Poprzedni temat «» Następny temat
Mundial 2006
Autor Wiadomość
chisette 
Legenda
tyhmä tyttö

Podziękowania: 27/2
Wysłany: 2006-07-13, 22:54   

Leon napisał/a:
ze ktos obiecal, ze jak Wlosi zdobeda mistrzostwo swiata, to umozy sie w nagrode sankcje dla klubow podejrzanych o korupcje.
takie swieto-amnestia.

Minister sprawiedliwości i afaik wyraził się w ten sposób jako osoba prywatna. Decyzji chyba nie jeszcze nie ma, choć wszystko wskazuje na to, że amnestii nie będzie- tylko awansem za mistrzostwo chyba zmniejszą kary, przynajmniej dla klubów.
Przydałoby się coś takeigo w Polsce...
Leon o Grosso napisał/a:
mialby mozliwosc czystego strzalu z paru metrow, zanim inny obronca by go mogl zablokowac.

I szkoda, że tak się nie stało, bo czy trafiłby czy nie trafił byłoby ciekawiej dla piłki- dogrywka:)- ale nie ma co roztrząsać tego w nieskończoność.
Leon napisał/a:
tu sie zgodze, ale samo karanie pojedynczych pilkarzy nic nie da.
zas 'druzyna' o ktorej piszesz ma to 'w genach'.

Właśnie w odpowiedzialności zbiorowej najlepiej się wina rozmywa, może i faktycznie byłoby to bardziej spektakularne i dało opinii publicznej do myślenia, ale kazdy z piłkarzy mógłby się wybielać- w wywiadach, czy psychicznie- zwalając wszystko na kolegów.
Niby dlaczego dresy atakują grupami? :>
Ja jestem za zaostrzeniem kar, ale dla właśnie dla jednostek. Show z tego nie będzie, roboty dla prokuratury sportowej (czy cokolwiek zajmuje się takimi przypadkami) może więcej, ale każdy zacznie nareszcie odpowiadać za siebie i nie będzie 'ja kradnę, bo wszyscy kradną'.
darrion napisał/a:
Gdyby to Francuz obrażał Włocha to ten na pewno by go olał, a już w żadnym wypadku by nie osłabił drużyny w tak ważnym momencie.

Hm, przypadkowy Włoch może i by olał, ale biorąc pod uwagę fakt, że w ich mentalności właśnie 'honor' jest wysoko ceniony a także obserwując przebieg dotychczasowej kariery Materaca, którego bynajmniej nie trzeba było do chamstwa i brutalności zachęcać- filmiki z meczem z Milanem rządzą, ech- szczerze wątpię. Bardzo wątpię.
Leon napisał/a:
Jezeli dla Ciebie na luzie mozna odpuscic, jak sie Twoja matke nazywa kurwa, czy siostre i powtarza to kilka razy znaczy ze masz inne podejscie do rodziny.

Właśnie nie o to chodzi, żeby odpuścić, tylko trzymać pewien poziom IMO. Nie zniżać się do poziomu chamów i krzykaczy. Moim zdaniem to jest właśnie siła- nie ślepa zemsta, ale powiedzenie sobie, że jest się ponad to, i że taki człowiek naprawdę nie jest w stanie mnie obrazić- a już na pewno nie mojej rodziny.
Dlatego Zidane, mimo całej zrozumiałej motywacji, zachował się moim zdaniem dziecinnie i źle.

darrion
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 6/5
Wysłany: 2006-07-13, 23:04   

Leoncoeur napisał/a:
Jezeli dla Ciebie na luzie mozna odpuscic, jak sie Twoja matke nazywa kurwa, czy siostre i powtarza to kilka razy znaczy ze masz inne podejscie do rodziny.
Ja go calkowicie rozumiem.

Po pierwsze zależy od sytuacji ale staram nie zniżać się do poziomu takich ludzi, i wiem że im właśnie o to chodzi żeby wdać się w bójkę!

Leoncoeur napisał/a:
sugerujesz, ze nie potrafie sam przemyslec sprawy i sugeruje sie w zyciu tylko intuicyjnymi antypatiami?
dzieki...

Leon nie denerwuj sie;) Ty napisałeś że za Niemcami też nie przepadasz a wiem że Włochów nie lubisz jeszcze bardziej i jak bys patrzył obiektywnie to widziałbyś przewage Włochów;) (koniec na ten temat Ty swoje ja swoje) i nie twierdze że w życiu tak postępujesz i nie twierdze też że nie potrafisz samemu przemyśleć sprawy.

Leoncoeur napisał/a:
skad wiesz?

bo Zidane'a wszyscy kochają a Włochów nie koniecznie, a w szczególności "Matrixa"

Added after 8 minutes:

chise napisał/a:
I szkoda, że tak się nie stało, bo czy trafiłby czy nie trafił byłoby ciekawiej dla piłki- dogrywka:)

ale ja bym dostał zawału jak by tego wtedy nie trafił;) ja wolałem karnego;)

chise napisał/a:
także obserwując przebieg dotychczasowej kariery Materaca, którego bynajmniej nie trzeba było do chamstwa i brutalności zachęcać- filmiki z meczem z Milanem rządzą, ech- szczerze wątpię. Bardzo wątpię.

on był chamski dla przeciwników ale tylko po to żeby kogoś powstrzymać bądź sprowokować a nie żeby się mścić jeszcze w takim trudnym i ważnym momencie.
Podziękuj autorowi tego posta

Leoncoeur 
Bibliotekarz

Podziękowania: 37/29
Wysłany: 2006-07-14, 03:22   

darrion napisał/a:
Po pierwsze zależy od sytuacji ale staram nie zniżać się do poziomu takich ludzi, i wiem że im właśnie o to chodzi żeby wdać się w bójkę!
jestem niesamowicie spokojnym czlowiekiem.
minelo mi cwierc wieku, a bralem udzial w bojkach ktore mozna policzyc na palcach jednej reki, a i to prawie wszytstko we wlasnej (fizycznej) obronie.
Jednak wiem, ze jakby jakis gosc zaczal wyzywac moja siostre od kurew, kilka razy z perfidnym usmieszkiem, to moglby byc 2 metrowym kingkongiem a dostalby w pysk.

Juz raz tak mialem, gdy na Nowym swiecie jakis pacan powiedzial tak do mojej bylej.
uratowali mnie przechodnie, ale nie zaluje i zrozum darr, ze dla niektorych pewne sprawy sa swiete i nie liczy sie w pewnym momencie przemyslenie konsekwencji.

zidane sie sfrajerzyl i oceniajac go mozemy powiedziec, ze postapil glupio, jednak postapil tak, jakby w podobnej sytuacji zareagowalo mysle ok 50% mezczyzn.
Winnym calej tej shizy byl Materac i tyle.

darrion napisał/a:
Leon nie denerwuj sie;)
alez ja sie wcale nie denerwuje :)
chillout :)

darrion napisał/a:
Ty napisałeś że za Niemcami też nie przepadasz a wiem że Włochów nie lubisz jeszcze bardziej i jak bys patrzył obiektywnie to widziałbyś przewage Włochów (koniec na ten temat Ty swoje ja swoje)
ok koniec tematu, bo Ty probojesz udowodnic mi co ja w pewnej chwili myslalem, chyba sam rozumiesz bezsens tego, wiec faktycznie [end] w tym aspekcie :)

darrion napisał/a:
ale ja bym dostał zawału jak by tego wtedy nie trafił ja wolałem karnego;)
tym sie roznimy.
bo gdyby na miejscu Wlochow byla Polska, to wolalbym gdyby strzelil a nie karnego.
Bowiem ja to postrzegam jako sport, a nie wojne gdzie zwyciestwo jest na wage zdjecia noza z gardla.
Gdzies pewnym ludziom (pilkarzom i kibicom) ta granica sie zatarla i to nie jest fajna sprawa.

Mundialowy temat idzie do odstawki, na 4 lata.
Philoos

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi