Poprzedni temat «» Następny temat
Kompatybilność BGT - pytania i porady
Autor Wiadomość
hans olo

Wysłany: 2006-07-28, 21:33   Kompatybilność BGT - pytania i porady

Chciałem sobie zainstalować BGT. Ale przedtem zainstalowałem pare modów weidu (no szczerze mówiąc sporo ich było):
- tactics
- spell50
- itemupgade
- Valen i Solaufein
- improoved asylum
- Irenicus Longer Road
- Munchmod
- Planar sphere
- Volcano pack
Niestety podczas instalacji BGT błąd szedł za błędem. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć, które z tych modów na 100% nie koliduja z BGT? Zaznaczam, ze postąpiłem zgonie z instrukcja i zedytowałem plik baldur.ini.
Oprócz tego zachęcam też do wymiany opinii i spostrzeżeń na temat BGT.
Ostatnio zmieniony przez Vinci 2009-03-02, 22:58, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

Drakon

Wysłany: 2006-09-19, 21:58   COMPATIBILITY LIST FOR BGT-WeiDU v1.01

BGT-WeiDU is compatible with:
- NEW! Amber v2 or above
- Baldur's Gate 2 Shadows of Amn Item Import Mod v2 or above
- Baldur's Goth II v1 or above
- Baldur's Goth for TuTu/BGT v1 or above
- Updated! Baldurdash Fixpack v1.12 for Baldur’s Gate II: Throne of Bhaal (note: replaced by Baldurdash (WeiDU) or BG2 Fixpack)
- Baldurdash (WeiDU) v1.3 or above
- BGII Improvements v1.8 or above
- NEW! Big Picture (WeiDU) v1.77 or above
- NEW! Blucher's Expanded Thief Stronghold v2.9 or above
- BPSeries v3 or above
- Check the Bodies v1.70 or above – compatibility also requires Revised BP-BGT Worldmap v5 or above
- CoM Encounters v1.01 or above
- D0Tweak v16 or above
- Dark Side of the Sword Coast (BGT-WeiDU version) v1.7 or above
- Ding0 Experience Fixer (DEF JAM) v2 or above
- Ding0 Quest Pack 2.21 or above
- Divine Remix v3 or above
- Dungeon-Be-Gone v1.4 or above
- eSeries v1.5 or above
- Freedom's Reign - Reign of Virtue v3 or above
- gMinion v1.7 or above
- Herbs and Potions Add-In for Baldur's Gate, BG1Tutu, and BGT v1.01 or above
- Hubelpot the Vegetable Merchant NPC v1.0 or above
- Indira NPC (BGT-WeiDU version) v7 or above
- Item Upgrade v32 or above
- Keto NPC v2 or above
- Kivan and Deheriana Companions for BG2 v6 or above
- Kindrek NPC v2.4 or above
- MixMod v5 or above
- Mulgore and Xavia NPCs (BGT-WeiDU version) v1 or above
- Mur'Neth NPC v5 or above
- Never Ending Journey: Continuous and Custom Kit Imoen component
- Never Ending Journey Part 1 v2.1b or above
- Never Ending Journey Part 2 v6.02 only – compatibility also requires BGT-NeJ2 Compatibility Modification v1 or above
- Northern Tales of the Sword Coast (BGT-WeiDU version) v1.3 or above
- NPCFlirt v1.01 or above
- One Pixel Productions BG2 Artwork Fixpack
- Revised BP-BGT Worldmap v5 or above
- Rogue Rebalancing Pack v3.11 or above
- Saerileth NPC v9 or above
- Secret of Bonehill (BGT-WeiDU version) v1.95 or above
- Seifer Portrait Pack v1.0 or above
- Shadows Over Soubar (WeiDU) v1.03 or above – compatibility also requires Revised BP-BGT Worldmap v5 or above
- Slime Quest v1.5 or above
- Solaufein v102 or above
- TOB Refinements v3.01 or above (tentative assignment)
- Tactics v23 or above
- Tashia NPC v2.05g or above
- The BG1 NPC Project (BGT-WeiDU version) v9 or above
- The BG1 NPC Project Music Pack v4 or above
- The Bigg Quest Pack v2.01 or above
- The Black Rose Part I: Market Prices v1 or above
- The Darkest Day (WeiDU) v1.10 or above – compatibility also requires Revised BP-BGT Worldmap v5 or above
- The Grey Clan Episode I: In Candlelight (BGT-WeiDU) v1.00 or above
- Updated! The Grey Clan Episode I: Last Breath of the Past v1.70 or above (note: this is discontinued, replaced by The Grey Clan Episode I: In Candlelight)
- The Jerry Zinger Show v1 or above
- The Lure of the Sirine's Call (BGT version) v2 or above
- Updated! The MTS Trilogy of Crap Part 1 v2 or above
- The MTS Trilogy of Crap Part 2 v1 or above
- The MTS Trilogy of Crap Part 3 v1 or above
- Tortured Souls v6.04.01 or above
- Tsujatha NPC v9 or above
- Turnabout v1 or above
- TuTuGUI v1.7 or above
- TuTu Tweaks v17 or above (note: tentative assignment, this is discontinued, replaced by BG2 Fixpack)
- Underrepresented Items v5 or above
- Unfinished Business v14 or above
- Valen v45 or above
- Willie Bruce NPC v2 or above
- NEW! Xan for BG2 v1 or above (note: no continuity is present or supported)
- Yasraena NPC v7 or above
- Yikari NPC v1.1 or above

BGT-WeiDU is partially compatible with:
- Updated! Ascension 1.42.1 or above
Needs to be installed before BGT-WeiDU if 'Tougher Illasera' component is used, since AR4000.BCS is replaced, resulting in all the BG1 dream cutscenes occurring at rest in a Throne of Bhaal game
- Banter Pack v6 or below
inappropriate Shadows of Amn banters occur during Baldur's Gate and Tales of the Sword Coast
- Updated! Chloe NPC v1.2 or above
Possible SONGLIST.2DA incompatibility
Overwrites CHLOE.CLG in BGT-WeiDU, so install just before transition
- NEW! Druidic Socerer Kit v1.7 or above (note: Experience point gain is an inherent part of the modification)
Interrupts item shattering of Scimitar and Spear if the 'Option of Installing the GAME-HOSING-ITEM-RESTRICTIONS-USING-DAMN-SCRIPTS (I recommend you don't)' component is installed
- Ease-of-Use v32 or above
DO NOT install Component #5 - Faster Chapter 1&2 Cut-Scenes and Dreams; destroys NEWGAME.BCS and AR0602.BCS
- Edwin Romance beta v1.0.7 or above
- Edwin Romance ToB Section v1.0.7 or above
- Updated! G3 Tweaks v15 or above (note: tentative assignment, this is discontinued, replaced by BG2 Fixpack)
DO NOT install Component #0 - World Map Fixes; overwrites WORLDMAP.WMP
- Imoen Romance v1.20 or above
Install ONLY just before reaching Irenicus' Dungeon, or use BG2 game only - destroys Imoen's joining/leaving dialogue (goes to Copper Coronet) and causes problems when forcing dialogue with Imoen during Baldur's Gate and Tales of the Sword Coast; Irenicus' dungeon-specific banters do not work
- Kelsey NPC v2.1 or above
- Kiara-Zaiya v1.4 or above
- Planar Sphere Mod
Centeol animation replaced by PS:T Lady of Pain animation
- Redemption v1.2 or above
- NEW! The Bigg Tweak Pack v2.01 or above
Avoid use of the component 'Petrification Fix' until furhter notice
- The Longer Road v1.5.1 or above
BGT-WeiDU is not compatible with:
- NEW! BG2 Fixpack v2 Beta or below
If installed after BGT-WeiDU, WORLDMAP.WMP is destroyed, due to BG.D compatibility with Check the Bodies many BGT-WeiDU dialogues are blanked, changes to ACT11/12/13.BCS and ACTFLAM.BCS destroy spwning of Watchers, Halfling Guards, and Flaming Fist, and kit changes to IMOEN*.CRE will cause loss of Charming Rogue Kit of Never Ending Journey is installed
If installed before BGT-WeiDU, transition is broken with change of source script block for AR0602.BCS REPLACE_BCS_BLOCK, and continuity of Imoen is broken with change of source script block for TELE0700.BCS REPLACE_BCS_BLOCK if the Charming Rogue kit of Never Ending Journey is installed
- Dudleyfix
- Shadows Over Soubar (non-WeiDU)
- The Darkest Day (non-WeiDU)
- Virtue
Joinable NPCs initiate the leaving party dialogue as soon as they join
- All classic Baldur’s Gate and Tales of the Sword Coast versions of modifications
For German versions/Für Deutsch Versionen: Es ist ratsam den Textpatch [Final-Version A] von MK für Baldurs Gate I zu installieren. (http://www.mkracht.de/bg-patch/p_bg1.php) Die Übersetzung von BGT-WeiDU basiert auf diesen Textpatch.
- All Tutu versions of modifications, unless specifically stated otherwise above
- All older versions of the modifications listed as compatible

It is not known whether BGT-WeiDU is compatible with:
- All modifications not listed
- Newer versions of Never Ending Journey Part 2 than stated above
8)

hans olo

Wysłany: 2007-03-03, 12:28   

Hymmm. Rzeczywiście nie wyjąłem płyty przy instalacji. Teraz też mam coś koło 50 modów i chyba jeszcze coś dorzucę. Narazie tylko looknąłem jak to wygląda i wychodzi na to, że obiecuąco: mapa przeogromna, itemów zapewne w bród, oby stwórów było adekwatnie wiecej, bo mi już nawet na nowych, dziwacznych klasach tak bardzo nie zależy jak na samym tłuczeniu :D. Dawno nie grałem w Baldusa (wciąż te studia :/) i takie odświeżenie dobrze mi zrobi.

siwy
Bibliotekarz

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2007-04-16, 17:24   

hehe jak mnie tu dawno nie było :D :D
Mam problem i sam nie wiem czy go tu powinienem dawać :P, zainstalowałem sobie BGT, bg1 + totsc + bg2 + tob full instal, patche do bg2 i tob, do tego zainstalowałem: BG1NPC, Bonehill, ntotsc, sirines call, tgc1 i jonathana. Zacząłem instalować tdd, wersję weidu oczywiście(wcześniej podmieniłem na polski język) ale wywaliło mi błąd przy instalacji: błąd . Wie ktoś o co chodzi??

Ascaephel
Zasłużony

Podziękowania: 5/7
Wysłany: 2007-04-17, 01:29   

prawidłowa kolejność instalacji:
BG 1 + dodatek
BG 2 + dodatek
fixy
duże mody jak tdd, nej, sos
dopiero teraz BGT :P
i mody do BG 1 jak NTotSC i bonehill.
Powodzenia ;)

Berg`inyon 

Podziękowania: 3/24
Wysłany: 2007-08-13, 18:02   

Mam pytanie dotyczące tego moda, bo chcę zainstalować do niego EoU. Problem w tym, że nie wiem, czy zainstalować EoU do bg1 czy do bg2. Odpiszcie. :!:

Nugrud

Podziękowania: 1/1
Wysłany: 2007-08-13, 18:24   

Do BG2, bo BGT to mod do BG2 a nie BG1, mod dodający do BG2 fabułę BG1. Zresztą polecam BG2TweaksPack nad EoU, które ma wszystkie komponenty tego drugiego i znacznie więcej i w ogólności jest produktem świeższym.

Arcymag

Wysłany: 2007-11-03, 09:42   

Cześć to znowu ja. Ostatnio udało mi się zainstalować BGT z modami ale miałem format i chcę to zainstalować ponownie. Zabieram się właśnie do instalacji. Chcę zainstalować następujące mody:
Ascecnion
Tatctics
Valen,Solaufein,Kiara&Zaiya,Yasraeana i kilka innych npc w weidu
EoU
Unfinished Buisness
Item Upgrade
Underpresented Items
Spell 50
Aby Store
NtoSC
The Darkest Day
Shadows over soulbar
Planar Sphere Return Mod
Longer Road

To lista modów które chciałbym zainstalować do BGT. Tyle że instaluję już drugi raz i ciągle coś się pier.... to znaczy psuje. Więc prosiłbym o radę. Wiem że istnieją różne wersje niektórych modów, byłbym wdzięczny gdyby ktoś napisał które ściągnąć - chodzi mi szczególnie o NtoTSC bo na stronie z której pobierałem go (BlackWyrm Lair) jest dużo wersji tego moda.
Pozdrawiam

Marlong 
Dziecię Bhaala

Podziękowania: 34/2
Wysłany: 2007-11-03, 11:06   

Najlepiej ściągać z wieży, tam masz wszystko napisane:
DSotSC
NTotSC

Przydałoby by się, żebyś napisał co konkretnie się psuje ;)

Arcymag

Wysłany: 2007-11-08, 22:50   

Instalacja się powiodła, z tym że NTotsc i DSotSC musiałem zainstalować po angielsku.
Mam inny poważny problem. Otóż w siedzibie płomiennej pięści za cholerę nie mogę znaleźć scara. Rozmawiam z nim raz przy wejściu do wrót baldura i raz w siedzibie płomiennej pięści
w towarzystwie eltana. Potem wracam z Candlekeep i mam iść do Płomiennej pięści, jeden z rycerzy w środku mówi mi że Scar na mnie czeka ale szukam i go nie ma. Nie wiem co mam robić, a bez tego akcji do przodu nie popchnę. Warto dodać że problem ten pojawia się nie tylko na jednym save. Kiedy pierwszym razem nie mogłem go znaleźć, to zacząłem grę inną postacią i ekspresowo dotarłem do wrót baldura, wszedłem i problem ten sam. Mam nadzieję że jest jakiś sposób poza reinstalacją wszystkiego.

Sildar

Wysłany: 2008-07-05, 15:35   

Zabieram się za mega-instalację i mam jedno zasadnicze pytanie - czy ktoś z was przeszedł tego potwora od początku do końca? Czy to możliwe?

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 245/53
Wysłany: 2008-07-05, 15:55   

Sildar napisał/a:
Zabieram się za mega-instalację i mam jedno zasadnicze pytanie - czy ktoś z was przeszedł tego potwora od początku do końca? Czy to możliwe?

A dlaczego by nie, nawet teraz jestem w trakcie przechodzenia kolejny raz ;)

Skoro się za to zabierasz, to już na wstępie mogę wysłać Cię tutaj: http://hrothgar.webd.pl/tawerna/topics16/69.htm

Lista co i w jakiej kolejności instalować, trochę przestarzała, ale działa. Jest jeszcze to: http://www.shsforums.net/index.php?showtopic=29916 ale mnie osobiście ponad 100 stron w pdf przeraża :P

Aeremar 
Szalony Berserker

Podziękowania: 3/14
Wysłany: 2008-07-05, 22:34   

Vinci napisał/a:
Skoro się za to zabierasz, to już na wstępie mogę wysłać Cię tutaj: http://hrothgar.webd.pl/tawerna/topics16/69.htm

Mi coś nie działa. :?

http://athkatla.cob-bg.pl/viewtopic.php?p=45886
Noże ktoś będzie umiał pomóc?

starjacker0 
Darth Starjacker0

Podziękował 3 razy
Wysłany: 2009-07-24, 17:55   [BGT] Mój zestaw modów - prośba o pomoc i sugestie

Jestem nowy, wiec witam i przepraszam za wszelkie nieprawidlowosci.
Ponizej przedstawiam moj zestaw modow, ktory sobie przygotowalem do gry (jeszcze nigdy nie gralem w zadne BG (nawet czyste)) - zamierzam zagrac w BGT + jak najwiecej ciekawych modow kompatybilnych z nim:
1) BG1 Unfinished Business_v7 (dla BG1)
2) Northern Tales of the Sword Coast (NTotSC)_v170a
3) Northern Tales of the Sword Coast (NTotSC)_v171 (to jest chyba tylko łatka językowa)
4) BGTTweak_v8
5) Dark Side of the Sword Coast (DSotSC)_v215
6) Thalantyr Item Upgrade Mod_V2
7) The Grey Clan Episode I - In Candlelight_bgt version
8) The Lure of the Sirine's Call_v9
9) Unfinished Business-v18 (dla BG2)
10) BG2_Tweaks (Tweak Pack)-v7
11) BG2_Fixpack-v8
12) The Darkest Day (TDD-weidu)v1.12
13) Item Upgrade Mod Pack-v37
14) Polish-Language_Game_Text_Update_1.0
15) Baldur's Gate Trilogy - BGT107_Install (pytanie, czy to jest najnowsza wersja?)
16) BP_BGT_Worldmap_v7_1
17) Konwerter Polskich Znaków dla BG1TuTu i BGT

A teraz mam kilka pytań:
1. Ktore i w jakiej kolejnosci zainstalowac powyzsze mody, aby ze soba nie gryzly i bylo jak najmniej bledow?
2. Jakie poprawki wypadaloby jeszcze sciagnac, aby byly zgodne z powyzszym zestawem modow (pomijam oczywiste patche)?
3. Jakie jeszcze interesujace mody polecic moglibyscie, aby byly kompatybilne z powyzszymi modami? Interesuja mnie tylko takie, ktore sa spolszczone, maja malo bledow i sa poprostu ciekawe (czyli dla mnie odpadaja mody zbyt utrudniajace podstawowa gre oraz zbyt cheatujace ja).

Prosze wiec o odpowiedz na trzy powyzsze pytania.

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Podziękowania: 432/316
Wysłany: 2009-07-24, 18:24   

1. BG2_Fixpack-v8 (z tym ,ze tylko komponent podstawowe poprawki i poprawdki dla modderów - coś w pozostałych (i nie było to tylko to cos tam BETA i przynajmniej mi) psuło mi instalki (przestawiona numeracja stringów itd.)
The Darkest Day (TDD-weidu)v1.12 (koniecznie zaopatrz sie w niezaimplementowaną tam poprawioną wersję Cuttootha
Konwerter Polskich Znaków dla BG1TuTu i BGT (w folderze z BG I)
Baldur's Gate Trilogy - BGT107_Install (tak, najnowsza)
Dark Side of the Sword Coast (DSotSC)_v215
Northern Tales of the Sword Coast (NTotSC)_v170a
Northern Tales of the Sword Coast (NTotSC)_v171 (patch)
The Grey Clan Episode I - In Candlelight_bgt version
The Lure of the Sirine's Call_v9
Thalantyr Item Upgrade Mod_V2 (jest wersja PL - na tym Forum - Mosty>>Scriptorium Mystry>>Varia bodaj)
BG1 Unfinished Business_v6 (właśnie, że nie dla BG1 a koniecznie dla BGT, polska wersja chyba ostatnio wyparowała)
Item Upgrade Mod Pack-v37
Unfinished Business-v18 (dla BG2)
BGTTweak_v8
BG2_Tweaks (Tweak Pack)-v7 (nie przesadzajmy - to - podobniee jak powyższy odradzam - to są paczki ułatwiaczy, w części także cheatów - gra błyskawicznie się znudzi)
BP_BGT_Worldmap_v7_1

Odradzam:
Polish-Language_Game_Text_Update_1.0 - więcej psuje niz naprawia;P

2. To co masz we wspomnianych wersjach powinno działać (poza rzeczami, które podopisywałem przy modach)

3. Ogólnie doradzam zainstalować SimDing0 DEFJam, albo dorzucić jakieś utrudniacze (np. BP i Ascension), albo i wszystko z tego;P bo będzie za łatwo

TU masz znakomity arcik Vinciego o doborze modów...

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
starjacker0
Odpowiedz do tematu