdzie masz ściągnięty patch z polskim tekstem tdd)
d) naciśnij symbol dyskieteCzki (rebuild), pojawi się okno z prośbą o podanie docelowego miejsca utworzenia nowego dialogu tlk.(zmień nazwę dialog_cz na dialog, i zapisz np. w moje dokumenty
UWAGA proces dobudowywania trwa kilka minut więc spokojnie czekasz bez nerwów
6) gdy dobuduje, z moje dokumenty skopiuj nowy dialog tlk do folderu gdzie zainstalowałes BG2+tdd, zastąp pliki.

...no i ...graj w tdd

UWAGA - SPOLSZCZENIE (JEGO WERSJA ALFA) ZAPEWNE MOŻE ZAWIERAĆ JAKIEŚ BŁĘDY, KTÓRE PROSZĘ ZGŁASZaĆ W SPECJALNYM TOPICU., poniżej link:

http://athkatla.cob-bg.pl/viewtopic.php?t=1849

ThugPoet
Ostatnio zmieniony przez morgan 2009-04-24, 15:40, w całości zmieniany 3 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

Scol 

Podziękowania: 98/112
Wysłany: 2006-08-17, 21:00   

P.S Jak ktos ma juz zainstalowanego TDD i nie skopiowal pliku dialog.tlk mozna go znalesc w katalogu TDD_Backup-wszystko dziala

Mariuss
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 2/4
Wysłany: 2006-08-18, 09:39   

Czy mod jest kontabilny z innymi modami polskojezycznymi?

ThugPoet 

Podziękowano 10 razy
Wysłany: 2006-08-18, 15:07   

Mod TDD jest kompatybilny NIEMAL ze wszystkimi modami PL pod warunkiem że mody weidu są wgrywane PO nim. Z doświadczeń userów wynika, że gryzie się NP. z Tacticsem...
Ostatnio zmieniony przez ThugPoet 2006-08-30, 07:36, w całości zmieniany 1 raz  

marek23

Wysłany: 2006-08-23, 20:05   

Mam pytanie. Zainstalowałem TDD oraz spolszczenie ale... teraz BG 2 mam po angielsku a te np. nowe czary z TDD sa po polsku a te stare z BG 2 i ToB po angielsku. Co mam zrobić? Co zrobiłem źle?
W więzieniu Irenicusa owszem głos po polsku ale dialogi juz po angielsku.
Prosze o wskazówke i pomoc.

ThugPoet 

Podziękowano 10 razy
Wysłany: 2006-08-24, 06:07   

objawy wskazuja ze dobudowales polska late tdd do angielskiego dialogu.tlk

moja rada to wyciagnj polski dialog z backup tdd czy jakos tak (folder zainstalowanej gry bg2), dobuduj łate tdd i tak zmodyfikowany dialog tlk zastap w folderze swojej gry

marek23

Wysłany: 2006-08-27, 08:12   

Jednak ja popełniłem błąd. Po zainstalowaniu TDD wziąłem dialog i dobudowałem do niego spolszczenie a powinienem wziąsć ten dialog przed zainstalowaniem TDD. Mea culpa
ps. czy moglibyście podac jakis link do solucji TDD -questów, może byc po angielsku, bo polskiej pewnie nie ma ( bo wziąłem sobie nowego NPC i on miał jakies zadanie ale nie zapisałem sobie kogo ma skasować a wpisu do księgi zadań brak (?))

Philoos 
Zasłużony

Podziękowania: 24/11
Wysłany: 2006-08-27, 10:17   

marek23 napisał/a:
Jednak ja popełniłem błąd. Po zainstalowaniu TDD wziąłem dialog i dobudowałem do niego spolszczenie a powinienem wziąsć ten dialog przed zainstalowaniem TDD. Mea culpa

Nie. Po instalce TDD dobudowuje się patch przecież. Masz pewnie angielską wersję BG, wtedy instalacja samego patcha TDD za dużo nie da.

Solucja TDD ang

marek23

Wysłany: 2006-08-28, 12:40   

Dzieki za solucję. Co do mojego zapytania, to już jest wszystko ok. Mam polska orginalną wersje BG2 wraz z orginalnym dodatkiem ToB. Zainstalowałem do nich polskie patche, najpierw do SoA potem po instalacji do ToB i wtedy powinienem wziąść skopiowac dialog ale ja zaistalowałem TDD i potem jeszcze patch do TDD i dopiero wziąłem dialog i dobudowałem tłumaczenie i wyszło, jak wyszło czyli część po polsku (TDD dodatki np. czary) a reszta po angielsku z tym że np. kwestie mówione przez narratora są/były po polsku a dialogi-pisane juz po angielsku. Więć przypuszczam że TDD albo patch do TDD zmienia/przywraca grę na angielską - pewnie pliki wersji oryginalnej są instalowane nawet przy polskiej instalacji, bo niby skąd TDD przywracałoby wersję angielska. Tyle moje spostrzeżenia. Dzieki za pomoc.

Laertyd

Wysłany: 2006-09-05, 21:43   Dzięki

Nie wiem gdzie to napisać, dlatego piszę tutaj. Dzięki za tłumaczeniem wykonaliście kawał dobrej i co najważniejsze potrzebnej roboty. Dzięki!!!

Arkezar

Wysłany: 2006-09-13, 18:55   

kilka słów ode mnie :P :
dobudowywanie patcha TDD do dialogu z polskiej wersji jest bledem otoz dialog z TDD posiada w swojeje strukturze pewne TAGi ktorych patch nie dopisuje wiec ja proponuje instalowac patch w ten sposob:
1. caly dialog.tlk (polski) skopiowac jako .patch
2. spatchowac dialog.tlk TDD tym patchem
3. zainstalowac patch spolszczajacy TDD
P.S. proces troche potrwa ale przynajmniej bedziecie miec pewnosc ze wszystko jest OK
P.S. gdy sie patchujecie dialogi SoA i ToB nie robcie nic innego na kompie, bo tlkedit sie zwiesi i wszystko bedziecie robic jeszcze raz

ThugPoet 

Podziękowano 10 razy
Wysłany: 2006-09-15, 11:03   

Arkezar moje podziękowania za wkład wniesiony do projektu TDD, w postaci pomocy w konwersji tlk na txt (w początkach projektu z Gigantusem w Tawernie Bibliotekarzy)

t

Olos 
Gracz sezonowiec

Podziękowania: 1/5
Wysłany: 2006-09-17, 20:18   Obsługa wersji bardzo wstępnej tłumaczenia TDD autorstwa CoB

Witam wszystkich.Czytałem posty o zpolszczeniu Moda TDD.Zgrałem go(moda),znalazłem spolszczenie na tej stronie, zgrałem Tlkedit-a zrobiłem Jak napisał ThugPoet i niedziała, wyskakuje mi jakiś błąd.Prosze o szybką odpowiedź :!: :!: :!:

Added after 28 seconds:

Witam wszystkich.Czytałem posty o zpolszczeniu Moda TDD.Zgrałem go(moda),znalazłem spolszczenie na tej stronie, zgrałem Tlkedit-a zrobiłem Jak napisał ThugPoet i niedziała, wyskakuje mi jakiś błąd.Prosze o szybką odpowiedź :!: :!: :!:

Added after 4 minutes:

Witam wszystkich.Zainteresowało mnie spolszczenie moda TDD znajdujące się na tej stronce.Zgrałem Tlkedita i spolszczenie "alfa",zrobiłem wszystko tak jak w instrukcji napisanej przez ThugPoeta i po odpaleniu moda wyskakuje mi błąd.Prosze pomóżie :!:

Philoos 
Zasłużony

Podziękowania: 24/11
Wysłany: 2006-09-17, 20:23   

Jaki błąd? Tlkedit dobudował polską łatę do dialogtlk, nie zawiesił się?

Olos 
Gracz sezonowiec

Podziękowania: 1/5
Wysłany: 2006-09-17, 21:02   Problem Z Działaniem spolszczonego TDD

Witam wszystkich, mam problem ze spolszczeniem moda TDD,którego to spolszczenie znajduje się na tej stronie podrzucone przez ThugPoeta. Zrobiłem wszystko według jego instukcji, czyli zgrałem spolszczenie i tlkedita. Otworzyłem Tlkedita i postępowałem według instrukcji podanej przez ThugPoeta. Odpaliłem gre i w trakcie odpalania wyskoczył mi błąd. Przeinstalowałem moda i spróbałem jeszcze raz z tym samym skutkiem. Za każdym razem jest to samo, czyli wyskakuje mi błąd, co mam robić? Prosze pomóżcie.

Added after 8 minutes:

Nie rozumiem o co ci chodzi Philoos,ale nic mi się nie zawieszało

Added after 18 minutes:

Nie Philoos, niewiem o co ci chodzi ale, nic mi sie nie zaiweszało

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi