Poprzedni temat «» Następny temat
Mundial 2006
Autor Wiadomość
chisette 
Legenda
tyhmä tyttö

Podziękowania: 27/2
Wysłany: 2006-07-12, 14:26   

Leon-o karnym dla Italii w meczu z Australią napisał/a:
Zrobil to perfidnie i tylko o to mi chodzi.
Sedzia oczywiscie karny podyktowal slusznie, ale tak grac sie nie powinno.

Szukasz iMO dziury w całym. Spora ilość fauli, poza może perfidnymi atakami od tyłu, w tym większość w obrębie pola karnego to kwestie mocno dyskusyjne.
Grosso mógł się nie przewracać, ale na pewno został przez wślizg wybity z rytmu.
Żal mi było tej sytuacji, bo zamiast ciekawej dogrywki z dobrze grającą Australią był tylko karny, ale uważam, że przesadą jest doszukiwanie się w tym potwierdzenia tezy, że Włosi to chamy i oszuści.
jvegi- o szansach Francji na mistrzostwo napisał/a:
Większe morale drużyny, pewność siebie i pewny strzał Zidana. Czemu mieliby nie wygrać?

Tak tak... gdyby babcia miała wąsy, to by dziadkiem była.
*Równie dobrze* Włosi mogliby powtórzyć akcję z półfinału i strzelić przed oczami Zizou bramkę na 2:1 w ostatniej minucie dogrywki.
:>
Podziękuj autorce tego posta

darrion
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 6/5
Wysłany: 2006-07-12, 15:22   

Cytat:
Co masz na myśli?

no że debilni ludzie się nudzą i kręcą durne filmiki
Podziękuj autorowi tego posta

Leoncoeur 
Bibliotekarz

Podziękowania: 36/32
Wysłany: 2006-07-12, 15:51   

durne? :shock:
ale przeciez to oddaje ducha Włoskiej pilki!
a Ty lubisz Włochow, wiec gdzie problem :roll:

Cytat:
Szukasz iMO dziury w całym. (...) Grosso mógł się nie przewracać, ale na pewno został przez wślizg wybity z rytmu.
czym wybity z rytmu?
tym ze przed nim ktos lezy? :>

chise napisał/a:
ale uważam, że przesadą jest doszukiwanie się w tym potwierdzenia tezy, że Włosi to chamy i oszuści.
a ja uwazam to za sztandarowy przyklad.

darrion
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2006-07-12, 16:19   

Leoncoeur napisał/a:
durne? :shock:
ale przeciez to oddaje ducha Włoskiej pilki!
a Ty lubisz Włochow, wiec gdzie problem

nie oddaje ducha tylko wyśmiewa Włochów, ok sam się przy tym śmiałem ale to nie zmienia faktu że jest to durne i nie zmienia to kolejnego faktu że Squadra Azzurra to mistrzowie świata

Leoncoeur napisał/a:
czym wybity z rytmu?
tym ze przed nim ktos lezy?

zobacz powtórke ale nie spowolnioną ale normalną szybkość. Grosso był rozpędzony i jak by chciał go omninąć to by strasznie zwolnił akcję a Australijczycy wybiliby na pewno piłke. W piłce trzeba myśleć i wybierać najkorzystniejsze rozwiązania.

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 39/38
Wysłany: 2006-07-12, 18:23   

http://www.pilka.pl/?mid=1&show=57159 :D:D:D Jest jeszcze nadzieja :P

chise napisał/a:
Tak tak... gdyby babcia miała wąsy, to by dziadkiem była.
*Równie dobrze* Włosi mogliby powtórzyć akcję z półfinału i strzelić przed oczami Zizou bramkę na 2:1 w ostatniej minucie dogrywki.

Raczej nie :P W meczy Włochy-Niemcy to włośi przeważali. W meczu finałowym dostawali mocne wciry i o ile te dwie bramki z niemcami im się należały to na pewno nie daliby rady strzelić takich bramek francji.

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 38/15
Wysłany: 2006-07-12, 18:37   

Cytat:
http://www.pilka.pl/?mid=1&show=57159 Very HappyVery HappyVery Happy Jest jeszcze nadzieja

Jak ktoś to skomentował pod tym artykułem: "sfrustrowani Niemcy" :wink:

Jvegi napisał/a:
Raczej nie

Nigdy nic nie wiadomo. Nigdy się nie dowiemy "co by było gdyby" - więc po co się zastanwawiać? :>

darrion
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2006-07-12, 19:43   

Cytat:
więc po co się zastanwawiać?

bo Javegi chce sobie samopoczucie poprawić i usprawiedliwić swoją ukochaną Francje z Zizu na czele

Lara
Przyjaciel Klanu
Aen Saevherne

Wysłany: 2006-07-12, 20:43   

Jvegi napisał/a:
http://www.pilka.pl/?mid=1&show=57159 :D:D:D Jest jeszcze nadzieja :P

Napiszę to samo co na BGiF (wiem, jestem leń ;)):

Cytat:
Artykuł 55 mówi, że jeśli jakiś zawodnik, działacz lub kibic dyskryminuje lub atakuje rywala.

Ciekawe, że Włochom chcieliby niektórzy odebrać tytuł. A co z niesportowym zachowaniem innych drużyn, na przykład Portugalii albo Holandii, czy również Francji, bo M. obraził Z., a ten go w zamian zaatakował. W sumie trzeba by pewnie rozegrać od początku cały mundial.

Orish

Wysłany: 2006-07-12, 22:25   

Nie odbiorą mistrzostwa Włochom. To by była kompromitacja dla FIFY i jawna oznaka korpucji, którzy najchętniej by odkupili puchar :P Jeszcze nigdy za taki incydent FIFA nie pociągnęła do odpowiedzialności całej drużyny, a przynajmniej nie na mistrzostwach. Kary powinny być indywidualne - wiadomo co mogą teraz Zidane'owi zrobić :P ale powinni sprawdzić, co dokładnie powiedział Materac. Jeśli faktycznie wjechał Zidane'owi w rodzinę, to powinna być dla niego roczna dyskwalifikacja.
Inna sprawa, że za to co wyprawia Materac na boiskach ligowych i w ogóle, Leon podał linka do tego, powinna być dyskwalifikacja dożywotnia. W piłce nożnej nie ma miejsca na nagminne chamstwo z premedytacją, które tylko napędza kiboli. I nie tylko dla niego, jest też wielu innych, którzy tak się zachowują, ale on akurat jest w ich ścisłej czołówce...

CyraXXX 
Wojownik Kufla Piwa

Wysłany: 2006-07-12, 23:50   

Leoncoeur napisał/a:
to moze troche o Materazzim - enjoy

Najostrzej grający piłkarz Serie A... a może i świata.

Jvegi gdyb Zizou grał do końca napisał/a:
Czemu? Większe morale drużyny, pewność siebie i pewny strzał Zidana. Czemu mieliby nie wygrać?

Mogliby wygrać. Jakby trener do karnego za Davida T. wystawił Zidana. Myśle że Trezeguet był pewniakiem u trenera do karnego.

Leoncoeur o karnym w końcówce Włochy-Australia napisał/a:
Specjalnie zostawil noge kopiac Australijczyka i przewracajac sie o niego.
Wybral rozdeptanie obroncy, bo wolal karnego niz strzelanie z 5 metrow, ale z gorszego kąta.
Zrobil to perfidnie i tylko o to mi chodzi.

Pewnie że zrobił to specjalnie. Widać było jak na dłoni.
Wolał nie ryzykować tego uderzenia tylko zaryzykować na odgwizdanie karnego. I tu sie kończu prawdziwa piłka i wchodzi perfidna kalkulacja i strach przed wzieciem odpowiedzialnosci za strzał na bramke w ostatnich minutach :(

Jvegi napisał/a:
http://www.pilka.pl/?mid=1&show=57159

News jakby z brukowca :D
Jakby odebrali za to mistrzostwo świata to byłby już koniec piłki na świecie. Wszystko by można załatwić przy zielonym stoliczku... to by było gorsze od 2 Kaczorów na czele naszego państwa :haha:

EDIT

Obejrzałem wszystkie filmy zapodane przez Leona.
Materazzi to zwykły boiskowy cham i prostak.
Brak umiejetności nadrabia brutalną gra.
Jest tam taka akcja gdzie w andrija shevchenko wchodzi wyprostowana nogą :/ na wysokości pasa.... a później na wysokości głowy- KOMPLETNY IDIOTA. Jedyne co pokazał na mundialu to fenomenalna gre głowa a tak dno.
Fakt jest taki że Zizou swoja rekacja zniżył sie do jego poziomu. Szkoda że mu w czache nie wyjechał

Philoos 
Zasłużony

Podziękowania: 24/11
Wysłany: 2006-07-13, 00:18   

Kilka dni temu miałem już napisany post, ale były niezapowiedziane próby przy transformatorze panów z energetyki (serdeczne pozdrowienia dla nich :/ ), tak więc krótko:
Od momentu meczu Niemcy - Włochy kbicowałem zdobywcom pucharu (choć nie przepadam za włoską piłką), odprawili w pięknym meczu nadętych gospodarzy z kwitkiem (a zachowanie niemieckiej publiczności-chamstwo, gwizdali podczas hymnów drużyn przeciwnych :|)
Włosi w przekroju całego turnieju grali lepiej niż Francja, chociaż w finale to raczej Francja miała inicjatywę.

N.t. spekulacji co powiedział Materazzi do Zidane'a - niektóre źródła podają "Brudny Arab". Prowokacja Włocha nie podlega dyskusji, ale za potyczki słowne nie ma z reguły kar, to nie jest faul, który karze się kartką, bo trudno uchwycić, co kto powiedział. To można wyciągać po meczu i wtedy ewentualnie karać personalnie np. karą finansową.
Co innego konkretne zachowanie -czyn, gdyby to Zidane nawrzucał Włochowi, a on potraktował go z główki - wtedy nikt też nie dałby kartki Francuzowi.

W ogóle, pomijając kilka meczów, te mistrzostwa były mało ciekawe - dominowała taktyka defensywna, mało bramek, dużo fauli, mnóstwo błędów sędziów - szybko pójdą w niepamięć.

chisette 
Legenda
tyhmä tyttö

Podziękowania: 27/2
Wysłany: 2006-07-13, 00:46   

Leon napisał/a:
Tylko oszukiwanie, sciemnianie, zupelnie nie sportowa postawe (jak z Australia), czy bez sportowego ducha (jak z zidane).
Lepiej oceniać poszczególnych piłkarzy- jak na przykład przegadanego już Materazziego- niż stawiać kreskę na całej drużynie.
Mam nadzieję, że coniektórym chociaż da do myślenia afera korupcyjna, chociaż mam wrażenie, że 'niesportowa' gra może być czasami kwestią mentalności, chyba nawet ich trener powiedział keidyś, że 'nie ważne jak gramy, liczy się rezultat'.
A dla mnie liczy się, że *potrafią* grać fajnie. Jako drużyna.
Jvegi napisał/a:
W meczy Włochy-Niemcy to włośi przeważali.

Leon uważa, że jak w papę strzelił Niemcy :> Chyba wszystko od sympatii-antypatii zależy. Ja podtrzymuję, że mecz był wyrównany:)
Orish napisał/a:
Kary powinny być indywidualne

Surowe i konsekwentne. I nietolerowanie chamstwa i oszukaństwa na boiskach. Tylko właśnie *indywidualnie*, nie zbiorowo np do jednego worka Materaca z Cannavaro -_-
Phil napisał/a:
te mistrzostwa były mało ciekawe- szybko pójdą w niepamięć

Ja zapamiętam półfinał, jako najlepszy mecz. I ach, Zizou;)
Podziękuj autorce tego posta

Leoncoeur 
Bibliotekarz

Wysłany: 2006-07-13, 20:17   

darrion napisał/a:
nie oddaje ducha tylko wyśmiewa Włochów, ok sam się przy tym śmiałem ale to nie zmienia faktu że jest to durne i nie zmienia to kolejnego faktu że Squadra Azzurra to mistrzowie świata
oczywiscie, ze nie zmienia tego, ze SA sa mistrzami.
Jednak odpowiedz sobie na pyatanie, czemu tego filmiku nie nakrecili jako o:
Anglikach
Portugalczykach
Hiszpanach
czy chocby WKS
?

dlatego, ze to sie kojarzy glownie z Wlochami i Wloskim stylem gry.
Wysmiewa ich, ok, ale pokazuje to co oni propaguja w footballu.

darrion napisał/a:
zobacz powtórke ale nie spowolnioną ale normalną szybkość. Grosso był rozpędzony i jak by chciał go omninąć to by strasznie zwolnił akcję a Australijczycy wybiliby na pewno piłke.
ogladalem kilkanascie razy.
mogl spokojnie nad nim przeskoczyc i nic by nie spowolnil, co wiecej mialby mozliwosc czystego strzalu z paru metrow, zanim inny obronca by go mogl zablokowac.

chise napisał/a:
Lepiej oceniać poszczególnych piłkarzy- jak na przykład przegadanego już Materazziego- niż stawiać kreskę na całej drużynie.
tu sie zgodze, ale samo karanie pojedynczych pilkarzy nic nie da.
zas 'druzyna' o ktorej piszesz ma to 'w genach'.
Eliminacja poszczegolnych typow wymuszajacych i sciemniajacych na boisku wiele nie zmieni.
Eliminacja druzyna ktora na tym opiera swoj football juz zmienic cos moze.

chise napisał/a:
Mam nadzieję, że coniektórym chociaż da do myślenia afera korupcyjna
plotki glosza, ze ktos obiecal, ze jak Wlosi zdobeda mistrzostwo swiata, to umozy sie w nagrode sankcje dla klubow podejrzanych o korupcje.
takie swieto-amnestia.
no comment.

chise napisał/a:
chociaż mam wrażenie, że 'niesportowa' gra może być czasami kwestią mentalności, chyba nawet ich trener powiedział keidyś, że 'nie ważne jak gramy, liczy się rezultat'.
tu jest pies pogrzebany, trzeba wlasnie wypleniac taka mentalnosc, czego nie uczyni sie dyskwalifikujac pojedynczych lamusow.

chise napisał/a:
Leon uważa, że jak w papę strzelił Niemcy :>

nie jak w pape :>
uwazam, ze lepiej sie prezentowali, ale nie bylo to jakos kilka klas lepiej, po prostu imho byli 'troche' lepsi.

chise napisał/a:
Chyba wszystko od sympatii-antypatii zależy.

za niemcami tez nie przepadam :P

Added after 16 minutes:

jezeli chodzi o zabranie Wlochom tytulu, to uwazam, ze niue powinno tak byc.
Jednak juz podobno kombinuja cos innego.
By pojedynek finalowy powtorzyc :| (plotka)

jezeli chodzi o Zidane'a i Materaca:
http://mundial.onet.pl/65...,wiadomosc.html
:)

Added after 1 minutes:

lol:

Cytat:
jeden z członków Rady Narodowej (niższej izby parlamentu) postuluje nawet, aby udekorować byłego kapitana "Trójkolorowych" jednym z najwyższych krajowych odznaczeń - orderem Legii Honorowej klasy oficerskiej.

z onetu :D

darrion
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2006-07-13, 20:44   

Cytat:
By pojedynek finalowy powtorzyc :Neutral: (plotka)

Ta cała sytuacja to śmiech na sali. Jak by to Francja została mistrzem świata a Materazzi uderzył Zidane'a to by nikt sobie z tego nic nie robił i nikogo by to nie obchodziło że Zidane obraził rodzine "Matrixa".

Zidane boroczek nie mógł dłużej słuchać co Materazzi mówi. Gdyby to Francuz obrażał Włocha to ten na pewno by go olał, a już w żadnym wypadku by nie osłabił drużyny w tak ważnym momencie. Zidane to nerwus więc może mu odbiło a teraz po prostu się tłumaczy bo kto uwierzy chamskiemu Włochowi?

Leoncoeur napisał/a:

chise napisał/a:

Chyba wszystko od sympatii-antypatii zależy.

za niemcami tez nie przepadam

czyli decydowała antypatia bo Włochów nie lubisz zdecydowanie bardziej nie da się ukryć :P

I pisze się Azzurrim z tego co wiem;)

Leoncoeur 
Bibliotekarz

Wysłany: 2006-07-13, 22:05   

darrion napisał/a:
Zidane boroczek nie mógł dłużej słuchać co Materazzi mówi. Gdyby to Francuz obrażał Włocha to ten na pewno by go olał, a już w żadnym wypadku by nie osłabił drużyny w tak ważnym momencie.
jakby ktos tak mi powtarzal o mojej siostrze, to by strzal wylapal, pozniej dopiero moze przyjsc refleksja, ze mozna byloby odpuscic, bo zbyt wazne konsekwencje.

Jezeli dla Ciebie na luzie mozna odpuscic, jak sie Twoja matke nazywa kurwa, czy siostre i powtarza to kilka razy znaczy ze masz inne podejscie do rodziny.
Ja go calkowicie rozumiem.

darrion napisał/a:
czyli decydowała antypatia bo Włochów nie lubisz zdecydowanie bardziej nie da się ukryć
sugerujesz, ze nie potrafie sam przemyslec sprawy i sugeruje sie w zyciu tylko intuicyjnymi antypatiami?
dzieki...

darrion napisał/a:
I pisze się Azzurrim z tego co wiem;)
nie znam wWloskiego, moze poprawie jak bede mial chwile :)

darrion napisał/a:
Ta cała sytuacja to śmiech na sali. Jak by to Francja została mistrzem świata a Materazzi uderzył Zidane'a to by nikt sobie z tego nic nie robił i nikogo by to nie obchodziło że Zidane obraził rodzine "Matrixa".
skad wiesz?

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi